Filmy nie do strawienia
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-12-2008 23:09
Cytat:
"Lot nad kukułczym gniazdem" (..) Walczące Serce i Forest Gump?


Chyba się troszeczkę zagalopowałeś. Zresztą według mnie tworzenie takich rankingów jest conajmniej śmiesznie. Tak ten świat jest skonstruowany, że ludzie są różni i różne filmy się im podobają. Mniej ambitne kino dla mas też jest potrzebne. Od czegoś trzeba zacząć.

Romansideł mało oglądam ale mam słabość do jednego filmu - A walk to renember :D Powiecie, że kiczowaty, schematyczny itp. itd, ale czasami tak jest, że komuś podoba się film bo ma w sobie to "coś", a to coś jest już bardzo indywidualną sprawą.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-12-2008 08:31
Cytat:
Chyba się troszeczkę zagalopowałeś.
nie bardzo rozumiem,przykład. Trzy filmy - dobrze zagrane, dobrze wykonane z ciekawą fabułą.Pewnie jest najwięcej takich, którym się spodoba Mel Gibson i jego Szkoci.Wg mnie najbardziej kompletnym i udanym z tych trzech jest Forest Gump. Ale równie duże wrażenie robi na mnie Jack i cały film.
Zresztą i Jack i Tom dostali Oscary za pierwszoplanowe role.
Cytat:
Zresztą według mnie tworzenie takich rankingów jest conajmniej śmiesznie.
według mnie także. I nie zrobiłem rankingu.Wymieniłem w kolejności chronologicznej poszczególnych zwycięzców Oscarów. Tyl;e te, które widziałem. I pozwoliłem sobie na trochę niż potrzeba subiketywizmu i kila ominąłem. Nie napisałem,które są lepsze,a które gorsze. Ale jestem pewien,że tylko krytyk któy stracił zdrowe zmysły, powie że te filmy są złe. Mogą być mniej głęboki i bardziej głębokie. Nieść więcej i mniej wartości. Ale są filmami, które nie przeszły bez echa i budowały fundamaenty pod wspoółczesną kinematografią.
Cytat:
Tak ten świat jest skonstruowany, że ludzie są różni i różne filmy się im podobają. Mniej ambitne kino dla mas też jest potrzebne. Od czegoś trzeba zacząć.
No tak. Ja Lubię American Pie -- ale na Zeusa ,jestem wstanie stwierdzić, że to słaby pod wieloma względami film. I mimo z jakiegoś konkretnego natężenia śmiechu, nie porównam go ze Świętym Grallem Monty Pyhtona. Lubienie nie ma tu nic do rzeczy. No coś tam ma, aler nie tak wiele.

Wiadomo obiektywizm nie istnieje,ale są jakieś granice, w których wg mnie należy uznać, że coś jest dobre, i że coś jest kiepskie.
Rozumiem jednak odrębne stanowisko.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-12-2008 22:33
Późno pisałem posta :D Myślałem, że przytoczone przez Ciebie filmy to lista "filmów nie do strawienia", teraz chyba rozumiesz moją wypowiedź ;)

Serdecznie pozdrawiam ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-12-2008 07:46
Cytat:
Myślałem, że przytoczone przez Ciebie filmy to lista "filmów nie do strawienia", teraz chyba rozumiesz moją wypowiedź
o jak najbardziej :) nieporozumienie :D
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Pudelko Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd: Będzin
Dodane dnia 09-12-2008 22:16
najgorsze to są filmy a'la american pie -,-
Pudło - na sto procent dziewoja, nie mężczyzna. -,-
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 18-12-2008 17:06
"Pora mroku" (polski horror 2008) - zdecydowanie odradzam. Aż żal mi tych aktorów, że dali się wciągnąć w taki kanał. Głupszy od niego to był chyba tylko ten hostelowy horrorek... (ale nie pamiętam tytuł. kłóciłem się z KenG...)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Mortimer_Grady Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd: Dębica
Dodane dnia 08-01-2009 17:56
"Postal" - Tak kiepski, że aż szkoda komentować.
"American Pie" - Pierwsze 3 części jeszcze całkiem w porządku, ale dalej to już żenada.
"Kostnica" - Niby reżyserem był Tobe Hopper, a film wyszedł kiepski
"Nie jesteś każdym. To prawda. Zdecydowanie nie jesteś. Ale każdy jest kimś."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Vivaldi Użytkownik
  • Postów: 96
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 08-01-2009 18:15
Z ocena "Postala" sie nie zgadzam. Przynajmniej po częsci.
W tym filmie widac, że Uwe ma zwyzke formy i kręci film, który da sie oglądać (jakoś). Nadal co prawda jest to straszne ścierwo, z potwornym aktorstwem, idiotycznym scenariuszem, pływająca kamerą, dennymi zdjęciami i żałosnymi (w wiekszości) żartami oscylującymi wokół i na poziomie czterech liter... ale mimo wszystko nie jest najgorzej. Zdecydowanie wole "Postala" od komedii Sandlera czy wszystkich tych "American Pie", bo w "Postalu" Boll przynajmniej ma do siebie dystans i nie próbuje udawać, że film to coś więcej, niż durna komedia. Mnie się podobał ;]
W sumie samego mnie to nawet dziwi ;p
A filmowych kił ostatnio żadnych nie widziałem, bo nie mam na nie czasu ;p No chyba żeby pod ta kategorię załapał się "Jesus Christ Vampire Hunter" ale to też słodkie jest ;]
imagegen.last.fm/LastfmLiveJournal/recenttracks/5/VivaldiOrunita.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
nerevarine Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd:
Dodane dnia 25-01-2009 13:02
Kolejna niestrawność kinowa:
"Make It Happen" - zwany u nas "Just Dance: Tylko Tańcz"
Film stereotypowy aż do bólu. Jeśli ktoś widział choć jeden film z cyklu "mała dziewczynka jedzie do dużego miasta", to widział je wszystkie ;)
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
aga2906 Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd:
Dodane dnia 25-01-2009 13:19
,,spirala życia i śmierci" nie potrafie jakoś opisać tego filmu, więc:

http://www.filmweb.pl/f341420/Spirala+%C5%BCycia+i+%C5%9Bmierci,2007
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 25-01-2009 18:15
Klan, M jak miłość, Złotopolscy itp. itd.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 25-01-2009 19:00
"Dzień w którym zatrzymała się ziemia", no takiej chały dawno nie widziałam. Wzorowana na filmie z roku 1951, ale brak porównania. O ile pierwowzór genialny, to ta wersja nie do przetrawienia.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
weronikja Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-03-2009 16:53
"Autostrada strachu" - Śmieszny to ten horror może być tylko wtedy, kiedy wie się, do jakich scen przewinąć. Np do gadających, zbuntowanych dłoni, albo do mrocznej szczękozabawki. Ale jakby ktoś tak na ślepo oglądał, to może padnąć ze znużenia...
Very very soon the terror will begin,no place to hide, no way to survive,you can't escape it's time to die.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 23-03-2009 18:10
'300' - o bitwie pod Termopilami. Dla wielu jest to pewnie film bardzo fajny, we mnie jednak wzbudził odrazę i przerażenie... ^^
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 23-03-2009 21:44
Cytat:
'300' - o bitwie pod Termopilami. Dla wielu jest to pewnie film bardzo fajny, we mnie jednak wzbudził odrazę i przerażenie.
j widziałem z pięć razy. I nie dziwię się. Gdyż, jest to komiks na ekranie. Nawet obrazy są komiksowe, to już nie jest na podstawie, tylko jest komiksem. a, że Frank Miller jest jednym z największych tego gatunku sztuki, nie mogę go nie lubić. Komiks świetny, film prawie tak samo, ale przede wszystkim dla fanów, komiksów. Innych może nawet przerażać :D
Cytat:
"Dzień w którym zatrzymała się ziemia", no takiej chały dawno nie widziałam. Wzorowana na filmie z roku 1951, ale brak porównania. O ile pierwowzór genialny, to ta wersja nie do przetrawienia.
nie wiedziałem pierwowzoru, ale ten nowy to chała. Nie wiem, co pozytywnego mógłbym powiedzieć, o tym filmie, no efekty są na poziomie, ale dla efektów specjalnych, to już lepiej Transformersy obejrzeć, co się dzieje i kolorowo. Kathy Bates nawet trochę gra, ale nie ma niestety wielu możliwości.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 10:45
"antygatunek" coś strasznego ;/

beznadziejna fabuła, zabójca wampirów- narkoman wpada w kłopoty, efekty specjalne ?? yyyy cięzko określić -_-'
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 10:59
I am legend - film, który ostatecznie zraził mnie do kina amerykańskiego, jest po prostu denny...
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 11:06
A mówiłaś, że się w niczym nie zgadzamy:lol:

Ja też nie lubię tego filmu. Jest jak dla mnie po prostu pompatyczny i bezsensowny. :rol: Znaczy rozumiem, ten facet jest podobno takie wielki i wspaniały... Ale jakoś ja w nim wspaniałości nie widzę. Jest szorstkim, zarozumiałym egocentrykiem i tyle. :rol:
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 26-03-2009 11:15
"Komedia romantyczna" lubię parodie ale oglądając to "dzieło" (wczoraj zresztą) czułem się po prostu zażenowany.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-03-2009 11:27
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
A mówiłaś, że się w niczym nie zgadzamy:lol:

Ja też nie lubię tego filmu. Jest jak dla mnie po prostu pompatyczny i bezsensowny. :rol: Znaczy rozumiem, ten facet jest podobno takie wielki i wspaniały... Ale jakoś ja w nim wspaniałości nie widzę. Jest szorstkim, zarozumiałym egocentrykiem i tyle. :rol:


to amerykańska odpowiedź na "28 dni później". Już jako wtórny pomysł z miejsca był skazany na porażkę, po prostu nie wytrzymuje porównania z oryginałem.
:yes:
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?