Mistrz Komentarzy w Tygodniu Miniatury

Obrady nad wyborem najlepszych komentujących w Tygodniu Miniatury trwały bardzo długo, ponieważ wielu komentatorów pokazało klasę i chciałybyśmy nagrodzić wszystkich. Tak jednak nie można. Zwycięzca może być tylko jeden, choćby po to, żeby poczuł się doceniony. Dlatego, po naprawdę burzliwych obradach postanowiłyśmy, co następuje:


I miejsce i tytuł Mistrza Komentatorów w Tygodniu Miniatury otrzymuje Izolda. Nagrodą jest dowolna książka z księgarni, ufundowana specjalnie na tę okazję przez redakcję prozy.

II miejsce zajmuje Almari. Nagrodą jest wybrana książka z portalowej biblioteczki.


III miejsce przypadło w udziale Ekszynowi Dupacycki. Nagrodą również jest książka z portalowej biblioteczki.

Postanowiłyśmy również wyróżnić zaangażowanie oraz wartościowe komentarze Figla i Shinobiego.
Wszyscy wymienieni komentatorzy otrzymują kolorowe ubranka.

Doceniamy również zaangażowanie Al–szamanki, Dobrej Cobry, green, henrykinho, Jacka the Nippera, mike17, Miladory i przyrody. Dzięki za Wasz udział w konkursie.

Dziękujemy również niewymienionym komentatorom. Naprawdę dostrzegamy Wasze zaangażowanie, dobre chęci i pracę włożoną w ocenianie opowiadań.


Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do nieustającej obecności pod tekstami.

Elwira · 19:03 11.10.2013 · 25 ·
Komentarze
Usunięty dnia 11.10.2013 20:17
Bardzo mnie zaskoczyła zmiana koloru z czerwonego na ładny. Dziękuję za wyróżnienie. Pierwsze miejsce zdecydowanie należało się Izoldzie, za celność i formę komentarzy.
akacjowa agnes dnia 11.10.2013 20:22
Faktycznie niektóre komentarze przeskakiwały jakością komentowane miniatury :) A te drugie były na wysokich szczeblach, więc nie była to łatwa sprawa. Gratuluję zwycięzcom i zwyciężonym :)
Silvus dnia 11.10.2013 20:26
Oby tak dalej, komentatorzy, komentatorzy i komentatorzy!
Miladora dnia 11.10.2013 20:58
Gratuluję wygranym. :)

Trzeba było jednak uprzedzić, że nie liczą się konstruktywne, korektorskie komentarze mające na celu pomoc w podniesieniu poziomu tekstów. Zaoszczędziłabym mnóstwo czasu.
Ale dobrze wiedzieć na przyszłość.
Usunięty dnia 11.10.2013 21:06
Miladoro, gdyby przyjęto takie kryterium, jakie postulujesz, konkurs zawęziłby się do malutkiego grona fachowców. Byłoby to mniej sprawiedliwe moim zdaniem.
Izolda dnia 11.10.2013 21:17
Bardzo dziękuję za wyróżnienie, niebieski jest przyjaznym kolorem.

Gratulacje dla pozostałych Twórców komentarzy, Wasze zaangażowanie mobilizowało mnie do pracy czytelniczej.

Miladoro, wobec ilości komentarzy, które z pasją tworzysz trudno mówić o oszczędzaniu, napisałabyś je i tak, może tylko w innych tekstach, to szlachetnie, że są i w Miniaturowym Tygodniu.
Norules dnia 11.10.2013 21:23
O, GZ GZ GZ niebieskim. Farciarze, wybili się ponad tłum :D No ale cóż, należycie :)
Miladoro, właśnie jak na dłoni widać że oceniano konstruktywność komentarzy. Bo jednak dla autorów, szczególnie miniaturek, bardziej liczą się rady dotyczące treści i odbioru ich tekstu, a nie na siłę szukanie błędów gramatycznych, zjedzonego przecinka czy innych pierdół nie zaburzających odbioru. Literatura powinna mieć w sobie serce, trochę logiki. Dla mnie nie ma nic konstruktywnego w rozbieraniu utworu na czynniki pierwsze i takie lekko bezduszne poprawianie każdego małego błędu.

Trzeba patrzeć trochę poza czubek własnego nosa w tym wszystkim ;)

Jeszcze raz gratulację niebieskim, a wszystkim innym - dystansu.
GZ :D
Zola111 dnia 11.10.2013 21:24
Gratulacje dla zwycięzców w kategorii "Komentator". :)
green dnia 11.10.2013 21:29
Gratulacje dla Niebieskich w pełni zasłużone za twórcze, mądre komentarze wydobywające sens miniaturek.

No cóż Miladoro, obiema rękami podpisuje się pod tym co napisała Norules. Brawo Norules za sedno!
Wasinka dnia 11.10.2013 22:21
Kochani, każdy komentarz jest tak naprawdę na wagę złota, potrzeba różnorodnych - i odczuciowych, i korektorskich, i opiniodawczych każdego typu. W ten sposób Komentatorzy się uzupełniają, a Autorzy korzystają.


I dodam od siebie - nie uważam, że jakiekolwiek komentarze są bezduszne. Chyba że takie, które tłamszą Autora bezwzględną, nieuzasadnioną krytyką negatywną.

I o.

Gratuluję bardzo Niebieskim (naprawdę dobra robota!) i dziękuję Wszystkim za zaangażowanie i cudowną atmosferę podczas konkursu.
Niech tak zostanie. :)


Cieszmy się, bawmy! Fanfary! :)



Dodam, że podczas trwania miniaturowego konkursu wzięło w nim udział czterdziestu ośmiu Komentatorów. Łał.
zawsze dnia 11.10.2013 22:32
I ja pięknie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie.

Od siebie dodam, że naprawdę, bardzo doceniamy wszelkie zaangażowanie w inicjatywy. Tak naprawdę chciałybyśmy nagrodzić każdego, kto bierze udział w zabawie, ale są dwie przeszkody - po pierwsze, jesteśmy ograniczone możliwościami; druga rzecz: nagrody nieco by spowszedniały...

W każdym razie jeszcze nie raz i nie dwa będziemy organizować konkursy dla Komentatorów, bo widać, że pięknie motywują. Tylko warto, by komentować na co dzień, bo wciąż, niestety, wiele tekstów spada ze strony głównej nieskomentowanych.

Brawa, pokłony, dygnięcia w stronę Niebieskich :)
mike17 dnia 11.10.2013 22:33
Gratki for everybody :)

Dzięki, Norules, za głos, z którym zgadzam się w 100 pro.
Ujęłaś istotę komenta, jakim być powinien.
Wchodzić w sedno, nie w pobocze.
Szacun :)

Pozdrawiam autorów!
Almari dnia 11.10.2013 22:36
Super wyniki, Wasinko. O to przecież chodziło, żeby rozruszać się trochę :)

Dziękuję za wyróżnienie. Dla mnie najważniejsze, że autorzy są zadowoleni z komentarzy, wtedy każdy wysiłek włożony w tekst staje się lekki jak piórko :) Gratuluję i ludkom na podium, i wszystkim pozostałym. Naprawdę, zabawa była przednia, prawdę mówiąc po kilku komentarzach zapomniałam w ogóle, że to konkurs, bo poczułam się jak w domu. Zwłaszcza z DoCo mi się dobrze przekomarzało :p Także dzięki wam za przyjazną atmosferę i wspólną zabawę.
Miladora dnia 11.10.2013 22:37
Po pierwsze – pomoc w dopracowaniu tekstu nigdy nie jest bezduszna i na siłę, gdyż wymaga pełnego rozumienia tego, co się czyta. To nie są „pierdoły”, Norules, chyba że autorów nie obchodzi jakość ich utworów i wolą pochwały i samozadowolenie, jak to świetnie piszą, mimo że tekst roi się od błędów wszelkiego gatunku.
Po drugie – jeżeli nie widzi się błędów i ich nie poprawia, stoi się wciąż w tym samym miejscu bez większych szans na rozwój. Bo to właśnie praca nad tekstem jest w stanie najwięcej nauczyć.
A po trzecie – po to są portale pisarskie, by pomagać w takiej nauce, a nie tylko głaskać po główkach domorosłych autorów. Chyba że się mylę.
A na zakończenie – ciekawe, że najbardziej oburzają się na korektorskie komentarze właśnie ci, którzy mają jeszcze sporo problemów ze stylistyką, gramatyką i interpunkcją.
Więc może niektórzy też by popatrzyli trochę dalej niż tylko czubek własnego nosa?

Ekszyn – nie chodzi mi o przyjęcie takiego kryterium, tylko o to, by czyjaś praca nie była sprowadzana do rzędu małowartościowej.

Z Waszych głosów - Norules, Green, Mike - wynika, że nie warto poświęcać ani czasu, ani wiedzy na pomoc dla tych, którzy dopiero ćwiczą się w pisaniu.
Dziękuję i na pewno poprawię się na przyszłość.
Norules dnia 11.10.2013 22:51
Ad. 1
Cóż, uważam że autorów, a przynajmniej mnie, interesuje jak odebrałaś tekst niż to czy przecinki są okay.
A tak swoją drogą - jak kogoś lubisz to pochwalisz i się zachwycisz - taka zasada niektórych ;>
Ad. 2
Myślę że najpierw powinna rozwijać się wyobraźnia, to jak tworzysz to co pokazujesz, a potem reszta szczegółów. Wiesz, nie malujesz w domu ścian nie mając fundamentów, nie?
Ad. 3
Nie twierdzę że te pierdółki się nikomu nie przydają, aczkolwiek nie są najważniejsze i to przełknąć trzeba.
A na zakończenie - ciekawe jest to, że najbardziej oburzają się na korektorskie komentarze właśnie ci, którym przede wszystkim zależy na istocie tekstu.
Więc może niektórzy powinni zrobić lepszy research, trochę dalszy niż ich własny punkt widzenia.

Miladoro - nikt (poza Tobą, w Twej pierwszej wypowiedzi) nie sprowadził niczyjej pracy do rzędu małowartościowej.

Z naszych głosów wynika, że nie warto zazdrościć kolegom i koleżankom wygranej w konkursie, bo podstawówkę już wszyscy mamy już dawno za sobą, a wszyscy tutaj poświęcają tu czas dobrowolnie, więc nie wiem czemu mają być traktowani gorzej, tylko dlatego że nie mają doktoratu z filologi polskiej.
I jeśli uważasz że nie warto poświęcać czasu i wiedzy, bo akurat wygrał ktoś inny, a ja temu przyklaskuję, to coś słaby zapał :)

Nie widzę sensu w ciskaniu się piorunami, niebiescy zasłużyli, a decyzji jury nie ma co bojkotwać i już.
Spokojnej nocy, już bez tej zazdrości.
Wasyl dnia 11.10.2013 23:09
Gratuluję.
Ładnie Wam w niebieskim.
zajacanka dnia 11.10.2013 23:20
Gratulacje! Wspaniałe komentarze, wspaniali ludzie!
Poke Kieszonka dnia 12.10.2013 09:00
gratuluję :)
shinobi dnia 12.10.2013 15:15
Gratulacje dla komentatorów.
Dla mnie niebieski kolor jest zaskoczeniem - nie czuję, że zasłużyłem.
Dobra Cobra dnia 12.10.2013 19:55
Piękna sprawa być Miszczem Komenta. Można motywować, zwracać uwagę na błędy, krytykować... :-)

Ja osobiście zawsze chciałbym mieć radochę z czytania, a niestety nie zawsze materiał ją daje. Z różnych zapewne powodów, z których najważniejszy dla mnie jest tresć i pomysł a nie sprawy gramatyczno interpunkcyjne. Nie pisze, że te są nieważne. Jednak nie jestem mistrzem interpunkcji i uwazam, ze nasz jezyk jest za skomplikowany.

Każdy z komentujących ma swojego konika, na którego zwraca uwagę piszącemu. Ale żeby od razu z tego powodu przywalić w czambuł? No nie...

I stąd może nie rzucam się na każdy kawałek prozatorski i nie robię tego na siłę, starając się zachować autentyczną radość i szczerość w stosunku do utworu. Daje mi to radość i fun (co też jest formą radości).

Bardzo dobry pomysł z tymi wyborami Miszcza! A kolorek na jaki czas dostaliście? Na zawsze?

Słodyczą było dla mnie odbijać piłeczkę w komentarzach i dzielić się swoją radością. Dziękuję Almari.


Ukłony

DoCo
przyroda dnia 12.10.2013 20:01
Jaaaaaaaaa ale czadzior :| :| :|
Figiel dnia 15.10.2013 08:56
Gratuluję zwycięzcom na podium i serdecznie dziękuję za wyróżnienie.
swistakos dnia 15.10.2013 15:14
Gratuluję wszystkim komentatorom, a zwłaszcza tym wyróżnionym.
Krystyna Habrat dnia 26.10.2013 18:11
Gratuluję zwycięzcom. Żałuję, że mnie w tym czasie tu nie było... żeby się naczytać dobrych miniatur i komentarzy.
Wasinka dnia 29.10.2013 20:46
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
ajw
23/10/2021 22:43
Myslę, że w życiu nie warto dryfować, bo łatwo trafić w ręce… »
ajw
23/10/2021 22:38
Jest w nim esencja. Życie nie jest łatwe ani proste, dlatego… »
ajw
23/10/2021 22:34
Zaintrygował mnie ten wiersz, dużo w nim treści, choć nie za… »
annakoch
23/10/2021 22:32
Jak dla mnie, zbyt wyrafinowany tekst, za mało prawdy i… »
ajw
23/10/2021 22:30
Czasami wpadamy w rutynę i ciężko się z niej wykaraskać.… »
Yaro
23/10/2021 22:24
pomerdały bezbożne może , że wierzący jestem tak czy tak nie… »
voytek72
23/10/2021 22:19
ta niekonsekwencja w rymowaniu, w połączeniu z prostym… »
voytek72
23/10/2021 22:11
Na chwilę, ale jednak zostanę adwokatem diabła, a więc:… »
voytek72
23/10/2021 21:48
Kolejny... tutaj się nie do końca odnajduję. Sprawnie i… »
Gramofon
23/10/2021 21:47
No trzy nowe, które tu zamieściłem, są z nowego, trzeciego,… »
gaga26111
23/10/2021 21:45
Ktoś chyba nie zdążył na pociag który jechał na Woodstock i… »
Gramofon
23/10/2021 21:42
Niezmiernie mi miło, z tym, że tu nie mam zbyt dużo rzeczy.… »
voytek72
23/10/2021 21:40
Nadzieja pozwala cierpieć znośniej ;) Podoba mi się… »
gaga26111
23/10/2021 21:36
No chyba przeczytam twoje wszystkie wiersze duszkiem. Każdy… »
voytek72
23/10/2021 21:33
Myślę, że kiedy nie przesadzasz z metaforami (tak jak tu)… »
ShoutBox
  • mike17
  • 23/10/2021 18:56
  • A tu macie konkursowe info : [link]
  • mike17
  • 23/10/2021 18:54
  • Czas ucieka a tu trzeba coś napisać. Śmiałkowie pióra, do dzieła, nie dajcie się prosić, bo czeka kozacka sława i zacne nagrody muzyczne. Zatem to nic trudnego, jak napisać miniaturkę, czyż nie?
  • Dobra Cobra
  • 23/10/2021 18:16
  • Słodki Kaz, niech Ci się darzy, a książka niech osiągnie sukces na miarę nagrody Nike (choć trzeba napisać wiele wydumanych rzeczy, by zdobyć tę nagrodę).
  • Kazjuno
  • 23/10/2021 06:08
  • Wybacz Dobra Cobro, że spóźniłem się z podziękowaniem za ciepły wpis. Już od dawna głowię się nad fenomenem zimnokrwistego pełzacza z tak cieplutkim sercem. Thank you very much!
  • mike17
  • 22/10/2021 18:03
  • Jeszcze miesiąc do końca nadsyłania prac na konkurs dla prozaików MUZO WENY 10. Zbierzcie się do kupy i piszcie. [link]
  • Dobra Cobra
  • 22/10/2021 12:40
  • Wiadomix, że morderców swoich mamy. Ale w porównaniu z tymi Zachodnimi to zawsze nam brakowało polotu...
  • Carvedilol
  • 22/10/2021 11:10
  • A jak mnie zamordują, to niech ktoś o tym napisze, Polska nie Skandynawia, swoich morderców mamy (tzn. autorów kryminałów)
  • Carvedilol
  • 22/10/2021 11:08
  • Dobra Cobra w takim razie i ja tuszę, że muszę coś dodać, zacznę od usunięcia starych tekstów i dodam ponownie, sprawdzę czy trafią na te same półki
  • Dobra Cobra
  • 22/10/2021 08:02
  • Carvedilol, przypływ weny oczywiscie. Skończyło się radosne letnie hasanie, a jako, że tu nie Riviera - trzeba zabić jakoś coraz krótsze dni. Skandynawowie w takim czasie mordują, u nas się tworzy;)
  • mike17
  • 21/10/2021 15:15
  • Przypominam, że MUZO WENY 10 nadal czekają na Twój tekst. To tylko napisanie miniaturki pod piosenkę :) [link]
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty
Wspierają nas