"Owad z miasta mieszkaniec murów" - tomik poetycki Brata Peteszko

Nasz kolejny Portalowicz, tym razem Bruliben, wydał się w papierze. Gratulujemy!

Opis od wydawcy

Owad z miasta, mieszkaniec murów, ptak na patelni słońca

Wylądowałem na pięknej planecie. Jestem całym sobą z wami, ciekaw, co wyniknie z tego spotkania. Możliwe, że zgubiłem drogę do domu. Do tego prawdziwego domu, jeśli w ogóle taki istnieje. Szukam wciąż. Przepatruję, sprawdzam i dotykam.

Do tej pory zawsze byłem urzędnikiem niepełną gębą. Od 2011 roku poetą „Bez czapki”. Dziś jestem zupełnie kimś innym. Dojrzałem jak łowickie jabłko na najlepszej chemii. Przypuszczam, że nigdy nie byłem gryzipiórkiem czy urzędniczyną pilnującym terminów. Bardziej białym kołnierzykiem z natchnioną głową. Z wielkim lufcikiem otwartym szeroko na możliwości twórczych wycieczek.

Przyjmijcie zatem mój skromny dar. Owoc podróży. Życia. Oczekiwań i nadziei. Wolności? Myślę, że poeta powinien dawać namiastkę wolności czytelnikowi… leżącemu na kanapie, stojącemu przy barku, zmywającemu naczynia. Ja – drobny elemencik z alternatywnego zestawu. Rozumiem was i wasz niepokój o jutro. Byłem tam i wciąż jestem. Wasz brat łata. Brat Peteszko.

Wydawnictwo: Oficynka
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Numer ISBN: 978-83-66613-60-7

Książka do nabycia na stronie wydawcy.

Redakcja · 09:31 24.08.2020 · 10 ·
Komentarze
mike17 dnia 24.08.2020 14:28
Brulibenie, serdecznie gratuluję :)
Opheliac dnia 24.08.2020 22:07
Gratulacje!
Urrcia dnia 25.08.2020 17:06
Brawo i powodzenia w dalszej twórczości
bruliben dnia 26.08.2020 23:32
Dziękuję Wam za dobre słowa :)

Będę niezłomny (w miarę możliwości).

Myślę, że odżywczo jest, odmładzająco coś od czasu do czasu wydać. Bo dlaczego nie? Kaprys, zachcianka, konieczność?

Potrzeba wewnętrzna, która w końcu zamieniła letnie mrzonki w rzeczywistośc.

Cieszę się wewnętrznie i zewnętrznie (przyznaję). Zewnętrzność tomiku, opakowanie jego bardzo mi leży. Inspiruje. Dziś czytałem z niego wiersze. Poczułem moc i synergię z własnymi wierszami. Sukces? Chyba tak. Życzę każdemu osiągnięcie pewnego stopnia harmonii z własnym narządem mowy.

Pozdrawiam Was Portalowiczów i Życzę Pierwszych oraz Powtórnych wydań!!!

Dobranoc,
Brt Peteszko vel Bruliben
wiosna dnia 29.08.2020 00:22
Gratuluję Brulibenie :)
Kobra dnia 30.08.2020 22:45
Gratulacje! Mój też w drodze. :) Piękne to dojrzewanie.
bruliben dnia 31.08.2020 18:14
Dziękuję Wiosno
i Kobro. Dojrzewanie to najlepsza chwila,
daje najwięcej satysfakcji :)
Kobra dnia 31.08.2020 20:25
Masz rację. :-)
Yaro dnia 28.09.2020 19:24
Gratuluje z całego serca :)
Tak 3maj :yes:
bruliben dnia 14.11.2020 23:18
Dziękuję Yaro z całego serca :))
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
ivonna
21/06/2024 22:17
Kaziu, przecież nie ma pośpiechu. Wszystkiego dobrego! i. »
Kazjuno
21/06/2024 21:08
Ivonno, dzisiaj już nie naniosę poprawek z… »
ivonna
21/06/2024 15:29
Kaziu, ja też z podobnych pobudek odkrywam tutaj swoją… »
Kazjuno
21/06/2024 06:12
Ivonno,wymarzony komentarz, a właściwie fachowa redakcja… »
ivonna
21/06/2024 01:06
Hej Kaziu, No to odwiedziłam sopocki grandziak. Z pewnością… »
ivonna
20/06/2024 22:05
Ależ nie ma powodu przepraszać, Gabrielu :) Każdy z nas… »
Jacek Londyn
20/06/2024 14:02
Ajw, dziękuję za komentarz. Miło się dowiedzieć, że Poetki… »
Gabriel G.
20/06/2024 08:05
Cześć ivonna dziękuję za komentarz. Przepraszam z góry za… »
ivonna
19/06/2024 23:55
:) »
valeria
19/06/2024 19:15
Mam swoje wartości i to lubię i piszę o tym :) oczywiście z… »
pociengiel
19/06/2024 13:46
dzięki. »
ajw
19/06/2024 10:43
Świetne metafory. "Trzy ekspozycje słońca w jej… »
ajw
19/06/2024 10:41
Fajnie, z dystansem. I o moich okolicach. Pozdrawiam… »
ajw
19/06/2024 10:39
Fajnie, dowcipnie, z przymrużeniem oka :) »
ajw
19/06/2024 10:36
Trudno wybaczyć oprawcom, choć jak mówią wybaczając robimy… »
ShoutBox
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 21:10
  • "Po co tu jesteśmy, skoro ciągle się boimy?"- to taka "terapia", dla duszy i ciała, ekshibicjonizm w innym wymiarze. Skoro już tu jesteś, zrzuć ostatni listek! Bądź wreszcie wolny
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 19:34
  • Gramofonie - dołącz do nas z komentarzami, a na pewno będzie się działo więcej i lepiej, bo kto, jak nie Ty, swoją siłą głosu dotrze do najdalszych zakątków "galaktyk" ;-}
  • Wiktor Orzel
  • 31/05/2024 10:32
  • Dzieje się to, co zwykle. Ktoś wrzuca tekst, inni go komentują i tak się toczy tutaj życie ;)
  • Gramofon
  • 30/05/2024 11:13
  • dzieje się tu coś?
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30