Debiut poetycki Arkadiusza Kwaczka

Nakładem Zeszytów Poetyckich (Gniezno) ukazała się debiutancka książka poetycka Arkadiusza Kwaczka pod tytułem "Arkadiament".

Książkę można zamówić na stronie wydawnictwa - Grudniowe premiery Zeszytów Poetyckich 

Wierszy w tomiku jest około trzydziestu, ładnych jeszcze mniej, ale się nie poddajemy i pracujemy dalej.

 

Wszystkim, którzy byli ze mną przez cały okres twórczy i wspierali mnie dobrym słowem - serdeczne Bóg Zapłać.

 

Pozdrawiam,

 

Arkadiusz Kwaczek

Arkadiusz Kwaczek · 13:02 28.12.2013 · 12 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 28.12.2013 13:03
Arku, jakże się cieszę! Ogromne gratulacje! Zechcę mieć na pewno na swojej półce. :)
Bozena B dnia 28.12.2013 17:55
Gratuluję i też chętnie przygarnę :)
Kushi dnia 28.12.2013 23:04
Arku - nawet nie wiesz, jak bardzo się cieszę:)
Zasłużyłeś, Ty i Twoje wiersze:)
Pozdrawiam uśmiechem - kushi:):)
Emily dnia 29.12.2013 17:18
No, ładnie! :)
Arkadiusz Kwaczek dnia 29.12.2013 17:28
To wspaniałe, że prawie cała redakcja poezji na tym portalu nie przeszła obok tego newsa obojętnie ;)

Dzięki za ślad.
Zola111 dnia 29.12.2013 23:40
Arkadiuszu, serdecznie gratuluję. Cieszę się, że poznałam Twoje wiersze. Wkrótce sprawię sobie noworoczny prezent i kupię Arkadiament.
Mam nadzieję, że nadal Cię będzie można czytać na naszym PP.

Noworocznie,

z.
julanda dnia 30.12.2013 21:02
Tytuł! Z łaciny, skrótowców jestem bardziej fantastką, ale brzmi intrygująco. ;)
Fajnie, miło, pewnie się cieszysz, to się dołączę do cieszenia! :) Gratki!
Zachary Ann dnia 31.12.2013 12:57
Ja kupuję po Nowym Roku : )
introwerka dnia 13.01.2014 14:20
Właśnie otrzymałam, czytam i - nie mogę się oderwać. Wiersze Arka potrafią wzruszyć, jak genialne vademecum:

Tu cię kocham i nadaremnie zasłania cię horyzont.
(Pablo Neruda "dwadzieścia poematów o miłości i jedna pieśń rozpaczy - 18)

chodź ze mną. są takie miejsca
gdzie kochanie trwa dłużej niż podróż
z Warszawy do Werony, od utraty, aż po klucz

tu cię kocham i już nigdy
więcej nie proś, bym dla ciebie skruszył liść
kiedy inni mówią, że to serce

tu cię kocham i już nigdzie
więcej. to jest kraj przybity nam do stóp
i nie opuścisz go, póki nie spadnie
ostatni kwiat

więc podnieś i włóż do Vade-Mecum
przykryj nim Weronę. tam miłość bez trudu
mogłaby nas przeżyć


zaczarować, jak w dziewczynce ze świecą:

pozwól mi choć raz z tej tęsknoty stopnieć
być ogarkiem w świeckim świecie i nie igrać
z żarem jak obce palce, co choć żyją tylko chwilę
ranią na całe życie


ale i zaskoczyć, na co dowodem początek wiersza siedem dni:

chcieliśmy wyjść poza granice świata, ale nie było
czego przekraczać.


Czytając zauważam dziwny paradoks: mimo absolutnej trafności każdego słowa, to teksty, których nie da się poznać do końca, do których trzeba wracać wielokrotnie, i za każdym razem dostrzec nieco inne refleksy. Wiersze z tajemnicą, i jest to tajemnica diamentu! :)
alleluja con dnia 13.01.2014 15:18
Arku, gratuluję! To na pewno dojrzały debiut - nie spieszyłeś się z wydaniem i bardzo dobrze. Mam tylko nadzieję, że Wydawnictwo ZP nie schrzani Ci tej szansy i obietnice, którymi tak chętnie i łatwo szafują przełożą się na czyny (czyli promocja, recenzje i jeszcze raz promocja!). Trzymam kciuki :)
Esy Floresy dnia 13.01.2014 18:31
Znalazłam dziś w skrzynce Twój diament, Arku lub też upragnioną Arkadię. :) Obracam w palcach, przeglądam, wącham - drukowany papier tak pięknie pachnie. To jeden z piękniejszych prezentów urodzinowych, jaki dostałam. Za to i dedykację, wdzięcznie dygam nóżką. :)

W oczekiwaniu na wieczór poetycki i Twoje czytanie, pozdrawiam!
Vanillivi dnia 29.01.2014 18:49
Arku, gratuluję. Pamiętam Twoje początki na forum, bardzo, bardzo dawno temu i to miłe jest patrzeć, jak ktoś się rozwija, robi takie postępy, jak odnosi sukcesy. Chętnie sięgnę po Twój tomik.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
24/06/2024 23:39
Witaj, witaj, nowy Portalowiczu! Dzięki serdeczne za wizytę… »
D.Kwiatek
24/06/2024 23:27
Na poezji się znam mało i mogę pisać tylko o swoich… »
D.Kwiatek
24/06/2024 23:15
Witaj. Świąteczny klimat sobie w letnią noc zaserwowałem -… »
D.Kwiatek
24/06/2024 21:28
Książki Twardocha czytam zawsze zafascynowany światem jaki… »
Janusz Rosek
24/06/2024 18:09
Kazjuno Dziękuję bardzo za Twój komentarz i bardzo… »
Kazjuno
24/06/2024 16:37
Cieszę się Gabrielu z Twojej wizyty. Staram się pisać na… »
Gabriel G.
24/06/2024 13:39
Witam. Czytam każdy wrzucany przez ciebie Kazjuno fragment… »
Kazjuno
24/06/2024 12:20
Znowu Januszu świetne anegdoty. Ryknąłem śmiechem, czytając… »
Dar
24/06/2024 04:57
Dorastanie bywa trudne... »
Kazjuno
23/06/2024 11:15
Ivonno, napisałem Ci wiadomość na privie. Serdeczności,… »
valeria
23/06/2024 10:45
Wiersz budzi emocje, ale każdy ma swoje teorie i… »
Janusz Rosek
23/06/2024 08:14
Kasiu. Piękny wiersz. »
ivonna
21/06/2024 22:17
Kaziu, przecież nie ma pośpiechu. Wszystkiego dobrego! i. »
Kazjuno
21/06/2024 21:08
Ivonno, dzisiaj już nie naniosę poprawek z… »
ivonna
21/06/2024 15:29
Kaziu, ja też z podobnych pobudek odkrywam tutaj swoją… »
ShoutBox
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 21:10
  • "Po co tu jesteśmy, skoro ciągle się boimy?"- to taka "terapia", dla duszy i ciała, ekshibicjonizm w innym wymiarze. Skoro już tu jesteś, zrzuć ostatni listek! Bądź wreszcie wolny
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 19:34
  • Gramofonie - dołącz do nas z komentarzami, a na pewno będzie się działo więcej i lepiej, bo kto, jak nie Ty, swoją siłą głosu dotrze do najdalszych zakątków "galaktyk" ;-}
  • Wiktor Orzel
  • 31/05/2024 10:32
  • Dzieje się to, co zwykle. Ktoś wrzuca tekst, inni go komentują i tak się toczy tutaj życie ;)
  • Gramofon
  • 30/05/2024 11:13
  • dzieje się tu coś?
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30