Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 13-06-2013 21:54
Nie.

Wasinko, dawaj zdjęcie ;)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2013 22:18
Wasinka przepadła razem ze zdjęciem;)
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 13-06-2013 22:26
Nie przepadła, tylko mi net muli okropnie i kiepsko mi się otwierają strony :)



Przypomnę przy okazji, że do drugiego etapu przeszły Dziewczęta: zawsze, JaneE, green i przyroda oraz Chłopaki: Olaf Tumski i Wasyl.


A zdjęcie, z którym teraz będziecie się zmagać, jest autorstwa wodniczki.
I oto on:


www.portal-pisarski.pl/obrazki/galeria/pelne/3/dal.png


http://www.portal-pisarski.pl/obrazki/galeria/pelne/3/dal.png




Termin nadsyłania opowieści mija w czwartek - dwudziestego o dwudziestej.
Limit znaków - 2000 ze spacjami.


Szarżujcie na obraz, odkrywajcie wszelakie jego podteksty, nadteksty, powierzchowności.

:)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 13-06-2013 22:56
Nie zdążyłem na strzelanie (musiałem się wybiegać), ale chyba i tak bym nie trafił.
Podziękowania dla wszystkich za głosy i punkty :)
Nowe zdjęcie hmm... znowu zmusza do poszukiwania nowych rubieży wyobraźni. A więc wyruszam...

A tak na marginesie dlaczego poniżej ciągle przychodzi mi wpisywać Plusssz Lady?
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasyl Użytkownik
  • Postów: 452
  • Skąd: Wieluń
Dodane dnia 13-06-2013 23:22
z tydzień to ja będę myślał co tu napisać hehe, ale etap drugi, wię czemu nie trudniejszy;)
dzięki za głosy, pozdrawiam, a zabawa przednia:)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-06-2013 00:50
Hej, hej, gratulacje dla wygranych!

Też bym pewnie nikogo nie wytypował, bo nie czytuję prawie nic. :p

Anonimowa, hmm... ciekawisz, Kasiu, oj, ciekawisz. ;)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
zajacanka Użytkownik
  • Postów: 1371
  • Skąd: UK
Dodane dnia 14-06-2013 01:00
Silvus napisał:
Też bym pewnie nikogo nie wytypował, bo nie czytuję prawie nic


Silvus, nie trzeba czytać, trzeba dedukować ;) Może to mało popularne na portalu literackim, ale matematyka, logika, dedukcja, rachunek prawdopodobieństwa mają nawet tu zastosowanie :)
Make peace not war.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 14-06-2013 01:28
A, zajacanko, oczywiście masz rację, ogólnie rzecz ujmując. ;) I na pewno mało popularne, skoro nawet ja z tego nie korzystam. :p
Z rzeki (co się do niej dwa razy nie wejdzie) nie wytypuję, ale... wiesz co? Chyba masz i tu rację! Mam jedną przesłankę do dedukcji, bo czytuję od czasu do czasu niewidoczną. :) :)



A, i gratuluję oczywiście także tym, którzy nie wygrali! (Zapomniałbym, oj, nieładnie, Silve, nieładnie).
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 14-06-2013 09:45
Tym razem się nie udało, chociaż początek i koniec głosowania tak pięknie wyglądał ;) No i mam satysfakcję, że mój tekst został przypisany Olafowi :)

Gratulacje dla tych, którzy przeszli dalej. Z niecierpliwoscią czekam na kolejne opowiastki. Drugie zdjęcie jest piękne :)

P.S. Mój tekst też jest już w poczekalni :)

P.S. 2. Zastanawiam się nad oddawaniem głosów przez zawodników. W moim przypadku okazało się to kontraproduktywne. Gdybym nie zagłosowała, przeszłabym dalej...
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
mizantrupia Użytkownik
  • Postów: 90
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2013 10:31
gdzie można zobaczyć typowania ktonapisałco? jakoś mi to umknęło.

szczerze mówiąc, w ogóle nie podoba mi się pomysł głosowania przez uczestników. jasne, że większość odda mniej głosów, by nie odsłaniać się bezczelnie ze swoim tekstem, ale ogólnie jakoś mi to nie leży.

gratuluję wszystkim
robię foteczki
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 14-06-2013 10:32
Hubert oczekuje w poczekalni :)



Znowu Plusssz Lady :-/
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2013 10:33
Mizantrupio w tym wątku kilkanaście postów wcześniej są wyniki:)
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
mizantrupia Użytkownik
  • Postów: 90
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2013 10:41
nono. chodziło mi o "strzelankę", ale już znalazłam, jakoś przegapiłam trzecią stronę tematu.
robię foteczki
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 14-06-2013 12:15
Magicu napisała:
Zastanawiam się nad oddawaniem głosów przez zawodników. W moim przypadku okazało się to kontraproduktywne. Gdybym nie zagłosowała, przeszłabym dalej...

Oddawanie głosów było dobrowolne. Myślę, że taki gest sporo dobrego mówi o człowieku :) i nadaje "walce" innego oblicza.
Jak obserwowałam punktację, to wierz mi, że niektóre głosy (gdyby na przykład zakończyć głosowania w chwili oddania go przez zawodnika) eliminowały głosującego albo oddalały od zwycięstwa.
Jednak wszystko można zmieniać, to pierwsza edycja, na której mogę się uczyć i poznać Wasze zdanie (czy to biorących udział, cz to głosujących). Więc jeśli będą protesty czy sugestie zmian, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich w przyszłości dokonać :).

Olaf Tumski napisał:
Hubert oczekuje w poczekalni

Dziś wieczorem wrzucę na główną (widziałam, ze już wczoraj w nocy był :)).

Magicu napisała:
Mój tekst też jest już w poczekalni

Jutro w porannym dodaniu będzie :)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Zola111 Recenzent
  • Postów: 1645
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2013 02:33
Gratuluję zwycięzcom tego etapu. Cieszę się, że moje typy także nie okazały się strzałem w płot :)

Na marginesie dyskusji:

Zgadzam się z głosem, że Uczestnicy mogliby darować sobie głosowanie na teksty konkurentów. To naprawdę niezręczne.

Pozdrawiam,

z.
zo
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2013 08:24
Żałuję tylko, że nikt nie zgłaszał uwag, zanim ktokolwiek zaczął głosować.

I powtórzę - nie było przymusu głosowania przez Zawodników. Nie istnieje w regulaminie zaznaczenie, że kto nie zagłosuje, tego tekst nie będzie się liczył (czyli z gruntu odpadnie), a zdaje się, że taki punkt znajduje się w końkursie naszej Monki: "4. Każdy uczestnik ma obowiązek głosowania, inaczej jego utwór zostanie pominięty przy podliczaniu głosów, nawet jeśli wygra". Wybaczcie, że muszę się posiłkować innym konkursem (i brakiem niezadowolenia), by obronić swoją decyzję (notabene - gdyby podczas organizowania pojedynków literackich nie pojawił się głos, że dobrze by było, gdyby zawodnicy mogli głosować, nie wiem, czy bym nawet o takiej opcji pomyślała).

Ale dobrze, że wyrażacie własne zdanie.

Konkurs jest dla ludzi, nie będę się spierać.
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-06-2013 12:25
Wasinko, wg mnie masz rację. Jak widać, czego nie ma w regulaminie, prowadzi zaraz do niejasności. ;)
Wasinka napisała:
Myślę, że taki gest sporo dobrego mówi o człowieku

A mówi. :)

Btw. jakbym nie wiedział, że to zdjęcie, to bym nie uwierzył. Przepiękne! I jakie skojarzenia. ;)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
mizantrupia Użytkownik
  • Postów: 90
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2013 13:35
bo to nie jest zdjęcie, tylko grafika.
robię foteczki
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 15-06-2013 13:58
No właśnie takie miałem pierwsze wrażenie, ale spotkałem się z takim przerabianiem zdjęć, że mogłem i to założyć. ;) Tak czy siak - cudne. :)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2013 22:13
Silvus napisał:
Wasinko, wg mnie masz rację. Jak widać, czego nie ma w regulaminie, prowadzi zaraz do niejasności

A mnie się wydawała, że jest jasno - "może" nie znaczy "musi". Prawdopodobnie nie nadaję się do tworzenia regulaminów i prowadzenia konkursów, bo zawsze pojawia się jakiś problem, podczas gdy u innych organizatorów - praktycznie nigdy :). Ale nic to.
Jednak takie zdania mnie martwią:
Magicu napisała:
Gdybym nie zagłosowała, przeszłabym dalej...

a martwią dlatego, że sugerują, że ktoś, kto przeszedł, przejść nie powinien.
Ale z drugiej strony, czy słusznie zrobiłam, zaliczając głos Pabla, który był po czasie? Gdybym tego nie zrobiła, nie byłoby takich stwierdzeń. A więc znowu moja decyzja była zła?

Dobra, tak sobie powypisywałam. Chciałam, żeby było dobrze, ale nie wyszło. Trudno.
W następnym etapie Zawodnicy nie będą mogli głosować - widzę tylko głosy za taką opcją (Magicu, Zola, mizantrupia), więc tak będzie. Zmieni się też prawdopodobnie system oceniania, choć nie jakoś bardzo.

Tymczasem czekam na opowieści - przypominam: dwudziestego o dwudziestej kończy się termin. Jeśli wszyscy napiszą wcześniej, to oczywiście można też wcześniej rozpocząć głosowanie.
Limit - 2 tys. znaków ze spacjami.
Obraz - jak powyżej.


Życzę Weny.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?