dlaczego obrażamy innych słowem
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 12-07-2010 03:03
wychodzi wtedy wielka słabość naszego umysłu. Dobrze to ujęłaś Miladoro:yes:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 12-07-2010 13:30
Fajnie, że możemy o tym podyskutować :) ja na wesoło, a wiem, że będą czytać to i Ci co obrażają, więc kilka słów do nich.

Obyczaj obrażania wszystkich przez wszystkich stał się tak powszechny, że warto dać parę rad dla na czym polega sztuka SZLACHETNA sztuka obrażania innych. Jest to bowiem kunszt wymagający od obrażającego
uruchomienia intelektu / jeśli go brakuje zostaje zwykłe chamstwo/, zdolności strategicznych, wyobraźni i poczucia rzeczywistości.
Zanim obrazisz zapamiętaj:

Kogo obrazić
Czym i jak obrazić
W jaki sposób
I po co

Obrażamy istotę ludzką, bo trudno np, obrazić szafę lub krzesło, bo trudno sobie wyobrazić , że krzesło obraziło się bo usiadła na nim inna pupa niż ta co robi to codziennie.
Obrażając istotę ludzką weź pod uwagę:

czynnik anatomiczny
czynnik emocjonalny
czynnik charakterologiczny

A jeśli Kolego, Koleżanko obrażająca istoty ludzkie nie weźmiesz pod uwagę zostaniesz potraktowany/na/ jak gbur i zwykły osobnik o chamskim pochodzeniu tzw. uomo cad (sorry jeśli niedokładne tłumaczenie)
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 12-07-2010 14:10
:)Dziękuję Boski Diabełku czy z humorem czy bez dla mnie każdy głos się tu liczy pozwala mi pewne rzeczy zrozumieć:) a Twoja wypowiedź jest bardzo trafna i do mnie przemawia:yes:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-07-2010 14:30
Cytat:
Zanim obrazisz zapamiętaj:

Kogo obrazić
Czym i jak obrazić
W jaki sposób
I po co


Diabełku, dałeś niezłą instrukcję obsługi. :D
Dorzucę jeszcze jeden punkt:

Zawsze weź pod uwagę konsekwencje.
Po prostu możesz trafić na silniejszego od siebie. ;)
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-07-2010 18:59
Cytat:
Zawsze weź pod uwagę konsekwencje.
Po prostu możesz trafić na silniejszego od siebie
:confused:
A co zazabawa w obrażaniu słabszych? Nie znałem cię z tej strony. Chodzi o to, aby obrazić kogoś kto się może bronić i jest wstanie nas też obrazić.
Co do chamstwa, można obrazić kogoś w sposób bardzo grzeczny i kulturalny. Najlepiej mu powiedzieć szczerą prawdę. Tzn wszystko negatywne, co dany osobnik jest wstanie uznać za prawdziwe.

Przykład: jest kobieta z pokaźną nadwagą. Nie jest gruba, ale wszyscy wiemy, że powinna coś zrzucić. Ona też o tym wie, ale wypiera to, albo stara się o tym nie myśleć. Wtedy w sposób grzeczny, najlepiej z troską, dajemy jej o tym znać. Oczywiście w obecności osób trzecich. :D Obrażamy, nikt nas nie ma za gbura, raczej za osobę, która jest roztrzepana i czasem mówi coś, co należy przemilczeć, ale jest szczera :D

Jednak gdyby w tym samym przypadku, ta osoba nie uważała się za grubą ( w wypadku kobiet to raczej niemożliwe, ale są dziewczyny w pełni akceptujące swoje ciało, nie widziałem w środowisku naturalnym, ale słyszałem legendy) to nie obrazimy jej.

Tak więc, moi drodzy, mówcię bolesną prawdę przy osobach trzecich, najelpiej ważnych dla obrażanego obiektu, a odniesiecie sukces. Sprawdzałem w praktyce, widziałem jak inni praktywkowali i na mnie też było praktykowane.

W razie niepowodzenia, zwracamy wszelkie koszty.
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 12-07-2010 19:09
:)dziękuje Tomku za głos, ważny głos i ciekawy wywód:yes:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-07-2010 20:40
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Zawsze weź pod uwagę konsekwencje.
Po prostu możesz trafić na silniejszego od siebie
:confused:
A co zazabawa w obrażaniu słabszych? Nie znałem cię z tej strony.


Ciekawy przykład dałeś w tej chwili, Tomaszu. ;)
Przykład obrażania drugiej osoby niezrozumieniem jej wypowiedzi.
Jest to także, wypływający z tego, przykład zbyt pochopnej reakcji.

Otóż:
1. zauważ, że nie zwracam się do nikogo personalnie.
2. mój post był uzupełnieniem wypowiedzi Bosskiego Diabła, o której sam powiedział, że jest "na wesoło".

Zdarza się, że nie rozumiejąc intencji rozmówcy, reagujemy w sposób nieadekwatny do niej.
Może nad tym też warto się zastanowić?
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-07-2010 20:48
Może pora się zastanowić nad poczuciem humoru? Gdybym mówił poważnie, to bym ci tak nie napisał. Bo jestem spolegliwy ;)

To się nazywa wyrywanie z kontekstu.

A ty mnie nisko cenisz, skoro masz mnie za takiego idiotę. Ale się nie obrażam, bo jestem święcie przekonany, że jestem geniuszem ;)



Cytat:
Przykład obrażania drugiej osoby niezrozumieniem jej wypowiedzi.
Poczułaś się obrażona, tym, że niezrozumiałem twojej wypowiedzi? Może to dać do najbardziej dowcipnej wypowiedzi miesiąca?
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
niewidoczna Użytkownik
  • Postów: 1492
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 12-07-2010 21:00
Obrażamy po to by czuć się wywyższonym. Podświadomie myślimy o Ja mam władzę bo On jest gorszy i daje nam to satysfakcje. Bo właśnie komu podcięliśmy skrzydła i ta osoba teraz siedzi w kącie i się zastanawia "Czy On mnie obraził, czy może tylko zwrócił mi uwagę, że jestem brzydki, głupi itp. itd"
Często sytuacja szybko robi się dla obrażającego niekomfortowa, bo świat odwraca się przeciwko niemu. Nawet jeśli najpierw był Guru z minuty na minute ludzie zauważają że On w sumie jest diabła wart i sam się boi by ktoś Go nie obraził.

Z tego wniosek taki, że ten kto obraża tez będzie prędzej czy później obrażany.
Z tego wypływa kolejny wniosek, bądźmy mili dla innych, to wtedy ze spokojnym sumieniem będziemy mogli stwierdzić, że ktoś ma kompleks mniejszości i jego słowa są jednym wielkim kłamstwem.
"Jeśli kochać, to niebanalnie
Marzyć o tym, co nierealne
Jeśli kochać, to całkowicie
W nawias co dzień brać życie (swe)."
/Plateau/

Oświecenie przychodzi z nieba...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 12-07-2010 21:01
:)no się zaczęło i to się nazywa kulturalne obrażanie, brawo Miladorko i Tomaszu świecicie przykładem:yes::)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-07-2010 21:02
Nie. Nie poczułam.
Wykorzystałam to tylko jako przykład jednej z wielu rzeczy, którymi, często nawet nieświadomie, możemy kogoś zranić.

W każdym razie, czasem wskazane jest poczucie humoru bezosobowe.
Zresztą, zauważyłeś chyba - nie rozmawiamy tu personalnie, lecz dyskutujemy ogólnie.
Zdarza się, sam wiesz, że nie rozumiejąc jakiegoś tekstu, ktoś pisze dość obraźliwy komentarz.
Zwracam więc tylko uwagę na to, ile jest różnych środków obrażania ludzi, gdy ma się na to ochotę.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 12-07-2010 21:04
Hehe, za chwilę znajdą się tacy, co się poobrażają podczas dyskusji o obrażaniu B)

Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że niektórzy ludzie czują się obrażeni każdym krytycznym słowem - nawet jeśli jest to życzliwa krytyka, albo w ogóle luźna uwaga - nadwrażliwych oraz bezkrytycznie kochających siebie nie brakuje...

Cytat:
dlaczego obrażamy innych słowem

można i czynem... :rol:
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 12-07-2010 21:08
Ale co zrobić z takimi, którzy się ciągle o wszystko obrażają nawet jeśli nikt nie miał zamiaru ich obrazić albo zupełnie nie o nich mówił?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-07-2010 21:11
Cytat:
Elwira napisał/a:
Ale co zrobić z takimi, którzy się ciągle o wszystko obrażają nawet jeśli nikt nie miał zamiaru ich obrazić albo zupełnie nie o nich mówił?


Unikać. :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 12-07-2010 21:12
:)o i Julcia zabiera głos dziękuję Ci bardzo:)to dla mnie istotne co macie do powiedzenia, żartem czy bez żartów, a ja dzięki temu zaczynam pewne rzeczy rozumieć:yes:



:)tak jest ignorować:yes:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-07-2010 21:30
Cytat:
Zresztą, zauważyłeś chyba - nie rozmawiamy tu personalnie, lecz dyskutujemy ogólnie.
Tak jak w każdym temacie. Może dwadzieścia siedem lat to mało, ale zauważyłem, że w naszym kraju mało kto potrafi rozmawiać ogólnie. Wszyscy zaraz zwracają się do osoby. Często aby kogoś obrazić.

Cytat:
Ale co zrobić z takimi, którzy się ciągle o wszystko obrażają nawet jeśli nikt nie miał zamiaru ich obrazić albo zupełnie nie o nich mówił?
Unikać ich?(heh Miladora napisała to samo, ale ja swoje i tak zostawię) No chyba, że to rodzina ;/ Ale można najzwyczajniej porozmawiać.

Powiadam wam, rozmowa jest rewelacyjna. Ale taka po męsku, bez ogródek, grzecznie ale wszystko jak jest. Jak ktoś po normalnej rozmowie nadal strzela fochy i td, to trzeba iść do specjalisty.
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 12-07-2010 21:34
Tak teraz po Twojej wypowiedzi myślę , że ignorowanie chyba nie załatwia sprawy:)jestem za rozmową i jeszcze raz rozmową, a jak nie to już mamy do czynienia z jakąś fobią i chyba zgadzam się tu z Tobą Tomku do specjalisty:yes::yes:
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 12-07-2010 21:37
U niektórych jest szansa, że z obrażania się wyrosną... ;)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 12-07-2010 21:41
:)oj dobrze by tak było:)
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-07-2010 21:42
Cytat:
U niektórych jest szansa, że z obrażania się wyrosną...
Tak, zwłaszcza jak są dorastającymi nastolatkami. To tyczy się między innymi osób, które obrażają się na komentarze, właściwie komentujacych. Część z tego wyrośnie. Ale jak ktoś ma trzydzieści lat, to tylko rozmowa, albo nic.
Jest jeszcze taka grupa(przypomniało mi się) szantażystów. Ci strzelają focha, bo wiedzą, że mogą coś tym ugrać. Z takimi trzeba krótko. Zero tolerancji.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?