„Wyspa w kałuży” – książkowy debiut Lecha Foremskiego

Pasjonująca opowieść o dojrzewaniu z PRL-em w tle.

Krzysztof ma osiem lat, gdy zaczyna się jego wieloletnia przyjaźń z Bogusiem, którego ojciec jest wysoko postawionym działaczem partyjnym. Chłopiec jeszcze nie wie, co właściwie oznacza termin „partyjna szycha”, ale starszy od niego o dwa lata kolega, któremu pozycja ojca daje poczucie wyjątkowości i bezkarności, staje się dla niego mentorem i przewodnikiem w drodze do dorosłości. Choć ta droga często wiedzie przez niebezpieczne manowce, a przyjaciel zaczyna jawić się niczym osobisty diabeł kusiciel. Ale gdzie diabeł, tam musi być i anioł stróż. Już wkrótce pojawi się ON w życiu Krzysztofa pod postacią kobiety...

Zapewne część użytkowników Portalu Pisarskiego pamięta jeszcze publikowaną przez naszego kolegę Lecha opowieść o „synu prominenta”.
Miło więc donieść, że ta – częściowo autobiograficzna historia – doczekała się właśnie wydania książkowego, a Autor rozpoczął pracę nad jej kontynuacją.

Książka ukazała się 18 września 2019 roku nakładem Wydawnictwa Novae Res:

Recenzje:

 

Miladora · 10:52 20.09.2019 · 6 ·
Komentarze
Miladora dnia 20.09.2019 15:01
Serdeczne gratulacje, Lechu! :)
I powodzenia w pisaniu następnej książki.
lech dnia 20.09.2019 18:23
Kochana Rami - serdeczne dzięki za wszystko, a szczególnie za Twój współudział w tworzeniu. Gdyby nie Twoja inspiracja, Wyspa w kałuży nie ujrzałaby półek księgarskich, co pozwoliłem sobie napisać na stronie mojej książki w podziękowaniach.

W tym miejscu zacytuję fragment owej dedykacji:
[…] „Bardzo ważną osobą w realizacji tego projektu była Radomiła Birkenmajer-Walczy.
Rami, ten anioł internetowego „Portalu Pisarskiego“, po przeczytaniu fragmentu mojej książki zapytała, czy niechciałbym trochę poważniej spojżeć na formę oraz wiele innych praw i zasad rządzących procesem literackim, jakim z pewnością jest pisanie powieści. Chciałem bardzo, a ona nie żałując mi swego czasu i cierpliwości, udzielała wskazówek i robiła niezliczone korekty. Za te wszystkie otrzymane podarunki w tym miejscu chylę głowę i pragnę podziękować.“

A więc, jeszcze raz dzięki serdeczne.
SzalonaJulka dnia 23.09.2019 03:10
Hurra!!! Bardzo się cieszę, Lechu, i serdecznie gratuluję.
Wiktor Orzel dnia 18.10.2019 13:41
Gratulacje!
Zola111 dnia 28.10.2019 17:52
Wielkie gratulacje. Serdeczności, Lechu.
lech dnia 28.12.2019 22:52
Wszystkim dziękuję za dobre słowa i gratulacje, życząc Wam:
Szczęśliwego Nowego Roku
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Wiolin
26/01/2022 21:51
Witaj Niczydarze. To "MY" ma wymiar za… »
Wiolin
26/01/2022 21:29
Witaj Pociengiel. Nie potrafię tegoż wiersza sformatować,… »
Wiolin
26/01/2022 21:16
Witaj Bruliben. O jak fajnie to ująłeś...Ona ma to do… »
valeria
26/01/2022 21:13
wiersz fajny, otwierają się horyzonty, warto je zbilansować… »
Wiolin
26/01/2022 21:09
Witaj Florianie. Za mądrze i za wiele politycznie.… »
Wiolin
26/01/2022 20:39
Witaj Florianie. Ty tak po nowemu...Licowanie podpowiada… »
Wiolin
26/01/2022 20:15
Witaj Julando. No nie wierzę....Zapewne minęły 4 lata od… »
Yaro
26/01/2022 20:02
Najważniejsze by w życiu być człowiekiem. Szarość jest… »
Wiolin
26/01/2022 19:56
Witaj Zolu. Tak naprawdę boję się tej inności. Jestem… »
Wiolin
26/01/2022 19:35
Witaj Ewuniu. Rzeczywiście pieśni kojarzą mi się z Rosją,… »
OWSIANKO
26/01/2022 16:26
rzeczywiście, poezja pisana prozą »
OWSIANKO
26/01/2022 16:13
Dziękuję, Afrodyto. »
AntoniGrycuk
26/01/2022 15:58
Bruliben, dziękuję za interpretację wiersza. Cieszy mnie, że… »
bruliben
26/01/2022 10:31
Odchodząc chcemy cokolwiek (coś) zostawić po soboe, choćby… »
Afrodyta
26/01/2022 10:09
Nie skupiłam swojej uwagi na tych znakach, ale dziękuję za… »
ShoutBox
  • ZielonyKwiat
  • 20/01/2022 20:04
  • Dobra, wystarczy tej gadki o niczym.
  • ApisTaur
  • 20/01/2022 18:58
  • A to zależy co się założy. Ja czasem wolę zapytać Nikogo, niż gadać z Bylekim-ś.
  • ApisTaur
  • 20/01/2022 18:56
  • Jakże ja bym chciał tak skasować, ale nie mam kogo i za co.
  • ZielonyKwiat
  • 20/01/2022 18:54
  • A ja, z założenia, nie pytam nikogo o nic.
  • ApisTaur
  • 20/01/2022 18:52
  • Gdybym wiedział o co chodzi, to bym się nie pytał Kogoś, ale Nikt nie odpowiada. A że jestem Niewiedzący, to pytam i Wiedzących.
  • ZielonyKwiat
  • 20/01/2022 18:45
  • Skasowałam. znów włączyła mi się autocenzura.
  • ApisTaur
  • 20/01/2022 18:43
  • Obie miejscówki leżą niedaleko Gdzieśtam.
  • ZielonyKwiat
  • 20/01/2022 18:41
  • A ja znam takich z Znikąd. to chyba niedaleko od Nikąd.
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty
Wspierają nas