Booxspace - nowy portal dla pisarzy

Niedawno został uruchomiony nowy portal skupiający wszystkich pragnących zaprezentować i opublikować swoje utwory. Booxspace.com koncentruje się na trzech obszarach:

•   Przygotowanie - udostępnia narzędzia do przygotowania książki zarówno w wersji elektronicznej jak i tradycyjnej drukowanej.

•   Publikacja - umożliwia rozpowszechnienie i sprzedaż książki elektronicznej w sieci księgarń internetowych. Ułatwia autorowi wydrukowanie książki dzięki integracji z drukarnią cyfrową.

•   Prezentacja - daje do dyspozycji autorowi spersonalizowaną Witrynę Autora.

Funkcjonalności portalu podzielone są na dwie grupy, pierwsze, wymagają tylko bezpłatnej rejestracji, umożliwiają na podstawie tekstu w formacie doc, odt, rtf przygotowanie plików w formacie epub i PDF. Pliki te są gotowe do dystrybucji elektronicznej lub druku. Oprócz tego mamy możliwość przygotowania okładki korzystając z gotowych szablonów. Każdą książkę możemy opisać pełnym zestawem metadanych niezbędnych w przyszłej dystrybucji zarówno w wersji elektronicznej jak i drukowanej.

 

Druga grupa funkcjonalności wymaga wniesienia opłaty rejestracyjnej oraz akceptacji umowy licencyjnej, otrzymujemy wtedy dostęp do tak zwanego konta „Premium”. Posiadacze konta Premium otrzymują możliwość sprzedaży swoich utworów w wersji elektronicznej w sieci księgarń internetowych. Mają dostęp do statystyk sprzedaży dzięki którym na bieżąco wiedzą jaką popularnością się cieszą oraz jakie dostaną wynagrodzenie za sprzedane ebooki. Konto Premium umożliwia „jednym kliknięciem” przesłanie zlecenia do drukarni a zamówiona ilość egzemplarzy wydrukowanej książki dostarczy kurier.

Następnymi innowacyjnymi i ciekawymi funkcjonalnościami jest automatyczne tłumaczenie utworu oraz konwersja na format mp3 czyli audiobooka.

Portal jest wielojęzyczny (na dzień dzisiejszy język polski i niemiecki) dzięki temu ma szansę skupić autorów nie tylko z Polski a co się z tym wiąże ma potencjał rozpropagowania swojej twórczości poza granicami własnego kraju.

Ostatnią ważną funkcjonalnością oferowana przez portal Booxspace jest Witryna Autora. Umożliwia ona zaprezentowanie autorowi swojej sylwetki oraz dorobku. Autor ma możliwość prowadzenia bloga powiązanego tematycznie z publikowanymi utworami, prowadzić dyskusję z czytelnikami, umieszczać recenzje oraz informować o wydarzeniach. Autor może pochwalić się zarówno książkami już opublikowanymi (równocześnie kierując czytelnika do sklepu) oraz również tym nad czym obecnie pracuje.

Zapraszamy na stronę www.booxspace.com.

 

Wiktor Orzel · 09:30 25.09.2014 · 5 ·
Komentarze
Usunięty dnia 25.09.2014 09:48
Fajny pomysł ;), może spróbuje ;)
Dobra Cobra dnia 27.09.2014 09:22
Przecież to złamanie wszelkich spraw interpretacji utworu, kiedy czyta je syntezator mowy! Wiem, o czym mówie,gdż sam nagrywam audiobooki swoich kawałków. Z powodu tej automatycznej opcji zamieniania tekstu na audio, miejsce to nigdy nie zaszczyci obecności DoCo.

Rozumiecie o czym piszę?

Świat schodzi na psy, hał hał chał...

DoCo
wienczyslaw dnia 29.09.2014 17:37
automatyczny tłumacz? automatyczny lektor? to może jeszcze pisarza zautomatyzujemy?
Dobra Cobra dnia 30.09.2014 22:23
Jedyne, co może i jest dobre w tym beznadziejnym pomyśle czytania przez Automat jest wyjście do przodu dla niewidzących.

Ale i tak to nadal słaby pomysł.

DoCo
alea dnia 20.10.2014 10:34
"Serwis realizowany dzięki wsparciu programu Innowacyjna Gospodarka. Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Inwestujemy w Waszą przyszłość. "
Unia Europejska inwestuje w przyszłość autorów ;) Jakie to urocze...
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
ivonna
25/07/2024 01:40
Hej Jagiello, Podoba mi się, ciekawie napisane - te Twoje… »
Wiktor Orzel
23/07/2024 11:23
tutaj poprawnie będzie niczego niewarte Ten… »
mike17
20/07/2024 17:15
Jarku, dobra mineta nie jest zła i warto ją uskuteczniać :)»
Jaaga
20/07/2024 09:12
Cóż, egzystencja jesiennej muchy nie do pozazdroszczenia.… »
Jaaga
20/07/2024 09:07
Berele, twój komentarz jest sam w sobie czymś pięknym dla… »
Berele
20/07/2024 08:30
Muszę się przyznać do tego, że z wielką przyjemnością… »
Berele
20/07/2024 08:13
Bardzo ładne "Czy pewnego razu nie wystygnie,"… »
Berele
20/07/2024 07:54
Jest to wiersz z pomysłem i ma bardzo klarowny, mądry wyraz.… »
Yaro
19/07/2024 21:39
Jesteś wybitnie stary doskonały:) Sztuka minety jak sztuka… »
Dar
18/07/2024 19:50
Kiedy pojawia się strach dobrze mieć wsparcie ze strony… »
mike17
18/07/2024 19:44
Sztuka robienia dobrej minety to już wyżyny. Oralny Bill… »
mike17
18/07/2024 19:35
Skroplami, lubię wzruszać i spełniam się w tym. co więcej,… »
Dar
18/07/2024 18:58
Jeśli erotyka jest powiązana z językiem miłości to wywołuje… »
Jaaga
18/07/2024 17:56
Dla mnie jest to wiersz erotyczny i podoba mi się.… »
Jaaga
18/07/2024 17:26
Dla mnie świetne. Perspektywy, rozwój, potem upadek. Co… »
ShoutBox
  • Gramofon
  • 19/07/2024 19:56
  • Dziękuję bardzo Jago, a jakby ktoś nie chciał oglądać na facebooku to jest też już na youtube [link]
  • Jaaga
  • 19/07/2024 14:37
  • Powiem, Gramofon, że poeta jesteś pełną gębą i zaczynasz, jak nie przymierzając, Charles Bukowski, on też był listonoszem. Zrobił na mnie wrażenie zwłaszcza wiersz o dociskaniu. Pozdrawiam
  • Gramofon
  • 18/07/2024 17:51
  • Poproszę o feedback bo znajomi to wiadomo, poklepują po plecach :)
  • Jaaga
  • 18/07/2024 17:32
  • Gramofon, właśnie słucham jak czytasz.
  • Gramofon
  • 18/07/2024 16:44
  • siemanderrro. Jakby ktoś chciał posłuchać jak czytam wiersze i to przedpremierowo przy akompaniamencie gitary to zapraszam [link]
  • Jaaga
  • 18/07/2024 16:38
  • Zapraszam też do siebie, przygotowałam kilka nowych rzeczy, mam nadzieję, że się spodobają i porządnie je skomentujecie. Kształtuję się pod waszym okiem.
  • Jaaga
  • 18/07/2024 16:34
  • Po długiej nieobecności witam Wszystkich. Zaraz kogoś skomentuję. Już dawno nie miałam czasu, żeby tak sobie usiąść i poczytać.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek