"insomnia. podżebrze." - nowy tomik poetycki naszej portalowiczki

Miło nam poinformować, że nasza Portalowiczka Kobra zadebiutowała tomikiem insomnia. podżebrze. 

 

Opis od wydawcy:

Insomnia. podżebrze Wioletty A. Jaworskiej, to debiut poprzedzony sukcesami na ogólnopolskich konkursach literackich; zawiera introwertyczne odczuwanie problemów, alienacji, utraty. Znamienna i przejmująca, pełna lęków, przeczuć jest część tomu poświęcona matce i jej odejściu. Istotne są symbole, metafory, słownictwo zwiększające wizyjność i liryzm poszczególnych wierszy, cykli, które określają na wiele obrazowych sposobów: tęsknotę, potrzebę czułości, wzajemne pozytywne relacje oraz motywy zakorzenienia (bo wszystko ma swój korzeń).
Podżebrze traktuję jako centrum odczuwania, zrozumienia, uzależnione od bliskości, cykliczności czasu, miejsca; od rywalizacji lata z nieuchronną jesienią i mroźnym przemijaniem.

Centrum uzależnione od tej przysłowiowej kropli, która drąży, drąży kamień. Jaworska sprawnie ukazuje, jak brak rodzinnych więzi nas osłabia, zaburza codzienność, rodzi poczucie bezsensu, prowokuje do poszukiwania tożsamości, ciągłego potwierdzania poczucia własnej wartości. Zaletą tomu insomnia. podżebrze jest wyszukany liryzm, a żarliwość uwikłania, przeżywania nie może czytelnika pozostawić obojętnym.

Łucja Dudzińska

Wydawnictwo: FONT
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Numer ISBN:978-83-66183-22-3

Książka do nabycia na stronie wydawcy oraz na Allegro.

Okładka

materiały nadesłane

Kobra · 11:45 28.12.2020 · 15 ·
Komentarze
mike17 dnia 28.12.2020 12:49
Nie ma to jak debiut - jego się nigdy nie zapomni :)
Koberko, gratuluję z całego serca i cieszę się razem z Tobą :)
kamyczek dnia 28.12.2020 17:19
Gratulacje!
Kobra dnia 29.12.2020 17:37
O! Dziękuję Mike17 i Kamyczku! Pewien etap za mną. :)
wiosna dnia 29.12.2020 21:29
Jeszcze raz gratulacje, Kobro:)
Helena Dulska dnia 29.12.2020 22:22
Gratulacje, Kobro!
Kobra dnia 30.12.2020 08:39
Wiosno, Heleno! - bardzo Wam dziękuję! :)
allaska dnia 02.01.2021 08:03
Gratuluję. Bardzo się cieszę :)
Leszek Sobeczko dnia 02.01.2021 17:32
Gratki! Ostrzę wyobraźnię :)
Kobra dnia 02.01.2021 18:02
Dziękuję Allasko! Leszku - ostrz! :) B) :p
Per fumum dnia 09.01.2021 10:19
Gratulacje Kobro :)
Kobra dnia 09.01.2021 14:18
Dziękuję Per fumum :)
EDyta To dnia 09.01.2021 20:01
Przepraszam, że z takim opóźnieniem. Mam nadzieję, że jeszcze nie zdążyłaś ochłonąć :)

GRATULACJE!!! Jaki piękny prezent na Nowy Rok!

Pozdrawiam,
et
Kobra dnia 09.01.2021 20:28
Dziękuję EDyta To :)
Powiem Ci, że najbardziej ekscytujące jest czekanie na tomik. :) A potem to już takie miłe dopełnienie. I idzie się dalej do przodu.
Zola111 dnia 25.01.2021 01:54
Koberko, wielkie gratulacje. Cieszę się razem z Tobą. Uściski, z.
Kobra dnia 27.01.2021 20:40
Dziękuję Zola111! :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
14/04/2024 23:51
Tekst się czyta z zainteresowaniem. Jest mocny i… »
Kazjuno
14/04/2024 14:46
Czuję się, Gabrielu, zaszczycony Twoją wizytą. Poprawiłeś… »
Gabriel G.
14/04/2024 12:34
Bardzo fajny odcinek jak również cała historia. Klimacik… »
valeria
13/04/2024 23:16
Hej miki, zawsze się cieszę, gdy oceniasz :) z tobą to jest… »
mike17
13/04/2024 19:20
Skóra lgnie do skóry i tworzą się namiętności góry :)»
Jacek Londyn
12/04/2024 21:16
Dobry wieczór. Dawno Cię nie było. Poszperałem w tym, co… »
Jacek Londyn
12/04/2024 13:25
Dzień dobry, Apolonio. Podzielam opinię Darcona –… »
Darcon
11/04/2024 19:05
Hej, Apolonio. Fragment, który opublikowałaś jest dobrze… »
gitesik
10/04/2024 18:38
przeczytać tego wiersza i pozostawić bez komentarza. Bardzo… »
gitesik
10/04/2024 18:32
Trochę ironiczny wydźwięk ma ten tekst, jak na mój gust to… »
valeria
06/04/2024 19:51
Na pamiątkę:) niepozorna książka :) »
mike17
06/04/2024 19:03
Piękne gratulacje ślę :) »
Jacek Londyn
06/04/2024 12:12
"Lista najlepiej płatnych pisarzy. Mnie na niej nigdy… »
valeria
06/04/2024 08:31
Mam to :)»
Kazjuno
05/04/2024 20:58
Tym razem, Marku, nie trafiłem w twoje upodobania. Trudno,… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty