Tomik poezji pt. Abnormaliada - Floriana Konrada

Z radością informuję, że nasz portalowy kolega Florian Konrad za pośrednictwem wydawnictwa Ridero wydał swój piąty tomik poezji pt. Abnormaliada.

Jeśli uważasz, że wiesz już wszystko na temat pisania wierszy i nic cię nie zaskoczy to, po zapoznaniu się z poezją Floriana Konrada, zdecydowanie zmienisz zdanie. Tak nieszablonowych i nietuzinkowych tekstów, skojarzeń, metafor i szalonych neologizmów nie znajdziesz nigdzie indziej.

Tomik tego poety nie tylko wbije cię w fotel. On po prostu nie pozwoli z niego wstać. Drapanie w głowę, czy brodę, marszczenie czoła i rozszerzone zdziwieniem oczy można uznać za normalne i wskazane podczas takiej lektury. Nie obawiaj się jednak, że nie zrozumiesz przesłania zaprezentowanych wierszy. Najpiękniejsze jest to, że jakkolwiek je zinterpretujesz, twój odbiór będzie słuszny. A nawet jeśli pod koniec któregoś wiersza poczujesz się jak ośmiolatek przed tablicą Mendelejewa napisaną po hebrajsku, to wiedz, że twoje odczucie jest jak najbardziej prawidłowe.

W swojej poezji Florian Konrad nie stawia kawy na ławę, nie podaje gotowców pod ławką. On z premedytacją znęca się nad zwojami mózgowymi czytelnika, by pokazać, że ziemia jednak nie jest płaska, „Zły… pazurami przeciąga po osełce”, „każdy wiersz jest kolażem” i nie jest ważne, ile kilometrów zrobisz – „i tak wracasz na start!”

W tomiku przeczytasz o znanych nazwiskach ze światowych scen (nie tylko medialnych), o wydarzeniach z przeszłości naszego kraju, o problemach z nałogami, samotnością, zagubieniem w pędzącym po trupach świecie. Autor nie boi się poruszać tematów tabu, kontrowersyjnych i niepopularnych. Poezję Floriana Konrada wyraźnie cechuje odwaga, buńczuczność, a czasami nawet brutalność. Te wiersze nie biorą jeńców. One przepuszczają mózg czytelnika przez maszynkę do mięsa, by móc później z nich usmażyć przepyszne kotlety naszpikowane parme(tafor)zanem.

O nieprzeciętności opisywanej przeze mnie poezji może powiedzieć także kilka przykładowych tytułów wierszy: Abstraktofagia, Erotrywia, Rozplem, Miłopatia czy Vibraslap.

Gdy ktoś mnie prosi, bym krótko opisała twórczość poetycką Floriana Konrada, to z ręką na sercu mówię: Jest jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowa, drażniąca, dająca do myślenia i bezapelacyjnie florkowa.

Tomik „Abnormaliada” ma dla nas jeszcze jedną niespodziankę: miniaturę pt. „Horrowód”.

Zapewniam, że nudy z tą pozycją nie zaznasz. Gwarantuję. 

PS. Tomik ze zwariowaną dedykacją można zamawiać u autora w wiadomości prywatnej tu na PP.

 

Okładka tomiku

akacjowa agnes · 09:56 30.01.2021 · 8 ·
Komentarze
akacjowa agnes dnia 30.01.2021 12:34
Cieszę się, że mam kolejny Twój tomik. Czekam na następne :)

Pozdrawiam :)
Per fumum dnia 31.01.2021 11:54
Moje gratulacje :)
Florian Konrad dnia 31.01.2021 12:10
moje dziękowacje :D
RonaczeK dnia 31.01.2021 23:28
A ja zastanawiałem się czy znów potrzebujesz kilka tygodni odpocząć a tu proszę 5y wyszedł gratuluję Rafale :yes: .

PS Anna robi dobrą robotę.
Florian Konrad dnia 01.02.2021 17:14
WTF????????? Muszę przyznać szczerze, że.... Pojęcia, kurczę nie mam o jaką Annę chodzi... jakąś pracownicę Ridero?
Kobra dnia 01.02.2021 20:59
Gratulacje! :)
Yaro dnia 12.02.2021 12:45
Gratuluję!

Pozdrawiam ;)
Florian Konrad dnia 18.02.2021 17:35
Dziękuję!!!!!!!
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
22/05/2024 10:12
Sprawdziłem Januszu. W Languege Tool jest możliwość zamiany… »
Janusz Rosek
22/05/2024 09:24
Kazjuno Bardzo dziękuję za konkretny komentarz i porady.… »
Kazjuno
21/05/2024 22:07
Jacku Londyn, przesadzasz. Januszu, ten program, wprawdzie… »
Jacek Londyn
21/05/2024 21:22
Januszu, Kazjuno radzi: Kopiujesz każdy z rozdziałów… »
Kazjuno
21/05/2024 20:35
Karkołomne Januszu opisałeś przygody z dzieciństwa. Czyta… »
Janusz Rosek
21/05/2024 18:36
Valerio Cieszę się bardzo, że spodobał Ci się ten prosty… »
Zdzislaw
21/05/2024 12:36
Zbigniewie - może nie ze wszystkim się zgodzę, ale z ogólnym… »
Janusz Rosek
21/05/2024 11:00
Jacku Londyn. Dziękuję bardzo za cenne rady. Wezmę to sobie… »
dach64
21/05/2024 09:16
Zawsze warto jest próbować i angażować się w różne style,… »
Jacek Londyn
21/05/2024 09:15
Lustereczko, powiedz przecie... Ważne, że śmiejesz się z… »
Zbigniew Szczypek
21/05/2024 09:00
Kaziu Nie wszystkie eksperymenty zakończone były… »
Zbigniew Szczypek
21/05/2024 08:39
Zdzisławie "Szlachetne zdrowie..." Tak już jest,… »
Kazjuno
21/05/2024 08:32
Zbysiu. Rozumiem twój brak czasu. Z. Cybulski z B. Kobielą… »
Janusz Rosek
21/05/2024 08:23
Kazjuno Dziękuję bardzo za Twój komentarz. Z przykrością… »
Jacek Londyn
21/05/2024 08:09
Dzień dobry. Miałem okazję odwiedzić podobne,… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30
  • Kaziu, my to wiemy, że to czasem działa na zasadzie "łańcuszka szczęścia" ale denerwuje, gdy ktoś go "przerywa", w tedy wraca cisza i "bezkomentarz" opanowuje znowu kolejną falą
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 14:01
  • Piszcie, publikujcie i twórzcie komentarze!
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 13:58
  • Aż chce się pisać i publikować w PP. Toż to przedsionek do książkowych wydawnictw!
  • Zbigniew Szczypek
  • 14/05/2024 17:56
  • No nie może być, gwar jak dawniej! Warto było, tylko niech już tak zostanie!
  • Wiktor Orzel
  • 08/05/2024 15:19
  • To tylko przechowalnia dawno nieużywanych piór, nie jest tak źle ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 08/05/2024 10:00
  • Ufff! Kamień z serca... Myślałem, że znów w kostnicy leżę
  • Zbigniew Szczypek
  • 07/05/2024 20:47
  • Hallo! Czy są tu jeszcze jacyś żywi piszący? Czy tylko spadkobiercy umieszczają tu teksty, znalezione w szufladach (bo szkoda wyrzucić)? Niczym nadbagaż, zalega teraz w "przechowalni"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/05/2024 18:38
  • Dla przykładu, że tylko krowa nie zmienia poglądów, chciałbym polecić do przeczytania "Stołówkę", autorstwa Owsianki. A kiedyś go krytykowałem
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty