Triathlon imienia Charlesa Bukowskiego w Warszawie

4 września w warszawskim klubie o jakże adekwatnej nazwie Ćma Barowa odbędzie się pierwsze z trzech wydarzeń składających się na „Triathlon imienia Charlesa Bukowskiego”. Każde poświęcone będzie innej pasji amerykańskiego pisarza.

Gdy nad Warszawą zajdzie już słońce, z mroku miasta wyłonią się ludzie, którzy wiedzą, że „całkiem nieźle” może być najwspanialszym z komplementów. To osoby, które spacerując ulicami stolicy wciąż rozglądają się za najpiękniejszą dziewczyną w mieście, a na pracę listonoszy patrzą inaczej niż wszyscy. Oto miłośnicy prozy i poezji Charlesa Bukowskiego – pijaka, hazardzisty, miłośnika kobiet lekkich obyczajów.

Pomysł, jaki przyświeca organizatorom triathlonu, jest prosty: „Chodzi oto, żeby spotkać się w kameralnym gronie i w nietypowy sposób oddać hołd temu niezwykłemu pisarzowi. Przebieg akcji będzie następujący. Zasiadamy wspólnie w jakimś lokalu. Każdy zamawia napoje wyskokowe wedle uznania. Wódka, whisky, piwo. Przynosimy ze sobą cytaty z Bukowskiego. Najlepiej takie, które dotyczą alkoholu, ale niekoniecznie. Wystarczy 3-5 fragmentów. Długość dowolna, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Pierwsza osoba czyta przygotowany przez siebie cytat. Wszyscy uważnie słuchają. Gdy recytacja dobiegnie końca, unosimy w górę nasze trunki i pijemy. Kolejna osoba przejmuje pałeczkę. Czynność powtarzamy, dopóki każdy nie przeczyta swojego pierwszego cytatu. Następnie czas na przerwę i rozmowy na dowolne inne tematy. Gdy minie pół godziny, alarm przypomni, że oto czas na drugą kolejkę. A po kolejnych trzydziestu minutach będzie jeszcze jedna. Taki jest plan. Dla osób, które przyjdą bez własnych cytatów, dostępna będzie pula rezerwowych fragmentów. Ale nic za darmo. Wszystko za szota.”

Podczas imprezy nie obowiązuje dresscode, ale organizatorzy udostępnili ścisłe wytyczne odnośnie ogólnego stanu uczestników wydarzenia. Otóż na akcję należy przyjść pod wpływem alkoholu. Organizatorze zastrzegają sobie prawo sprawdzenia tego przy pomocy alkomatu. Osoby nie będące w stanie wskazującym mogą nie zostać dopuszczone do udziału w imprezie. Warto przy tym pamiętać, aby nie popaść w przesadę – w końcu uczestników czeka jeszcze kilka kieliszków pomiędzy poszczególnymi odczytami.

Pierwsza z trzech akcji składających się na „Triathlon imienia Charlesa Bukowskiego” odbędzie się w środę 4 września w warszawskiej Ćmie Barowej przy ul. Nowogrodzkiej 11. Start: 20:00.

Źródło: http://booklips.pl/wydarzenia/triathlon-imienia-charlesa-bukowskiego-w-warszawie/

Wiktor Orzel · 16:11 30.08.2013 · 1 ·
Komentarze
mike17 dnia 30.08.2013 16:23
Ja pitolę, nie to, że to prawie koło mnie, rzut beretem, to jeszcze klawa popijawa się szykuję!
Jeśli nic mi nie wyskoczy, uczczę chmielu morzem mego ukochanego Buka :)
Super pomysł, zwłaszcza z przyjściem na bani - nareszcie ktoś myśli na luzie, a nie w za ciasnej czapce z antenkom, he he :)
Może być zajebiaszczo, mega wypasiona idea, trza się animować w tym temacie, brothers and sisters!
Proza: Górna Półka
Proza: Dolna Półka
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
ClakierCat
15/12/2025 12:49
Tak Ajw, Mila powiedziała: po za tym Mila upomina za… »
ClakierCat
15/12/2025 11:31
Pozwól na moje uwagi: 1. Ładny Twój styl i passage - jak… »
ClakierCat
15/12/2025 01:28
Ten wiersz ma wyjątkowy przekaz, uniwersalność również… »
ClakierCat
14/12/2025 23:22
"niczym"* more? także szuja czy popielnik czy… »
stanlee
13/12/2025 10:40
Dzięki za tak ciekawy komentarz. Potrafisz dostrzec coś… »
Janusz Rosek
09/12/2025 10:33
Madawydar Dziękuję bardzo za Twój komentarz i najwyższą… »
ClakierCat
08/12/2025 22:48
Podoba mi się Twój wiersz, dodałem od siebie: biała… »
Madawydar
08/12/2025 12:16
To jest właśnie magia Świąt. Czyni cuda. Pierwszym cudem… »
Madawydar
08/12/2025 11:43
Samotność, bezmiar wód i dokuczliwa bezczynność. I ta wiara,… »
Zdzislaw
07/12/2025 11:41
Pocienglu-Grainie, mój wierny trolliku - tego typu… »
pociengiel
06/12/2025 22:41
Pornografomanie, pytasz mając najlepsze źródła. »
Zdzislaw
06/12/2025 21:51
O, jest i pociengiel, znany z innych portali jako Grain. Mój… »
Madawydar
06/12/2025 09:12
Mie jestem zwolennikiem aluzji politycznych na PP. To nie to… »
pociengiel
06/12/2025 07:20
Publiczne znieważenie Prezydenta RP jest przestępstwem, za… »
Madawydar
05/12/2025 06:47
Nie wszystkie ścieżki historii są nam znane. Są przy tym… »
ShoutBox
  • Redakcja
  • 04/12/2025 11:42
  • Powodzenia wszystkim, kategoria konkursowa została już utworzona, można zgłaszać do niej teksty!
  • Darcon
  • 04/12/2025 11:25
  • Stało się, skład uczestników konkursu Malowanie Słowem zamknięty. Teraz czekamy na pierwsze konkursowe opowiadania. :)
  • Darcon
  • 29/11/2025 14:37
  • Uwaga! Zostało ostatnie miejsce w konkursie Malowanie Słowem! Nie zwlekaj, żeby nie żałować. :)
  • Kushi
  • 26/11/2025 21:13
  • Pada śnieg, pada śnieg... ;)
  • Miladora
  • 25/11/2025 21:06
  • Przyjdą następne, tylko nie wiadomo, czy jeszcze tej zimy. :) Ale oby. :)
  • Wiktor Orzel
  • 25/11/2025 14:19
  • Po zaspach w Krakowie już niestety nic nie zostało...
  • Darcon
  • 24/11/2025 07:29
  • Hej, Drodzy Użytkownicy. W konkursie "Malowanie Słowem" zostały już tylko trzy wolne miejsca. Nie zwlekajcie! Pozdrawiam. :)
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty