Zmarł Leszek Żuliński

6 czerwca 2022 zmarł Leszek Żuliński – krytyk literacki, poeta, publicysta, felietonista. Autor ponad trzydziestu książek, przeszło trzech tysięcy publikacji prasowych, wielu almanachów i antologii poetyckich. Jego utwory były publikowane w antologiach, a szkice – w ponad dwudziestu pracach zbiorowych.

Leszek Żuliński jest także autorem wstępów i posłowi do ponad osiemdziesięciu książek innych autorów. Twórca radykalnej koncepcji literatury.
Wielokrotnie nagradzany - m.in. Nagrodą Listopada Poetyckiego, Nagrodą im. Emila Granata czy Nagrodą im. Klemensa Janickiego. W 2005 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na Portalu znajdziecie jego dekalog oraz dyskusje na ten temat à https://www.portal-pisarski.pl/forum/temat/269/leszek-zulinski-dekalog-dobrego-wiersza/strona:1

Rodzinie i najbliższym składamy szczere kondolencje.

 

Źródło: https://www.facebook.com/groups/435155536544043/posts/5267391226653759/

Redakcja · 11:23 07.06.2022 · 4 ·
Komentarze
wolnyduch dnia 09.06.2022 18:57
"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą", jak mawiał ksiądz Jan Twardowski.

Wyrazy współczucia do Rodziny Pana Leszka Żulińskiego.
Kobra dnia 06.07.2022 18:28
Recenzował mój debiutancki tomik. Bardzo żal, że nie oceni drugiego.
voytek72 dnia 17.10.2022 20:20
Lubiłem słuchać jak opowiada o poezji, bardzo się wtedy zapalał, widać było że robił to całym sobą. Był też dla mnie szczęśliwym jurorem, chyba ze 3 czy 4 razy wręczał mi jakieś nagrody ;)
Fajny, sympatyczny człowiek.
The Meanest Cat dnia 03.03.2023 10:38
Miałam kilkakrotnie okazję z nim się spotkać. Był to niezwykle ciepły, otwarty i życzliwy dla ludzi człowiek z ogromną pasją, posiadający także imponującą wiedzę i intuicję poetycką.
Miał również duży dystans i wielkie poczucie humoru.

Recenzował mój pierwszy tomik i był na moim pierwszym wieczorze autorskim. Zapamiętam to jako niezwykłe wyróżnienie.

Jest mi wciąż trudno uwierzyć, że tak po prostu go nie ma...
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
28/02/2024 22:59
Gosposię, Zbysiu, w odpowiedzi na mój komentarz, ująłeś w… »
Kazjuno
28/02/2024 22:13
Zbysiu Zaciekawiłeś mnie powyższym komentarzem. Bliski… »
Jacek Londyn
28/02/2024 19:03
Zdzisławie, z treści fraszki wnioskuję, że pomimo… »
Marek Adam Grabowski
28/02/2024 15:55
Zamiast pisać od nowa wklejam mój komentarz z innego… »
Zbigniew Szczypek
28/02/2024 15:24
Kaziu Nie zrozumiałeś mnie niestety, jeśli chodzi o… »
Zbigniew Szczypek
28/02/2024 15:06
Kaziu To jest niedokończony przeze mnie komentarz, tak jak… »
Kazjuno
28/02/2024 13:26
Sposobów na poderwanie "gosposi" może być wiele.… »
Kazjuno
28/02/2024 13:01
Cieszę się, że przeczytałeś i dzięki za taaaaaaki duży i… »
Zbigniew Szczypek
28/02/2024 00:40
Kaziu Pisałem wcześniej o pomyśle na część 5-tą, już ją… »
Zbigniew Szczypek
28/02/2024 00:14
Roninie Podobała mi się ta miniatura. Chociaż zacząłem od… »
Kazjuno
27/02/2024 23:32
No, Zbysiu, Muszę pogratulować! Nie należę raczej do… »
Zbigniew Szczypek
27/02/2024 23:23
Kaziu Nie pamiętam, co czytałem i nie skończyłem… »
pliszka
27/02/2024 23:22
Muszę przyznać, że tekst ten skłonił mnie do szczególnie… »
pliszka
27/02/2024 22:57
Uderzająco prawdziwe i smutne. I nie tylko z miłością tak… »
Zbigniew Szczypek
27/02/2024 21:42
Dobry wieczór Pliszko Bardzo Ci dziękuję, że jako jedyna… »
ShoutBox
  • Redakcja
  • 28/02/2024 12:15
  • Dla nas to było takie samo zaskoczenie jak i dla Was ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 28/02/2024 12:00
  • No to śmieszne nie było, już rozwijałem matę i owijałem papierem ryżowym krótkie tanto... ;-]
  • Redakcja
  • 28/02/2024 11:50
  • Wracamy po krótkiej przerwie. Tęskniliście? ;-)
  • Zbigniew Szczypek
  • 22/02/2024 23:33
  • I teraz dopiero, gdy byłem tu i tam, pozwolę sobie zaprosić Was do mnie, na "Bal". Z góry dziękuję, za odwiedziny ;-}
  • Zbigniew Szczypek
  • 22/02/2024 22:50
  • Hej! W tym "skansenie" chroboczą korniki - więc jeszcze żyje!
  • Kazjuno
  • 22/02/2024 13:52
  • Oby nie z mocą Covida. Część ucieknie w popłochu. Niektórzy przeciążeni intelektualnie mogą powiększyć grona pacjentów zakładów psychiatrycznych. Tym zalecam mokre kompresy na rozpalone czoła.
  • Kazjuno
  • 22/02/2024 13:45
  • Sorry za literówkę. "Macie", a nie "Maci"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 22/02/2024 13:44
  • I tu Ci Kaziu przyklasnę - brawo! "Zarażmy" towarzystwo PP nową "pandemią" ;-}
  • Kazjuno
  • 22/02/2024 13:09
  • Maci rację Pliszko Zbyszku. Szczypku. Może właśnie my (bo też ostatnio dorzuciłem pięć groszy) ponownie obudzimy z letargu PP rozleniwione towarzystwo? Szkoda było patrzeć, jak marniało w oczach.
  • Zbigniew Szczypek
  • 22/02/2024 12:48