Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Autor
Czy pomagasz innym bezinteresownie?
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 10-07-2008 23:30
Jeśli tak to w jaki sposób,kiedy i dlaczego?
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Draculina Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd: Jasło
Dodane dnia 11-07-2008 00:22
ja wypaliłam właśnie kumpeli dvd z teledyskami, tekstami, zdjęciami i piosenkami jej ulubionego zespołu, ot, tak. czy to się liczy?;)

poza tym, to zazwyczaj staram się być bezinteresowna, chociaż- nie przeczę- nie jestem święta i czasem po cichu liczę na coś.;)
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
ANETA Użytkownik
  • Postów: 218
  • Skąd: Sochaczew
Dodane dnia 11-07-2008 00:35
Cytat:
Draculina napisał/a:
poza tym, to zazwyczaj staram się być bezinteresowna, chociaż- nie przeczę- nie jestem święta i czasem po cichu liczę na coś.;)




Zgadzam się, ja też czasem po cichu na coś liczę, pomagając bezinteresownie...;);)
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Arkady Użytkownik
  • Postów: 1284
  • Skąd: Tychy
Dodane dnia 11-07-2008 00:52
Jeżeli pomagam komuś np na drodze, zawsze to robię bezinteresownie na zasadzie: ja pomagam tobie, Ty pomóż komuś w potrzebie... nigdy nie wiadomo kiedy sam będziesz potrzebował pomocy a wtedy co? To taki łańcuszek "dobrej woli". B)
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 11-07-2008 14:32
ja nie potrfię nie pomagać. żyje dla ludzi. moim najbliższym pomagam jak tylko mogę.
czasem nie widzę prolemu. wtedy ktoś musi mi powiedzieć, że potrzebóje pomocy, a ja biegnę od razu.
choc o wiele bardziej wolę pomagać 'duszy' niż ciału. :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
faith Użytkownik
  • Postów: 771
  • Skąd: Szprotawa/Zielona Góra
Dodane dnia 11-07-2008 15:56
a ja czasami mam wątpliwości czy istnieje taka prawdziwa bezinteresownosc... bo w końcu nawet jeśli za pomoc drugiemu człowiekowi nie otrzymujemy nic materialnego, to robimy to dla własnej satysfakcji, by czuc sie lepszym człowiekiem, ten ktos nie musi dla nas robic nic a my mimo wszystko pomagając mu czujemy sie lepszymi, trudno mi powiedziec czy to jest całkowicie bezinteresowne :)

ale jesli tak jest... to ja czesto pomagam, tak po prostu, by pomoc, samej poczuc sie lepiej i sprawic radosc komus innemu, mysle ze to jest bardzo wazne ;)
Jest nas sosen w lesie wiele,
jeśli umiem to się z nimi rozdarciem dzielę.
Bywają sosny, co się wiatrom nie skłonią,
ale mój pień wiotki, wiatr zwykł kłaść go dłonią.


Lao Che
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Dominik Użytkownik
  • Postów: 86
  • Skąd: Pabianice
Dodane dnia 11-07-2008 16:11

Im więcej dasz, tym więcej dostaniesz, niezależnie od tego co ofiarujesz...

Bezinteresownej pomocy trudno szukac, zupełnie jak ze świecą wieczorem szukanie ciemnej zapalniczki w trawie. Warto pomagac, warto dostrzec ,że Ty to ja.
"Każda Twoja myśl jest czymś realnym - jest siłą" - Prentice Mulford
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
kate-rama Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2008 16:42
W ludzką bezinteresowność nie wierzę, ale całe szczęście mam nieludzki wzorzec i to jemu staram się dorównać;)

W życiu i będąc sobą prawie cały czas robię coś dla innych, a tutaj, będąc Kasią, staram się komentować innych jak najkonstruktywniej. I jak na razie pierwsza opcja lepiej mi wychodzi.

pozdrawiam kasia
we're growing much older
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 11-07-2008 18:03
Cytat:
faith napisał/a:
a ja czasami mam wątpliwości czy istnieje taka prawdziwa bezinteresownosc... bo w końcu nawet jeśli za pomoc drugiemu człowiekowi nie otrzymujemy nic materialnego, to robimy to dla własnej satysfakcji, by czuc sie lepszym człowiekiem, ten ktos nie musi dla nas robic nic a my mimo wszystko pomagając mu czujemy sie lepszymi, trudno mi powiedziec czy to jest całkowicie bezinteresowne :)



taak. robimy to z jakichs powodów. ale moim zdaniem to, iż chcemy komuś sprawić radość bądź samym sobie sprawić jakąś droną satysfakcję wcale n ie jest złym powodem.
bezinteresowność moim zdaniem bardziej odnosi sie do rzeczy materialnych.
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2008 18:20
Pomagam innym, bo lubię jak ktoś się uśmiecha. Bronię innych bo nie lubię jak ktoś się smuci. Nie znoszę widoku nieszczęśliwych łez. Nie chcę w zamian nic. Przecież mamy tylko określony czas na życie B)
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 11-07-2008 20:24
bezinteresowność istnieje tylko czasami trudno jej dotknąć..:)
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Rusma Użytkownik
  • Postów: 43
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2008 23:43
Staram się pomagać, choć nie zawsze to robię. Ogólnie żyję w przekonaniu że warto czynić dobro.
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
teresa481014 Użytkownik
  • Postów: 196
  • Skąd:
Dodane dnia 14-07-2008 09:52
Przekonanie to mało.Proszę zwrócić uwagę,że z tą bezinteresowną pomocą jest coś nie tak - mamy tylko 11 wypowiedzi!
Co o tym sądzić?
Wciąż jestem
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Andar Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Nottingham
Dodane dnia 14-07-2008 12:57
Pomagam.Wierzę,że wszystko co czymimy-powraca do nas z nawiązka,zrówno dobre jaki i złe..
Jeśli ktoś mnie poprosi o pomoc-nigdy nie odmówię.
"Ludzie chcą kłamstw,które pomagają im żyć"
Terry Pratchett.
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
wwwolekpl Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 18-07-2008 22:12
Chyba każdy w pozornie bezinteresownej pomocy na "coś" liczy. Człowiek ma taka naturę. Ktoś powie że nieprawda -bo On jest bezinteresowny -możliwe-nie neguję tego ale mnóstwo jest ludzi pozornie tylko bezinteresownych którzy jednak liczą na miejsce w Niebie, że zostanie im wszystko policzone-nawet te małe czyny i wcale to nie jest czymś złym.

..ale sie zamotałem:smilewinkgrin:-ale chyba odczytacie moje przemyślenia na ten temat.
:)pozdrawiam
Świat jest tylko polem bitwy która nie ma dna.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-07-2008 22:30
zapraszam do tematu "pajacyk" na forum :)
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Vanillivi Użytkownik
  • Postów: 1049
  • Skąd:
Dodane dnia 19-07-2008 00:32
Cytat:
teresa481014 napisał/a:
Przekonanie to mało.Proszę zwrócić uwagę,że z tą bezinteresowną pomocą jest coś nie tak - mamy tylko 11 wypowiedzi!
Co o tym sądzić?

ten teat jest strasznie tendencyjny, a nie chce mi się wymyślac jakiejś błyskotliwej odpowiedzi.
http://www.cala-reszta-nocy.blogspot.com Mój blog o życiu, podróżach i pisaniu.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-07-2008 10:30
sądzę, że zamiast prowadzić dyskusje najlepiej po prostu coś zrobić, ewentualnie powiadomić innych jak też mogą pomóc, ale o tym piszemy w "pajacyku" jak już pisałam wcześniej :)
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Siri Użytkownik
  • Postów: 41
  • Skąd:
Dodane dnia 19-07-2008 12:06
Cytat:
LittleRedRose napisał/a:
sądzę, że zamiast prowadzić dyskusje najlepiej po prostu coś zrobić, ewentualnie powiadomić innych jak też mogą pomóc, ale o tym piszemy w "pajacyku" jak już pisałam wcześniej :)



Nie zgodzę się z administratorem. Przejrzałam wspomniany temat. Są tam praktycznie same linki do strony Pajacyk. Nie ma nic o tym, dlaczego robimy coś bezinteresownie. Dlatego pozwolę sobie dodać również coś od siebie.

Ja bezinteresownie dzielę się marzeniami.

A w codziennym życiu taką mam pracę, by robić coś bezinteresownie (choć może nie do końca, bo w sumie za to mi płacą. Jednak za takie pieniądze, nadal uważam to niemal za wolontariat.)
Do góry
Autor
RE: Czy pomagasz innym bezinteresownie?
Alkomat Użytkownik
  • Postów: 1
  • Skąd:
Dodane dnia 19-07-2008 12:57
Generalnie nie istnieje coś takiego jak bezinteresowna pomoc. Ludzie są z natury egoistami i robiąc coś dla kogoś, zawsze robią coś dla siebie. Czy to liczą, że koleżanka będzie bardziej ich lubiła(to faceci), czy to liczą na rewanż w bliżej nieokreślonej przyszłości, czy też po prostu lepiej się czują pomagając innym.

Powodów, dla których pomagamy jest wiele. Jednak zawsze są one egoistyczne. I w tej kwestii nie ma wyjątków.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?