„Za blisko” Agnieszki Rykowskiej

Ukazała się debiutancka książka Agnieszki Rykowskiej znanej na Portalu Pisarskim pod pseudonimem allaska. Tom poetycki „Za blisko” bez wątpienia jest własnym literackim głosem. Przemyślany, skondensowany, czujny na szczegół, mocno prywatny. Jak w mini recenzji napisała Beata Patrycja Klary.

Zdaniem Leszka Żulińskiego tym razem mamy Autorkę, która ma świadomość takiego a nie innego „poezjowania”. Jej inter ego jest poniekąd osobliwym oknem, z którego inny świat się odsłania. Gdy wczytacie się w te utwory, to pojmiecie „podwójne życie” własnej egzystencji.

W tej samej recenzji Żuliński stawia pytanie i jednocześnie na nie odpowiada - Co z tym robić? Ano na pewno samemu sobie nie przeszkadzać. Zawsze mamy dwoje drzwi: jedne normalne - w zwykłej codzienności i drugie zamknięte - we własne osobowości.

Dodam, iż Agnieszka pozwala zajrzeć nam tylko przez dziurkę od klucza. Baczy, by nie podejść zbyt blisko. Kluczem do tomu jest oniryczność - ona otwiera świat dziecięcych traum, pozwala o nich opowiedzieć. Paradoksalnie daje to czytelnikom komfort, poczucie bezpieczeństwa, wszak to tylko sen, zły sen. Na pewno?

Książkę można nabyć:

- u Autorki wraz z dedykacją, wystarczy napisać priv.

- u wydawcy: zaulekpomylka@gmail.com

- w sieci: Aros, Bonito

Esy Floresy · 21:24 14.06.2021 · 8 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 14.06.2021 21:40
Czekałam na Twoją książkę i się doczekałam. Bardzo się cieszę i gratuluję udanego debiutu! :)
allaska dnia 15.06.2021 04:16
Esy, dziękuję :) Bardzo dziękuję redakcji portalu pisarskiego.
Yaro dnia 22.06.2021 11:50
Gratulacje ;) Pozdrawiam serdecznie :yes:
allaska dnia 22.06.2021 13:19
Dziękuję, Yaro.
Darcon dnia 23.06.2021 13:16
Jeszcze raz gratulacje, Agnieszko. :) Książka stoi i czeka na mój urlop i czytanko. :) Pozdrawiam.
allaska dnia 24.06.2021 10:22
Dziękuję, Darconie :) Ciesze się, że dotarła:)
Pozdrawiam przeserdecznie :)
Darcon dnia 22.09.2021 22:30
Gdybym miał określić przeczytane wiersze jednym słowem, powiedziałbym, że są przejmujące. Słowo, które niejako samo narzuciło się przy pierwszych wierszach i zostało do końca.
To wiersze o życiu kobiety na różnych tego życia stadiach. W większości nie są to najszczęśliwsze chwile. Wszystko wydaje się być napisane z dystansem, taką chłodną oceną przeszłych sytuacji, ale jednocześnie z niebywałą bliskością tych właśnie zdarzeń. Normalny język, bez poetyckich ozdobników, dodaje im tylko silnych emocji, choć wydawałoby się, że tych emocji są pozbawione.
Wiersze bardzo mi się podobały, to piękna, dojrzała i zarazem bolesna poezja.
Pozdrawiam.
allaska dnia 27.09.2021 16:56
Darcon :) Dopiero teraz zobaczyłam Twój komentarz. Dziękuję bardzo za miły odbiór książki.
Pozdrawiam serdecznie
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Wiolin
26/01/2022 20:39
Witaj Florianie. Ty tak po nowemu...Licowanie podpowiada… »
Wiolin
26/01/2022 20:15
Witaj Julando. No nie wierzę....Zapewne minęły 4 lata od… »
Yaro
26/01/2022 20:02
Najważniejsze by w życiu być człowiekiem. Szarość jest… »
Wiolin
26/01/2022 19:56
Witaj Zolu. Tak naprawdę boję się tej inności. Jestem… »
Wiolin
26/01/2022 19:35
Witaj Ewuniu. Rzeczywiście pieśni kojarzą mi się z Rosją,… »
OWSIANKO
26/01/2022 16:26
rzeczywiście, poezja pisana prozą »
OWSIANKO
26/01/2022 16:13
Dziękuję, Afrodyto. »
AntoniGrycuk
26/01/2022 15:58
Bruliben, dziękuję za interpretację wiersza. Cieszy mnie, że… »
bruliben
26/01/2022 10:31
Odchodząc chcemy cokolwiek (coś) zostawić po soboe, choćby… »
Afrodyta
26/01/2022 10:09
Nie skupiłam swojej uwagi na tych znakach, ale dziękuję za… »
Jacek Londyn
26/01/2022 08:30
W zasadzie tekst sam się napisał. Dziękuję Kamasutro!… »
Florian Konrad
25/01/2022 22:48
licowało? ja bym napisał korespondowało :D ale to ja :D »
Florian Konrad
25/01/2022 22:03
Dziękuję znów :) taki mały piroman ze mnie :D »
Florian Konrad
25/01/2022 22:02
Dziękuje za piękny i wnikliwy koment, również pozdrawiam! »
Afrodyta
25/01/2022 21:29
Najbardziej w Twoim eseju podobają mi się fragmenty… »
ShoutBox
  • ZielonyKwiat
  • 20/01/2022 20:04
  • Dobra, wystarczy tej gadki o niczym.
  • ApisTaur
  • 20/01/2022 18:58
  • A to zależy co się założy. Ja czasem wolę zapytać Nikogo, niż gadać z Bylekim-ś.
  • ApisTaur
  • 20/01/2022 18:56
  • Jakże ja bym chciał tak skasować, ale nie mam kogo i za co.
  • ZielonyKwiat
  • 20/01/2022 18:54
  • A ja, z założenia, nie pytam nikogo o nic.
  • ApisTaur
  • 20/01/2022 18:52
  • Gdybym wiedział o co chodzi, to bym się nie pytał Kogoś, ale Nikt nie odpowiada. A że jestem Niewiedzący, to pytam i Wiedzących.
  • ZielonyKwiat
  • 20/01/2022 18:45
  • Skasowałam. znów włączyła mi się autocenzura.
  • ApisTaur
  • 20/01/2022 18:43
  • Obie miejscówki leżą niedaleko Gdzieśtam.
  • ZielonyKwiat
  • 20/01/2022 18:41
  • A ja znam takich z Znikąd. to chyba niedaleko od Nikąd.
Ostatnio widziani
Gości online:31
Najnowszy:Quidem
Wspierają nas