Agnieszka Miodowska - "Uźródlona", 2023

Z ogromną satysfakcją informuję, że nasza portalowa koleżanka Agnieszka Miodowska (akacjowa agnes) wydała poprzez wydawnictwo Ridero, swoją drugą książkę – Uźródlona. Publikacja składa się z dwóch rozdziałów, pierwszy „Mini(kre)atury” to zbiór opowiadań, drugi „Rozwierszenie”, stanowi cykl wierszy.

Autorka eksponuje relacje międzyludzkie, towarzyszącą im zmienność rozumowania, skupia się m.in. na ewolucji miłości, jej roli w życiu człowieka. Bohaterowie posiadają wyraziste cechy, każda postać to indywiduum, różne zachowanie, do tego nieprzewidywalne zdarzenie i puenta. Całość wzbogaca stopniowanie emocji. Niekiedy człowiek, obcując z uczuciem zakochania staje się autorem czynu sprzecznego, łamie własne zasady moralne. Poznanie, zmysły, zapachy, kolory, to korelacja towarzysząca pożądaniu, wpływa na odmienne osobowości, co więcej, namiętność modeluje realizm, nadaje kształt, formę, nasyca opisy. Każda opowieść, każdy wiersz, to odrębna historia, specyficzna atmosfera, magiczność z filozofią. Ważne są związki różnych osób, odmiennych charakterów, dotarcie do najgłębszej warstwy wzajemnego zaakceptowania. Agnieszka Miodowska korzysta z wielu źródeł inspiracji, co również wzbogaca tematykę utworów. Dla autorki nie ma tematów tabu, książka jest fascynująca. Szczerze polecam.

Można ją kupić na stronie wydawnictwa Ridero https://ridero.eu/pl/books/uzrodlona/ i u Agnieszki.

ekslibris · 14:02 19.07.2023 · 5 ·
Komentarze
mike17 dnia 19.07.2023 16:50
Słodkie gratulacje, Aga :)
Czytałem, więc mogę z ręką na sercu polecić to dziełko :)
akacjowa agnes dnia 22.07.2023 18:39
Dziękuję, Mike, za gratulacje i polecenie :)
Pozdrawiam serdecznie
Miladora dnia 24.07.2023 12:06
Serdecznie gratuluję książki, Agnesko.
I życzę następnych.
Uściski. :)
Darcon dnia 04.08.2023 08:22
Gratulacje, Agnieszka! Oby tak dalej. :)
akacjowa agnes dnia 05.08.2023 08:05
Dziękuję, Miladoro i Darkonie, za Waszą obecność, gratulacje i słowa pełne motywacji.

Pozdrawiam serdecznie
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kazjuno
28/02/2024 22:59
Gosposię, Zbysiu, w odpowiedzi na mój komentarz, ująłeś w… »
Kazjuno
28/02/2024 22:13
Zbysiu Zaciekawiłeś mnie powyższym komentarzem. Bliski… »
Jacek Londyn
28/02/2024 19:03
Zdzisławie, z treści fraszki wnioskuję, że pomimo… »
Marek Adam Grabowski
28/02/2024 15:55
Zamiast pisać od nowa wklejam mój komentarz z innego… »
Zbigniew Szczypek
28/02/2024 15:24
Kaziu Nie zrozumiałeś mnie niestety, jeśli chodzi o… »
Zbigniew Szczypek
28/02/2024 15:06
Kaziu To jest niedokończony przeze mnie komentarz, tak jak… »
Kazjuno
28/02/2024 13:26
Sposobów na poderwanie "gosposi" może być wiele.… »
Kazjuno
28/02/2024 13:01
Cieszę się, że przeczytałeś i dzięki za taaaaaaki duży i… »
Zbigniew Szczypek
28/02/2024 00:40
Kaziu Pisałem wcześniej o pomyśle na część 5-tą, już ją… »
Zbigniew Szczypek
28/02/2024 00:14
Roninie Podobała mi się ta miniatura. Chociaż zacząłem od… »
Kazjuno
27/02/2024 23:32
No, Zbysiu, Muszę pogratulować! Nie należę raczej do… »
Zbigniew Szczypek
27/02/2024 23:23
Kaziu Nie pamiętam, co czytałem i nie skończyłem… »
pliszka
27/02/2024 23:22
Muszę przyznać, że tekst ten skłonił mnie do szczególnie… »
pliszka
27/02/2024 22:57
Uderzająco prawdziwe i smutne. I nie tylko z miłością tak… »
Zbigniew Szczypek
27/02/2024 21:42
Dobry wieczór Pliszko Bardzo Ci dziękuję, że jako jedyna… »
ShoutBox
  • Redakcja
  • 28/02/2024 12:15
  • Dla nas to było takie samo zaskoczenie jak i dla Was ;)
  • Zbigniew Szczypek
  • 28/02/2024 12:00
  • No to śmieszne nie było, już rozwijałem matę i owijałem papierem ryżowym krótkie tanto... ;-]
  • Redakcja
  • 28/02/2024 11:50
  • Wracamy po krótkiej przerwie. Tęskniliście? ;-)
  • Zbigniew Szczypek
  • 22/02/2024 23:33
  • I teraz dopiero, gdy byłem tu i tam, pozwolę sobie zaprosić Was do mnie, na "Bal". Z góry dziękuję, za odwiedziny ;-}
  • Zbigniew Szczypek
  • 22/02/2024 22:50
  • Hej! W tym "skansenie" chroboczą korniki - więc jeszcze żyje!
  • Kazjuno
  • 22/02/2024 13:52
  • Oby nie z mocą Covida. Część ucieknie w popłochu. Niektórzy przeciążeni intelektualnie mogą powiększyć grona pacjentów zakładów psychiatrycznych. Tym zalecam mokre kompresy na rozpalone czoła.
  • Kazjuno
  • 22/02/2024 13:45
  • Sorry za literówkę. "Macie", a nie "Maci"!
  • Zbigniew Szczypek
  • 22/02/2024 13:44
  • I tu Ci Kaziu przyklasnę - brawo! "Zarażmy" towarzystwo PP nową "pandemią" ;-}
  • Kazjuno
  • 22/02/2024 13:09
  • Maci rację Pliszko Zbyszku. Szczypku. Może właśnie my (bo też ostatnio dorzuciłem pięć groszy) ponownie obudzimy z letargu PP rozleniwione towarzystwo? Szkoda było patrzeć, jak marniało w oczach.
  • Zbigniew Szczypek
  • 22/02/2024 12:48