Wyniki Konkursu Literackiego Portalu Pisarskiego "Imponderabilia-2015"

Na konkurs literacki Imponderabilia – 2015 wpłynęło dwadzieścia pięć prac: dziesięć opowiadań oraz piętnaście wierszy.

Trzy prace nie spełniały wymogów Regulaminu, dwie z nich zostały zdyskwalifikowane ze względu na przekroczoną ilość dopuszczalnych znaków (punkt 7 Regulaminu), jedna natomiast, decyzją jury została dopuszczona, gdyż autor nieznacznie przekroczył ilość dopuszczalnych znaków.

Pozostałe utwory były zgodne z Regulaminem i nawiązywały do tematu konkursu.

Maksymalna ilość punktów, jaką można było uzyskać za tekst, to dziewięćdziesiąt.

Jury w składzie: Sagitarius, Esy Floresy, Bozena B, Heisenberg oraz Vanillivi dokonało oceny tekstów i zdecydowało przyznać:

Proza:

I miejsce:

SpokójIzolda

II miejsce:

SekretyZola111

Wyróżnienie:

Walentynaeuterpe


Poezja:

I miejsce:

Wypiekiks-hp

II miejsce:

Vascoajw

Wyróżnienie:

Węzełkamyczek


Polecamy wszystkie wymienione teksty - warte są zatrzymania i przeczytania.

Redakcja gratuluje zwycięzcom i wyróżnionym. Nagrody za pierwsze i drugie miejsce prześlemy pocztą.

Autorzy nagrodzonych wierszy proszeni są o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, adres zamieszkania, e-mail, ewentualnie również telefon) na pw Esy Floresy.

Esy Floresy · 14:41 22.03.2015 · 21 ·
Komentarze
Nalka31 dnia 22.03.2015 15:01
Udziału nie brałam, ale gratuluję zwycięzcom i słusznie wyróżnionym. Nie omieszkam zajrzeć do owych wygranych. :)
Esy Floresy dnia 22.03.2015 15:04
Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych. Przyznam szczerze, mimo że rzadko czytam portalową prozę, tę konkursową przeczytałam z przyjemnością. Naprawdę wysoki poziom! :)
introwerka dnia 22.03.2015 15:15
Gratuluję serdecznie Nagrodzonym i Wyróżnionym! :) Z chęcią poczytam wieczorem teksty konkursowe :)
Wasinka dnia 22.03.2015 15:17
Gratuluję! :):)
romantyczna dnia 22.03.2015 15:39
I ja oczywiście gratuluję zwycięzcom :) Brawo !
ajw dnia 22.03.2015 16:26
Ale się cieszę!!! Gratuluję tym co przede mną i tym co za mną!!! Buziaki dla wszystkich :)
Arkadiusz Kwaczek dnia 22.03.2015 16:34
Gratuluję. Jeszcze nie wiem, który wiersz bardziej mi się podoba, ale wydaje się, że wybór pierwszych dwóch miejsc jest słuszny. Ja bym tam trochę pogrymasił, ale to wiersze konkursowe, więc jak już coś napiszę, to tylko pozytywy :)

Szkoda, że tak mało osób wzięło udział w konkursie.

Wszystkim laureatom składam gratulacje.
Bozena B dnia 22.03.2015 16:55
Gratuluję bardzo, czytałam z dużą przyjemnością, a niektóre teksty prozatorskie zrobiły na mnie naprawdę ogromne wrażenie :)
Heisenberg dnia 22.03.2015 18:27
Pogratulować zwycięzcom, wszystkim uczestnikom zaś dzięki za udział :)
euterpe dnia 22.03.2015 19:08
Gratuluję zwycięzcom i dziękuję za wyróżnienie. Trzeba przyznać - przednia była zabawa:D
Pozdrawiam serdecznie,
Ewa
akacjowa agnes dnia 22.03.2015 19:35
Wielkie gratulacje! Zapoznam się ze wszystkimi Waszymi dziełami, ale powolutku, by się delektować i dobrze je przyswoić :)
Zola111 dnia 22.03.2015 19:39
Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział, bo laureatom już pogratulowałam pod tekstami. Organizatorom - dzięki za organizację konkursu, który, jak widać w tekstach, zaowocował różnorodnością realizacji tego samego przecież tematu. To bardzo piękne, jak różnie rozwijają się w nas te same obrazy. Poza tym - konkursy dają impuls, stanowią inspirację i dyscyplinują leniuchów (mówię o sobie).
zajacanka dnia 22.03.2015 19:45
Brawa! Lecę czytać! :)
Izolda dnia 22.03.2015 21:27
Gratulacje dla całego peletonu, który ustawił się na starcie oraz dla tych co dobiegli w czołówce. Podziękowania dla Redakcji za możliwość trenowania kondycji, kibicom za doping ( czyt. napoje energetyczne w postaci komentarzy).
antik dnia 22.03.2015 21:46
Gratuluję zwycięzcom :) ...
... i będę dalej próbować ;) :p

Pozdrowionka dla wszystkich :)
alea dnia 23.03.2015 00:00
Szkoda, że tylko dziesięć opowiadań. Konkurs już był dawno zapowiedziany, a wyszło ilościowo dosyć mizernie. Na pocieszenie można powiedzieć, że każdy ze startujących załapał się do pierwszej dziesiątki. Ma to jednak dla mnie duży plus, bo chyba uda mi się przeczytać wszystkie teksty prozatorskie, a może i kilka wierszy :)

To co powyżej napisane nie oznacza, że należy umniejszać chwały zwycięzcom. Co to to nie!
Gratulacje dla Izoldy, Zoli111 i euterpe! I rzecz jasna dla poetów. Tu się nie znam, ale i tak gratuluję! Brawo! Zdobycie uznania u takiego Szanownego Jury to spory sukces.

Pozostałą szóstkę Autorów prozy postaram się również odwiedzić, bo bardzo ciekawi mnie Wasza interpretacja tematu.

Ze swojej strony dziękuję Organizatorom, że pozwolili nam stanąć w szranki konkursowe. Szczególne podziękowania dla Esy Floresy :) Już Ty wiesz za co ;)
alkestis dnia 23.03.2015 10:01
Gratulacje!
marukja dnia 24.03.2015 12:31
Serdecznie gratuluję :)
Dobra Cobra dnia 24.03.2015 19:17
Gratulacje dla wszystkich Uczestników. Brawa za odwagę, oklaski za wenę.


DoCo
Miladora dnia 25.03.2015 15:01
Gratuluję serdecznie wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom. :)
Na pewno przeczytam, gdy tylko odblokuje mi się trochę czasu.
kamyczek dnia 28.03.2015 22:49
Gratuluję zwycięzcom. Cieszę się z wyróżnienia.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zbigniew Szczypek
18/10/2021 18:17
Witaj Apisie A ja jakoś przegapiłem ten wiersz, mimo… »
mozets
18/10/2021 16:44
Aniat wie co mówi. Jej wiersz zdradza kobiecość w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:34
gaga26111 w ogniu miłości się spopielamy żarem co w… »
ApisTaur
18/10/2021 16:15
Zbigniew Szczypek Zwabił mnie tytuł. Bowiem przypadkiem, w… »
ApisTaur
18/10/2021 15:45
KatarzynaKoziorowska jakże jest złudne piękno świata… »
Marek Adam Grabowski
18/10/2021 13:55
Dzięki za uwagę. Storo poprzednie bardziej ci się podobały.… »
ApisTaur
18/10/2021 11:05
Czy np. taka pani Wellman, też należy do łabędzioszyich? He… »
aniat.
18/10/2021 10:19
Kobieta ma delikatną , łabędzią szyję , hihi »
ApisTaur
18/10/2021 09:54
aniat. Oj, co do palta, bym polemizował, palto nie jest… »
Marian
18/10/2021 09:41
Dzięki Mozets, może skorzystam. »
aniat.
18/10/2021 09:24
mozets - dziekuję za komentarz. Jest o wiele piękniejszy niż… »
Carvedilol
18/10/2021 09:04
Marek Adam Grabowski Sporo błędów (raz np Honako, raz… »
Gramofon
18/10/2021 07:52
Prawdziwa ta fala, taka niewidzialna. »
Zbigniew Szczypek
17/10/2021 22:44
Witaj Niczyja Przebrnąłem przez tekst, doszukując się… »
kamyczek
17/10/2021 20:25
Strata bliskiej osoby zawsze boli, trudno jest się z nią… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 12/10/2021 19:26
  • Krytyka lenistwa w komentowaniu na PP, chyba coś daje. Dzisiaj było super, za co Wam wszystkim bardzo dziękuję, ciesząc się dawnym gwarem. Oby tak dalej ;-}
  • mike17
  • 05/10/2021 13:27
  • Zapraszam serdecznie do MUZO WEN 10, konkursu dla prozaików, gdzie piszemy miniaturę pod piosenkę : [link]
  • Zbigniew Szczypek
  • 04/10/2021 21:36
  • Jaka noc Iwoniko, tu dzień nie umiera nigdy - słońce odbija się od księżyca i nadal świeci, szczególnie dzisiaj dla Ciebie. Witaj serdecznie na PP
  • iwonika
  • 04/10/2021 20:45
  • Bylo ciemno, była noc
  • mike17
  • 28/09/2021 13:12
  • Przypominam o trwającym konkursie w prozie MUZO WENY 10, gdzie każdy może wykazać się umiejętnością napisania miniatury na 5000 znaków ze spacjami. To naprawdę nic trudnego. Zapraszam :)
  • Niczyja
  • 27/09/2021 21:52
  • Dobry wieczór dawnym znajomym i nowym nieznajomym. Witam po półtorarocznej przerwie. Miło tu znów być. Naprawdę. Czuję się jak w domu...:)
Ostatnio widziani
Gości online:24
Najnowszy:Padziejowa
Wspierają nas