„Kiedy kochasz kobietę” - ukazała się najnowsza książka Michała Majewskiego (mike17)

Z przyjemnością informujemy, że nasz portalowy kolega Michał Majewski  (mike17) wydał nakładem wydawnictwa Psychoskok swoją szóstą książkę – e-booka „Kiedy kochasz kobietę”.

Utwór Michała Majewskiego to zbiór 10 miniatur opowiadających o tym, jak różną potrafi być miłość i jak przemożny wpływ wywiera na życie człowieka.

Autor snuje swoje opowieści na różne sposoby: raz mamy historie traktujące o miłości „dobrej” i zaprasza nas on do świata spełnienia i radości, innym razem brutalizuje fabułę, ukazując destruktywny wpływ namiętności na ludzki los, czasami wręcz zgubny.

Nie ma w tej prozie jednoznaczności, nie ma też wspólnego mianownika moralnego, bowiem bohaterami opowiadań Michała Majewskiego są często ludzi niejednoznaczni moralnie, przechodzący duchowe przemiany, stojący na rozstajnych drogach swojego życia.

Nie można powiedzieć, że pisarstwo to wywoła obojętność, wprawi w zachwyt, zgorszenie, poruszy lub wzruszy, lecz w całej swej wyrazistości, sile przekazu oraz często sensacyjnej fabule wywrze wpływ na czytającego, pozostając na długo w jego pamięci.

Autor bowiem uprawia „męską prozę”, choć z pozoru wydawać by się mogło, że to klasyczna literatura miłosna. Nic bardziej błędnego. To opowiadania o charakterze głęboko egzystencjalnym, częstokroć bardzo uniwersalne w swym wydźwięku, chwilami wręcz wstrząsające.

Polecam miłośnikom prozy „z przesłaniem”, głęboko osadzonej w życiu, opowiadającej o tym, że kochać to nie zawsze znaczy to samo.

Okładka

Tu można kupić e-booka

 

Wkrótce we wszystkich księgarniach internetowych.

akacjowa agnes · 13:01 21.11.2016 · 45 ·
Komentarze
Niczyja dnia 21.11.2016 14:31
WOW!
Gratulacje mike17!:)
Jestem pod wrażeniem. Szósta książka! Wspaniale. Chylę czoła, a może raczej pióra...
Czytanie Ciebie to sama przyjemność:)

Pozdrawiam z podziwem,
Niczyja
mike17 dnia 21.11.2016 14:47
Bardzo dziękuję, Niczyja :)
Zapraszam Cię do czytania i kupowania.
maak dnia 21.11.2016 15:23
Szacunek dla LITERATA :). Gratuluję, oby tak dalej.
O 20:30 uczczę to zacnym piwkiem.

Zdrowia!

Maak
mike17 dnia 21.11.2016 15:30
Dzięki, Maczku, to uczcimy razem, zapasy już się chłodzą :)

Pozdro!
al-szamanka dnia 21.11.2016 16:15
To już szósta?! Oj wznosisz się, wznosisz, sokole. Serdeczne gratulacje :)
mike17 dnia 21.11.2016 16:35
Ano szósta :)
Dzięki wielgaśne za dobre słowo :)
Lilah dnia 21.11.2016 16:56
Ło matko, Mike, Ty już szóstą, a ja nawet o pierwszym tomiku nie myślę.

Gratulacyje ogromniaste - jak z Załębia do Warszawy i z powrotem. :)
Aronia23 dnia 21.11.2016 17:08
Tu Aronia23. No, Panie Michale, mnie nawet słów zabrakło. A rzadko mnie zatyka, jak wiesz. Gratuluję. Po 100kroć. Jesteś wielki i bardzo pracowity, co dla mnie cechą jest najważniejszą. :)
mike17 dnia 21.11.2016 17:27
Lilu, coś trzeba robić, co by pióro nie zardzewiało :)
A mnie ponosi w pisaniu :)
Kłaniam się nisko :)

Aronio,

Pracowitość nie jest mi obca, dlatego piszę i wydaję.
Nie chcę pisać do szuflady, chcę wyjść na świat.
Życie ma się jedno.

Obie Panie bardzo gorrrąco pozdrawiam :)
Aronia23 dnia 21.11.2016 17:43
O 20:30, też wypiję za pomyślność Wszystkich Portalowców. Mogę Maczku i Michale. Oj, będzie się działo.
Michale, piękna okładka i tytuł. Niby pytanie a jednak twierdzenie. A każde twierdzenie należy udowodnić, Ty to zrobiłeś, Mistrzu M.
Usunięty dnia 21.11.2016 17:48
Gratulacje :D
mike17 dnia 21.11.2016 18:01
Aronio, o 20.30 zjednoczymy się we wspólnym sączeniu alkoholi :)
To piękne i zacne.
Do Mistrza mi jeszcze baaardzo daleko, póki co aspiruję :)

Ustiuszo, thanx a lot :)
Opheliac dnia 21.11.2016 18:33
Gratulacje, Mike!
Będzie dostępna tylko w wersji elektronicznej, nie?
mike17 dnia 21.11.2016 18:39
Dziękuję, Ophelio!
Na razie w wersji elektronicznej, ale nie mówię "nie" jeśli chodzi o papier.
Trza zobaczyć, czy chwyci.
Opheliac dnia 21.11.2016 19:01
Rozumiem.
Mam do do siebie, że książki w wersji elektronicznej czytam latami bądź w ogóle nie kończę, ech. Ta forma mnie zdecydowanie nie lubi, a i chyba ja jej. ;)
mike17 dnia 21.11.2016 19:17
Rozumiem, że nie każdy chce czytać z kompa.
Ja publikuję w ten sposób, bo to ma coraz szerszy zasięg.
Ale sam, uważam tylko klasyczne książki, i ich zapach :)
introwerka dnia 21.11.2016 19:50
Michale, gratulacje serdeczne! :) Twoja konsekwencja tematyczna i prozatorska wena robi wrażenie :)
Zola111 dnia 21.11.2016 19:55
Miku, wielkie gratulacje. Brawo!
mike17 dnia 21.11.2016 20:28
Werko, idę wytyczonym szlakiem.
Nie mam wahań, jeśli chodzi o to, o czym chcę pisać.
Jakoś tematyka sama się ustaliła.
Ukłony dla Ciebie :)

Zolu, cieszę się, że sekundujesz moim wydawnictwom.
Jak każdy, próbuję swego losu.
Co z tego wyjdzie, Bóg raczy wiedzieć.

Kłaniam się Wam do samej ziemi :)
JOLA S. dnia 21.11.2016 20:34
Michale, zabierając się do lektury każdej, kolejnej Twojej miniatury z cyklu " Kiedy kochasz kobietę" liczyłam na ucztę duchową i nie zawiodłam się. Czułam się dowartościowana i dumna, że jestem kobietą.

Gratulacje i najcieplejsze życzenia dalszych sukcesów - nie tylko na niwie literackiej :)
mike17 dnia 21.11.2016 22:02
Jolu, tyle pięknych słów...
Nie wiem nawet jak, Ci dziękować.
Bardzo mi miło, że doceniłaś ten cykl, choć nie liczyłem na wielki odzew.
W ogóle kłaniam się i nawet nie wiesz jak jestem wdzięczny:)
Nalka31 dnia 22.11.2016 02:29
Brawo Michale. Tak dalej trzymaj.

Kłaniam się nisko. :)
mike17 dnia 22.11.2016 10:15
Bardzo dziękuję, Beato, postaram się nie zawieść :)

I ja się kłaniam pięknie!
ajw dnia 22.11.2016 14:03
Brawo, brawo, brawo :) I cmokasy.
mike17 dnia 22.11.2016 14:29
Wielkie dzięki za gratulacje, Iwonko :)
I ja ślę cmok cmoki :)
Miroslaw Niepamietny dnia 23.11.2016 14:22
Gratulacje :) :)
mike17 dnia 23.11.2016 14:29
Bardzo się cieszę, Mirku, że się pojawiłeś :)
Miłego dnia życzę :)
esere dnia 23.11.2016 14:50
Z przyjemnością przeczytam :) Pozdrofionka Mike17! :p
mike17 dnia 23.11.2016 16:24
Esere, co za radość czytać te słowa!
Bardzo miło Cię pozdrawiam :)
Ula dnia 23.11.2016 19:56
Serdeczne gratulacje!!! Choć trochę żałuję, że nie w tradycyjnej "papierowej" wersji.
Pozdrawiam :)
mike17 dnia 23.11.2016 21:45
Ulu, jest mi super fajnie, że Cię widzę :)
Na "papier" przyjdzie jeszcze czas.
Na razie idę za trendem :)

Pozdrawiam!
Ania_Basnik dnia 24.11.2016 10:15
Bardzo się cieszę! Gratuluję! Jestem ciekawa, czy jednak w "Pocztówce z Telavivu" mnie posłuchałeś? Dlatego kupię i przeczytam! Bardzo się cieszę!!! Bo też miałam tam malutką swoją podpowiedź :-) Michale bardzo cieplutko pozdrawiam.
mike17 dnia 24.11.2016 11:09
Koniecznie musisz przeczytać i kupić, Aniu, zwłaszcza że są tam miniatury niepublikowane na portalu.
Zawsze doceniam Twoje sugestie, jeśli tylko mogą pomóc tekstowi.
Bardzo się cieszę, że mnie tu odwiedziłaś, i za dobre słowo bardzo dziękuję.

Pozdrawiam pięknie :)
OWSIANKO dnia 24.11.2016 13:33
Nie muszę Cię przekonywać, jak bardzo lubię czytać Twoje utwory; długie, krótkie, a zawsze ciekawe i pobudzające do myślenia. Nie ma takich bez głębszego przesłania, nad którymi można przejść obojętnie. Podobają mi się twoje opowiadania o meandrach „zwykłej” przyjaźni, męskiej, męsko damskiej, o międzyludzkich relacjach: lojalności, odpowiedzialności. Pisane z pasją i pazurem, świadczą o tym, że masz warsztat opanowany do perfekcji. Emocje poruszane przez Ciebie nigdy nie są sztuczne, a charaktery Twoich bohaterów – papierowe. Po Twojej ciągle rozwijającej się twórczości mogę się więc spodziewać dalszych literackich sukcesów: nowych publikacji w postaci następnych książek. Gratuluję!
mike17 dnia 24.11.2016 14:01
Drogi Marku,

Jestem zaszczycony, że mogę czytać takie słowa, nie wiem, jak mam wyrazić moją wdzięczność i szczęście, że tak odbierasz moje pisanie, i to od tak dawna.
Czytając kogoś Takiego jak Ty, czuję się wyjątkowo wyróżniony.
Bo gdy pisze tak Mistrz, to coś w tym musi być.
A za Mistrza Cię niezmiennie uważam, odkąd przeczytałem pierwszy Twój utwór.
A ja nadal będę się rozwijał, będę szukał nowych inspiracji i tematów.
Na pewno stanie w miejscu mi nie grozi :)

Kłaniam się nisko i dziękuję za gratulacje!
ipsylon dnia 28.11.2016 21:13
Super, szczerze gratuluję i życzę powodzenia!
Talent się nie marnuje, to najważniejsze :)
Serdeczności!
Tomek
mike17 dnia 28.11.2016 22:37
Dzięki, Tomku, za pojawienie się i miłe słowa!

Pozdrawiam wieczorowo :)
Meltemi dnia 01.12.2016 08:38
Gratulacje!
mike17 dnia 01.12.2016 10:15
Bardzo dziękuję, Meltemi, za odwiedziny i gratulacje :)
Miłego dnia!
bened dnia 29.12.2016 00:13
Noisy and heartfelt congratulacions to my fellow! :)
mike17 dnia 29.12.2016 14:31
You can't imagine how happy I am as I'm reading your words - thanx a lot! :)
bened dnia 31.12.2016 16:20
But what I know is that your book will be successful. :)
mike17 dnia 02.01.2017 18:19
I hope so - am I speaking out of turn? :)
Quentin dnia 12.01.2017 20:47
No to pozostaje teraz czekać na Siedmiu Wspaniałych ;)
A i to myślę, że nastąpi. Kwestia czasu, bo reszty jestem pewien.

Gratuluję

Quen
mike17 dnia 12.01.2017 21:16
Dzięki, Quentinie, duchowy bracie :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
23/05/2024 22:35
Podobało mi się. Szczególnie ta reklma: Pozdrawiam »
Jacek Londyn
23/05/2024 14:32
Dzień dobry. Twój tekst jest skierowany do nielicznej… »
Jacek Londyn
23/05/2024 14:03
Zbyszku, trzymam Cię za słowo. :) »
Janusz Rosek
23/05/2024 10:23
Gabriel G. Serdecznie dziękuję za ten komentarz.… »
Kazjuno
22/05/2024 20:27
Cieszę się Gabrielu z Twoich odwiedzin i komplementów.… »
Gabriel G.
22/05/2024 17:56
Dobry tekst. Dobrze się czyta. Gdybym miał na cokolwiek… »
Gabriel G.
22/05/2024 16:03
Dzięki za komentarz Kazjuno. No właśnie muszę się… »
Gabriel G.
22/05/2024 15:46
Bardzo dobra historia. Uwielbiam klimat tamtych lat.… »
Kazjuno
22/05/2024 10:12
Sprawdziłem Januszu. W Languege Tool jest możliwość zamiany… »
Janusz Rosek
22/05/2024 09:24
Kazjuno Bardzo dziękuję za konkretny komentarz i porady.… »
Kazjuno
21/05/2024 22:07
Jacku Londyn, przesadzasz. Januszu, ten program, wprawdzie… »
Jacek Londyn
21/05/2024 21:22
Januszu, Kazjuno radzi: Kopiujesz każdy z rozdziałów… »
Kazjuno
21/05/2024 20:35
Karkołomne Januszu opisałeś przygody z dzieciństwa. Czyta… »
Janusz Rosek
21/05/2024 18:36
Valerio Cieszę się bardzo, że spodobał Ci się ten prosty… »
Zdzislaw
21/05/2024 12:36
Zbigniewie - może nie ze wszystkim się zgodzę, ale z ogólnym… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30
  • Kaziu, my to wiemy, że to czasem działa na zasadzie "łańcuszka szczęścia" ale denerwuje, gdy ktoś go "przerywa", w tedy wraca cisza i "bezkomentarz" opanowuje znowu kolejną falą
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 14:01
  • Piszcie, publikujcie i twórzcie komentarze!
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 13:58
  • Aż chce się pisać i publikować w PP. Toż to przedsionek do książkowych wydawnictw!
  • Zbigniew Szczypek
  • 14/05/2024 17:56
  • No nie może być, gwar jak dawniej! Warto było, tylko niech już tak zostanie!
  • Wiktor Orzel
  • 08/05/2024 15:19
  • To tylko przechowalnia dawno nieużywanych piór, nie jest tak źle ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 08/05/2024 10:00
  • Ufff! Kamień z serca... Myślałem, że znów w kostnicy leżę
  • Zbigniew Szczypek
  • 07/05/2024 20:47
  • Hallo! Czy są tu jeszcze jacyś żywi piszący? Czy tylko spadkobiercy umieszczają tu teksty, znalezione w szufladach (bo szkoda wyrzucić)? Niczym nadbagaż, zalega teraz w "przechowalni"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/05/2024 18:38
  • Dla przykładu, że tylko krowa nie zmienia poglądów, chciałbym polecić do przeczytania "Stołówkę", autorstwa Owsianki. A kiedyś go krytykowałem
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty