[spotkanie] Mała epoka / Daniel Madej / premiera książki poetyckiej

Zapraszamy na spotkanie wokół premiery debiutanckiej książki poetyckiej „Mała epoka” Daniela Madeja.

Spotkanie odbędzie się w poznańskim Klubie Dragon 11 maja o godzinie 19. Wstęp wolny.

 

 

Epoka może mała, lecz wiersze duże, pojemne, dziwnie trafne. Za każdym razem trafiają w punkt do bólu. I nie wiem dokładnie, kogo i co boli, uwiera, ale jest wyraźne i daje do myślenia, gdy się tak „patrzy w ekran z intymnego dystansu”. Ale nie tylko to, więc jest naprawdę dobrze. Wiersze debiutanta, które są już czymś więcej.

Karol Maliszewski

 

Czy można w dzisiejszych, nie najpiękniejszych czasach jeszcze sprzedać poezję? Liryzm, czułą obserwację, błyskotliwą frazę, nieoczywisty dowcip? Czy owa poezja debiutującego, młodego Autora, może ocalać, tak jak ocalała przez wieki? Poprzez pióra szacownych noblistów czy literackich kaskaderów, straceńców? Debiutantów kładących na szali korporacyjne życie? Nie wiem. Nie wydaje mi się, by o to chodziło. Wszyscy w języku jesteśmy równie zagubieni i skonsternowani, zawstydzeni swoimi zdaniami. Na wyrost, i ze strachu. Wszyscy chcemy posłuchać wciągających jak pajęczyna historii z happy endem. Mnie ta poezja, spisana biegle i do rzeczy, dała do myślenia, a przede wszystkim - sprawiła przyjemność.

Marta Podgórnik

 

Wiersze Daniela Madeja trzymają czytelnika w niepewności, w zawieszeniu między puentą a puentą puenty. Gdyby autor chciał startować na prezydenta poezji, to mam dla niego hasło - Daniel Madej make my day.

Maciej Taranek

 

Daniel Madej (ur. 1989) – poeta, inżynier. Swoje wiersze publikował w internetowych i papierowych pismach literackich („Inter-. Literatura-Krytyka-Kultura”, „2Miesięcznik”, „Wakat”, „Arterie”, „Wyspa”, „Pressje”). Pracuje w korporacji zajmującej się produkcją piwa.

Daniel Madej · 19:41 05.05.2017 · 13 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 05.05.2017 19:42
Gratuluję, Danielu! Chcę oczywiście mieć na swojej półce ;) I, daj znać kiedy planujesz spotkanie w Warszawie. :)
Zola111 dnia 05.05.2017 20:06
Gratuluję, Danielu.
Gramofon dnia 05.05.2017 21:04
To może jak za starych dobrych lat, bez pieniędzy, wymianka, tomik za tomik :D ?
Emily dnia 05.05.2017 22:46
Nareszcie <3
Czekam niecierpliwie na spotkanie we Wro!
Daniel Madej dnia 06.05.2017 21:21
Esy, Zolo, Emily - serdecznie dziękuję :)
Jeśli pojawi się konkret dotyczący kolejnych spotkań - będę informował.

Gramofonie, zachęcam jednak do kupna, szanujmy swoją pracę.

Myślę, że książka po wspomnianym wyżej spotkaniu 11 maja stanie się dostępna w sklepie internetowym. Zainteresowani mogą też się odzywać na priv.
Gramofon dnia 07.05.2017 11:24
Szanuję, dlatego zaproponowałem wymiane, za swój dopiero co wydany. :)
Procesja dnia 08.05.2017 08:11
Danielu, widzę, że obecnie prawie nie wrzucasz wierszy na PP - mogę stąd prosić o jakąś "zajawkę" Twoich tekstów, linka, gdzie można przeczytać parę wierszy?
Gratuluję publikacji :)
Daniel Madej dnia 08.05.2017 08:48
Procesjo,

tutaj trochę tekstów (nie wszystkie znalazły się w książce): http://opcje.net.pl/daniel-madej-wiersze/

a tu wywiad i teksty: http://pismoludziprzelomowych.blogspot.de/p/rozmowa-rafaa-rozewicza-z-danielem.html#!/p/rozmowa-rafaa-rozewicza-z-danielem.html

Mam nadzieję, że to Cię zachęci ;)
sheCat dnia 08.05.2017 12:20
Gratuluję! :)
Daniel Madej dnia 08.05.2017 13:16
Dziękuję, sheCat ;)
WholeTruth dnia 08.05.2017 13:24
o, jaki wesoły news :) gratuluję wydania!
Daniel Madej dnia 15.05.2017 07:27
Książkę można już nabyć. Szczegóły -----> http://fundacja-fka.pl/premiera-mala-epoka-daniel-madej/#more-2423
chawendyk dnia 14.07.2017 18:43
Teraz ekonomia zmierzy się ze sztuką. To chyba najdziwniejszy z pojedynków.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Janusz Rosek
22/05/2024 09:24
Kazjuno Bardzo dziękuję za konkretny komentarz i porady.… »
Kazjuno
21/05/2024 22:07
Jacku Londyn, przesadzasz. Januszu, ten program, wprawdzie… »
Jacek Londyn
21/05/2024 21:22
Januszu, Kazjuno radzi: Kopiujesz każdy z rozdziałów… »
Kazjuno
21/05/2024 20:35
Karkołomne Januszu opisałeś przygody z dzieciństwa. Czyta… »
Janusz Rosek
21/05/2024 18:36
Valerio Cieszę się bardzo, że spodobał Ci się ten prosty… »
Zdzislaw
21/05/2024 12:36
Zbigniewie - może nie ze wszystkim się zgodzę, ale z ogólnym… »
Janusz Rosek
21/05/2024 11:00
Jacku Londyn. Dziękuję bardzo za cenne rady. Wezmę to sobie… »
dach64
21/05/2024 09:16
Zawsze warto jest próbować i angażować się w różne style,… »
Jacek Londyn
21/05/2024 09:15
Lustereczko, powiedz przecie... Ważne, że śmiejesz się z… »
Zbigniew Szczypek
21/05/2024 09:00
Kaziu Nie wszystkie eksperymenty zakończone były… »
Zbigniew Szczypek
21/05/2024 08:39
Zdzisławie "Szlachetne zdrowie..." Tak już jest,… »
Kazjuno
21/05/2024 08:32
Zbysiu. Rozumiem twój brak czasu. Z. Cybulski z B. Kobielą… »
Janusz Rosek
21/05/2024 08:23
Kazjuno Dziękuję bardzo za Twój komentarz. Z przykrością… »
Jacek Londyn
21/05/2024 08:09
Dzień dobry. Miałem okazję odwiedzić podobne,… »
Zbigniew Szczypek
21/05/2024 07:44
Kaziu Ignacego G. cenię za rolę w "Mistrzu" ze Z.… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30
  • Kaziu, my to wiemy, że to czasem działa na zasadzie "łańcuszka szczęścia" ale denerwuje, gdy ktoś go "przerywa", w tedy wraca cisza i "bezkomentarz" opanowuje znowu kolejną falą
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 14:01
  • Piszcie, publikujcie i twórzcie komentarze!
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 13:58
  • Aż chce się pisać i publikować w PP. Toż to przedsionek do książkowych wydawnictw!
  • Zbigniew Szczypek
  • 14/05/2024 17:56
  • No nie może być, gwar jak dawniej! Warto było, tylko niech już tak zostanie!
  • Wiktor Orzel
  • 08/05/2024 15:19
  • To tylko przechowalnia dawno nieużywanych piór, nie jest tak źle ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 08/05/2024 10:00
  • Ufff! Kamień z serca... Myślałem, że znów w kostnicy leżę
  • Zbigniew Szczypek
  • 07/05/2024 20:47
  • Hallo! Czy są tu jeszcze jacyś żywi piszący? Czy tylko spadkobiercy umieszczają tu teksty, znalezione w szufladach (bo szkoda wyrzucić)? Niczym nadbagaż, zalega teraz w "przechowalni"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/05/2024 18:38
  • Dla przykładu, że tylko krowa nie zmienia poglądów, chciałbym polecić do przeczytania "Stołówkę", autorstwa Owsianki. A kiedyś go krytykowałem
Ostatnio widziani
Gości online:17
Najnowszy:dobibliotekipl