Profil użytkownika
gabstone

Użytkownik
Offline
 • Miejscowość:
 • Data urodzenia:
 • Chorzów
 • 18.02.1975
 • Data rejestracji:
 • Ostatnia wizyta:
 • 04.03.2007 09:18
 • 04.10.2022 03:42
 • Tekstów:
 • Recenzji:
 • Komentarzy:
 • Pomógł:
 • Postów na Forum:
 • Tematów na Forum:
 • Newsów:
 • Postów w Shoutboxie:
 • 9
 • 0
 • 523
 • 8 razy
 • 1,101
 • 6
 • 18
 • 330
 • Grupy użytkownika:
Ostatnie komentarze gabstone
Ty jesteś urodzony do dobrej miłości:) wiem, że taką masz. więc nie narzekaj:)Kurczę witaj w moim świecie...
Witaj Mike:)
Poczytałam sobie...
Masz rację, że Twoje intencje nie były trudne do odkrycia, lecz forma przekazu w tej miniaturze to kwintesencja. Miłości, przeznaczenia i ukazania niełatwych przecież relacji. Wydawać by mogło się, że taka relacja matka-syn jest toksyczna, zaburzyła równowagę w jego życiu. Fakt . Lecz
Matka jest ciepłem, jest pokarmem, matka jest pełnym błogości stanem zadowolenia i bezpieczeństwa (…). Nic nie musisz zrobić aby być kochanym – miłość matki nie jest obwarowana żadnym warunkiem (…). Nie trzeba jej zdobywać.
E. Fromm
Napisane jak zwykle niebywale dojrzale. Dla mnie również melancholijnie i uczuciowo, nie umiem czasem rozstać się z Twoimi tekstami:)
A w związku z tym, że większość komentujących wspomina to Twoje "Są dla mnie jak powietrze", zmieniłabym tylko jedno słowo "Są dla mnie niczym powietrze". Wydaje mi się, że to jedno słowo zmienia zupełnie sens tego zdania:)
Pozdrawiam
Ania
-Czy polecałby pan pisarstwo jako drogę kariery?-zapytał mnie jeden studencik.
-Próbujesz robić sobie jaja?- spytałem.
-Nie, nie, pytam poważnie. Czy rekomendowałby pan pisanie jako zawód?
-Pisanie wybiera ciebie, a nie ty wybierasz pisanie.

Charles Bukowski – Historie o zwykłym szaleństwie

Cóż, Ciebie wybrało, ot i cały kom:)
Przeczytałam.
I urzekła mnie ta opowieść. Prostotą i prawdą. Najprawdziwszą.
Bo nie ma na tym świecie siły bardziej potężnej niż miłość. Tylko ona potrafi zmienić człowieka, tak bardzo, że sam siebie nie potrafi poznać. Zapominamy w całym tym pędzie mówić o miłości, bo to takie niemodne i nieżyciowe:) A ja nie zapominam, bo tylko związki, w których się mówi o miłości wydaja się być prawdziwe. Nie chcę się domyślać, chcę czasem usłyszeć. Wiem, że klepanie komuś, że go kocham co 5 minut jest nudne, więc nie klepie:). I tylko widok mojego faceta, który "kradnie" róże z rabatki w parku, żeby mi ją przynieść, jest niezapomniany
Ten człowiek wg mnie był genialny. Jego głos zapamiętam pewnie do końca życia. Ciągle wracam... I co więcej? Może pił. Może ktoś twierdził,że nie jest dobrym aktorem. Dla mnie mnie jest zajeb.... Uwielbiam za "Rejs" "Jezioro osobliwości" a za "Wniebowzietych" ma conajmniej Oscara. Poza tym mało kto wie, że pisał też scenariusze. A reszta? Artysta zazwyczaj jest ekshibicjonistą, bo zazwyczaj przelewa na papier swoje ja i swoja duszę:) A jeśli tego nie potrafi, to marnie z nim:)
'Fajnie znać takich ludzi, chyba takich już nie ma:)
Dziękuję Ci za to wspomnienie
Mój Himilsbach · 18.06.2014 01:26 · Czytaj całość
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin

Nie wolno pisać takich tekstów. Za bardzo bolą. Ale wiem, że czasem trzeba. Moje psy, a było ich kilka odchodziły w różny sposób,i zawsze zostaną gdzieś ze mną. I żadne odejście nie bolało mniej. Teraz nie mamy psa, bo nie skażę zwierzaka na mieszkanie w bloku, kiedy jesteśmy co chwila w pracy i musiałby być sam. Strasznie źle bez zwierzaczka w domu. A Tobie współczuję, bo taka strata to ogromny ból. Może ktoś nie zrozumie, ale może wtedy lepiej, żeby kogoś takiego nigdy miał.I na koniec jeszcze jedno:
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest
Moja Kuleczka · 21.04.2014 20:06 · Czytaj całość
Napisz komentarz... Do życia. Do prawdy, do kompletnego obnażenia. Jak łatwo oceniać. Ale trudno nie zazdrościć. Mike, u facetów łatwość odtwarzania uczuć zdaje się zanikać wraz z rozwojem cywilizacji:( U Ciebie odbieram na kompletnie tej samej fali. Mój jedyny zjawił się przypadkiem ,zupełnie nieoczekiwanie, i po pierwszym spotkaniu (dowiedziałam sie o tym po długim czasie) , wiedział od razu, że to "to". Tak, banalne, ale wierzę że są mężczyźni, którzy od razu wierzą, że to właśnie ta kobieta. Różnie było u nas, czasem niełatwo, bo oboje mamy za sobą kawałek innego życia, ale jak pięknie móc czytać sobie w myślach. Wiem, niewiarygodne, ale budzę się 3 minuty przed tym, jak wraca z pracy. Nie umiem zasnąć, kiedy nie zasypia obok.
Wiem, nierealne, ale wiem też, że całkiem możliwe. I nikt nigdy nie powie mi , że nie można mieć tej drugiej połówki jabłka, którą Bóg wyrzucił nam na koniec świata, a całym naszym życiem dążymy , żeby ją znaleźć. Niektórym się udaje, mimo wyzwań i wybojów, przez które prowadzi nas życie.
Oj długo gadam, i ktoś pomyśli, że bez sensu
A wyjątkowość tego opowiadania polega na tym, że mimo burz, każdy by tak chciał, mimo wszystko. Lecz nie każdy potrafi przyznać, że błędy można naprawić, a trudności pokonać. Być skałą.

Bo kobieta to kamień, a mężczyzna to patyk

'Ko­biety to ka­mienie, których używa się do bu­dowy do­mu, mężczyźni to pa­tyki, który­mi roz­nieca się ogień i opa­la dom."
Lato z Moniką · 18.04.2014 00:39 · Czytaj całość
Przeczytałam. Wrócę
Lato z Moniką · 17.04.2014 00:54 · Czytaj całość
W miłości

Szukają dzbana
i znajdują go w miłości

szukają pucharu
i znajdują go w miłości

Welon co oczy otula
śmierć co je drąży
piach co je usypia
znajdują w miłości

Szukają wieży
i znajdują ją w miłości
szukają drzewa
i znajdują je w miłości

Kamień w strumieniu
obłęd w mglistym stawie
osiągalny księżyc nad górą
znajdują w miłości

Erich Fried


To wystarczy za komentarz...
kiedy jestem w tobie · 12.04.2014 13:20 · Czytaj całość
Oj, Mike, jak ja chciałabym mieć czasem ten czas na dwa słowa:) Teraz jestem w pracy, to luzik...A komentarz napiszę rzetelnie, bez ogólników, jak tylko znajdę chwilkę. Historia zapisana w tych słowach tego wymaga. Temat ciężki? Znam gorsze, i sztuką jest, żeby czytelnik przeczytał do końca. Tobie się udało

Aha, stoi:)
Pewnego razu latem · 09.04.2014 22:34 · Czytaj całość
Gdzie tam nowa czytelniczka? Stara, jak węgiel kamienny:) Podczytuję sobie po cichu, a z braku czasu niestety nie piszę komentarzy, bo nie lubię pisać byle czego... Ale chwalić, chwalić za dobre nigdy nie zaszkodzi. Pozdrawiam
P.s A za "Z pamiętnika menela Czesia" masz u mnie browar przy jakijkolwiek okazji
Pewnego razu latem · 09.04.2014 21:57 · Czytaj całość
Oj dawno mi się tak dobrze nie poczytało na PP. Masz styl, masz pomysł, po prostu masz:) Tym bardziej, że ja lubię dłuuugie opowiadania. Cieszy, że ktoś potrafi trzymać poziom PP na wysokim pułapie. I tylko jedno wypada dodać... Jak zwykle "Ludzie ludziom zgotowali ten los"
Dzięki Mike, za miły wieczór przed kompem. Warto było
Pewnego razu latem · 08.04.2014 20:12 · Czytaj całość
Dla mnie w tym tekscie jest tak dużo... prawdy. Nie mogę własciwie napisać komentarza, bo co by się w nim nie znalzało, to i tak wszystko już wiecie:) Zaczarowało mnie, i przypomniało o ciężkich butach:) Też kiedyś zadeptały mi przedpokój:) Pozdrawiam dzieci:)
Wiele razy umierała · 27.09.2013 18:42 · Czytaj całość
Się chyba nie doczekam tego zakonczenia...
Znając właściwie cała Twoją twórczość, wiem, że to nie fascynacja "Zmierzchem" :) natchła Cie do napisania tego opowiadania. Więc (zdania się nie zaczyna od więc :) ), podoba mi się. Umieszczenie akcji w włoskiej scenerii sprawia, że nie ma tu sztampy, czyli nie wszystkie wapiry są z Rumunii:) Uwielbiam włochy, Ty też zdaje się, lekko sie zafascynowaleś. Dalej. Jest lekko wciagająco i klimatycznie. Głowna bohaterka jakoś znajomo mi wyglada:) ale to jest na plus, i u mnie akurat wywołała usmiech. Jakos ciężko mi było skojarzyć ją ze straszliwą personą. Coś mi zgrzyta końcówka, jakbys urwał za szybko, albo co? Nie wiem. Jednak całośc bardzo na tak, choc Ryśku :) i tak juz nic nie przebije.
Pozdrawiam
Słońce w zenicie · 07.02.2013 09:07 · Czytaj całość
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
al-szamanka
28/11/2022 18:30
Poszperalam troche tu i tam, w roznych tekstach roznych… »
Kazjuno
28/11/2022 14:47
Dzięki Marku za komentarz i bardzo pozytywną ocenę. Masz… »
Marek Adam Grabowski
28/11/2022 14:25
Bardzo dziękuję. Ciekawy komentarz. Pozdrawiam »
Kazjuno
28/11/2022 14:02
Zacząłem od "Mądrości sowy". Wybacz, że nie… »
Marek Adam Grabowski
28/11/2022 11:57
Co do opowiadanie - jest ciekawe. Niby o walczę, ale… »
skroplami
28/11/2022 11:31
Piękne, prawdziwe, poruszające. »
Darcon
28/11/2022 11:02
Dziękuję. »
AnDob
28/11/2022 09:21
Teraz tekst stracił melodię czy zyskał nową.? A co jeśli… »
Yaro
28/11/2022 06:41
Witam Duszku ! Ciekawe teksty o reinkarnacji i podróży… »
Dobra Cobra
27/11/2022 20:35
Wspaniala odpowiedź! Rzeczowa, ale bez nacisku, szanującą… »
Kazjuno
27/11/2022 19:50
Dzięki, Dobra Cobro, za przemiłe słowa. Decyzja o wybuchu… »
Dobra Cobra
27/11/2022 16:47
Kaz, Bo to opowieść ku pokrzepieniu serc, co jest prawdą i… »
Dobra Cobra
27/11/2022 16:36
Aj, qrde, już człowiek się nigdy nie oderwie od tego… »
wolnyduch
27/11/2022 14:26
Wiem, że ten portal istnieje nadal, ale też już się na nim… »
wolnyduch
27/11/2022 14:21
No to jak dobrze, to dobrze :) Pozdrawiam również :) »
ShoutBox
 • Wiktor Orzel
 • 27/11/2022 11:29
 • Napiszę do Ciebie na pw w tej sprawie ;)
 • Dark
 • 26/11/2022 11:27
 • Witam. Dostałem ofertę z wydawnictwa Novae res na mój zbiór opowiadań. Koszty pół na pół. Ktoś się orientuje czy warto w to inwestować?
 • Darcon
 • 24/11/2022 17:35
 • Uwaga, uwaga! Zostało ostatnie wolne miejsce w konkursie "Malowanie słowem"!
 • TakaJedna
 • 24/11/2022 12:53
 • Ja oczywiście żartuję, bo w gruncie rzeczy nie ma to chyba żywotnego znaczenia, ale skoro może działać dobrze, to dam mu trochę czasu ;)
 • Wiktor Orzel
 • 24/11/2022 12:49
 • Silnik portalu potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby wszystko przemielić, żeby dane były jeszcze bliższe prawdy. ;)
 • TakaJedna
 • 24/11/2022 12:45
 • Nie żebym narzekała, ale byłam online przed chwilą, a pokazuje, że po raz ostatni byłam o 9:34. ;)
 • TakaJedna
 • 24/11/2022 12:39
 • Grunt to porządek :)
 • Wiktor Orzel
 • 24/11/2022 12:11
 • Zabłąkane daty ostatnich wizyt w końcu wróciły do odpowiedniej czasoprzetrzeni, tak samo licznik nieprzeczytanych postów powinien wskazywać już prawdziwe dane ;)
 • Darcon
 • 22/11/2022 18:39
 • Uwaga! W konkursie wolne już tylko trzy miejsca. Dłużej nie zwlekajcie. :)
Ostatnio widziani
Gości online:22
Najnowszy:Monika2022
Wspierają nas