Zdrady itp.
Autor
RE: Zdrady itp.
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 01-04-2010 19:31
prawda jest taka ze gówno prawda .
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-04-2010 19:40
Wiewoorka jak zwykle broni kłamców i zdrajców. Dlaczego? Bo sama chyba ma coś na sumieniu, przepraszam - kilka błędów.

Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Cóż za hipokryzja, każdy kłamie kilkanaście razy dziennie, w najróżniejszych błahych sprawach.


Jest 19:39. Jeszcze nie skłamałem dzisiaj ani razu. Zostały mi cztery godziny, żeby nakłamać kilkanaście razy i dostosować się do powyższego, durnego twierdzenia.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 01-04-2010 19:44
Kłamcy i zdrajcy wszystkich krajów łączcie się! :lol:
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 01-04-2010 20:03
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Wiewoorka jak zwykle broni kłamców i zdrajców. Dlaczego? Bo sama chyba ma coś na sumieniu, przepraszam - kilka błędów.

Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Cóż za hipokryzja, każdy kłamie kilkanaście razy dziennie, w najróżniejszych błahych sprawach.


Jest 19:39. Jeszcze nie skłamałem dzisiaj ani razu. Zostały mi cztery godziny, żeby nakłamać kilkanaście razy i dostosować się do powyższego, durnego twierdzenia.


Wiewiooka być może troszkę przesadziła, ktoś kto kłamie kilkanaście razy dziennie jest kłamcą patologicznym, a to już choroba.

Faktem jest jednak, że każdy ( no może prawie każdy) czasem mija się z prawdą.
Kłamiemy nie zdając sobie z tego prawy, najczęściej w drobnych sprawach.

Kłamiemy w pracy, bo musimy być mili dla klientów, kłamiemy bliskim bo, nie chcemy ich martwić, kłamiemy dzieciom, bo często kilkulatek nie zrozumie prawdy.

Oczywiście mam świadomość że w tym wątku mówimy o zdradzie o wielkich kłamstwach, ale nawet wtedy nic nie jest czarne albo białe, aby kogoś osądzać trzeba poznać powody dla jakich zdradził/skłamał.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 01-04-2010 21:53
Cytat:
JaneE napisał/a:
Faktem jest jednak, że każdy ( no może prawie każdy) czasem mija się z prawdą.
Kłamiemy nie zdając sobie z tego prawy, najczęściej w drobnych sprawach.


Ej,

co innego jest kłamać, a co innego jest mijać się z prawdą. Kłamstwo jest zamierzone i świadome. Nie jest kłamstwem jeśli powiemy coś, a ktoś nas zrozumie na opak. Nie są kłamstwem nieporozumienia wynikające z niedoskonałości języka lub z niedostatecznego opanowania języka przez nadawcę lub adresata... Nie są, wreszcie, kłamstwem metafory, gdy wyjaśniamy coś np. dziecku.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 01-04-2010 21:59
nie zawsze kłamstwo jest zamierzone, często jest automatyczne
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 01-04-2010 22:50
Nie wiem po co tyle gadania wokól klamstwa skoro kazdy klamie jak ktos zna osobe ktora nie klamie wogóle to niech:D:D poda imie i nazwisko to ja sie chce nauczyc od tej osoby jak zrobic zeby nie klamac:D
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 02-04-2010 00:12
jezus chrystus, podobno:)
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
evivvalarte Użytkownik
  • Postów: 566
  • Skąd:
Dodane dnia 02-04-2010 00:26
podobno nie wierze ze ani razu w ciula nie zalecial
a normalnie to jestem pieczara tak na mnie wołaja w szkole:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 02-04-2010 00:50
jeśli jesteś katoliczka to musisz
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-04-2010 01:12
Cytat:
jezus chrystus, podobno

I Maryja zawsze dziewica!



Nic nie musisz, ale wszystko możesz.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-04-2010 01:39
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Nic nie musisz, ale wszystko możesz.


Oczywiście, że musisz. Brak sankcji nie oznacza braku obowiązku. On wynika zaś z imperatywu, który ma swoje źródło w niebie gwieździstym nad Tobą i w prawie moralnym, które jest w Tobie. I tak mi dopomóż Kant.

:)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 02-04-2010 09:39
Cytat:
tentyp napisał/a:
nie zawsze kłamstwo jest zamierzone, często jest automatyczne

O czym Wy w ogóle dyskutujecie? Pisząc opowiadania kłamiemy w większości, bo niewielka część bawi się w reportaże i takie tam. Ważne właśnie jest, żeby świadomie nie okłamywać. Zwłaszcza ludzi, na których nam zależy.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Zdrady itp.
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 02-04-2010 09:48
Cytat:
wiewioorka napisał/a:
Cytat:
Euridice napisał/a:
Cytat:
JaneE napisał/a:
Cytat:
Zdrada to kłamstwo. Złamanie słowa. Zdrajców się rozstrzeliwuje.


Czyli prawda ponad wszystko? Wszędzie i w każdej sytuacji?
Jesteś pewny, że taki radykalizm w tej kwestii zawsze wychodzi na dobre?


Nie zawsze jest dobre. Choć może i jest, ale nie zdajemy sobie z tego sprawy...


Cóż za hipokryzja, każdy kłamie kilkanaście razy dziennie, w najróżniejszych błahych sprawach. Poza tym łatwo jest wzywać do prawdy, gdy samemu nie ma się nic do ukrycia. Pamięta ktoś "Dziką Kaczkę" Ibsena? Był tam jeden entuzjasta odkrywania prawdy i wiadomo jak to się wszystko skończyło.


Heh no dobra, z tym, że ja mówię czysto teoretycznie. Bo normalnie zawsze powinniśmy mówić prawdę i tylko prawdę a o tym jak to wychodzi w życiu to już inna bajka.
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-04-2010 10:21
Cytat:
kmkmk napisał/a:
wiewioorce chodziło chyba o bardziej subtelne sposoby kłamstwa, niż to jawne i z premedytacją. Fakt, możemy skłamać byle gestem, czy miną i robimy to automatycznie, co zauważył tentyp ;)


Samuel zauważył, że nie należy tego nazywać kłamstwem, tylko jest to wynik niedoskonałości języka i innych sposobów komunikacji.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zdrady itp.
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 02-04-2010 10:32
Samuel Trzeba też zauważyć że bardzo często kłamiemy z dobrymi intencjami. ( wiem, dziwnie to zabrzmiało) Są białe kłamstwa i są też złe kłamstwa. Zależnie od typu kłamstwo może mieć różne skutki dla odbiorcy, zarówno dobre jak i złe.
"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 02-04-2010 10:57
Cytat:
kmkmk napisał/a:
To jest "kreacja".

Opowiadanie o swoim nieistniejącym aucie to też jest "kreacja". Albo o tym, jak bardzo kochamy kogoś, kogo nie kochamy. Albo jak bardzo jesteśmy mądrzy, gdy nie jesteśmy.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Zdrady itp.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-04-2010 13:24
Zależy jak definiować kłamstwo. Jak dla mnie każde życie niezgodne z własnym sumieniem podpada już pod tę kategorię. Chcesz być beatnikiem, podczas gdy pracujesz w dużym koncernie - kłamstwo, deklarujesz się jako katolik, a nie chce ci się iść do kościoła - kłamstwo, lubisz zwierzęta i jesz mięso - kłamstwo do sześcianu, nie chcesz, żeby Twój dom był bombardowany, ale popierasz wojny na Wschodzie - łgarstwo! Kłamię, jeśli prawo moralne we mnie jest zagłuszone przez "się" (haha, też bywam czasem kantystą, tylko trochę zheideggeryzowanym). Jeśli by tak rozumieć, to faktycznie kłamiemy tylko raz na dobę, ale za to przez 24 godziny, nawet śpiąc. Dlatego kiedy chciałem dziś rano przejrzeć w lustrze swą twarz, a zobaczyłem gębę - zdarza się.
Tylko bez takich wytłumaczeń proszę, że jak wszyscy kłamią i żyją nieautentycznie to ja też mogę - powiedzcie sobie, że wszyscy to plebs, a Wy jesteście elita!
Wiem, że temat był o zdradach małżeńskich. Ale ile o tym można?
Do góry
Autor
RE: Zdrady itp.
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 02-04-2010 14:17
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Wiem, że temat był o zdradach małżeńskich. Ale ile o tym można?

A ja myślałam, że miało być o zdradach w ogóle :).
Generalnie - to nie zdrada tak przeraża, a właśnie kłamstwo z nią związane. Bo w sumie zdrada opiera się na oszukiwaniu. Że robi się coś za plecami kogoś, komu jesteśmy winni szczerość. Wiadomo, że jak mi facet będzie się puszczał na moich oczach, to to też zdrada będzie - ale właściwie głównie dlatego, że zawsze twierdził, że ja mu wystarczę, więc jest tutaj też jakieś kłamstwo.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Zdrady itp.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-04-2010 16:02
Cytat:
kłamstwo «twierdzenie niezgodne z rzeczywistością, mające wprowadzić kogoś w błąd»
PWN http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2471589
Cytat:

mitomania «chorobliwa skłonność do opowiadania nieprawdziwych lub wyolbrzymionych historii na swój temat»
PWN http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=mitomania

Cytat:
zdrada
1. «działanie na szkodę narodu, kraju itp.»
2. «niedochowanie wierności małżeńskiej lub partnerskiej»
3. «odstąpienie od jakichś zasad, wartości, idei»
PWN http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=zdrada
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?