Tomik poezji pt. Abnormaliada - Floriana Konrada

Z radością informuję, że nasz portalowy kolega Florian Konrad za pośrednictwem wydawnictwa Ridero wydał swój piąty tomik poezji pt. Abnormaliada.

Jeśli uważasz, że wiesz już wszystko na temat pisania wierszy i nic cię nie zaskoczy to, po zapoznaniu się z poezją Floriana Konrada, zdecydowanie zmienisz zdanie. Tak nieszablonowych i nietuzinkowych tekstów, skojarzeń, metafor i szalonych neologizmów nie znajdziesz nigdzie indziej.

Tomik tego poety nie tylko wbije cię w fotel. On po prostu nie pozwoli z niego wstać. Drapanie w głowę, czy brodę, marszczenie czoła i rozszerzone zdziwieniem oczy można uznać za normalne i wskazane podczas takiej lektury. Nie obawiaj się jednak, że nie zrozumiesz przesłania zaprezentowanych wierszy. Najpiękniejsze jest to, że jakkolwiek je zinterpretujesz, twój odbiór będzie słuszny. A nawet jeśli pod koniec któregoś wiersza poczujesz się jak ośmiolatek przed tablicą Mendelejewa napisaną po hebrajsku, to wiedz, że twoje odczucie jest jak najbardziej prawidłowe.

W swojej poezji Florian Konrad nie stawia kawy na ławę, nie podaje gotowców pod ławką. On z premedytacją znęca się nad zwojami mózgowymi czytelnika, by pokazać, że ziemia jednak nie jest płaska, „Zły… pazurami przeciąga po osełce”, „każdy wiersz jest kolażem” i nie jest ważne, ile kilometrów zrobisz – „i tak wracasz na start!”

W tomiku przeczytasz o znanych nazwiskach ze światowych scen (nie tylko medialnych), o wydarzeniach z przeszłości naszego kraju, o problemach z nałogami, samotnością, zagubieniem w pędzącym po trupach świecie. Autor nie boi się poruszać tematów tabu, kontrowersyjnych i niepopularnych. Poezję Floriana Konrada wyraźnie cechuje odwaga, buńczuczność, a czasami nawet brutalność. Te wiersze nie biorą jeńców. One przepuszczają mózg czytelnika przez maszynkę do mięsa, by móc później z nich usmażyć przepyszne kotlety naszpikowane parme(tafor)zanem.

O nieprzeciętności opisywanej przeze mnie poezji może powiedzieć także kilka przykładowych tytułów wierszy: Abstraktofagia, Erotrywia, Rozplem, Miłopatia czy Vibraslap.

Gdy ktoś mnie prosi, bym krótko opisała twórczość poetycką Floriana Konrada, to z ręką na sercu mówię: Jest jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowa, drażniąca, dająca do myślenia i bezapelacyjnie florkowa.

Tomik „Abnormaliada” ma dla nas jeszcze jedną niespodziankę: miniaturę pt. „Horrowód”.

Zapewniam, że nudy z tą pozycją nie zaznasz. Gwarantuję. 

PS. Tomik ze zwariowaną dedykacją można zamawiać u autora w wiadomości prywatnej tu na PP.

 

Okładka tomiku

akacjowa agnes · 09:56 30.01.2021 · 8 ·
Komentarze
akacjowa agnes dnia 30.01.2021 12:34
Cieszę się, że mam kolejny Twój tomik. Czekam na następne :)

Pozdrawiam :)
Per fumum dnia 31.01.2021 11:54
Moje gratulacje :)
Florian Konrad dnia 31.01.2021 12:10
moje dziękowacje :D
RonaczeK dnia 31.01.2021 23:28
A ja zastanawiałem się czy znów potrzebujesz kilka tygodni odpocząć a tu proszę 5y wyszedł gratuluję Rafale :yes: .

PS Anna robi dobrą robotę.
Florian Konrad dnia 01.02.2021 17:14
WTF????????? Muszę przyznać szczerze, że.... Pojęcia, kurczę nie mam o jaką Annę chodzi... jakąś pracownicę Ridero?
Kobra dnia 01.02.2021 20:59
Gratulacje! :)
Yaro dnia 12.02.2021 12:45
Gratuluję!

Pozdrawiam ;)
Florian Konrad dnia 18.02.2021 17:35
Dziękuję!!!!!!!
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
JOLA S.
17/09/2021 15:09
Wszystko w porządku i jeszcze budyń na deser. Waniliowy… »
robert_augustyn
17/09/2021 11:00
W takim razie zamiar mi się nie powiódł, bo to nie miało być… »
Dobra Cobra
17/09/2021 09:22
Bardzo interesująca teoria dotyczaca slow piosenki Freddiego… »
Darcon
16/09/2021 21:41
Budyń lubię. :) »
Marek Adam Grabowski
16/09/2021 21:04
Ostatnie zdanie. Pozdrawiam »
robert_augustyn
16/09/2021 20:59
Dziękuję, że przeczytałeś i skomentowałeś. Masz rację z… »
Zbigniew Szczypek
16/09/2021 19:33
Hej Wiolinie "Pędzimy gdzieś, na oślep wciąż..."… »
Zbigniew Szczypek
16/09/2021 19:14
O cześć Ci Wiolinie, Tanie... Dzięki za odwiedziny i radę,… »
annakoch
16/09/2021 17:40
Wiolinie, pokazałeś dzisiejszy świat z całym jego… »
Marek Adam Grabowski
16/09/2021 14:54
Same pióro masz dobre, chociaż usunąłbym tylko sztucznie… »
Mareczek
16/09/2021 12:37
Znam nie tylko Twoje piosenki Darku ale także ich autora.W… »
valeria
16/09/2021 12:23
Hej, może wymyślę coś na innego, musze pomyśleć. Dziękuję za… »
Wiolin
16/09/2021 11:37
Witaj Katarzyno. Aleś się uparłaś na spotkanie w trzecim… »
Wiolin
16/09/2021 11:21
Witaj Domofonie. Sugerujesz że my też jesteśmy w stanie z… »
Wiolin
16/09/2021 11:14
Witaj Zbigniewie... Ja w sprawie puenty. Ja bym… »
ShoutBox
  • mike17
  • 13/09/2021 14:07
  • Konkurs MUZO WENY 10 wciąż na Was czeka. Są już pierwsze utwory. Czekam na Waszą twórczą inwencję i nie wątpię, że nastąpi wysyp nowych miniatur konkursowych. Życzę weny i lekkiego pióra :)
  • Dobra Cobra
  • 13/09/2021 10:04
  • Wreszcie objawił się jakiś Robin Hood... z jajami [link]
  • Dobra Cobra
  • 02/09/2021 22:34
  • Sensacyjna wiadomosc: Abba nagrała album i ruszą na trasę! Bilety do kupienia juz za kilka dni. [link]
  • allaska
  • 02/09/2021 18:38
  • Dobra Cobro :) dziękuję. Ciesze się.
  • mike17
  • 01/09/2021 11:32
  • A tu macie konkursowe info : [link]
  • mike17
  • 01/09/2021 11:29
  • Z radością ogłaszam, że z dniem dzisiejszym rozpoczął się konkurs dla prozaików MUZO WENY 10. Waszym zadaniem będzie napisanie krótkiej miniatury pod wybraną piosenkę. A więc do boju :)
  • Dobra Cobra
  • 30/08/2021 21:19
  • Bardzo miła audycja, allasko.
  • allaska
  • 29/08/2021 06:17
  • Dziękuję, Prostaczku :) Tak, to świetna audycja. Zrobili to profesjonalnie :)
  • Prostaczek
  • 27/08/2021 17:39
  • Posłuchałem z przyjemnością.
Ostatnio widziani
Gości online:27
Najnowszy:ralwel80
Wspierają nas