Profil użytkownika
aleksander81

Użytkownik
Offline
 • Miejscowość:
 • Data urodzenia:
 • Poznań
 • 21.10.1981
 • Data rejestracji:
 • Ostatnia wizyta:
 • 30.06.2012 18:35
 • 17.01.2021 21:23
 • Tekstów:
 • Recenzji:
 • Komentarzy:
 • Pomógł:
 • Postów na Forum:
 • Tematów na Forum:
 • Newsów:
 • Postów w Shoutboxie:
 • 3
 • 0
 • 392
 • 111 razy
 • 48
 • 0
 • 0
 • 190
 • Grupy użytkownika:
Ostatnie komentarze aleksander81
Ale żeś czcionkę jeb..ł, Krzychu, ale to się czyta nieźle, wierszysko całkiem całkiem. I nawet ta czcionka wydaje się nieprzypadkowa, wszak ma to zakrawać na list poetycki z elementami satyry prowadzony piórem. Tylko teraz zamieścić to jeszcze na PP, co by dotarło do adresatów ;) Momentami lekko hermetycznie się robi, i pewnie większość przechodzi obok powyższego drugą stroną wersów, stąd brak wpisów. Męczą mnie trochę te rymy w drugiej cząstce, ale to subiektywne odczucia, całość biegnie do dna, płynnie płynie w płynach zanurzony ;)

pozdrawiam serdecznie
Aleks :)
Tryptyk plebeysky · 16.12.2020 18:54 · Czytaj całość
Teraz już zauważyłem, co chciałaś przekazać tym wersem, no faktycznie straciłabyś pewien przekaz przez zastosowanie moich wskazówek, chyba, że poszłabyś na minimalizm słowny(co poniekąd jest kwintesencją poezji - podobno ;)) i zapisała to - od do wracam nieobecna - ale już nie męczę. Moja wersja faktycznie dałaby jedno zabierając drugie, nie można mieć wszystkiego. Ale to tylko ja, więc się nie przejmuj ;)
Jeszcze wtrące się tylko a'propos komentowanego kamienia kopanego przez wszystkie buty tego świata, bo bardzo podoba mi się zastosowanie tego atrybutu, wszak wiadomo, że kamień jest niesamowicie wieloznacznym symbolem, który w tym konkretnym przypadku jeszcze rozszerza percepcje czytelnika. Nie dosyć, że możemy się o niego potykać w trakcie doczesnego, to może być też ostatnią rzeczą, która doprowadzi do naszego końca. Wszystko zależy od potknięć, postrzegania i wyciąganych wniosków.

z pozdrowieniami serdecznymi
Aleks :)
Impas · 16.12.2020 18:34 · Czytaj całość
Świetny wiersz, niedosyć, że płynny, wieloznaczny, to jeszcze pełen liryki i szczerości, której często brakuje przy fantasmagorycznych tekstach, i koniec nie lawiruje zawieszony w przestrzeni kosmicznej czy w hermetycznej imagilandii autorki, a sprowadza peelkę i czytelnika na ziemię, tam gdzie nasze miejsce. Gratulacje, niesamowicie plastycznie ukazany temat. Mam tylko jedno malusieńkie pytanie, jeśli mogę nieśmiało wtrącić:

Cytat:
od snu do jawy wra­cam nie­obec­na
- a gdyby ten wers zapisać bez "od snu", po prostu:
do jawy/na jawę wracam nieobecna
Nie byłoby jeszcze mocniejszego wydźwięku w kontekście puentujących wersów??? Bo i tak wiadomo skąd się wraca do jawy/na jawę.

do Zbigniew Szczypek - odnośnie pytania i połączenia żyrafy z pogrzebem - proponuje Grochowiaka - "Płonąca żyrafa", trupizm w odniesieniu do surrealizmu Salvadora Dali ;)

pozdrawiam serdecznie
Aleks :)
Impas · 14.12.2020 21:04 · Czytaj całość
przepraszam, ale tylko tak króciuteńko tym razem,
dziękuję wszystkim za słowa pod i zatrzymanie się.

kłaniający się nisko
Aleks :)
Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, ósme przykazanie. pomówienia, oszczerstwa, zniesławienia wypełniają radiowo-prasowo-telewizyjne wiadomości, taki mamy klimat.

nie będę umierał ani za Chiny ani za USA, a w tej rzeczywistości nie wiem nawet czy za Polskę, mówię co myślę ;) częściej niż mi się wydaje i rzadziej niż powinienem. Pamiętajmy, że milczenie jest złotem a powściągliwość cnotą ;)

krótko ale wymownie, podoba się.

Pozdrawiam serdecznie
Alex ;)
Piosnka taka dla czwartoklasistów, no cóż, początki bywają trudne, przeszukałeś chyba wszystko co się dało, pytanie czy znalazłeś ;)
Nie rozumiem tylko dlaczego "18+", no ale nigdy pruderyjny nie byłem ;)

Pozdrawiam serdecznie
Alex :)
Szukałem Ciebie,,, · 18.11.2020 18:28 · Czytaj całość
Jesień życia, wiadomo nie wyszła temu co to wykombinował, no ale przejdżmy do tekstu. Wiersz nie zachwyca, ale nie jest też taki zły jak się może na pierwszy rzut oka wydawać, można by tu podłubać, sporo faktycznie wurzucić, ponieważ niektóre wersy są nielogiczne, niektóre mają zły szyk, a wiele słow faktycznie jest niepotrzebnych, np:

Cytat:
hi­sto­rie są praw­dzi­we ludzi cho­rych
- historie ludzi chorych są prawdziwe
tak brzmiałoby zdecydowanie lepiej. Inaczej to bełkot.

Cytat:
białe kitle pie­lę­gnia­rek po­śród 
trosk i spraw w wy­cze­ki­wa­niu na re­mi­sję  

albo białe kitle, albo pielęgniarek, a jeśli już, to
w białych kitlach pięlęgniarki pośród
trosk i spraw
lub
białe kitle pośród...

Cytat:
je­sień przy­gnę­bia ból głowy nad­cho­dzi o zmro­ku 
- przygnębia ból głowy - jest totalnie bezsensu. Powoduje ból głowy powinno być, albo: jesienny ból głowy...

Cytat:
 jako dziec­ko ko­cha­łem wszyst­ko do­oko­ła
- jak już "wszystko" to po co jeszcze "dookoła"??? i raczej aby nuknąć tych samych końcówek zapisałbym - będąc dzieckiem kochałem wszystko i też lepiej brzmi.

Cytat:
je­stem nie­wol­ni­kiem wła­snych myśli  
zmę­czo­ny ży­ciem w nie­wo­li

Niewolnik w niewoli, masło maślane a pointa nie powala ale jeśli już, to bez "w niewoli", poza tym w pierwszej cząstce już masz jedne "myśli" co prawda urojone, ale jednak w takim nieskomplikowanym tekście nie umieszczałbym dwóch tych samych słów, bo jeszcze mocniej podkreślają słabe strony wiersza. Mnie przynajmniej rzuciły się w oczy dosyć mocno, podwójne myśli.

Cytat:
od rano jedno i to samo na­uczę się żyć od nowa
- tu chyba miało być "od rana", i nie wiem czy można nauczyć się żyć od nowa, ale na pewno można zacząć żyć od nowa, jest to jednak efekt pewnych zdarzeń i decyzji w naszym życiu, a nie coś czego można się nauczyć.

To tak w skrócie, mam nadzieję, że trochę pomogłem a nie uraziłem.

Pozdrawiam serdecznie
Alex :)
jesień królewska · 18.11.2020 18:18 · Czytaj całość
Słowna zabawa mam wrażenie, że nawet ciekawie wyglądający eksperyment.
Taki trochę po-twór Frankensteina. Przekombinowany? no może, ale któż zabroni nam bawić się słowem ;)
a'propos prącia, może jakiś "projekt z pro-fiutem", żeby profity zebrać ;)

Pozdrawiam serdecznie
Alex :)
proza prominentów · 09.11.2020 21:43 · Czytaj całość
Wiesz, miałem na myśli, że jednak moim zdaniem tzw. "kozioł ofiarny", to raczej przypadkowa/niewinna ofiara, która została wybrana na kozła przez grupę ludzi czy społeczeństwo. A Ty napisałeś, że nikt nie chce przyjąć roli kozła ofiarnego za własne niegodziwości. Ale to jednak jego niegodziwości, więc to wyklucza użycie pojęcia "kozioł ofiarny". Chyba, że masz na myśli czyjeś niegodziwości.

A co do Mozarta, to powiedziałbym nawet, że autor poszedł krok dalej i uczynił z tego gatunek porno/s-f ;)
Głos boga · 06.11.2020 22:34 · Czytaj całość
Szefostwo to zawsze kasa, czyż nie? Chyba,żę jakaś charytatywna trenerka, to może;) poza tym, kozioł ofiarny za własne niegodziwości? trochę mi to nie współgra, bo wtedy ta ofiara to obowiązek, trza przyjąć na klatę konsekwencję własnych czynów, wypić piwo, które się naważyło i tyle. Czy nikt??? mam wątpliwości, chociaż pewnie zależy to od rodzaju konsekwencji.
Ale kto mi zabroni obrazowania, to chyba dobrze dla powyższego, że dla kogoś coś więcej niż dla samego autora ;)

Pozdrawiam serdecznie
Alex :)
Głos boga · 06.11.2020 22:17 · Czytaj całość
Seks, miłość, alkohol i pierwotne instynkty, które cofają nas do kenozoiku, ery ewolucji ssaków.
Co do tytułu, to na pewno krzyczy, może i uwypukla przekaz, mam większe wątpliwości co do zastosowania "kurwy" na samym końcu. Bo to trochę tak, jakbyś albo coś komuś tłumaczył w niewybredny sposób, albo sam przyjmujesz pierwotne formy rozumowania jakiejś patologi czy cholera wie kogo tam jeszcze...nie wszystkich jedną miarką proszę ;)

Pozdrawiam serdecznie
Alex :)
wypierdalać · 06.11.2020 21:40 · Czytaj całość
Gniew boski, można by tu jeszcze o sodomie i gomorze, ale chyba byłby przesyt. A zabawa w boga zwykle kończy się źle, chociaż niektórzy zapewne zapłacili by krocie za jeden dzień takiej "rozrywki". Zezwierzęcenie ludu od samej góry, bo ryba psuje się od głowy.
A'propos, dziś chętnych do udziału w przedwsięwzięciu Spencera Tunicka będzie znacznie więcej, bo podobno za udział dostaje się odbitkę z autografem zamiast pieniędzy, a one ponoć sprzedają się za kilka tysięcy dolarów, więc w dobie coraz większego bezrobocia, może pobiją rekord ;)
Ale rozumiem, że chodzi o obnażenie naszych wad, perwersji, byle tylko zaspokoić własne żądze. A ludzie są bardzo podatni i sterowalni, choćby dla kasy zrobią wszystko, dlatego łatwo można poczuć się bogiem i poczuć jak świat do mnie należy.
Nie wiem tylko czy to "ja" w ostatnim wersie jest potrzebne, bo gdyby jeszcze to coś wnosiło, że np. "już ja", chyba, że to ma zbudować Twoją postać i podkreślić wydźwięk, ale i tak nie jestem przekonany. Sprawnie napisane, chociaż mogę się mylić we wszystkim ;)

Pozdrawiam serdecznie
Alex:)
Głos boga · 06.11.2020 19:34 · Czytaj całość
Eeee tam, podchodzisz do tego zbyt subiektywnie, bo jednak tekst - protest zwrócił uwgę czytelników z każdej strony, a wolałbyś tylko jeden światopogląd??? ;)
chociaż miałem nadzieję, że rozwinie się większa dyskusja pod...no ale może faktycznie cisza jest teraz lepsza, a milczenie nie nadarmo nazywamy złotem. Czy jest z tego dobre wyjście??? I don't think so, także wiersz na karton i w drogę ;)

Pozdrawiam serdecznie
Alex :)
Hmmm. ja nie z tych co poklepują po ramieniu kiedy ktoś umiera i mówię:"wszystko będzie w porządku", tylko z tych co mówią:"umrzesz, ale w doborowym towarzystwie" ;)

Do pana Jacka nie śmiałbym nikogo porównywać, tak samo jak nie powiedziałem, że Ty gardzisz tym obrazem, a po słowach własnych -
aleksander81 napisał:
A tam tylko duchowa pustka z napiętnowaniem niewinnego artysty ;)
- jest wymowna buźka z oczkiem, co oznacza,żeby nie brać tego aż tak dosłownie.
Dobrze, że bronisz swojego tworu, jednak mogę w pewnych miejscach się z Tobą nie zgadzać, co nie znaczy, że jestem jakoś emocjonalnie pobudzony, a słowa przez Ciebie użyte -
Florian Konrad napisał:
Come down
w komentarzu, raczej zmieniłbym na - Calm down - ponieważ wiersz nie porwał na tyle byś musiał mnie uspokajać ;)

Florian Konrad napisał:
poza tym to nie żaden HItler.
- co ma piernik do wiatraka???

Florian Konrad napisał:
Ale "zwykła" wiara kojarzy mi się właśnie z tym jego sacropolo, za którym, nie stoi nic. A gorliwa, szaleńczowiara , fanatyzm...a, nie będę pisał z czym.
- swoje poglądy czy przekonania trzymałbym zdala od wiersza, ponieważ hermetyczność zmniejsza krąg odbiorców znacząco, a treść robi się zbyt duszna dla pozostałego czytelnika. Mam nadzieję, że nie uraziłem, bo nie na tym mi zależy, to tylko merytoryczna wymiana zdań, która często-gęsto prowadzi do nowych spostrzeżeń dla każdej ze stron.

Pozdrawiam serdecznie
Alex :)

p.s.
EDyta To napisała:
Mnie się jednak te zygzakoty podobają, może dlatego, że bardzo lubię koty.
- zgadzam się, tylko moje pytanie brzmiało, czy to pasuje do tego wiersza, hmmm???
Kiedy do kogoś należy decyzja czy coś ma trafić do kosza/śmieci czy nie, to zawsze trudna ocena.
Na przykładzie brakarki - mamy - kobiety - ładnie dajesz do myślenia, co jest moralnie dobre a co złe??? te pytania na dziś pozostają bez dobrej odpowiedzi, albo nawet bez żadnej. Nie chcę mówić - "ktoś tknął gówno i śmierdzi" - no ale dobra, powiedziałem, spłyciłem temat nieładnie, poszło ;)

podoba mi się, dobry tekst bo nie jest nachalnie, jest prosto i wszystkim stronom daje przestrzeń do przemyśleń i zastanowienia, no może poza tą najbardziej radykalną grupą, dla której nie ma miejsca na dialog ;)

dwie drobne uwagi, zapytania - Domofonie:
Cytat:
ktoś powie — ok ale gdzie tu jest li­ry­ka

nie lepiej byłoby: "ktoś powie - okej, ale gdzie tu liryka"

Cytat:
była to praca pra­wie że au­to­ma­tycz­na
- potrzebne to "że", tym bardziej, że poniżej masz jeszcze "aż"???

Pozdrawiam serdecznie
Alex :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Brytka
10/08/2022 06:01
Zgadzam się z przekazem, dobrze że poruszasz temat.… »
Gramofon
10/08/2022 05:27
Dzięki za czytanie i podobanie. Pozdrawiam i zapraszam… »
wolnyduch
09/08/2022 23:13
Witaj Per fumum Tak, wiersz jest życiowy, a życie bajką… »
wolnyduch
09/08/2022 22:50
Witaj Jarku No, cóż przyznaję się bez bicia, iż nie znałam… »
Marian
09/08/2022 20:14
Marku, dziękuję za odwiedziny i konstruktywną krytykę. »
Dobra Cobra
09/08/2022 18:19
Miło jest zawsze porozmawiać o sprawach naistotniejszych.… »
Afrodyta
09/08/2022 15:44
Dziękuję za tak obszerną odpowiedź na mój komentarz. Bardzo… »
Marek Adam Grabowski
09/08/2022 14:58
W sumie to tym razem opowiadanie niezbyt ci wyszło. Zbytnio… »
Yaro
09/08/2022 12:47
Dziękuję.Czy wiesz co nazywa się pośladem? Poślad to słabe… »
Per fumum
09/08/2022 10:36
Zamiast umrzeć woli zawracać sobą głowę ;) Samo życie... »
Per fumum
09/08/2022 05:39
Tak, dziękuję za uwagę. Zapomniałam poprawić na stu,a miałam… »
wolnyduch
08/08/2022 23:26
Lubię przyrodę i wiersze o niej również, w Afryce byłam… »
wolnyduch
08/08/2022 23:16
Cześć Abi Ciekawy wiersz w tematyce wiary, czy to wola… »
wolnyduch
08/08/2022 22:54
Wymowny wiersz, msz pełen emocji, a to najważniejsze, do… »
wolnyduch
08/08/2022 22:44
Witaj ajw No cóż, to fakt, że tak jest, mnie fascynują… »
ShoutBox
 • Darcon
 • 14/07/2022 20:17
 • Mało osób ma czas na "betowanie", ale możesz przysłać mi na priv opowiadanie, które skasowałaś. Sprawdzę, zasugeruję i uzasadnię półkę, tylko nie od razu. Dwa w jednym, coś jak szampon. ;)
 • Wiktor Orzel
 • 12/07/2022 08:09
 • Nie czytamy wszystkich komentarzy, bo nie mamy na to czasu. Twój akurat mi się rzucił w oczy, to nic osobistego. ;)
 • ApisTaur
 • 01/07/2022 22:13
 • W sezonie ogórkowym, tłok tylko na plażach ;)
 • Materazzone
 • 28/06/2022 17:24
 • Dawno mnie tu nie było. Strasznie mało tu życia jest :(
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty
Wspierają nas