Co ostatnio oglądaliście?
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 25-10-2011 22:45
z ciekawszych
Dziewczyna w czerwonej pelerynie
Auta 2 - pierwsza była lepsza
Zaplątani
Jestem numerem 4
:)
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 25-10-2011 22:50
Zaplątanych ('Tangeled' ) widziałam - są świetni!! :D
jedna z lepszych filmowych kreskówek jakie widziałam
odtąd patelnia nigdy już nie będzie taka sama ^^
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-10-2011 23:00
Wymienię parę filmów, bo trochę się ich nazbierało, a warto poświęcić im chwilę:

"Źródło" - wspaniały film z motywami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, symbolizm, kultura Majów, podróż astralna - wszystko to, żeby opowiedzieć o miłości. Z początku nie miałem pojęcia, o czym jest - trzeba oglądać do końca, żeby się upewnić, iż cała ta seria obrazów prowadziła do jednego. Szczerze polecam, zwłaszcza poetom.

"Modlitwy za Bobby'ego" - opowiada o chłopaku, który jest homoseksualistą, a wychowuje się w rodzinie pod okiem matki, wybitnie konserwatywnej i surowej chrześcijanki. Kto chce popłakać i trochę zmienić swoje nastawienie do wiadomo-jakiego-tematu, powinien to obejrzeć.

"Czarny łabędź" - świetna historia, choć smutna, o tym, że dopiero w momencie śmierci możemy stwierdzić, iż jesteśmy doskonali. Zresztą potwierdza to moje przypuszczenia - człowiek umiera wtedy, kiedy osiągnął ideał swojego życia. Warto obejrzeć!
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-10-2011 23:04
Z ciekawych, Jestem numerem 4, to żart? Ten film to DNO. Tajemnice Smallville wersja dla ubogich, the movie. Wszystko jest kiepskie, poza wyglądem postaci, nie mówię o złych kosmitach bo oni są na poziomie Łowców Duchów, czy Kaczora Howarda. Tandeta dla nastolatków.

Wielkie Żarcie :)

i Księga ocalenia, to filmy warte uwagi. Z tego Księga tylko ze względu na aktorstwo 2 osób. Bo fabuła jest taka se.



Wypowiem się jutro co do ks-hp ciekawe oceny. Zwłaszcza, że dwa filmy są jednego autora.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 25-10-2011 23:26
Żródło też widziałam. Pokomplikowane. I albo się jest nim porwanym albo nie ma się pojęcia co inni w nim widzą... -.-"
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 25-10-2011 23:30
Księga ocalenia już jakiś czas temu oglądałam
A mi nr 4 podszedł pod gust. Nie chciał byś tak świecić? :smilewinkgrin:

jedna z lepszych filmowych kreskówek jakie widziałam
odtąd patelnia nigdy już nie będzie taka sama ^


- po obejrzeniu zaopatrzyłam się w taką:D tak na wszelki wypadek

"Czarny łabędź" - mam na niego chrapkę muszę się pokusić:)
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-10-2011 01:13
MM, masz rację - do Źródła podchodziłem dwa razy i dopiero za drugim poszło mi jak z płatka. Może rozumienie wiąże się z postrzeganiem, a postrzeganie z doświadczeniem? Film jest dla mnie wybitny. A po dzisiejszym Czarnym łabędziu stwierdzam, że Aronofsky jest bardzo utalentowanym reżyserem. Muszę zainteresować się innymi jego filmami.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 26-10-2011 01:24
" 9 kompania" Film pokazuje wojnę w Afganistanie, w sposób bardzo realny. Produkcja realistyczna, własciwie powala.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-10-2011 17:28
Masakra, próbowałem znów oglądać Źródło, za pierwszym razem nawet mi się spodobał, ale teraz jak zacząłem się przyglądać, tej rzeczywistości hiszpańskiej, to muszę, przyznać, że reżyser podszedł do dzieła realistycznie. Historia bowiem, jest treścią powieści, laski chorej na raka, która średnio ogarnia co jest pięć. Wielki Inkwizytor, podbijający Hiszpanię? WTF? Beton, na skale Małych Agentów.
Poza tym, film zapamietałem dobrze, historia o miłości, z zaj... muzyką w tle. Trochę przekąbinowane, ale bez tego nie można by stworzyć tej całej wizualnej otoczki, co jest istotnym elementem filmu. Black Swan bardziej mi się podobał z filmów Aronofskiego, mniej pierdzielenia, aby przekazać prostą fabułę. Co zrobić on to lubi. Chociaż w Zapaśniku było tak prosto, bez tego wszystkiego, i jaki zaj... film wyszedł. Jak dla mnie źródło, przesadzony przerost formy nad treścią, no i film antykatolicki :lol: (to jest żart, z tym antykatolickim).



Cytat:
A po dzisiejszym Czarnym łabędziu stwierdzam, że Aronofsky jest bardzo utalentowanym reżyserem. Muszę zainteresować się innymi jego filmami.
Polecam Zapaśnika i Requiem dla snu.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-10-2011 21:58
"Zawieszenie broni. Historia zespołu The Clash."
Ciekawy dokument. Polecam szczególnie fanom zespołu. :)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 29-10-2011 11:52
"Ludzka stonoga" - czułem powinność, żeby w końcu ten film obejrzeć i się za niego wziąłem. Po jego obejrzeniu czułem się dziwnie, wyobraźnia ludzka nie zna granic ;) może nie jest jakiś porywający, ale w swoim gatunku dla mnie prezentuje się bardzo dobrze na tle innych filmów, które było mi dane widzieć. A postać niemieckiego doktora Heilera, dla mnie ten gość zagrał to doskonale. Ogólnie wjeżdża na psychę, przynajmniej na moją wjechało.

"Paranormal activity 2" - bo wcześniej nie było mi dane a dzisiaj idę na trójkę, więc warto było obejrzeć. W zestawieniu z jedynką szału nie robi, ale końcowe 20 minut sprawia, że film wg mnie na plus.

Podsumowując, więcej takich filmów chociaż jak te dwa powyższe proszę, bo coś ostatnie horrory mi średnio podchodzą. Większość jest raczej śmiesznych niż strasznych, a te dwa przynajmniej trzymają w napięciu.
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 03-11-2011 20:57
Świt - Daybreakers - troszeczkę odmienny świat wampirów, ludzie utrzymywani przy życiu jako dawcy krwi (roślinki). Co ciekawe lekarstwo się nawet znalazło, aby z wampira stać się człowiekiem.:)
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-11-2011 23:46
Ostatnio wpadł mi w ręce film Iwana Wyrypajewa (nazwisko komiczne, ale przestaje śmieszyć po obejrzeniu filmu) - "Euforia". Jedno tylko chwilowe uniesienie, brutalnie zakończone - pokazane na tle zacofanych i odizolowanych od świata rubieży współczesnej Rosji. Ciężko słowami opisać geniusz, przejawiający się we wszystkich ujęciach, które raz to zapierają dech w piersiach rozmachem by po chwili porwać subtelnością i delikatnością. O muzyce nie chcę wspominać, bo każde słowa będą tylko marną próbą opisania emocji towarzyszących tej idealnie wkomponowanej w widowisko ścieżce dźwiękowej. "Euforia" to jeden z najbardziej zachwycających filmów jakie widziałem, a widziałem ich dużo. Nie chcę mówić, że każdemu się spodoba, bo to nie jest typowe kino, ale kunszt z jakim stworzone zostało dzieło Wyrypajewa promienieje w każdej sekundzie i trzeba go docenić. Moim zdaniem - arcydzieło i pozycja obowiązkowa. :uhoh:
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 04-11-2011 00:07
Dosłownie przed chwilą skończyłam "Kochanice króla" z Natalie Portman jako Anna Boleyn. Końcówka ściskała w gardle, dawno film mnie tak nie poruszył. Ciekawe ujęcie tematu, naprawdę warto obejrzeć, chociażby dla samej Portman. Eric Bana w roli króla Henryka wypadł rewelacyjnie.
Z racji że właśnie męczę filmografie Natalie Portman, dorzucę film "Bracia", który również skłania do różnych ciekawych refleksji. Stanowczo przypadnie do gustu przeciwnikom wojny na wschodzie ;)
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2011 00:08
Ciągle siedzę w starociach, nie mogę z nich wyjść. Teraz padło na "Powiększenie" Antonioniego. Mistrz. Jego film to narzędzie - soczewka. Wyolbrzymił mikroelement życia powszedniego; mechanizm powstawania i zanikania inspiracji (u twórców) albo zajawek (u pozostałych). W sumie film traktuje o iluzji rzeczy realnych --> <moja interpretacja, proszę zmrużyć oko>

I jak tu porzucić takie perełki z lamusa? (retoryczne)
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
lynch Użytkownik
  • Postów: 39
  • Skąd: łódź
Dodane dnia 04-11-2011 01:40
Cytat:
jakub napisał/a:
"Ludzka stonoga" - czułem powinność, żeby w końcu ten film obejrzeć i się za niego wziąłem. Po jego obejrzeniu czułem się dziwnie, wyobraźnia ludzka nie zna granic ;) może nie jest jakiś porywający, ale w swoim gatunku dla mnie prezentuje się bardzo dobrze na tle innych filmów, które było mi dane widzieć. A postać niemieckiego doktora Heilera, dla mnie ten gość zagrał to doskonale. Ogólnie wjeżdża na psychę, przynajmniej na moją wjechało.


Zajebisty film, miałem bardzo podobne odczucia po jego obejrzeniu. Jak ktoś widział już trochę horrorów, filmów klasy B, to będzie się świetnie bawił.

Ja ostatnio widziałem "Drive" z Goslingiem, świetne kino. Trochę gangsta, trochę psychologii, trochę mitologii w klimatach urban, trochę surrealizmu. Pozszywane z kunsztem, w czym duża zasługa znakomitego soundtracku i konsekwentnego montażu, polecam
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Krzysztof Suchomski Użytkownik
  • Postów: 223
  • Skąd: Murowana Goślina
Dodane dnia 04-11-2011 19:31
Bazyl. Człowiek z kulą w głowie - nie jest to już Jeunet z Delicatessen albo Miasta zaginionych dzieci, ale nadal pozostaje malarzem pięknych obrazów i mistrzem wykorzystania najdziwniejszych gadżetów.
Zainteresowanych kolarstwem, historią wielkich wyścigów i wielkich kolarzy, zapraszam na mojego bloga.
http://reflektorbossa.pl/
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
Edward Wolf Użytkownik
  • Postów: 24
  • Skąd:
Dodane dnia 04-11-2011 23:18
Niemiecki film pod tytułem "Drei". Niestety nie mogę powiedzieć czy film był dobry czy zły bo nie znam niemieckiego.
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 14-11-2011 21:42
"13", "Chłopiec w pasiastej piżamie", "Czas bohaterów" - wszystkie trzy filmy są wstrząsające. poruszają tematy przemocy i zastraszenia ludzi. mieszają się w nich odwaga, naiwność i jeszcze strach.
obejrzałam wszystkie trzy pod rząd (maraton filmowy) i jestem bardzo zachwycona. refleksja mnie pożera w tej chwili.

dziś jeszcze dodatkowo "Wojna polsko-ruska". już planuję zobaczyć kolejny raz. dla mnie bardzo trudny film. groteska i komedia przemieszane z tragedią i smutną rzeczywistością.

polecam! :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Co ostatnio oglądaliście?
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 14-11-2011 22:04
tak ten film nie jest łatwy wbrew pozorom odmienne od tego co daje nam Leidis ltp,..Masłowska w dość szczególny sobie właściwy sposób pomieszała całą rzeczywistość wplatając śmiech i łzy, dla mnie to odmiana kina nudnego na interesujący:.
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?