dlaczego obrażamy innych słowem
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-10-2010 19:50
W sobie czy w swoim pisaniu? Jeśli zastanawiasz się czy coś w sobie zmienić, to trzeba zmienić. Jeśli się nie zastanawiasz to słusznie. A jeśli chodzi o teksty i wiesz, że ktoś cię komentuje na złość, bo Cię nie lubi, to co z tego komentarza wyniesiesz?



Nie wszystko w dupie, ale przez przesadne przejmowanie się ludzie mają problemy z depresją.
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Jeff_Moon Użytkownik
  • Postów: 1159
  • Skąd: Orzechowicze/Bielsk Podlaski
Dodane dnia 26-10-2010 19:51
Ja nie powiedziałem, że trzeba mieć wszystko w d...,
ale trochę dystansu nie zawadzi

a ludzi są różni
Dobry humor detonujeggmania.eu/Emo/emoty_duze/rozne/15_8_220.gif i uśmiech na twarzy wywołuje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 26-10-2010 19:52
A po co każdy literat pisze? Bo chce być uwielbiany i podziwiany, a nie żeby w samotności napawać się własnym talentem.
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Jeff_Moon Użytkownik
  • Postów: 1159
  • Skąd: Orzechowicze/Bielsk Podlaski
Dodane dnia 26-10-2010 19:53
Zakładając, że ten talent ma :lol::lol::lol::lol:
Dobry humor detonujeggmania.eu/Emo/emoty_duze/rozne/15_8_220.gif i uśmiech na twarzy wywołuje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 26-10-2010 19:54
Może być urojony.
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-10-2010 19:54
Cytat:
Bo chce być uwielbiany i podziwiany, a nie żeby w samotności napawać się własnym talentem.
:uhoh: Przez wszystkich ludzi? To nie literat to psychol. Chyba zdrowy literat, wie, że nie wszyscy będą go podziwiać i uwielbiać. Ty liczysz, że Twoje pisanie się będzie podobać wszystkim? No przyznaj się, przyznaj ;)
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 26-10-2010 19:56
Tak mój megalomański narcyzm chce by kochał mnie cały świat.:yes:
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Jeff_Moon Użytkownik
  • Postów: 1159
  • Skąd: Orzechowicze/Bielsk Podlaski
Dodane dnia 26-10-2010 19:59

No cóż można przywyknąć i do tego ;)
Dobry humor detonujeggmania.eu/Emo/emoty_duze/rozne/15_8_220.gif i uśmiech na twarzy wywołuje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-10-2010 20:00
Cytat:
Tak mój megalomański narcyzm chce by kochał mnie cały świat.
To proste. Pisz realną fantastykę, z elementami s-f , historii i koniecznie z drugim dnem i filozoficznymi przemyśleniami, najelpiej też w wersji filmowej.
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 26-10-2010 20:02
Toż to właśnie robię. :lol:
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Jeff_Moon Użytkownik
  • Postów: 1159
  • Skąd: Orzechowicze/Bielsk Podlaski
Dodane dnia 26-10-2010 20:09
Musi coś jeszcze z tego wychodzić ;);)
Dobry humor detonujeggmania.eu/Emo/emoty_duze/rozne/15_8_220.gif i uśmiech na twarzy wywołuje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
wiewioorka Użytkownik
  • Postów: 726
  • Skąd: Las iglasty, gdzieś na Pomorzu
Dodane dnia 26-10-2010 20:13
Wychodzi to, że nie obrażajmy innych, bo możemy zranić ich uczucia.:|
Adwokat po sprawie, panna po zabawie - diabła warci...
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 27-10-2010 21:02
tak sobie czytam na portalu naszym niektóre tematy forumowe
i ogarnia mnie wstręt do sączącej się agresji
bo nie trzeba kogoś obrażać wulgarnym słowem
można to samo przeprowadzić w bardziej zawoalowany sposób
tworząc np. całe strony postów o atmosferze pt. my-wyzwoleni-i-współcześni-mamy-rację-ty-jesteś-zacofany-i-ciemnogrodzki
nie chodzi mi tu o wolność wyrażania poglądów takich czy innych
tylko o tendencję do agresywnego (nie bezpośrednio!) pseudoprzekonywania czy pseudotłumaczenia,
i w konsekwencji, zamiast tematów ogólnie dyskusyjnych otrzymujemy tematy zarezerwowane dla grupki osób o wspólnych poglądach, która wspiera się i nakręca
a każdy o innych poglądach zostaje sprowadzony do poziomu grupy lub zaatakowany "oświeceniem"
w ramach no nie wiem... tolerancji? nauki? sceptyki?
i takie zachowanie jest to w moim odczuciu również obrażanie słowem - nawet jeśli nie wprost ("tylko totalny ciołek może myśleć, że" itp)

nie poczuwam się personalnie
bo nie muszę pisać w tych tematach przecież
ale jest mi z tego powodu przykro :sourgrapes:
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-10-2010 22:51
Mnie ostatnio Dupeszyn nazwał Durną Pałą ;) Ale udało mi się go sposobem wyprowadzić z tematu Ateizm :shy: Mają swoje tematy niech się tam wyzywają itd, grunt aby gdzie indziej z tym nie wyłazili. :)



To takie wentyle bezpieczeństwa, nic na to nie poradzimy.
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
edzia094d Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 01-12-2010 19:23
Ja zostałam dzisiaj obrażona przez jednadziewczynę w klasie powiedziała ze jeste najgłupsza i stoje na czele ludzi głupich obraziła mnie w szatni na w-f przy wszystkich dziewczynach i jeszcze była z tego dumna ze mnie obraziła zauważyłam to gdy jedna z dziewczyn zapytała się na głos kto to powiedział czyli że mnie tak nazwała a ona dumnie wyszła na srodek i powiedziała że to ona następnie kiedy ona stała na przystanku z koleznkami z klasy takżę moimi i zobaczyła mnie krzyknęła o bożę wiedziałam że chodzi o mnie bo kiedy podeszłam bliżej ona zaczeła chamsko się odzywa do mnie zapytałam siękoleżnki czy jutro mamy z czegoś sprawdzian a ona nie z podniesionym głosem a moja koleznka powiedziała ze mamy z fizyki ja spytałam się mojej koleżnki czy od początku roku czy tylko z tego co ostatnio przerabialiśmy a ona powiedziała ta wredziała "nie wiesz od początku roku" a moja koleżnka powiedziała że z tego co ostatnio przerabialiśmy . Pózniej odeszłam a ona zaczeła namnie nagadywa co mam zrobic żeby przestała PROSZĘ ODPIŚCIE



proszę piscie na adres edytapiorkowska3@o2.pl



Cytat:
edzia094d napisał/a:
Ja zostałam dzisiaj obrażona przez jednadziewczynę w klasie powiedziała ze jeste najgłupsza i stoje na czele ludzi głupich obraziła mnie w szatni na w-f przy wszystkich dziewczynach i jeszcze była z tego dumna ze mnie obraziła zauważyłam to gdy jedna z dziewczyn zapytała się na głos kto to powiedział czyli że mnie tak nazwała a ona dumnie wyszła na srodek i powiedziała że to ona następnie kiedy ona stała na przystanku z koleznkami z klasy takżę moimi i zobaczyła mnie krzyknęła o bożę wiedziałam że chodzi o mnie bo kiedy podeszłam bliżej ona zaczeła chamsko się odzywa do mnie zapytałam siękoleżnki czy jutro mamy z czegoś sprawdzian a ona nie z podniesionym głosem a moja koleznka powiedziała ze mamy z fizyki ja spytałam się mojej koleżnki czy od początku roku czy tylko z tego co ostatnio przerabialiśmy a ona powiedziała ta wredziała "nie wiesz od początku roku" a moja koleżnka powiedziała że z tego co ostatnio przerabialiśmy . Pózniej odeszłam a ona zaczeła namnie nagadywa co mam zrobic żeby przestała PROSZĘ ODPIŚCIE



proszę piscie na adres edytapiorkowska3@o2.pl
:(
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 01-12-2010 19:47
Naucz się z tej fizyki albo zrób elegancką ściągę i dostań piątkę (albo czwórkę, wystarczy), a potem pokaż jej fak ju :)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
edzia094d Użytkownik
  • Postów: 2
  • Skąd:
Dodane dnia 01-12-2010 20:21
dzięki
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 02-12-2010 00:22
Kiedyś napisałem opowiadanie, jak grupa przypadkowych ludzi trafia w miejsce, gdzie mogą jako ludzkość zacząć wszystko od nowa. Niestety, próbowałem różnych zakończeń, ale ciągle wychodziło mi piekło, które stworzyli sobie na podobieńśtwo tego, z którego los tak szczęśliwie ich wyrwał :)
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Agamemnon Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 04-12-2010 17:43
Wg prof. Bernego 70% populacji należy do pierwszego poziomu w cyklu rozwoju człowieka dorosłego tj. do integracji pierwotnej.
Podstawową rolę odgrywa tu popęd; wyobraźnia podlega popędowi i jest na jego usługach, brak empatii, konfliktów wewnętrznych; osoby te nie mają problemów z sobą, brak wrażliwości na cierpienie, na śmierć innych, decyzje podejmowane są szybko bez wahania, cel uświęca środki. Do tej populacji należą ludzie głównie przeciętni, należą też psychopaci, zdarzają się w tej grupie nie rzadko ludzie z cenzusami naukowymi.
Strefa podświadomości tych ludzi opanowana jest zwykle przez subkulturę środków społecznego przekazu. Przykładem na naszej scenie społeczno -politycznej może być np. przyjęcie za dobrą monetę przez większość społeczeństwa ataku zniesławienia abpa Stanisława Wielgusa w styczniu 2007 roku przez prasę i telewizję, choć w sensie prawnym było brak podstaw by uważać jego osobę za tajnego współpracownika SB. Innym przykładem może być atak subkultury medialnej na radio Maryja i przez ludzi o powyżej opisywanej osobowości uznany jako usprawiedliwiony.
Ludzie ci posługują się swoistą logiką, wewnętrznie sprzeczną, nie mającą nic wspólnego z zasadami logiki formalnej.
Uważają siebie za ludzi mądrych a wszyscy inni to: i tu następują argumenty typu ad personam (czyli różnej maści wyzwiska itp.). Niewątpliwie prym wiedzie w utrwalanie takiego zjawiska telewizja i inne polskojęzyczne mass media. Jak zauważyłem metod takich nie stosuje jedynie TV Trwam i Radio Maryja. Zarzuty jakie im stawia subkultura medialna znajduje zrozumienie jedynie u osób będących na najniższym szczeblu rozwoju. W pozostałych fazach rozwoju (a mamy ich u Bernego jeszcze cztery) napotykamy już bardziej krytyczne spojrzenie a stopień krytycyzmu jest tym większy im bogatszy jest rozwój osobowy danej jednostki czyli im wyższy szczebel rozwoju tym większa możliwość obiektywnego oglądu rzeczywistości.
Powyższa krótka analiza, jak sądzę wyjaśnia dlaczego jesteśmy agresywni . Reasumując:
obrażamy, ponieważ funkcjonujemy w pierwszym stadium osobowego rozwoju.
Obrażamy, ponieważ obraza zastępuje nam argument.
Argument bowiem musi zawierać w sobie przesłanki dowodowe a na to ludzi tych w sensie intelektualnym nie stać.
Do góry
Autor
RE: dlaczego obrażamy innych słowem
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-12-2010 18:11
"dlaczego obrażamy innych słowem"

A ja zapytam, dlaczego ktoś nazwany przeze mnie np. durną pałą czuje się obrażony? Ja nie obrażam, tylko WYDAJĘ SUBIEKTYWNY SĄD o osobie, dzielę się wrażeniem. Mówię jakie wrażenie wywiera na mnie dana osoba. To zachowanie określa mnie, wyrażającego sąd, mówi postronnemu widzowi jak ja postrzegam.

Tytuł przypomniany powyżej jest bardzo serialowy, narzuca jednowymiarowe spojrzenie na problem. Dla mnie na przykład problem nie istnieje, nigdy jeszcze w dorosłym życiu nie poczułem się obrażony słowem.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?