„Za blisko” Agnieszki Rykowskiej

Ukazała się debiutancka książka Agnieszki Rykowskiej znanej na Portalu Pisarskim pod pseudonimem allaska. Tom poetycki „Za blisko” bez wątpienia jest własnym literackim głosem. Przemyślany, skondensowany, czujny na szczegół, mocno prywatny. Jak w mini recenzji napisała Beata Patrycja Klary.

Zdaniem Leszka Żulińskiego tym razem mamy Autorkę, która ma świadomość takiego a nie innego „poezjowania”. Jej inter ego jest poniekąd osobliwym oknem, z którego inny świat się odsłania. Gdy wczytacie się w te utwory, to pojmiecie „podwójne życie” własnej egzystencji.

W tej samej recenzji Żuliński stawia pytanie i jednocześnie na nie odpowiada - Co z tym robić? Ano na pewno samemu sobie nie przeszkadzać. Zawsze mamy dwoje drzwi: jedne normalne - w zwykłej codzienności i drugie zamknięte - we własne osobowości.

Dodam, iż Agnieszka pozwala zajrzeć nam tylko przez dziurkę od klucza. Baczy, by nie podejść zbyt blisko. Kluczem do tomu jest oniryczność - ona otwiera świat dziecięcych traum, pozwala o nich opowiedzieć. Paradoksalnie daje to czytelnikom komfort, poczucie bezpieczeństwa, wszak to tylko sen, zły sen. Na pewno?

Książkę można nabyć:

- u Autorki wraz z dedykacją, wystarczy napisać priv.

- u wydawcy: zaulekpomylka@gmail.com

- w sieci: Aros, Bonito

Esy Floresy · 21:24 14.06.2021 · 8 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 14.06.2021 21:40
Czekałam na Twoją książkę i się doczekałam. Bardzo się cieszę i gratuluję udanego debiutu! :)
allaska dnia 15.06.2021 04:16
Esy, dziękuję :) Bardzo dziękuję redakcji portalu pisarskiego.
Yaro dnia 22.06.2021 11:50
Gratulacje ;) Pozdrawiam serdecznie :yes:
allaska dnia 22.06.2021 13:19
Dziękuję, Yaro.
Darcon dnia 23.06.2021 13:16
Jeszcze raz gratulacje, Agnieszko. :) Książka stoi i czeka na mój urlop i czytanko. :) Pozdrawiam.
allaska dnia 24.06.2021 10:22
Dziękuję, Darconie :) Ciesze się, że dotarła:)
Pozdrawiam przeserdecznie :)
Darcon dnia 22.09.2021 22:30
Gdybym miał określić przeczytane wiersze jednym słowem, powiedziałbym, że są przejmujące. Słowo, które niejako samo narzuciło się przy pierwszych wierszach i zostało do końca.
To wiersze o życiu kobiety na różnych tego życia stadiach. W większości nie są to najszczęśliwsze chwile. Wszystko wydaje się być napisane z dystansem, taką chłodną oceną przeszłych sytuacji, ale jednocześnie z niebywałą bliskością tych właśnie zdarzeń. Normalny język, bez poetyckich ozdobników, dodaje im tylko silnych emocji, choć wydawałoby się, że tych emocji są pozbawione.
Wiersze bardzo mi się podobały, to piękna, dojrzała i zarazem bolesna poezja.
Pozdrawiam.
allaska dnia 27.09.2021 16:56
Darcon :) Dopiero teraz zobaczyłam Twój komentarz. Dziękuję bardzo za miły odbiór książki.
Pozdrawiam serdecznie
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
mike17
28/09/2021 16:37
Chciałem, by początkowo akcja nie rozwijała się zbyt szybko.… »
Zbigniew Szczypek
28/09/2021 15:43
Michale To nie tak, że się nic nie dzieje ;) ! Oj dzieje… »
annakoch
28/09/2021 15:16
Świetne ! Cierpkie obrazy z przeszłości połączone, jakby od… »
mike17
28/09/2021 15:03
Zbysiu, do sceny wypadku praktycznie nic się nie dzieje,… »
Zbigniew Szczypek
28/09/2021 14:05
Witaj Michale Bardzo fajna miniatura, już sam pomysł… »
ZielonyKwiat
28/09/2021 12:33
Nie, no wobec takiej wykładni składam broń. »
Milena1
28/09/2021 12:31
Ryba po grecku- nawiazując do tematyki wiersza, powinien być… »
ZielonyKwiat
28/09/2021 10:56
O, jak świetnie, znów Biblia. fajny wiersz. Podpowiadam:… »
Milena1
28/09/2021 07:59
Boże, dalej ta biblia, megalomański bezmiar( już bardziej… »
annakoch
27/09/2021 16:52
Witaj Berele ! Nie wiem co Ci odpowiedzieć ? Może to taki… »
mike17
27/09/2021 13:44
Madawydarze, jestem bardzo szczęśliwy, że opowieść wywarła… »
Yaro
27/09/2021 08:39
Siema. Tytuł przepiękny. Dałeś z siebie wszystko co… »
Madawydar
27/09/2021 08:28
- nie wiem, co to jest stupor? Ogarnęła mnie fala… »
Florian Konrad
26/09/2021 22:41
Dziękuję i pozdrawiam. Wiem, o co chodzi. Ja tam jednak… »
gaga26111
26/09/2021 22:20
Cześć Wiolin! :) Ujmuje mnie twój tekst. Sama żyje w… »
ShoutBox
  • mike17
  • 28/09/2021 13:12
  • Przypominam o trwającym konkursie w prozie MUZO WENY 10, gdzie każdy może wykazać się umiejętnością napisania miniatury na 5000 znaków ze spacjami. To naprawdę nic trudnego. Zapraszam :)
  • Niczyja
  • 27/09/2021 21:52
  • Dobry wieczór dawnym znajomym i nowym nieznajomym. Witam po półtorarocznej przerwie. Miło tu znów być. Naprawdę. Czuję się jak w domu...:)
  • mike17
  • 13/09/2021 14:07
  • Konkurs MUZO WENY 10 wciąż na Was czeka. Są już pierwsze utwory. Czekam na Waszą twórczą inwencję i nie wątpię, że nastąpi wysyp nowych miniatur konkursowych. Życzę weny i lekkiego pióra :)
  • Dobra Cobra
  • 13/09/2021 10:04
  • Wreszcie objawił się jakiś Robin Hood... z jajami [link]
  • Dobra Cobra
  • 02/09/2021 22:34
  • Sensacyjna wiadomosc: Abba nagrała album i ruszą na trasę! Bilety do kupienia juz za kilka dni. [link]
  • allaska
  • 02/09/2021 18:38
  • Dobra Cobro :) dziękuję. Ciesze się.
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty
Wspierają nas