Portal - autor - komentator - czytelnik
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
Dagil Użytkownik
  • Postów: 119
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2012 19:50
Kaero, dziękuję za wpis, w tym względzie jest więc jasność. Chcę przy okazji powiedzieć, że rozpoczęta przeze mnie rozmowa nie ma celu krytykowania czegokolwiek lub kogokolwiek. Uznałam, że czasami warto odświeżyć pojęcia i zasady.
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 25-06-2012 20:06
Dagil, sądzę, że odpowiedź na swoje pytanie mozesz znależć również w temacie : Zgadywanka - jak dobrze znasz PP? Przejrzyj i poszukaj ilu tutaj początkujacych twórców doczekało się wydania własnej książki, tomiku wierszy. To chyba wystarczająco dobrze będzie świadczyć o Portalu. :)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2012 20:13
W komentowaniu najważniejsza jest szczerość. To załatwia wszystko.
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 25-06-2012 20:18
Cytat:
mike17 napisał/a:
Wiesz, Elwira, w życiu codziennym na pewno może być tak, jak mówisz.
Ale tylko tam, tak sądzę.
Portal i prawa, które się nim żądzą, wymagają wzajemnej aktywności i czegoś, co nazwałbym uczciwością wobec kogoś, kogo zamierzam skrytykować.
Mam mu dać MÓJ MATERIAŁ, aby odniósł się do niego, jeśli ja zamierzam odnieść się do jego twórczości - coś za coś.

A bycie krytykiem domowym to insza inszość, co pewnie rozumiesz.


Pozostaje pytanie czy piszesz dla portalu, żeby dać materiał użytkownikom, czy piszesz, bo chcesz być czytany, więc czy piszesz dla komentatora, który też pisze czy dla czytelnika. Dla mnie ważny jest czytelnik, nie zawężam grona do grupy osób, które spłodzą komentarz i jeszcze kilka opowiadań. Mój czytelnik może być nastawiony jedynie na odbiór. Przeszłam na wyższy poziom, nie muszę pojechać po tekście osoby, która pojechała po moim, nie szukam odwetu, przyjmuję krytykę od czytelnika, który może nic nie wiedzieć o pisaniu, ale może być odbiorcą idealnym mojego tekstu. Kwestia tego czy ja się z tą krytyką zgadzam. Ale to już mój wybór, moja decyzja czy ze słów coś wyciągnę dla siebie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
Dagil Użytkownik
  • Postów: 119
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2012 20:40
Witaj julass! Wyciągnąłeś coś, co mi się podoba - wypowiedź Sagita.
"Na portalu masz się z zasady czegoś nauczyć, czyli portal jest swego rodzaju szkołą pisania."
Powinna zaistnieć jako preambuła do regulaminu.

Zajacanko, gdzieś Ty wyczytała, że ja krytykuję portal?

Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 25-06-2012 20:55
Jak długo jestem na PP, tak długo obserwuję, jak każda dobra dyskusja roznieca iskrę, która robi dużo dymu... ;)

Pełnimy role społeczne. To normalne. Tutaj też pełnimy swojego rodzaju role: czytelnika, komentatora, autora, administratora. Rzecz w tym, że to świat wirtualny i mamy stuprocentowe prawo do decydowania, kim chcemy być w tej chwili. Chcę - czytam, chcę - komentuję, chcę - zamieszczam swoje dziełko. To chyba normalne. Ale ja też jestem młoda, dziwna i niekompetentna. Zresztą od jakiegoś czasu nic tu nie zamieszczam, więc jakie mam prawo komentować?

Ten akapit wyżej to oczywiście prowokacja. Jak Elwira, ostatnio najlepiej czuję się jako czytelnik. W dodatku stosunkowo bierny ;). Ale ostrzegam, że przeprowadziłam się już do końca i ogarnęłam siebie w miarę w nowym życiu, więc możliwe, że wkrótce będę komentować na bieżąco. Możecie się strzec... ;)
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 25-06-2012 20:55
Dagil, a czy ja powiedziałam, że Ty krytykujesz Portal?!

Zadałaś pytanie:
czym jest ten portal, komu służy?

Oto moja odpowiedź: służy młodym (niekoniecznie wiekiem) twórcom, którzy mają tu możliwość szkolić swój warsztat, poznać opinie innych i (czasami) zaistnieć w świecie literatury. W Zgadywance są na to dowody.

Za shinobim powiem: bicie piany.

Pozdrawiam.
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2012 21:05
Zawsze, planujesz wprowadzić rządy bezlitosnej komentatorki? :D
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 25-06-2012 21:05
Przywrócić. Nie wprowadzić :]
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2012 21:07
Chętnie na to popatrzę :D Zawsze uważałem, że kobiety są bardziej bezwzględne niż mężczyźni :D
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
Dagil Użytkownik
  • Postów: 119
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2012 21:33
Zawsze, jak rozwiać ten dym? Ja się wycofuję. Chciałabym tylko wiedzieć, czy można reagować na wybrane przeze mnie komentarze. Czy tak wypada, to ja wiem, ale czy mi wolno, czy powinnam spodziewać się kary?
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 25-06-2012 21:37
Jak ugasić każdy pożar? Kubłem chłodnej wody :)
Cóż, mnie jest zawsze miło, gdy doczekuję się reakcji autora na mój komentarz. Liczę jednak na jego klasę - nie jestem nieomylna i często racji mogę nie mieć, ale kulturalna, merytoryczna odpowiedź na pewno nie poskutkuje naganą.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
Dagil Użytkownik
  • Postów: 119
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2012 22:05
Pytałam nie o gaszenie, lecz rozwianie, ale w zasadzie dałaś mi odpowiedź. Zresztą nie Ty pierwsza.
Moje śmieszne dylemaciki pozostawię więc sobie.
Dziwi mnie tylko, że mój wpis zostal odebrany jako atak na PP. Trudno.
Dobranoc.
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
zawsze Użytkownik
  • Postów: 3112
  • Skąd: Ciechanów
Dodane dnia 25-06-2012 22:16
Nie, Dagil, nie został. Szukamy jakiegoś wspólnego wniosku. Ludzie, którzy chcą coś budować, tylko w ekstremalnych przypadkach zostają terrorystami i wszyscy tu mamy tego świadomość :).

PS Co do dymu: najlepiej poczekać, aż wywietrzeje. Pozdrawiam.
Jestem wciąż niejasna, niesyta. - A. Osiecka
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2012 22:28
Dagil, nie płacz na forum. Rób to, co Ci serce lub rozum podpowiada.
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
Dagil Użytkownik
  • Postów: 119
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2012 23:09
Wprawdzie się pożegnałam, ale Tobie ekonomisto muszę odpowiedzieć - nie znasz mnie. Ja już od wielu lat nie płaczę. Czy zdarzył Ci się stan, w którym gruczoły łzawe są puste? Mnie się to zdarzylo. Wtedy był powód, a problemy portalu, to problemy portalu, nie moje. Chciałam zainicjować ciekawą rozmowę, mnie w zasadzie nie potrzebną. Swoje spojrzenie na twórczość mam i wiedzę na ten temat też mam i mam jeszcze coś, a właściwie nie mam potrzeby zostania akceptowalnym przez środowisko krytyków twórcą. Mam za dużo lat, żeby zabiegać o karierę. Piszę, jak mi dyktuje moja, dagilowska estetyka literacka, moje wyobrażenie czytelnika i moja wiedza, którą mam od dawna i której nie nauczył mnie żaden portal. Tak więc, uwierz, nie płaczę, raczej jestem rozczarowana, ale lepiej rozumiem, dlaczego poprzednia dyskusja zboczyła z kursu i zamieniła sie w ów dym, który nie wywietrzał.
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 25-06-2012 23:18
Chyba swoim oceanem słów wyczerpałaś również mój dobowy limit. Nie mogę więc Ci odpowiedzieć :D
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 26-06-2012 07:39
Dagil - dam Ci męską radę, i nie traktuj tego boże broń, jako naigrywanie. Do chłopa trzeba prosto, więc jak Ci jakiś podskakuje, to miast tłumaczeń skuteczniejsze bywa proste a sugestywne: "Wal się złamasie!" ;)
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 26-06-2012 08:42
Jaki rozumek, taka rada ;)
Do góry
Autor
RE: Portal - autor - komentator - czytelnik
shinobi Użytkownik
  • Postów: 389
  • Skąd: Szczecinek
Dodane dnia 26-06-2012 09:37
Ach jak Ty lubisz dogryzać... Prawie widzę jak zaciskasz piąstki, a harda podkówka wykrzywia usta. ;)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?