Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Autor
Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
 • Postów: 244
 • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 20-05-2016 14:42
Od lat mam pewien pomysł na zażegnanie konfliktu jaki dotknął Polskę i chciałbym się dowiedzieć jakie Państwo macie zdanie w tej kwestii?

Otóż od dłuższego czasu widać wyraźnie, że w Polsce żyją obok siebie dwa narody, dusząc się ze sobą, nienawidząc wzajemnie i walcząc ze sobą przy użyciu najprzeróżniejszych metod. Czy nie czas najwyższy na to, aby wysunąć postulat podziału terytorium wzorem Korei? Dziwię się, że nie padła jeszcze taka propozycja, ale mam cichą nadzieję, że niebawem świat zaproponuje nam takie rozwiązanie. Może będzie to UE, może USA, a może ONZ.
Mamy dziś naród pisowski: silny i jednolity, którego poglądów, ani stosunku do reszty obywateli nic nie zmieni, dlatego że przyczyny tego stanu rzeczy tkwią głęboko w ich charakterach i mentalności. I mamy całą resztę narodu: od lewaków po skrajnych liberałów, którzy wyraźnie nie chcą pisowskiej okupacji. Przy czym tych drugich jest więcej. Naród pisowski to najwyżej jedna trzecia obywateli, przy czym ich przedstawicieli do władzy wyniosło 6,2 mln wyborców.
Jestem za tym, żeby PiS i opozycja usiadły do stołu i podzieliły kraj na dwie mniej więcej równe części (z korzyścią dla PiSu). Wzdłuż granicy niech zostaną położone zasieki z drutu kolczastego o kilometrowej szerokości i niech to będą dwa całkowicie niezależne od siebie państwa z absolutnym zakazem przekraczania granicy w obie strony.
Jestem przekonany, że państwo pisowskie - niech nazywa się Polską, czy jak tylko sobie życzy, rozkwitałoby wówczas bez przeszkód jako ten monolit światopoglądowy, etyczny i ekonomiczny. Natomiast ja mógłbym żyć wśród ludzi zróżnicowanych i ścierających się opcji, czego pragnę najbardziej.

Na dzień dzisiejszy, to oni postulują, żebym ja wypier...lał z Polski, ale przecież ja tu mam rodzinę, wielu przyjaciół i hipotekę. Moi przyjaciele też mają rodziny, przyjaciół i hipoteki. Dlatego nikt nie chce wypier...lać. Tym bardziej, że nasi przodkowie i niektórzy z nas samych walczyli o wolność tego kraju. Walczyli o demokrację, za którą tęsknimy najbardziej.

Po co zwalczać się wzajemnie i nienawidzić całe życie, skoro można sprawiedliwie podzielić terytorium i żyć nie wchodząc sobie w drogę? Uważam, że nie ma żadnej możliwości dogadania się z pisowcami i zgodnego z nimi współżycia. Oni uważają tak samo, a nawet jeszcze bardziej. Po co się gnieździć i dusić w jednym państwie? Zrobić dwa państwa i każdy będzie miał to co chce.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
mike17 Użytkownik
 • Postów: 1023
 • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-05-2016 16:32
Szczepan Gender napisał:
Natomiast ja mógłbym żyć wśród ludzi zróżnicowanych i ścierających się opcji, czego pragnę najbardziej.

Kpisz, czy o drogę pytasz?
Jakim zróżnicowanym, jakie ścierające się opcje - opcje ścierają się teraz i twoja dostaje na dupsko baty, że się KODomici muszą po ulicach szlajać i zawyżać (sic!) swoją bytność na wiecu, ale jak widać ta opcja oszustwo ma we krwi, tudzież na swój KRAJ lubi donosić do Uni - bydło i żenada.
Za sanacji odebrano by im w trybie natychmiastowym obywatelstwo polskie, tak jak zrobiono w przypadku komunistów walczących w Hiszpanii po stronie komunistycznych morderców, inspirowanych przez ZSRR.

Zresztą nie jest wcale zróżnicowana: byli ubecy, dzieci, wnuki ubeków, kolesie-pełowcy, ojcowie sławetnych afer i wszelakie lewactwo, tudzież tzw. ludowcy, co to jakiś czas temu "wybory samorządowe wygrali" - he he he, myślę, że to zostanie rozliczone.
Ponadto wszelaka komuna, postkomuna, liberały, co to pod stołem i pod dywanem brały na cmentarzach i w aferach hazardowych, taśmowych i wszystkich, które NIEBAWEM zostaną rozliczone.
Także antyklerykały, ale tacy to już wiele razy chcieli wyżej wała skoczyć.
Nikt tu kraju dzielić nie zamierza, ale porządek musi być i PEŁO oraz jej krętactwa zakończą się na salach sądowych, republika kolesi i cwaniaków się skończyła - ktoś w końcu powiedział STOP ROZKRADANIA POLSKI.
KODomici nie cofną historii - każdy pamięta rządy PEŁO i wie, jak to wyglądało.

Na koniec zaznaczam, że nie jestem zainteresowany dyskusją na ten temat, wyraziłem własne zdanie i przy nim pozostanę, nie rajcują mnie spory, bo nikogo nie zmuszam do mojej opcji, tym bardziej nikt nie zmusi mnie do innej :)
Zwykłe ustosunkowanie do posta powyżej :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
 • Postów: 244
 • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 20-05-2016 17:11
Nie kpię.
Kładę swój parszywy łeb, że władza pisowska nie przetrwa do najbliższych wyborów parlamentarnych. Ale elektorat pisowski pozostanie i będzie srodze zawiedziony, a ja chcę, żeby wszyscy byli szczęśliwi. Dlatego dziś, kiedy jeszcze PiS stanowi wielką siłę, proponuję usiąść do stołu i dać pisowcom szansę budowy własnego monolitycznego państwa, w którym nie będzie ubeków, ich rodzin, aferzystów, kodziaży i wszelkiego badziewia. W innym przypadku nowa władza będzie się mścić na pisowcach i stworzy procedury skutecznie uniemożliwiające przejęcie władzy w przyszłości przez przedstawicieli ludu pisowskiego. I sobie Mike 17 zapamiętaj tego mojego posta, bo ja chcę dla pisowców dobrze. Mają ostatnią szansę. Jeśli tego nie widzisz, to Twój problem. Poza tym nie rozumiem czego tak się pieklisz? Nienawidzisz tego wszystkiego o czym napisałeś, a ja przecież proponuję oddzielenie ziarna od plew i utworzenie dwóch odrębnych bytów państwowych! O co Tobie chodzi? Wolisz żyć w kotle nienawiści?
Nie widzisz, że nie ma najmniejszych szans na zmianę stanowisk? Na siłę się rzezać jedni drugich? O co tu chodzi?
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
 • Postów: 252
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 17:22
Szczepan Gender napisał:
Otóż od dłuższego czasu widać wyraźnie, że w Polsce żyją obok siebie dwa narody, dusząc się ze sobą, nienawidząc wzajemnie i walcząc ze sobą przy użyciu najprzeróżniejszych metod. Czy nie czas najwyższy na to, aby wysunąć postulat podziału terytorium


pan sugerujesz rozbiór Polski???!!!Szczepan Gender napisał:
Po co zwalczać się wzajemnie i nienawidzić całe życie
i tu wasz problem, że jak nie ma problemu koniecznie musicie go stworzyć

A w ogóle to powinien się pan wstydzić panie Szczepanie, żyjemy w takich fajnych czasach, czasach tolerancji, otwartości, różnorodności, a wychodzi z pana polakofobia, pisofobia, katolikofobia, nietolerancja..mowa nienawiści po prostu. Więcej wiary w ludzi!!! :)
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
mike17 Użytkownik
 • Postów: 1023
 • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-05-2016 17:29
Resztę rozstrzygną sądy, a póki co PIs-owi wciąż rośnie poparcie, bo wiedzieli, jak to się robi.
A kolesie ad kosz, ad kosz, ad...
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
 • Postów: 252
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 17:30
Szczepan Gender napisał:
Kładę swój parszywy łeb, że władza pisowska nie przetrwa do najbliższych wyborów parlamentarnych.


To może się sprawdzić. Działania KODu, Nowoczesnej, PO i całej tej ferajny są obliczone nie tylko na osłabiebnie wizerunku Polski w świecie. Jeśli Polacy będą odporni na opozycjną propagandę to odczują to portfelem (agencje ratingowe). Wtedy wybory wygra opozycja i mamy w Polsce Grecki scenariusz, czyli totalne ubezwłasnowolnienie i dalszy drenaż naszych portfeli. A rząd jak za PO będzie pilnował interesów międzynarodówki, a nie interesu Rzeczpospolitej i nas Polaków
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
 • Postów: 244
 • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 20-05-2016 17:40
Slavek napisał/a:
pan sugerujesz rozbiór Polski???!!!Rozbiór Polski to jest wtedy, kiedy wróg zewnętrzny wkracza na terytorium naszego kraju. Natomiast ja proponuję podział terytorium państwa zgodnie z prerogatywami, które uwypuklił Mike17. Od dziecka uważam, że granice państwowe są sztuczne, a wszelkie podziały pomiędzy ludźmi nie przebiegają wzdłuż granic administracyjnych państw, lecz światopoglądu. Mój jest skrajnie odmienny od tego jaki prezentuje PiS i jego elektorat. A takich jak ja są miliony. Pisowców również są miliony. Ludzi o podobnych do pisowców poglądach pełno jest w Rosji, w UE, czy w USA. Do moich poglądów także. Po co się żreć, skoro można się oddzielić.

Powiem tak:
Jeśli ja zobaczę dom pana Mike, czy pański dom Slavku, to natychmiast wykonam w tył zwrot i się odeń oddalę. Jeśli zobaczę, że wchodzicie panowie do kościoła, do którego ja się właśnie wybierałem, to natychmiast zawrócę. Jeśli zobaczę panów wchodzących do sklepu, to ja pójdę do innego sklepu. Ale jeśli któryś z panów przyjdzie pod mój dom zwracać mi uwagę na cokolwiek, to będzie spory problem. Tym ja się różnie od pisowców, że daleki jestem od wtrącania się w ich sprawy, ale wiem z autopsji - tak - z autopsji, że oni chcą mną rozporządzać według własnej hierarchii ważności, nie licząc się zupełnie z tym, że moja hierarchia jest całkowicie odmienna. I nigdy nie będzie zgody pomiędzy nami. Nigdy. Z tą różnicą, że ja to przyjmuję do wiadomości, a oni nie.

A teraz wklejam wybrane komentarze zwolenników PiS ustosunkowujące się do mojej powyższej propozycji na popularnym portalu internetowym:

~Kozłowski do ~Szczepański: Sluchaj Szczepanski.A ta reszta polski to kto? Trzeba byc rzeczywiscie bardzo i bardzo mocno wielkim przyglupem zeby myslec o czyms takim.Jeszcze troche i bedziesz mogl snuc takie przemyslenia w pierdlu.

~Co PO-WESZ? do ~Szczepański: TY POj,,B BANDYTO,jak Kretyna =HITLER,co to jest "WSZO"?Co POanalfabeto,debilu pryszczaty ?Co WESZ Łonowa na ci,,e Jewki i Swini Grzecha seryjnego ZŁODZIEJA Schetyny?


~JAN do ~Szczepański: WAS JEST 12% WEŚCIE 12 % POLSKI I ZOBACZYMY !!!! ZDECHNIECIE Z GŁODU BO NIE BĘDZIECIE MIELI KOGO OKRADAĆ !!!!!! W KOŃCU SIĘ POZARZYNACIE !!!!!!


~zmora do ~Szczepański: Proponuję Berezę Kartuską pobudować . Tak skierować wszystkich przeciwników , a nie cackać się jak obecny rząd z KOD-em .


~snajper do ~Szczepański: Was jest tylu co zwieźliście 7 maja na spęd.

~WK do ~Szczepański: ale ty jestes po .......y trollu ruski

~mp12345 do ~Szczepański: a kogo glupku bedziecie okradac


~Joanna do ~Szczepański: tylko, że to raczej Polacy popierają PIS a ta reszta chyba jest niewiadomego pochodzenia

~PYTEK? do ~Szczepański: No i POWIEDZ mi DURNIIU Pryszczaty PO 7 kl,jak Komorowski, GDZIE Wy PObandziory<POzlodzieje POswinie ,POSBecy,POWSIoki byscie mieli ten CHLE w Polsce?Chyba pod sukienka u Makreli i w rozporku u SSmana Szulca!No gdzie PedOl?W POTworkach?


~zmora do ~Szczepański: Szkoda , że piece wygaszono dla takich jak ty .

Gratuluję wartości chrześcijańskich, Królowej Polski Maryi, Królowi Wszechświata ze Świebodzina i wszystkim polskim chrześcijanom, nie wyłączając pana Mike i pana Slavka.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
 • Postów: 252
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 17:51
Szczepan Gender napisał:
Powiem tak:
Jeśli ja zobaczę dom pana Mike, czy pański dom Slavku, to natychmiast wykonam w tył zwrot i się odeń oddalę. Jeśli zobaczę, że wchodzicie panowie do kościoła, do którego ja się właśnie wybierałem, to natychmiast zawrócę. Jeśli zobaczę panów wchodzących do sklepu, to ja pójdę do innego sklepu. Ale jeśli któryś z panów przyjdzie pod mój dom zwracać mi uwagę na cokolwiek, to będzie spory problem. Tym ja się różnie od pisowców, że daleki jestem od wtrącania się w ich sprawy, ale wiem z autopsji - tak - z autopsji, że oni chcą mną rozporządzać według własnej hierarchii ważności, nie licząc się zupełnie z tym, że moja hierarchia jest całkowicie odmienna. I nigdy nie będzie zgody pomiędzy nami. Nigdy. Z tą różnicą, że ja to przyjmuję do wiadomości, a oni nie.


pan panie Szczepanie ma coś z Pawlaka ;)
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
 • Postów: 244
 • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 20-05-2016 18:07
Slavek napisał/a:
pan panie Szczepanie ma coś z Pawlaka ;)


A ci co ze mną dyskutują, to mają coś z Matki Bożej, czy Jezusa Chrystusa?
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
 • Postów: 252
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 18:10
Panie Szczepanie, myślę, że najwięcej to pan powiedział nam o sobie.

[Dodano 20-05-2016 18:11]
Szczepan Gender napisał:
A ci co ze mną dyskutują, to mają coś z Matki Bożej, czy Jezusa Chrystusa....eee bo nie rozumiem o co panu chodzi?
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Szczepan Gender Użytkownik
 • Postów: 244
 • Skąd: Jestem stamtąd.
Dodane dnia 20-05-2016 18:19
Slavek napisał/a:
...eee bo nie rozumiem o co panu chodzi?


Ja Panie Slavku mógłbym powiedzieć to samo o moich adwersarzach, ale zamiast tego wkleję Panu dla odmiany komentarze moich zwolenników dotyczącego tego samego tekstu:


~m. do ~Szczepański: To w częsci pisowskiej za chwile będzie tylko bezludna i spalona ziemia . Pisowcy nie potrafią funkcjonować bez wroga i winnego ich ich niedostatku - wzajemnie się pozabijają ......


~miedzy dzuma a cholera do ~Szczepański: To jest problem bo my mozemy bez nich zyc a oni bez nas nie . Oni jak islamscy bojownicy
musza narzucac komus wlasna wole i robic na zlosc . Na razie korzystaja ze wszystkich dobr
spoleczenstwa liberalnego ale jak ich zamknac w jakims skansenie to tez znudzi sie zycie
pelne modlitw i uklonow na czesc wodza , wtedy moga tu przenikac i robic zamachy dla rozrywki .
Co za cholera jak sa w opozycji to zatruwaja ludziom zycie , jak w rzadzie to rujnuja ludziom zycie
chyba juz lepiej jak w opozycji bo wtedy mozna liczyc na rozsadek wladzy i jakas stabilnosc a teraz
w ogole nie mozna .

~mixi do ~Kozłowski: Ja tylko nie rozumiem oburzenia - emeryturę sobie wczesną ustalicie, i 500+ na każde dziecko - nikt by wam nie przeszkadzał w spełnianiu tych "cudownych pomysłów".
Opozycja by wam nie przeszkadzała - a tu jeszcze groźby ??
A co ? nie mielibyście skąd na socjal brać ? No tak - przydałyby się łosie, które na was nieroby miałyby pracować.


~mixi do ~JAN: 12 % hahahahahahaha :-))
A coś ty nieuku pisowski robił - na szkołę kamieniami rzucałeś ? Czy może pod górkę było ?
Nie umiesz policzyć ile było uprawnionych do głosowania, a ile na PIS głosowało ?
Myślisz, że ci co nie głosowali to są za PIS-em ? No może trochę patologii, co dostali 500+ na nałogi i chleją, aż nieprzytomni "ze szczęścia".
Będziecie sobie ustalać i socjale i wcześniejsze emerytury ... powinniście być zadowoleni.
Tylko KTO NA WAS BĘDZIE PRACOWAŁ - STĄD TO OBURZENIE ??

~lol do ~Szczepański: to kto byłby wtedy wrogiem kaczynskiego?

antybolszewik(3) do ~Szczepański: od dawna mówię o tym samym. To że mówimy po polsku wcale nie powoduje że jesteśmy jednym narodem. Niech pislamiści się oddzielą i idą do swojego Putina.


~tatu do ~Szczepański: Granica na Wiśle (na szczęście mieszkam po od strony zachodniej) a Warszawę i Kraków podzielić jak Jerozolimę.

~mirek do ~Szczepański: To plagiat mojego pomyslu - pisałem o tym wczoraj.pozdawiam oczywiście.
Józef Piłsudski - sprawca cudu na Wisłą:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu".
Mark Twain - powieściopisarz dziecięcy:
"Religia została wynaleziona kiedy pierwszy oszust napotkał pierwszego głupka".
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
 • Postów:
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 20:34
Jestem po Twojej stronie Szczepan, ale nie zgadzam się z zaproponowaną receptą. Podziały na dłuższą metę są złe. Mimo wszystko skłaniam się ku próbom jednoczenia, dlatego celowałbym w rozwój kultury dialogu, która stoi (raczej leży) w Polsce, od lat, na bardzo niskim poziomie. Moim zdaniem, wehikułem niskiej kultury dialogu jest właśnie ten rodzaj rodaków, który obecnie opowiada się za PIS-em. Sam tego doświadczyłeś w wypowiedzi:
mike17 napisał:
(...) nie jestem zainteresowany dyskusją na ten temat, wyraziłem własne zdanie i przy nim pozostanę, nie rajcują mnie spory, bo nikogo nie zmuszam do mojej opcji, tym bardziej nikt nie zmusi mnie do innej :)

Mentalność naszej prawicy jest zabetonowana. To są ludzie "oświeceni", prawda dana jest im a priori, a wątpienia brzydzą się, bo kojarzy im się z niewiedzą. Ale aby chcieć rozmawiać, trzeba mieć w sobie wątpliwości i przede wszystkim DOBRĄ WOLĘ. Ktoś, kto twierdzi, że zna prawdę, nie będzie rozmawiał, bo po co? Wali monolog. To jest problem iście filozoficzny. Trzeba do środowiska prawicowego przemycić kaganek oświaty, jakoś scrackować te mózgi, zasiać zwątpienie, niepewność oraz nauczyć żyć w tej chwiejnej postawie. Gdy już wytworzą niezbędną koordynację intelektualną, wraz z nią nabędą odwagę wyrażania poglądów, już nie będą tubami autorytetów, szeregowymi pionkami Jedynie Słusznej Idei, ale postaciami dyskursywnymi, z którymi można nawiązać kontakt. Póki co, sam widzisz, żywe trupy.

Szkoła i jeszcze raz szkoła, której głównym zadaniem powinno być namawianie do dyskusji i rozwijanie odwagi w prezentowaniu własnych racji, nie jako spazmatycznych monologów, kulminacji wszystkich władz umysłu, po których chce się uciec z braku sił (braku czegoś do dodania), ale jako umiejętności bycia interaktywnym, reagującym na argumenty.
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
mike17 Użytkownik
 • Postów: 1023
 • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-05-2016 20:40
Ekszyn Dupacycki napisał:
Mentalność naszej prawicy jest zabetonowana.

Coś Ci się, kolego, pomyliło chyba.
Jasno oświeciłem, że nie mam ochoty tu się spierać, podałem moją opcję jako jednorazową odpowiedź na post Szczepana i proszę ją czytać do bólu/bulu i w nadzieji, jak to mawiał wasz prezydęt, jeśli taka wola, rzecz jasna :)
Słowne przepychanki mnie nie interesują, zwłaszcza że nic nie mają wspólnego z dyskusją.
I nie łapać mnie za słowo, bo nie odpowiem, he he :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
 • Postów:
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 20:49
mike17 napisał:
Ekszyn Dupacycki napisał:
Mentalność naszej prawicy jest zabetonowana.

Coś Ci się, kolego, pomyliło chyba.
Jasno oświeciłem, że nie mam ochoty tu się spierać, podałem moją opcję jako jednorazową odpowiedź na post Szczepana i proszę ją czytać do bólu/bulu i w nadzieji, jak to mawiał wasz prezydęt, jeśli taka wola, rzecz jasna :)

Pur sang PIS-man!
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
 • Postów: 252
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 20:51
Ekszyn Dupacycki napisał:
Mentalność naszej prawicy jest zabetonowana. To są ludzie "oświeceni", prawda dana jest im a priori, a wątpienia brzydzą się, bo kojarzy im się z niewiedzą. Ale aby chcieć rozmawiać, trzeba mieć w sobie wątpliwości i przede wszystkim DOBRĄ WOLĘ.


Mentalność naszej lewicy jest zabetonowana. To są ludzie "oświeceni", prawda dana jest im a priori, a wątpienia brzydzą się, bo kojarzy im się z niewiedzą. Ale aby chcieć rozmawiać, trzeba mieć w sobie wątpliwości i przede wszystkim DOBRĄ WOLĘ
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
 • Postów:
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 20:54
Slavek napisał/a:
Ekszyn Dupacycki napisał:
Mentalność naszej prawicy jest zabetonowana. To są ludzie "oświeceni", prawda dana jest im a priori, a wątpienia brzydzą się, bo kojarzy im się z niewiedzą. Ale aby chcieć rozmawiać, trzeba mieć w sobie wątpliwości i przede wszystkim DOBRĄ WOLĘ.


Mentalność naszej lewicy jest zabetonowana. To są ludzie "oświeceni", prawda dana jest im a priori, a wątpienia brzydzą się, bo kojarzy im się z niewiedzą. Ale aby chcieć rozmawiać, trzeba mieć w sobie wątpliwości i przede wszystkim DOBRĄ WOLĘ

PIS-bot!

[Dodano 20-05-2016 20:57]
Szczepan, ja Ci oczywiście kibicuję na forum, ale nie obiecuj sobie zbyt wiele i nie sugeruj się profilem Portalu. Miej dystans, bo się mocno rozczarujesz ;)
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
 • Postów: 252
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 20:58
A po polsku?
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
 • Postów:
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 21:01
Slavek napisał/a:
A po polsku?

odpowiem po arabsku: 0
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Slavek Użytkownik
 • Postów: 252
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 21:03
[Dodano 20-05-2016 21:04]
Ekszyn Dupacycki napisał:
odpowiem po arabsku: 0


ok. to czekam..

[Dodano 20-05-2016 21:07]
Piękne przemówienie, to dla Was panowie Dupacycki i Gender

https://www.youtube.com/watch?v=zjcNIhIX7PQ
"...podziwiam komunistów/ za ich upór bezmyślne oddanie/ czemuś tak bezwzględnie błędnemu"

Leonard Cohen
Do góry
Autor
RE: Jak zakończyć wojnę światopoglądową w Polsce?
Usunięty Gość
 • Postów:
 • Skąd:
Dodane dnia 20-05-2016 21:18
Slavek napisał/a:
Piękne przemówienie, to dla Was panowie Dupacycki i Genderhttps://www.youtube.com/watch?v=zjcNIhIX7PQ

Postulowałem dobrą wolę rozmówców, więc odpowiem, chociaż nie powinienem reagować na zaczepki i linki, którymi pogardzam.
Pani Szydło mówi: "prawdy nie zakrzyczycie". Dla wykształconego człowieka ktoś, kto twierdzi, że głosi prawdę, jest mesjaszem (lub prorokiem, przez którego przemawia Najwyższy) albo idiotą.
Do góry
 • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
 • bruliben
 • 14/10/2019 23:22
 • Tyle konkursów, to nie ma mój dziurawiec
 • mike17
 • 14/10/2019 19:35
 • Zapraszam do udziału w konkursie dla prozaików MUZO WENY 8, gdzie piszemy miniaturę na 5000 znaków i wchodzimy do historii: [link]
 • bruliben
 • 14/10/2019 02:15
 • No, no, co za linki ;)
 • Vanillivi
 • 12/10/2019 15:46
 • Ryzykowny tytuł :) Ale dziękuję za informację, zobaczę jak to wygląda :)
 • bruliben
 • 11/10/2019 02:45
 • Wszyscy śpią? Grzeczne brzdące :)
 • mike17
 • 10/10/2019 17:11
 • Hej, ho, do konkursu by się szło! A więc MUZO WENY 8 zapraszają i pragną zmotywować Was do napisania miniatury : [link]
 • chawendyk
 • 10/10/2019 16:07
 • Vanillivi Nie miałem kiedy odpisać. Tytuł "To nie jest czas dla poetów" Michał Andruk Jest na lportalu aukcyjnym i "Lubimy czytać".
 • Kazjuno
 • 10/10/2019 14:43
 • A Olga to moja znajoma! Wysłałem gratulacyjnego mejla. A może chcielibyśta jej adres? A wieta jaką opinię napisała o mojej książce? Super! Nie bądźta zazdrosne. To nie ładnie...
 • Kazjuno
 • 10/10/2019 14:39
 • Mamy Nobla!
Wspierają nas