„Za blisko” Agnieszki Rykowskiej

Ukazała się debiutancka książka Agnieszki Rykowskiej znanej na Portalu Pisarskim pod pseudonimem allaska. Tom poetycki „Za blisko” bez wątpienia jest własnym literackim głosem. Przemyślany, skondensowany, czujny na szczegół, mocno prywatny. Jak w mini recenzji napisała Beata Patrycja Klary.

Zdaniem Leszka Żulińskiego tym razem mamy Autorkę, która ma świadomość takiego a nie innego „poezjowania”. Jej inter ego jest poniekąd osobliwym oknem, z którego inny świat się odsłania. Gdy wczytacie się w te utwory, to pojmiecie „podwójne życie” własnej egzystencji.

W tej samej recenzji Żuliński stawia pytanie i jednocześnie na nie odpowiada - Co z tym robić? Ano na pewno samemu sobie nie przeszkadzać. Zawsze mamy dwoje drzwi: jedne normalne - w zwykłej codzienności i drugie zamknięte - we własne osobowości.

Dodam, iż Agnieszka pozwala zajrzeć nam tylko przez dziurkę od klucza. Baczy, by nie podejść zbyt blisko. Kluczem do tomu jest oniryczność - ona otwiera świat dziecięcych traum, pozwala o nich opowiedzieć. Paradoksalnie daje to czytelnikom komfort, poczucie bezpieczeństwa, wszak to tylko sen, zły sen. Na pewno?

Książkę można nabyć:

- u Autorki wraz z dedykacją, wystarczy napisać priv.

- u wydawcy: zaulekpomylka@gmail.com

- w sieci: Aros, Bonito

Esy Floresy · 21:24 14.06.2021 · 8 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 14.06.2021 21:40
Czekałam na Twoją książkę i się doczekałam. Bardzo się cieszę i gratuluję udanego debiutu! :)
allaska dnia 15.06.2021 04:16
Esy, dziękuję :) Bardzo dziękuję redakcji portalu pisarskiego.
Yaro dnia 22.06.2021 11:50
Gratulacje ;) Pozdrawiam serdecznie :yes:
allaska dnia 22.06.2021 13:19
Dziękuję, Yaro.
Darcon dnia 23.06.2021 13:16
Jeszcze raz gratulacje, Agnieszko. :) Książka stoi i czeka na mój urlop i czytanko. :) Pozdrawiam.
allaska dnia 24.06.2021 10:22
Dziękuję, Darconie :) Ciesze się, że dotarła:)
Pozdrawiam przeserdecznie :)
Darcon dnia 22.09.2021 22:30
Gdybym miał określić przeczytane wiersze jednym słowem, powiedziałbym, że są przejmujące. Słowo, które niejako samo narzuciło się przy pierwszych wierszach i zostało do końca.
To wiersze o życiu kobiety na różnych tego życia stadiach. W większości nie są to najszczęśliwsze chwile. Wszystko wydaje się być napisane z dystansem, taką chłodną oceną przeszłych sytuacji, ale jednocześnie z niebywałą bliskością tych właśnie zdarzeń. Normalny język, bez poetyckich ozdobników, dodaje im tylko silnych emocji, choć wydawałoby się, że tych emocji są pozbawione.
Wiersze bardzo mi się podobały, to piękna, dojrzała i zarazem bolesna poezja.
Pozdrawiam.
allaska dnia 27.09.2021 16:56
Darcon :) Dopiero teraz zobaczyłam Twój komentarz. Dziękuję bardzo za miły odbiór książki.
Pozdrawiam serdecznie
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
15/06/2024 11:36
Iwonno. Na pewno udało Ci się stworzyć klimat zabawnych… »
pociengiel
14/06/2024 16:20
W takich parkach starzy Indianie wciąż zbierają chrust z… »
Jacek Londyn
14/06/2024 11:19
Tereso, nie daj mu dłużej czekać. Stary park to dobre… »
Kazjuno
14/06/2024 09:53
Licaaszu. Zarówno Darcon, Ivoona i ja (chociaż z moją… »
Kazjuno
14/06/2024 09:27
Odpisuję Janusz z poślizgiem. Zrezygnowałem wczoraj z jazdy… »
ivonna
14/06/2024 04:05
Hej :) Ciekawy pomysł na opowiadanie, ciekawie poprowadzone… »
valeria
13/06/2024 19:54
Dzięki, po prostu skupiam się na pisaniu. Gdybym była cały… »
mike17
13/06/2024 17:31
Akcenty przyrodnicze mile widziane, zwłaszcza że doskonale… »
Janusz Rosek
13/06/2024 13:51
Kazjuno Z przyjemnością przeczytałem Twoje teksty. W… »
Janusz Rosek
13/06/2024 09:27
Kazjuno Dziękuję bardzo. Słuszne uwagi. Nie zauważyłem tych… »
Kazjuno
12/06/2024 21:51
Jak poprzednie, Januszu, wspomnienia także 3 powyższe mnie… »
Kazjuno
12/06/2024 16:15
Bardzo dziękuję Jacku za opinię i cenne uwagi. Też… »
Jacek Londyn
12/06/2024 14:47
Kazjuno, jestem. Nie będę krytykował. Przedstawię parę… »
Kazjuno
11/06/2024 12:26
Mam Jacku nadzieję na Twoją krytykę moich wypocin… »
Jacek Londyn
11/06/2024 07:53
Dzień dobry. Dziękuję za komentarz. A przesłanie...… »
ShoutBox
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:22
  • a komentarzy ni chu, chu. "Czego oczy nie widzą, sercu nie żal"... Niby tak, lecz ja komentarze sobie cenię. Nierzadko lepiej niż kawa rano podnoszą ciśnienie.
  • Jacek Londyn
  • 12/06/2024 14:19
  • "Ostatnio widzianych" spory tłum,
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 21:10
  • "Po co tu jesteśmy, skoro ciągle się boimy?"- to taka "terapia", dla duszy i ciała, ekshibicjonizm w innym wymiarze. Skoro już tu jesteś, zrzuć ostatni listek! Bądź wreszcie wolny
  • Zbigniew Szczypek
  • 31/05/2024 19:34
  • Gramofonie - dołącz do nas z komentarzami, a na pewno będzie się działo więcej i lepiej, bo kto, jak nie Ty, swoją siłą głosu dotrze do najdalszych zakątków "galaktyk" ;-}
  • Wiktor Orzel
  • 31/05/2024 10:32
  • Dzieje się to, co zwykle. Ktoś wrzuca tekst, inni go komentują i tak się toczy tutaj życie ;)
  • Gramofon
  • 30/05/2024 11:13
  • dzieje się tu coś?
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 21:38
  • Najgorsze co może być, jeśli chodzi o komentarze, jeśli zostają tylko grupy tzw. "wzajemnej adoracji", z komentarzami schematycznymi i w zasadzie nic nie wnoszącymi do twórczości. Nie chciałbym tego.
  • Zbigniew Szczypek
  • 15/05/2024 20:30