"insomnia. podżebrze." - nowy tomik poetycki naszej portalowiczki

Miło nam poinformować, że nasza Portalowiczka Kobra zadebiutowała tomikiem insomnia. podżebrze. 

 

Opis od wydawcy:

Insomnia. podżebrze Wioletty A. Jaworskiej, to debiut poprzedzony sukcesami na ogólnopolskich konkursach literackich; zawiera introwertyczne odczuwanie problemów, alienacji, utraty. Znamienna i przejmująca, pełna lęków, przeczuć jest część tomu poświęcona matce i jej odejściu. Istotne są symbole, metafory, słownictwo zwiększające wizyjność i liryzm poszczególnych wierszy, cykli, które określają na wiele obrazowych sposobów: tęsknotę, potrzebę czułości, wzajemne pozytywne relacje oraz motywy zakorzenienia (bo wszystko ma swój korzeń).
Podżebrze traktuję jako centrum odczuwania, zrozumienia, uzależnione od bliskości, cykliczności czasu, miejsca; od rywalizacji lata z nieuchronną jesienią i mroźnym przemijaniem.

Centrum uzależnione od tej przysłowiowej kropli, która drąży, drąży kamień. Jaworska sprawnie ukazuje, jak brak rodzinnych więzi nas osłabia, zaburza codzienność, rodzi poczucie bezsensu, prowokuje do poszukiwania tożsamości, ciągłego potwierdzania poczucia własnej wartości. Zaletą tomu insomnia. podżebrze jest wyszukany liryzm, a żarliwość uwikłania, przeżywania nie może czytelnika pozostawić obojętnym.

Łucja Dudzińska

Wydawnictwo: FONT
Rok wydania: 2020
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Numer ISBN:978-83-66183-22-3

Książka do nabycia na stronie wydawcy oraz na Allegro.

Okładka

materiały nadesłane

Kobra · 11:45 28.12.2020 · 15 ·
Komentarze
mike17 dnia 28.12.2020 12:49
Nie ma to jak debiut - jego się nigdy nie zapomni :)
Koberko, gratuluję z całego serca i cieszę się razem z Tobą :)
kamyczek dnia 28.12.2020 17:19
Gratulacje!
Kobra dnia 29.12.2020 17:37
O! Dziękuję Mike17 i Kamyczku! Pewien etap za mną. :)
wiosna dnia 29.12.2020 21:29
Jeszcze raz gratulacje, Kobro:)
Helena Dulska dnia 29.12.2020 22:22
Gratulacje, Kobro!
Kobra dnia 30.12.2020 08:39
Wiosno, Heleno! - bardzo Wam dziękuję! :)
allaska dnia 02.01.2021 08:03
Gratuluję. Bardzo się cieszę :)
Leszek Sobeczko dnia 02.01.2021 17:32
Gratki! Ostrzę wyobraźnię :)
Kobra dnia 02.01.2021 18:02
Dziękuję Allasko! Leszku - ostrz! :) B) :p
Per fumum dnia 09.01.2021 10:19
Gratulacje Kobro :)
Kobra dnia 09.01.2021 14:18
Dziękuję Per fumum :)
EDyta To dnia 09.01.2021 20:01
Przepraszam, że z takim opóźnieniem. Mam nadzieję, że jeszcze nie zdążyłaś ochłonąć :)

GRATULACJE!!! Jaki piękny prezent na Nowy Rok!

Pozdrawiam,
et
Kobra dnia 09.01.2021 20:28
Dziękuję EDyta To :)
Powiem Ci, że najbardziej ekscytujące jest czekanie na tomik. :) A potem to już takie miłe dopełnienie. I idzie się dalej do przodu.
Zola111 dnia 25.01.2021 01:54
Koberko, wielkie gratulacje. Cieszę się razem z Tobą. Uściski, z.
Kobra dnia 27.01.2021 20:40
Dziękuję Zola111! :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
robert_augustyn
17/09/2021 11:00
W takim razie zamiar mi się nie powiódł, bo to nie miało być… »
Dobra Cobra
17/09/2021 09:22
Bardzo interesująca teoria dotyczaca slow piosenki Freddiego… »
Darcon
16/09/2021 21:41
Budyń lubię. :) »
Marek Adam Grabowski
16/09/2021 21:04
Ostatnie zdanie. Pozdrawiam »
robert_augustyn
16/09/2021 20:59
Dziękuję, że przeczytałeś i skomentowałeś. Masz rację z… »
Zbigniew Szczypek
16/09/2021 19:33
Hej Wiolinie "Pędzimy gdzieś, na oślep wciąż..."… »
Zbigniew Szczypek
16/09/2021 19:14
O cześć Ci Wiolinie, Tanie... Dzięki za odwiedziny i radę,… »
annakoch
16/09/2021 17:40
Wiolinie, pokazałeś dzisiejszy świat z całym jego… »
Marek Adam Grabowski
16/09/2021 14:54
Same pióro masz dobre, chociaż usunąłbym tylko sztucznie… »
Mareczek
16/09/2021 12:37
Znam nie tylko Twoje piosenki Darku ale także ich autora.W… »
valeria
16/09/2021 12:23
Hej, może wymyślę coś na innego, musze pomyśleć. Dziękuję za… »
Wiolin
16/09/2021 11:37
Witaj Katarzyno. Aleś się uparłaś na spotkanie w trzecim… »
Wiolin
16/09/2021 11:21
Witaj Domofonie. Sugerujesz że my też jesteśmy w stanie z… »
Wiolin
16/09/2021 11:14
Witaj Zbigniewie... Ja w sprawie puenty. Ja bym… »
Wiolin
16/09/2021 11:07
Witaj Walerio. Tytuł bezpieczny taki dla narkomanów...:)»
ShoutBox
  • mike17
  • 13/09/2021 14:07
  • Konkurs MUZO WENY 10 wciąż na Was czeka. Są już pierwsze utwory. Czekam na Waszą twórczą inwencję i nie wątpię, że nastąpi wysyp nowych miniatur konkursowych. Życzę weny i lekkiego pióra :)
  • Dobra Cobra
  • 13/09/2021 10:04
  • Wreszcie objawił się jakiś Robin Hood... z jajami [link]
  • Dobra Cobra
  • 02/09/2021 22:34
  • Sensacyjna wiadomosc: Abba nagrała album i ruszą na trasę! Bilety do kupienia juz za kilka dni. [link]
  • allaska
  • 02/09/2021 18:38
  • Dobra Cobro :) dziękuję. Ciesze się.
  • mike17
  • 01/09/2021 11:32
  • A tu macie konkursowe info : [link]
  • mike17
  • 01/09/2021 11:29
  • Z radością ogłaszam, że z dniem dzisiejszym rozpoczął się konkurs dla prozaików MUZO WENY 10. Waszym zadaniem będzie napisanie krótkiej miniatury pod wybraną piosenkę. A więc do boju :)
  • Dobra Cobra
  • 30/08/2021 21:19
  • Bardzo miła audycja, allasko.
  • allaska
  • 29/08/2021 06:17
  • Dziękuję, Prostaczku :) Tak, to świetna audycja. Zrobili to profesjonalnie :)
  • Prostaczek
  • 27/08/2021 17:39
  • Posłuchałem z przyjemnością.
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty
Wspierają nas