Tęczowa Julenka - debiut Aldony Urbaniak

Tęczowa Julenka (e-book)- Aldona Urbaniak

Wydawnictwo: Psychoskok

 

 

Tęczowa Julenka Aldony Urbaniak to książeczka, którą z powodzeniem można polecić i dzieciom i dorosłym. Najmłodsi czytelnicy znajdą w niej przygody dziewczynki spędzającej wakacje z mamą w domku w lesie. Julenka przyjaźni się ze wszystkimi zwierzętami z lasu, a także z bajkowymi postaciami jej własnej wyobraźni. Codziennie zachwyca się otaczającym ją światem i komentuje go. Jej przygody na pewno wchłoną całkowicie młodych czytelników.

A dorośli? Ci odnajdą w książce Aldony Urbaniak czysty świat dziecięcych spostrzeżeń, fantazji i wrażliwości, czyli krainę, którą wielu z nich już dawno opuściło. Na szczęście nie bezpowrotnie.

Czytając Tęczową Julenkę, można odnieść wrażenie, że Aldona Urbaniak każde zapisane słowo zanurzała wcześniej w rozłożonych na palecie farbach, ponieważ język jej opowiadań jest piękny i barwny, zdradzający malarskie zamiłowania autorki. Co zatem przedstawiają te literackie obrazy? Przygody dziewczynki spędzającej wakacje z mamą w domku w lesie. Przede wszystkim jednak „Tęczowa Julenka“ to piękne historie o miłości i szacunku do otaczającego nas świata. A przez to również do nas samych.

 

Źródło: Tęczowa Julenka, e-book.

 

Wasinka · 19:01 29.05.2014 · 23 ·
Komentarze
Krystyna Habrat dnia 29.05.2014 19:58
Gratuluję mojej ulubionej autorce.
ipsylon dnia 29.05.2014 20:33
Moje gratulacje ;)
tyria dnia 29.05.2014 20:53
I moje dorzucę! :)
Wasinka dnia 29.05.2014 20:59
Oczywiście i ja gratuluję. Teraz czekamy na obiecaną wersję papierową. ;) Będę zabiegać o autograf.
zajacanka dnia 29.05.2014 21:28
Gratulacje, Al! Cieszę się razem z Tobą! :):):) Czekam z niecierpliwością na wydanie drukiem :) Może z autografem mi sie uda zdobyć? :) Pozdrawiam bardzo ciepło :)
ajw dnia 29.05.2014 22:26
Ja też gratuluję! Ale fajowo :)
mike17 dnia 30.05.2014 09:39
Raz jeszcze - BRAVO!
al-szamanka dnia 30.05.2014 10:11
Przyjemnie mi czytać tak miłe słowa. Dziękuję:)
kamyczek dnia 30.05.2014 17:39
Gratuluję , Al-szamanko.
Dobra Cobra dnia 30.05.2014 18:59
Gratulacje!

Czy to zawsze tak jest, że jak się coś wyda to od razu trzeba to podpisywać imieniem i nazwiskiem? a nie można pseudonimem?

DoCo
al-szamanka dnia 31.05.2014 19:25
Wolałabym pseudonimem, DoCo, bardziej pasuje do treści:D
Dziękuję, Kamyczku:)

Papierowa premiera wyznaczona jest na 15.6 :)
maarynarz dnia 01.06.2014 02:42
Opowiadasz historie z-tuż -za progiem i z tuż-za węgłem świadomości, tak prawdziwe i tak pełne nadziei, oby wiatry sprzyjały Twojemu sercu i Twojej wyobraźni!!

I do pioruna z recenzentami i lizodupami!
al-szamanka dnia 01.06.2014 09:24
Ot, siarczysty post, jak na wilka morskiego przystało.
Dziękuję, Maarynarzu, za odwiedziny i dobre życzenia:)
Miladora dnia 01.06.2014 12:54
Serdeczne gratulacje, Al! :)

Natychmiast staję w kolejce po książkę z autografem. :)

Buziaki :)
Esy Floresy dnia 03.06.2014 12:42
Gratuluję! :)
Zola111 dnia 03.06.2014 21:41
Gratulacje, Alu! Brawo! I ja - z autografem :)
agnieszka3201 dnia 04.06.2014 10:19
Również gratuluję!!!!!!!!!!!!!!! :)
amsa dnia 04.06.2014 22:59
gratulowałam na SB, ale tutaj też sobie pozwolę :)
pablovsky dnia 08.06.2014 21:12
Dopiero zauważyłem. Jestem z Ciebie dumny, Al! :) Gratuluję serdecznie! Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na książkę o Julence z dedykacją od autorki (ustawiam się w kolejce) oraz za następnym wydanym dziełem, tym razem o "moim"... Chłystku! :)
al-szamanka dnia 10.06.2014 21:45
Dzięki Miladoro, Esy, Zolu, Agnieszko, Amso i Pablo :)
Będę się dopiero cieszyć, gdy wezmę książeczkę do ręki... bo co papier, to nie e-book;)
wienczyslaw dnia 10.06.2014 23:25
gratulejszyn:)
dariusz54 dnia 26.06.2014 14:04
Gratuluje!
Kushi dnia 11.07.2014 20:34
Pogratuluję i ja szamanko chociaż bardziej kojarzę Cię z poezji:)
Cieszę się razem z Tobą:):)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
23/05/2024 22:35
Podobało mi się. Szczególnie ta reklma: Pozdrawiam »
Jacek Londyn
23/05/2024 14:32
Dzień dobry. Twój tekst jest skierowany do nielicznej… »
Jacek Londyn
23/05/2024 14:03
Zbyszku, trzymam Cię za słowo. :) »
Janusz Rosek
23/05/2024 10:23
Gabriel G. Serdecznie dziękuję za ten komentarz.… »
Kazjuno
22/05/2024 20:27
Cieszę się Gabrielu z Twoich odwiedzin i komplementów.… »
Gabriel G.
22/05/2024 17:56
Dobry tekst. Dobrze się czyta. Gdybym miał na cokolwiek… »
Gabriel G.
22/05/2024 16:03
Dzięki za komentarz Kazjuno. No właśnie muszę się… »
Gabriel G.
22/05/2024 15:46
Bardzo dobra historia. Uwielbiam klimat tamtych lat.… »
Kazjuno
22/05/2024 10:12
Sprawdziłem Januszu. W Languege Tool jest możliwość zamiany… »
Janusz Rosek
22/05/2024 09:24
Kazjuno Bardzo dziękuję za konkretny komentarz i porady.… »
Kazjuno
21/05/2024 22:07
Jacku Londyn, przesadzasz. Januszu, ten program, wprawdzie… »
Jacek Londyn
21/05/2024 21:22
Januszu, Kazjuno radzi: Kopiujesz każdy z rozdziałów… »
Kazjuno
21/05/2024 20:35
Karkołomne Januszu opisałeś przygody z dzieciństwa. Czyta… »
Janusz Rosek
21/05/2024 18:36
Valerio Cieszę się bardzo, że spodobał Ci się ten prosty… »
Zdzislaw
21/05/2024 12:36
Zbigniewie - może nie ze wszystkim się zgodzę, ale z ogólnym… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30
  • Kaziu, my to wiemy, że to czasem działa na zasadzie "łańcuszka szczęścia" ale denerwuje, gdy ktoś go "przerywa", w tedy wraca cisza i "bezkomentarz" opanowuje znowu kolejną falą
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 14:01
  • Piszcie, publikujcie i twórzcie komentarze!
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 13:58
  • Aż chce się pisać i publikować w PP. Toż to przedsionek do książkowych wydawnictw!
  • Zbigniew Szczypek
  • 14/05/2024 17:56
  • No nie może być, gwar jak dawniej! Warto było, tylko niech już tak zostanie!
  • Wiktor Orzel
  • 08/05/2024 15:19
  • To tylko przechowalnia dawno nieużywanych piór, nie jest tak źle ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 08/05/2024 10:00
  • Ufff! Kamień z serca... Myślałem, że znów w kostnicy leżę
  • Zbigniew Szczypek
  • 07/05/2024 20:47
  • Hallo! Czy są tu jeszcze jacyś żywi piszący? Czy tylko spadkobiercy umieszczają tu teksty, znalezione w szufladach (bo szkoda wyrzucić)? Niczym nadbagaż, zalega teraz w "przechowalni"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/05/2024 18:38
  • Dla przykładu, że tylko krowa nie zmienia poglądów, chciałbym polecić do przeczytania "Stołówkę", autorstwa Owsianki. A kiedyś go krytykowałem
Ostatnio widziani
Gości online:21
Najnowszy:dobibliotekipl