Rozwiosenniło się. Wyniki dreszczykowania

Prozaicy spotkali ostatnio maj. Spacerowali w deszczu, otuleni zapachem wiosny i zielenią. Ciekawsko obserwowali skrajne emocje, jakim bohaterowie opowiadań mogą poddawać się o tej porze roku. I tak przez kilka dni towarzyszyła nam Radość przepleciona Nadzieją, Lęk podawał dłoń Smutkowi, Uśmiech zataczał figlarne koła pomiędzy Czytelnikami.

Któremu autorowi udało się wywołać najwięcej dreszczy?

 

Nasz konkurs zwyciężyła blaszka, zdobywając 36,5 pkt za tekst „Nago na rowerze”. Najpiękniej gratulujemy, blaszko! Wygrałaś książkę z portalowej biblioteczki oraz nagrodę specjalną, fundowaną przez redakcję prozy, czyli kubek lub książkę z logiem PP i... czymś jeszcze.

Jednocześnie musimy zauważyć, że walka toczyła się niemal do ostatnich minut głosowania.

Drugie miejsce, z wynikiem 35,5 pkt, zajął pablovsky za swojego „Drapieżcę”. W związku z tą niewielką różnicą punktów redakcja prozy zadecydowała przydzielić pablovskiemu nagrodę niespodziankę w postaci książki z portalowej biblioteczki.

Dalej wyniki prezentują się następująco:
3. mike 17 – Waldek – 27,5 p.
4. akacjowa agnes – Przejście - 23p.
5. puma81 – Opium – 21,5 p.
6. amsa – Spacer i Wiosenny deszczyk – po 20,5p.
7. morfina – Twarze – 17,5p.
8. przyroda – Lekcja geografii – 17p.
9. Fabularia – Chwilowe zaprószenie. Wiosennik – 8p.
10. Abidiel – Jedność – 7p.
11. swistakos – Dług – 4,5p.
12. Ryszard Taxidriver – Obrzyn – 4p.
13. mumens – Ssssamotny wędrowiec – 3p.
14. ZaredM – Żmija – 2p.



Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i tym, którzy wyłonili spośród cudnej piętnastki zwycięskie teksty.

W sprawie nagród książkowych prosimy o kontakt z Sagitariusem. W sprawie kubka/koszulki – wkrótce skontaktujemy się ze Zwyciężczynią.

zawsze · 00:58 10.05.2014 · 28 ·
Komentarze
Wasinka dnia 10.05.2014 01:04
Otwieram szampana i świętujemy. :)
zajacanka dnia 10.05.2014 01:15
Gratulacje! :)
amsa dnia 10.05.2014 07:50
Gratulacje, chociaż jak zawsze wygrali wszyscy :).

B)
pablovsky dnia 10.05.2014 09:51
Matko święta! Ja drugie miejsce?! Pisarz-amator wśród takich tuzów prozy kończy zawody ze srebrnym medalem? SENSACJA!
Aż podskoczyłem z pozytywnych emocji i kawę w łóżku rozlałem :)

Drapieżca będzie dumny, gdy zadzwonię i przekażę mu tę wspaniałą nowinę :p

Gratuluję blaszko! Powinnaś uczcić zwycięstwo rundą honorową po mieście... na rowerze w stroju Ewy ;)

Wszystkim, którzy oddali na mnie punkty - serdecznie dziękuję! A teraz idę ochłonąć ;)
Wasinka dnia 10.05.2014 10:23
Dla zainteresowanych: głosowało 25 osób, w tym 16 niemających swojego tekstu w konkursie.
Dziękujemy. :)


Jeszcze raz - gratuluję.

A przed blaszką wybór - kubek czy koszulka. :)
amsa dnia 10.05.2014 10:33
Blaszka koniecznie kubek, koszulka na rower się jej nie przyda, wszak marketing wymaga pokazanie prawdy w całej nagości.
A Ty Pablo nie bądź taki amator:)

Dzięki Wasinko za info:)

Również dziękuję wszystkim głosującym za wiosenny spacer w deszczu:), ogromnie się cieszę, że tak dużo osób niekonkursowych oddało głosy - jesteście Wielcy:)
Miladora dnia 10.05.2014 11:15
Gratuluję Zwycięzcom! :)
Szkoda, że nie miałam czasu na tę zabawę, ale postaram się wszystko przeczytać. :)
blaszka dnia 10.05.2014 12:04
Szukałam swojego nicku na liście, żeby sprawdzić, na którym jestem miejscu, przeleciałam wzrokiem ze trzy razy i pomyślałam sobie: "zapomnieli o mnie" ;(. Dopiero później spojrzałam wyżej, a tu taka niespodzianka! Jestem zaskoczona i oczywiście uradowana. Hurra!
Bardzo dziękuję Szanownej Redakcji za pracę przy konkursie, dzienną i nocną, współuczestnikom za równą rywalizację i dobrą zabawę, no i oczywiście głosującym, wiadomo za co ;)
Dziękuję również za gratulacje i gratuluję wszystkim, którzy czują się zwycięzcami ;)
Wybieram kubek! Będę z niego pić szampana ;)
zawsze dnia 10.05.2014 13:45
To ja jeszcze i tu podrzucę linka do głosowania na komentatorów, aby każdy widział: http://www.portal-pisarski.pl/forum/temat/2708/dreszcze-komentarzy-czyli-wybieramy-komentatorskiego-dreszczowca#190120 .

I ja pięknie gratuluję (tym razem w imieniu swoim własnym) i dziękuję za udział w zabawie :).
akacjowa agnes dnia 10.05.2014 14:09
Tuż za podium! Hurra! Następnym razem na :)

Gratuluję zwycięzcom. Blaszko, wiedziałam, że wygrasz :)

Pablo, nie wiedziałam, że będziesz na drugim miejscu :)

Mike, wiedziałam, że będziesz nade mną :)

Reszcie też gratuluję. Nie wiedziałam, że będziecie pode mną :)

PS. Wygrały dwa całkowicie skrajne teksty. A po piętach Pabla depcze ciepły Waldek Michała.

Pozdrawiam
pablovsky dnia 10.05.2014 15:13
Agnes, wiedziałem, że dodasz słodki komentarz, nie wiedziałem, że aż tak, widać, żeś z KWSZ-a ;) Tylko takie pytanko- co Ci przyszło do głowy, że Waldek, kumpel mike'a jest ciepły? Przecież ma żonę i dzieci?
Fabularia dnia 10.05.2014 19:20
Gratuluję
blaszko, pablovsky, mike 17.

Tak jak się spodziewałam, tekst Nago na rowerze okazał się najlepszy - nic dziwnego, w pełni zasłużył na zwycięstwo.

:p
akacjowa agnes dnia 10.05.2014 20:22
Pablo, Waldek musi być ciepły. Nie chcę tu siać makabry, więc nie będę tłumaczyła, co by było gdyby był zimny.
Wasinka dnia 11.05.2014 13:42
Pojawiają się pytania, więc kolejna informacja - ile osób głosowało na poszczególne teksty:

1. 8 osób
2. 2 os.
3. 13 os.
4. 8 os.
5. 10 os.
6. 3 os.
7. 13 os.
8. 13 os.
9. 12 os.
10. 10 os.
11. 17 os.
12. 4 os.
13. 8 os.
14. 2 os.
15. 14 os.


:)
pablovsky dnia 11.05.2014 15:56
Co prawda nie interesowało mnie to, ale oglądając statystyki - mam pytanko. To kolejność przypisana tekstom przed głosowaniem, czy już po?
Bo jeśli druga opcja, to widzę pomyłkę i oddaję swój srebrny medal :p
Dobra Cobra dnia 11.05.2014 16:06
Gratulacje dla zwycięzców i tych na dalszych miejscach. Bo, mimo takich a nie innych wyników, każdy miał przecież swoich faworytów, możliwe, że nawet niekoniecznie tych z pierwszej dziesiątki...

DoCo
akacjowa agnes dnia 11.05.2014 16:21
Wasinko, a skąd ta kolejność? To ta, która była w spisie utworów na liście do głosowania?
Wasyl dnia 11.05.2014 17:06
Gratulacje.
Wasinka dnia 11.05.2014 17:07
pablovsky napisał:
Cytat:
To kolejność przypisana tekstom przed głosowaniem, czy już po?


Przed głosowaniem do głosowania. :)


akacjowa agnes napisała:
Cytat:
Wasinko, a skąd ta kolejność? To ta, która była w spisie utworów na liście do głosowania?


Tak.
Może coś pomyliłam, ale starałam się nie...

Przy okazji - jak na pewno zauważyliście, tekst Fabularii zniknął. Był pierwszy; na liście powyższej cały czas jest.
pablovsky dnia 11.05.2014 18:04
Teraz rozumiem, Wasinko.
W związku z tym dziękuję serdecznie wszystkim czternastu odważnym, którzy nie obawiali się oddać głos na tekst trudny, mocno drastyczny i pełen okropieństw.
To tylko oznacza, że literatura kryminalna ma się dobrze i nadal posiada swoich zwolenników.

Tym, którzy nie głosowali też dziękuję za sam fakt przeczytania.

Już dzwonili z kablówki, (Wasinko, znowu będę Ci machał do kamery, koniecznie oglądaj!) chcą kolejnego wywiadu z mistrzem kryminału, podobno cała dzielnica chce mieć moje autografy! Ech, popularność potrafi być męcząca ;)


Wasinka napisała:
tekst Fabularii zniknął


Jak to? Wziął i zniknął? :p
Wasinka dnia 11.05.2014 18:07
pablovsky napisał:
Jak to? Wziął i zniknął?

Autorka wzięła i go zniknęła. :)
mike17 dnia 11.05.2014 18:15
Gratulejszyn for da Łiners!
Well done, czyli nie ma lipy :)

Dzięki wielkie a nawet wielgaśne dla tych, którzy oddali swego szanownego, bezcennego głosa na "Waldka", i tym samym usadowili mnie na pudle podiumowym, dając bronz (tylko mi tu bez skojarzeń!), a więc szansę przejścia do historii miniatury polskiej :)

Za 100 lat skromny utwór ten będzie z radosnym wyrazem dziecięcych oczu przerabiany na lekcjach jęz. polskiego, i każdy za jego trafną interpretację dostanie szóstkę z plusem (czyli darmowe minuty w Plusie).

PoZrAwIaM wszystkich uczestników, czytaczy i rozdających hojną ręką punkty and komenty!

Pif- paf, czyli till the next time :)
amsa dnia 12.05.2014 10:08
Wasinko - rozumiem, że na 8 utwór nikt nie głosował?:)
Wasinka dnia 12.05.2014 12:08
Oooo, coś mi się rozbrykało... Zaraz się rozejrzę.



Już wszystko dobrze.
blaszka dnia 12.05.2014 22:09
Fabulario
Wracaj!
Oddam Ci pół królestwa (tzn. pół nagrody) i swoją rękę jeśli tylko zechcesz...
Fabularia dnia 14.05.2014 19:16
blaszko- na pewno jeszcze wrócę, tylko ze dwa razy przejrzę każdy tekst, zanim wyślę na jakiś konkurs:)
blaszka napisała:
Oddam Ci pół królestwa (tzn. pół nagrody) i swoją rękę jeśli tylko zechcesz...

dzięki za królestwo, a nagroda należy się Tobie w całości i zasłużenie. Ręce mam już dwie i pomimo, że trzecia by się też czasem przydała, pozostanę jednak przy tej dwuręcznej wersji :)

Wasinko - wybacz, skorzystałam tylko z prawa do używania przycisku Usuń. Jeśli to psuje koncepcję d(r)eszczykowego kącika, można również usunąć tytuł z listy. Nie mam absolutnie nic przeciwko.


Pozdrawiam:)
Wasinka dnia 21.05.2014 23:11
Fabularia napisała:
Wasinko - wybacz, skorzystałam tylko z prawa do używania przycisku Usuń. Jeśli to psuje koncepcję d(r)eszczykowego kącika, można również usunąć tytuł z listy. Nie mam absolutnie nic przeciwko.

Mnie chodziło w tym przypadku o zapytania związane z numeracją.
puma81 dnia 26.06.2014 14:06
Gratuluję, Kochani :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zbigniew Szczypek
18/10/2021 18:17
Witaj Apisie A ja jakoś przegapiłem ten wiersz, mimo… »
mozets
18/10/2021 16:44
Aniat wie co mówi. Jej wiersz zdradza kobiecość w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:34
gaga26111 w ogniu miłości się spopielamy żarem co w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:15
Zbigniew Szczypek Zwabił mnie tytuł. Bowiem przypadkiem, w… »
ApisTaur
18/10/2021 15:45
KatarzynaKoziorowska jakże jest złudne piękno świata… »
Marek Adam Grabowski
18/10/2021 13:55
Dzięki za uwagę. Storo poprzednie bardziej ci się podobały.… »
ApisTaur
18/10/2021 11:05
Czy np. taka pani Wellman, też należy do łabędzioszyich? He… »
aniat.
18/10/2021 10:19
Kobieta ma delikatną , łabędzią szyję , hihi »
ApisTaur
18/10/2021 09:54
aniat. Oj, co do palta, bym polemizował, palto nie jest… »
Marian
18/10/2021 09:41
Dzięki Mozets, może skorzystam. »
aniat.
18/10/2021 09:24
mozets - dziekuję za komentarz. Jest o wiele piękniejszy niż… »
Carvedilol
18/10/2021 09:04
Marek Adam Grabowski Sporo błędów (raz np Honako, raz… »
Gramofon
18/10/2021 07:52
Prawdziwa ta fala, taka niewidzialna. »
Zbigniew Szczypek
17/10/2021 22:44
Witaj Niczyja Przebrnąłem przez tekst, doszukując się… »
kamyczek
17/10/2021 20:25
Strata bliskiej osoby zawsze boli, trudno jest się z nią… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 12/10/2021 19:26
  • Krytyka lenistwa w komentowaniu na PP, chyba coś daje. Dzisiaj było super, za co Wam wszystkim bardzo dziękuję, ciesząc się dawnym gwarem. Oby tak dalej ;-}
  • mike17
  • 05/10/2021 13:27
  • Zapraszam serdecznie do MUZO WEN 10, konkursu dla prozaików, gdzie piszemy miniaturę pod piosenkę : [link]
  • Zbigniew Szczypek
  • 04/10/2021 21:36
  • Jaka noc Iwoniko, tu dzień nie umiera nigdy - słońce odbija się od księżyca i nadal świeci, szczególnie dzisiaj dla Ciebie. Witaj serdecznie na PP
  • iwonika
  • 04/10/2021 20:45
  • Bylo ciemno, była noc
  • mike17
  • 28/09/2021 13:12
  • Przypominam o trwającym konkursie w prozie MUZO WENY 10, gdzie każdy może wykazać się umiejętnością napisania miniatury na 5000 znaków ze spacjami. To naprawdę nic trudnego. Zapraszam :)
  • Niczyja
  • 27/09/2021 21:52
  • Dobry wieczór dawnym znajomym i nowym nieznajomym. Witam po półtorarocznej przerwie. Miło tu znów być. Naprawdę. Czuję się jak w domu...:)
Ostatnio widziani
Gości online:30
Najnowszy:Padziejowa
Wspierają nas