Staromiejski Dom Kultury w Warszawie zaprasza na oprowadzanie po wystawie ABC Sokrateizmu z artystą, Łukaszem Sawickim, oraz autorem tekstu, Piotrem Wesołowskim.
Malarstwo Łukasza Sawickiego to eksperyment wcielenia się w malarza żyjącego w alternatywnej rzeczywistości historycznej, którą należy czytać jako metaforę sprzeczności naszej historycznej kondycji. Ponadto, w równoległej wizji świata stworzonej przez Sawickiego dochodzi do głosu pewna metafizyczna intuicja: dwa rodzaje chaosu. Chaos rzeczywistości i chaos realnego. Rozróżnienie rzeczywistości i realnego, którym sam Sawicki posługuje się za Jacques’em Lacanem, znaczy tyle, że żyjemy w koniecznej iluzji aby znieść konstytuującą nas traumę. To, co rzeczywiste jest więc porządkiem skonstruowanym w odpowiedzi na to, co realne. Moment, który Sawicki pragnie ukazać, to załamanie owej iluzji rzeczywistości przez realne, ich heterogeniczny splot.
22 marca 2025 (sobota), g. 13:00
Galeria Promocyjna, Staromiejski Dom Kultury
materiały prasowe
Ten news nie został jeszcze skomentowany. Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany.
Ważne: Regulamin | Polityka Prywatności | FAQ
Polecane: | montaż anten Warszawa | montaż anten Warszawa Białołęka | montaż anten Sulejówek | montaż anten Marki | montaż anten Wołomin | montaż anten Warszawa Wawer | montaż anten Radzymin | Hodowla kotów Ragdoll | ragdoll kocięta | ragdoll hodowla kontakt