Na początku ubiegłego roku...
Autor
Na początku ubiegłego roku...
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 23-05-2008 18:39
Postanowiłem zostać pisarzem. Po pierwsze, nie lubię czytać, więc logicznym jest, że powinienem pisać. Po drugie, zainspirowała mnie ta pani, która zarobiła miliony na przygodach małego czarodzieja. Podobno najpierw była gospodynią domową i dopiero później została pisarką. No dobrze, ja gospodarzem domu nie jestem, ale czasem zmywam naczynia i wstawiam wodę. Zdarza się nawet, że odkurzam. Nie musiałem się długo przekonywać, że mam spory potencjał! Owszem, przyznaję, że ortografię i gramatykę znam wyłącznie na intuicyjnym poziomie, ale zasób słów mam przecież całkiem spory. Nie zastanawiając się długo usiadłem przed monitorem i położyłem dłonie na klawiaturze. Poczułem się niczym natchniony wirtuoz, który za chwilę zamknie oczy i zagra najpiękniejszą melodię jaką świat słyszał. Otworzyłem oczy i postanowiłem, że zacznę od tytułu. Przez dosyć długą chwilę nie mogłem wymyśleć nic sensownego i nagle zrozumiałem! Tytuł wymyśla się na końcu, kiedy już wszystko jest jasne. Żaden problem, najpierw napiszę moją książkę, a na końcu dodam tytuł. To znaczy nie na końcu, ale na początku. Na końcu go tylko wymyślę. Jak postanowiłem, tak zrobiłem. Pominąłem tytuł książki i napisałem: "Rozdział I". I znowu problem. Nie miałem tytułu rozdziału. Niestety, nie tylko nie tytułu, brakowało mi również treści. Uznałem więc, że najpierw napiszę to co mam do napisania, a potem uzupełnię wszystkie tytuły. No tak, ale czułem, że gdybym miał tytuły to wiedziałbym o czym pisać. W mojej głowie kołatała się jedna myśl. Jajko czy kura? Jajko czy kura? Jajko czy kura? Nagle zdałem sobie sprawę, że nie ustaliłem czy to tytuł jest jajkiem czy może jednak treść. Zdenerwowany wyłączyłem komputer i zrozumiałem, że najpierw muszę rozwiązać ten podstawowy dylemat i dopiero wtedy będę mógł spokojnie pisać. Szkoda tylko, że podejmując decyzję o zostaniu pisarzem nie miałem pojęcia, że najpierw muszę zostać filozofem. Bez sensu, prawda?
Do góry
Autor
RE: Na początku ubiegłego roku...
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 24-05-2008 00:04
Spróbuj coś krótkiego - wyżyj się filozoficznie i pisarsko :)
i dawaj na portal! :)
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Na początku ubiegłego roku...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-05-2008 10:59
"Ta Pani" rzeczywiście fajnie sobie pisze. Nawet taki anty - fantastyk jak ja, potrafił się wciągnąć. Też nie lubię czytać, ale obok niektórych tekstów, nie mogę przejsc obojętnie. Mam nadzieję, że takie będziesz nadsyłał.
Do góry
Autor
RE: Na początku ubiegłego roku...
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 24-05-2008 11:21
Hehe
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Na początku ubiegłego roku...
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 24-05-2008 11:47
A ja lubię czytac i z chęcią przeczytam, czy w końcu rozgryzłeś ten wieczny problem jajka i kury :)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Na początku ubiegłego roku...
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 24-05-2008 19:36
Moi drodzy, nie mogę zbyt często pisać, ponieważ nie ukrywam, że podoba mi się ranga, jaką aktualnie posiadam B)
Do góry
Autor
RE: Na początku ubiegłego roku...
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 24-05-2008 23:45
Jestem trochę ciekaw co z tego wyjdzie. Reżyser, który nie ogląda filmów, pisarz, którzy nie czytał. Nie oczekuję zbyt wiele, ale czekam i zajrzę.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Na początku ubiegłego roku...
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-05-2008 22:38
Też lubiłam najbardziej być obibokiem. I tez starałam się jak najdłużej utrzymać ten stan. Masz oryginalny avatar. Twoja robota?
Do góry
Autor
RE: Na początku ubiegłego roku...
ekonomista Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 25-05-2008 22:55
Tak, moja robota. Szczerze mówiąc nic mądrzejszego nie przyszło mi do głowy :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?