„Wyspa w kałuży” – książkowy debiut Lecha Foremskiego

Pasjonująca opowieść o dojrzewaniu z PRL-em w tle.

Krzysztof ma osiem lat, gdy zaczyna się jego wieloletnia przyjaźń z Bogusiem, którego ojciec jest wysoko postawionym działaczem partyjnym. Chłopiec jeszcze nie wie, co właściwie oznacza termin „partyjna szycha”, ale starszy od niego o dwa lata kolega, któremu pozycja ojca daje poczucie wyjątkowości i bezkarności, staje się dla niego mentorem i przewodnikiem w drodze do dorosłości. Choć ta droga często wiedzie przez niebezpieczne manowce, a przyjaciel zaczyna jawić się niczym osobisty diabeł kusiciel. Ale gdzie diabeł, tam musi być i anioł stróż. Już wkrótce pojawi się ON w życiu Krzysztofa pod postacią kobiety...

Zapewne część użytkowników Portalu Pisarskiego pamięta jeszcze publikowaną przez naszego kolegę Lecha opowieść o „synu prominenta”.
Miło więc donieść, że ta – częściowo autobiograficzna historia – doczekała się właśnie wydania książkowego, a Autor rozpoczął pracę nad jej kontynuacją.

Książka ukazała się 18 września 2019 roku nakładem Wydawnictwa Novae Res:

Recenzje:

 

Miladora · 10:52 20.09.2019 · 6 ·
Komentarze
Miladora dnia 20.09.2019 15:01
Serdeczne gratulacje, Lechu! :)
I powodzenia w pisaniu następnej książki.
lech dnia 20.09.2019 18:23
Kochana Rami - serdeczne dzięki za wszystko, a szczególnie za Twój współudział w tworzeniu. Gdyby nie Twoja inspiracja, Wyspa w kałuży nie ujrzałaby półek księgarskich, co pozwoliłem sobie napisać na stronie mojej książki w podziękowaniach.

W tym miejscu zacytuję fragment owej dedykacji:
[…] „Bardzo ważną osobą w realizacji tego projektu była Radomiła Birkenmajer-Walczy.
Rami, ten anioł internetowego „Portalu Pisarskiego“, po przeczytaniu fragmentu mojej książki zapytała, czy niechciałbym trochę poważniej spojżeć na formę oraz wiele innych praw i zasad rządzących procesem literackim, jakim z pewnością jest pisanie powieści. Chciałem bardzo, a ona nie żałując mi swego czasu i cierpliwości, udzielała wskazówek i robiła niezliczone korekty. Za te wszystkie otrzymane podarunki w tym miejscu chylę głowę i pragnę podziękować.“

A więc, jeszcze raz dzięki serdeczne.
SzalonaJulka dnia 23.09.2019 03:10
Hurra!!! Bardzo się cieszę, Lechu, i serdecznie gratuluję.
Wiktor Orzel dnia 18.10.2019 13:41
Gratulacje!
Zola111 dnia 28.10.2019 17:52
Wielkie gratulacje. Serdeczności, Lechu.
lech dnia 28.12.2019 22:52
Wszystkim dziękuję za dobre słowa i gratulacje, życząc Wam:
Szczęśliwego Nowego Roku
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Jaaga
04/10/2023 10:13
Szampańska wyobraźnia. Wiele tu dziwnych zjawisk, bardzo… »
Marek Adam Grabowski
04/10/2023 09:11
Dzięki! Antyutopia. Mroczna wizja obozu koncentracyjnego w… »
Marek Adam Grabowski
04/10/2023 09:09
Dzięki! »
Marian
04/10/2023 09:04
Serdeczne gratulacje. »
Marian
04/10/2023 09:02
Marku, dzięki za wizytę. Gratulacje z powodu wydania… »
Jaaga
04/10/2023 08:16
Wiersz jest bardzo piękny. Myślę, że właśnie wiersz jest tą… »
Jaaga
04/10/2023 08:08
Per fumum, bardzo konkretna uwaga. Biegnę poprawiać.… »
valeria
03/10/2023 21:33
Cieszę się, bo taki ze mnie elfik:) »
Kemilk
03/10/2023 17:49
Jako, że jestem tu w ostatnich latach więcej niż… »
mike17
03/10/2023 15:04
Wyczuwam tu, Jarku, jakiś dysonans, bo niby unosicie się… »
mike17
03/10/2023 14:56
Cudnie bawisz się słowem, nadając mu nowych znaczeń, a w… »
Wiktor Orzel
03/10/2023 13:54
Jeśli materiał ma charakter głównie informacyjny, a nie… »
Marek Adam Grabowski
03/10/2023 10:24
Już czytałem i chwaliłem. Pryz okazji pochwalę się moim… »
Marek Adam Grabowski
03/10/2023 08:21
Dzięki! Widzę, że tych bananów można jednak fajnie… »
Marian
03/10/2023 01:25
No, taki tekst o "złotej młodzieży" to mi się… »
ShoutBox
  • Coolonel
  • 04/10/2023 14:28
  • Dzień dobry całej pisarskiej braci. Pzdr. Coolonel
  • mike17
  • 14/09/2023 17:41
  • Ja mam w sumie różne puchary, i te piwne, i te za książki, łącznie 10 wydanych książek w ciągu 10 lat :)
  • genek
  • 14/09/2023 00:23
  • Jeden ma puchar za książkę, inny taki z piwem.
  • mike17
  • 13/09/2023 18:04
  • [link] mike wznosi puchar ktoś to w końcu musi robić :) Ahoy!
  • genek
  • 06/09/2023 19:33
  • Albo ku lepszym, niekoniecznie przejściom.
  • mike17
  • 06/09/2023 18:06
  • Lub może należałoby skierować się ku przejściom podziemnym, skoro te naziemne są wątpliwej jakości :)
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty