Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2013 22:40
Wasinka"
Jednak takie zdania mnie martwią:
[quotef="Magicu napisała:
Gdybym nie zagłosowała, przeszłabym dalej...

a martwią dlatego, że sugerują, że ktoś, kto przeszedł, przejść nie powinien.
Ale z drugiej strony, czy słusznie zrobiłam, zaliczając głos Pabla, który był po czasie? Gdybym tego nie zrobiła, nie byłoby takich stwierdzeń. A więc znowu moja decyzja była zła?

.[/quotef]

Miałam się nie odzywać, bo stwierdzenie Magicu wydawało mi się absurdalnym zarzutem do całej zabawy, bo mam nadzieję, że jednak się bawimy z klasą a nie będziemy sobie za chwilę w kuluarach podstawiać nóg, bo trzeba wyciąć w pień konkurencję.

Ja wysnuwając takie wnioski najpierw uderzyłabym się w pierś i zapytała czy mój tekst był na tyle dobry? czy może decyzja publiczności, która głosowała tak a nie inaczej powinna mi dać coś do myślenia....

Może warto by od tego zacząć a nie zwalać na regulamin i organizację.

Mieliśmy wolną wolę, a to tylko zabawa:)

Wasinko głowa do góry!
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Magicu Użytkownik
  • Postów: 222
  • Skąd: Leverkusen
Dodane dnia 15-06-2013 22:49
Wasinko, jesteś najlepszą moderatorką konkursów, jaką można sobie wymarzyć :) Ja, broń boże, nie chciałam sugerować, że przeszły teksty, które nie powinny, albo, że czuję się urażona moją porażką. Przecież to tylko zabawa. Jednak nie da się ukryć, że w takim głosowaniu, jakie było, głos jednego użytkownika mógł całkowicie zmienić wyniki. Nie jestem pewna czy to dobrze. Ponieważ zabawa "Słowo w kadrze" jest w fazie testów, chciałam podzielić się swoimi spostrzeżeniami. To wszystko. Przepraszam, jeśli kogoś obraziłam lub zrobiłam przykrość.
Co złego, to nie ja ;)
Nie jest naj­ważniej­sze, byś był lep­szy od in­nych. Naj­ważniej­sze jest, byś był lep­szy od sa­mego siebie z dnia wczorajszego. - Mahatma Gandhi
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 15-06-2013 23:16
No to uff, uff.
Grinuś, :):)
Magicu :):)


Myślałam, że taka punktacja będzie bardziej sprawiedliwa właśnie, a tu jednak inne odczucia.
W następnym etapie będziemy się poruszać tylko w granicach trzech punktów (i będzie z nimi można zrobić wszystko), zobaczymy, czy to okaże się bardziej trafne rozwiązanie.
O uwagi zawsze proszę, bo przecież chodzi o to, by Zawodnicy dobrze się bawili; w tym przypadku chodziło mi o to jedno zdanie i wiecie dlaczego, bom się nawzdychała.


Pozdrawiam księżycowo i czekam na obrazy słowne do dwudziestego.
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Kaero Użytkownik
  • Postów: 864
  • Skąd: Wałcz/Poznań
Dodane dnia 16-06-2013 11:54
Wasinka napisała:



Ale z drugiej strony, czy słusznie zrobiłam, zaliczając głos Pabla, który był po czasie? Gdybym tego nie zrobiła, nie byłoby takich stwierdzeń. A więc znowu moja decyzja była zła?



Wasinko, chciałam zauważyć, że głos Pabla został oddany dokładnie w tym samym momencie, w którym Ty napisałaś swój post (mianowicie oba były dodane o godzinie 20:01). To oznacza, że Pablo zdążył, bo oddawał głos jeszcze o czasie, po prostu jego post znalazł się pod Twoim, o czym zadecydował pewnie ułamek sekundy. Dobrze więc zrobiłaś, że go zaliczyłaś.

A to, że jeden głos decyduje o "być albo nie być", jest zupełnie normalne. To samo było w pojedynkach (swoją drogą, w pojedynkach właśnie brakowało mi opcji głosowania przez uczestników), gdzieś musi być granica.

Dlaczego uczestnicy nie mieliby głosować? Przecież nawet gdy są wybory, kandydaci mogą głosować i, co więcej, nikt im nie zabrania oddać głosu na siebie. Moim zdaniem dobre jest tutaj danie ludziom wyboru, chcesz - głosuj, nie chcesz, to nie.
A ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2013 12:21
Biorąc pod uwagę moje sumienie i sposób prowadzenie zabawy, jaki sobie obrałam - nie pytałabym, czy decyzja była słuszna :) W zasadzie głosowanie miało skończyć się o 20.00, poza tym czasem ułamki sekundy decydują. Gdybym była tego typu prowadzącą - mogłabym się zawziąć :) Ale dla mnie to luźna zabawa, więc tak to traktuję.
Mnie chodziło o to, że gdy zarzucamy sobie jakieś regulaminowe czy po-regulaminowe niedociagnięcia, to można to zrobić od każdej strony i zastanawiać się nad każdą decyzją i jej konsekwencjami. Ale to zostało już wyjaśnione z Magicu. :)


Dlaczego uczestnicy mieliby nie głosować? Powyżej trzy osoby argumentowały przeciw. Jestem rozdarta ;)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2013 12:23
Wasinka napisała:


Dlaczego uczestnicy mieliby nie głosować? Powyżej trzy osoby argumentowały przeciw. Jestem rozdarta ;)


A ilu było w tej trójce uczestników tej zabawy?

Ilu uczestników głosowało?
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Kaero Użytkownik
  • Postów: 864
  • Skąd: Wałcz/Poznań
Dodane dnia 16-06-2013 12:30
green napisała:
Wasinka napisała:


Dlaczego uczestnicy mieliby nie głosować? Powyżej trzy osoby argumentowały przeciw. Jestem rozdarta ;)


A ilu było w tej trójce uczestników tej zabawy?

Ilu uczestników głosowało?


Tej trójce była jedna osoba, a uczestników głosowało więcej.

Wasinko, mnie chodziło o to, że Pablo najprawdopodobniej rozpoczął głosowanie jeszcze przed 20: czytał opowiadania i pisał post - tak musiało być, skoro o 20:01 ukazał się na forum - nie sądzę, żeby wszystko odbyło się w ciągu minuty. Dlatego też wszystko poszło zgodnie z regulaminem, jeżeli weźmiemy ten fakt pod uwagę.
A ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2013 12:32
Kaero napisała:
green napisała:
Wasinka napisała:


Dlaczego uczestnicy mieliby nie głosować? Powyżej trzy osoby argumentowały przeciw. Jestem rozdarta ;)


A ilu było w tej trójce uczestników tej zabawy?

Ilu uczestników głosowało?


Tej trójce była jedna osoba, a uczestników głosowało więcej.




Kareo ja wiem:) chodziło mi o uświadomienie czy przypadkiem nie jest zbytnio rozdmuchany problem...

Głosowała większość z nas:)
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Kaero Użytkownik
  • Postów: 864
  • Skąd: Wałcz/Poznań
Dodane dnia 16-06-2013 12:36
green, wiem, że wiesz, w końcu sama jesteś uczestniczką. Tak napisałam, ot, w ramach poparcia :)
A ja leżę i leżę i leżę i nikomu nie ufam i nikomu nie wierzę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2013 12:41
:):):)
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 16-06-2013 13:49
Kaero, z głosem Pabla to tylko rozdmuchanie przeze mnie kwestii, żeby coś zobrazować. Przecież jak dla mojego sumienia, nie było opcji, żeby nie uznać :)


Dziękuję, Grinuś i Kaero, za słowo.

Tak czy owak, mam o czym pomyśleć, a ten temat jest po to, żeby wyrażać właśnie opinie. To jest zabawa (mimo że konkursowa) i nie chciałabym, by ktoś odszedł po niej z niesmakiem :).

[Dodano 17-06-2013 13:34]
Pierwsza praca dotarła :)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 17-06-2013 13:35
Opowiadanko do II etapu przesłane.

A co do gorącej dyskusji czy uczestnik może głosować czy nie, to przyznaję głosowałem i nawet przez moment nie zastanawiałem się czy to mi pomoże czy raczej zaszkodzi. Punktowałem teksty, które najbardziej mi się podobały i już. A pomysł na konkurs znakomity :)


I tradycyjnie muszę wpisać "Plusssz Lady". Czy ktoś to robi specjalnie?
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2013 13:58
Otrzymałam :)

Cieszy mnie, że pomysł się podoba.
No i mam kolejny głos za możliwością głosowania Zawodników. Chyba pozostaniemy przy tym co było, jednak.


Plusssz Lady to forma reklamy, więc chyba specjalnie :)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2013 14:00
Olaf Tumski napisał:
Opowiadanko do II etapu przesłane.


a ja w lesie...:)
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2013 14:02
Jeszcze cztery dni niemal. Zdążysz;)
Chyba że las to sceneria to tekstu i jesteś tam, gdzie powinnaś:)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
green Użytkownik
  • Postów: 349
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2013 14:05
Optymistka:)
Ucze­ni wy­liczy­li, że jest tyl­ko jed­na szan­sa na bi­lion, by zais­tniało coś tak całko­wicie ab­surdal­ne­go. Jed­nak ma­gowie ob­liczy­li, że szan­se jed­na na bi­lion spraw­dzają się w dziewięciu przy­pad­kach na dziesięć.

Terry Pratchett
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Wasinka Użytkownik
  • Postów: 4334
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2013 14:06
Chi chi :)
Do góry
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 17-06-2013 17:09
Ja też zupełnie bez weny.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 17-06-2013 17:57
Wrócę jeszcze do tematu głosowania i wszelkich wątpliwości.
Od zawsze lubiłam konkursy na PP. Nawet wtedy, kiedy mogłam brać w nich udział i brałam. Dlaczego? Panowała w nich przyjazna atmosfera. Uczestnicy komentowali opowiadania konkursowe, udzielając rad rywalom, pomagali z tekstu przeciętnego zrobić naprawdę dobry. Sama kilka razy dostałam PW albo komentarz, który mi pewne sprawy uzmysłowił. Od zawsze była to rywalizacja na zasadzie zabawy, a nie wydzierania sobie nagród i podkładania nóg. Oczywiście, że wygrana cieszy, ale nie warto zatracać atmosfery przyjaźni. Bo przecież w zdecydowanej większości jesteśmy przyjaciółmi.
To co, że głos padł minutę po 20? A może komuś późnił się zegarek? Czy minuta jest sprawą wartą afery? To nie jest gra o milion.
Dlaczego uczestnicy mieliby nie głosować, skoro mają ochotę? Niech to zrobią zgodnie z własnym sumieniem i uczciwością. A jeśli wolą nie, nie wnikam z jakiego powodu, nikt ich nie zmusza.
W tych zabawach najważniejsze jest to, że się rozwijamy twórczo, że próbujemy czegoś nowego, że poznajemy się lepiej i zaprzyjaźniamy. A kto wygra? Nie uważacie, że to jest sprawa istniejąca jakby nieco z boku?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Słowo w kadrze - głosowanie w etapie pierwszym
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 17-06-2013 18:41
Popieram. Nic dodać, nic ująć :) Przecież tu o zabawę chodzi. Jeśli chcecie nagród, regulaminów i rywalizacji wysyłajcie na oficjalne konkursy. Pełno ich. :)
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?