ProzaTory Zachodniopomorskie 2021

Książnica Pomorska ogłasza nabór do antologii młodej polskiej prozy województwa zachodniopomorskiego „ProzaTory Zachodniopomorskie. Antologia 2021”.

Zapraszamy do uczestniczenia w projekcie młodych twórców (limit wieku: 35 lat) związanych z regionem. Przyjmować będziemy teksty prozatorskie bez ograniczeń gatunkowych oraz formalnych (opowiadania, fragmenty powieści, dzienniki, eseje, etc.) do 40 stron, w postaci pliku tekstowego (doc, docx, rtf, txt, etc.).

1. Nabór rozpoczyna się 1.02.2021 r., i kończy 31.03.2021 roku.

2. Teksty należy wysyłać na adres promocja@ksiaznica.szczecin.pl z zaznaczeniem potwierdzenia odbioru.

3. Do tekstów należy dołączyć biogram autora oraz oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych przez Książnicę Pomorską im. Stanisława Staszica w Szczecinie dla celów projektu „ProzaTory Zachodniopomorskie 2021”.

4. Spośród tekstów zespół redakcyjny wybierze 5, które będą podstawą do pracy redakcyjnej z autorami, i które zostaną wydane przez Książnicę Pomorską w antologii „ProzaTory Zachodniopomorskie. Antologia 2021” oraz będą zaprezentowane podczas festiwalu „ProzaTory Zachodniopomorskie. Festiwal 2021”, który planowany jest na połowę czerwca 2021.

5. Antologia zostanie również udostępniona w formie cyfrowej. Laureaci zostaną ogłoszeni 20.04.2021 r. Zespół redakcyjny bierze pod uwagę również wyróżnienie tekstów, które nie znajdą się w antologii, i opublikowanie ich w formie cyfrowej.

6. Projekt ma na celu wypromowanie młodej literatury z regionu. Wszelkie pytania odnośnie projektu należy przysyłać na adres promocja@ksiaznica.szczecin.pl.


Regulamin dostępny na stronie: https://www.ksiaznica.szczecin.pl/komunikaty/single/id/1166

materiały prasowe

Redakcja · 15:22 18.03.2021 · 0 ·
Komentarze

Ten news nie został jeszcze skomentowany. Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany.

Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zdzislaw
20/05/2024 12:33
Zbigniewie - to, to właśnie. Uczyć (się) a nauczyć (się) nie… »
Janusz Rosek
20/05/2024 12:33
Bardzo cenne uwagi. Postaram się zapamiętać i wykorzystać w… »
Janusz Rosek
20/05/2024 12:24
Dziękuję bardzo za miły komentarz. Wyznaję dokładnie taką… »
pociengiel
20/05/2024 12:19
Dzięki. Tak, nie chodzi o penetrację. Wiersz się… »
Jacek Londyn
20/05/2024 10:52
Cześć, Zbyszku. Cieszę się, że przyszedł mi do głowy pomysł… »
Kazjuno
20/05/2024 09:31
Wybacz Zbysiu, odpisuję z poślizgiem, bo o trzeciej rano… »
Zbigniew Szczypek
19/05/2024 23:25
Januszu Aż chciałoby się przyklasnąć i przywołać -… »
Zbigniew Szczypek
19/05/2024 22:57
Kaziu "ale przestawiony" - literówka - "ale… »
Zbigniew Szczypek
19/05/2024 21:48
Januszu Oto właśnie chodzi, by nie brać życia zbyt… »
Zbigniew Szczypek
19/05/2024 21:39
Zdzisławie Z Twoją fraszką trudno się nie zgodzić, ten czas… »
Zbigniew Szczypek
19/05/2024 21:19
Jacku L. Jeśli chodzi o Twój powyższy tekst(na razie pominę… »
Zbigniew Szczypek
19/05/2024 20:24
Pociengiel Nawet tak króciutki tekst, może wywołać… »
Kazjuno
19/05/2024 17:30
A moje komplementy? »
Jacek Londyn
19/05/2024 16:03
Kazjuno, pozwolisz, że zamknę naszą dyskusję na temat… »
Kazjuno
19/05/2024 12:45
Drogi Jacku. Zaiste poetycko wzbogaciłeś moją wiedzę o… »
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30
  • Kaziu, my to wiemy, że to czasem działa na zasadzie "łańcuszka szczęścia" ale denerwuje, gdy ktoś go "przerywa", w tedy wraca cisza i "bezkomentarz" opanowuje znowu kolejną falą
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 14:01
  • Piszcie, publikujcie i twórzcie komentarze!
  • Kazjuno
  • 15/05/2024 13:58
  • Aż chce się pisać i publikować w PP. Toż to przedsionek do książkowych wydawnictw!
  • Zbigniew Szczypek
  • 14/05/2024 17:56
  • No nie może być, gwar jak dawniej! Warto było, tylko niech już tak zostanie!
  • Wiktor Orzel
  • 08/05/2024 15:19
  • To tylko przechowalnia dawno nieużywanych piór, nie jest tak źle ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 08/05/2024 10:00
  • Ufff! Kamień z serca... Myślałem, że znów w kostnicy leżę
  • Zbigniew Szczypek
  • 07/05/2024 20:47
  • Hallo! Czy są tu jeszcze jacyś żywi piszący? Czy tylko spadkobiercy umieszczają tu teksty, znalezione w szufladach (bo szkoda wyrzucić)? Niczym nadbagaż, zalega teraz w "przechowalni"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/05/2024 18:38
  • Dla przykładu, że tylko krowa nie zmienia poglądów, chciałbym polecić do przeczytania "Stołówkę", autorstwa Owsianki. A kiedyś go krytykowałem
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty