Właściwy wygląd tekstu
Autor
Właściwy wygląd tekstu
drogadoeldorado0 Użytkownik
Pisze książkę w Libre Offfice. Ustawiłem justowanie obustronne. Pojawiły się duze odstępy miedzy wierszami. Zacząłem wiec uzywac twardej spacji ale i to okazało się klapa gdyz na koncu lini prawie zawsze musze przeniesc wyraz do nastepnego wiersza aby byl rowny do prawej krawedzi, To bez sensu nie moze byc tak ze w kazdej lini ostatni wyraz jest przenoszony. Jak pisac poprawnie zeby to wygldalo jak w prawdziwej ksiazce?
Do góry
Autor
RE: Właściwy wygląd tekstu
Jacek_L Użytkownik
Zmień program. Libre słynie z kiepskiego formatowania.
Open Office (jeśli ma być darmowy) jest lepszy.
Do góry
Strona WWW
Autor
Silvus Użytkownik
Dodane dnia 10-03-2018 01:15
W Libre Office funkcja dzielenia wyrazów powinna okazać się przydatna: https://help.libreoffice.org/Writer/.../pl
Cytat: "Wybierz Narzędzia - Język - Dzielenie wyrazów".

Z twardą spacją osobiście bym nie przesadzał; no ale nie jestem edytorem ani nawet redaktorem, tak tylko rozważam.
Do góry
Autor
Leszek Sobeczko Użytkownik
Dodane dnia 10-03-2018 12:14
Książkę można też "zrobić" w darmowym Scribusie, zapisuje do pdf'a, ma możliwość usuwania zawieszonych spójników, sam tekst jednak lepiej wcześniej przygotować w dobrym edytorze tekstu i tylko go wkleić; można dodawać grafę, ale jak to darmowy, na początku zniechęca obsługa programu.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • allaska
  • 20/06/2018 03:35
  • nie lubię nieuzasadnionego krzyku w wierszach pisanych na tzw. vqurwie,a takie Twoja ulubienica pisze ostatnio zaangażowane wiersze są naprawdę ryzykowne. Milczenie jest złotem.
  • allaska
  • 20/06/2018 03:32
  • Już od dawna wiedziałam, że jesteś wiernym pieskiem tej pani, piszesz o sobie, z tym hałasem?:) i kto tu robi ostatnio więcej hałasu, aby dobrze wypadły wiersze zaangażowane trzeba nieźle pisać
  • introwerka
  • 19/06/2018 23:02
  • im mniej człowiek wie, tym z reguły robi więcej hałasu ;)
  • introwerka
  • 19/06/2018 23:01
  • allasko, to, co napisałaś poniżej o wierszu Zoli, to przykład skrajnie nieobiektywnej i niemerytorycznej opinii. Zęby to bolą od obserwowania, jak uprzedzenia dyktują krytykanctwo. Ale tak to jest,
  • allaska
  • 19/06/2018 22:06
  • Lepszy od tego, którym się zainspirowałas, przynajmniej jest na czym oko zawiesić i zęby nie bolą
  • allaska
  • 19/06/2018 22:04
  • Introwerko dobry wiersz napisałaś,
  • Decand
  • 19/06/2018 06:43
  • Za mocno uderzył swoją dziewczynę i mu się ręka urwała? Ja wiem, talentom się zdarza.
  • jskslg
  • 19/06/2018 01:19
  • umarł dzisiaj jeden z większych talentów naszych czasów xxx
  • AntoniGrycuk
  • 18/06/2018 20:10
  • A jak ja widzę kogoś w sandałach i skarpetach, to od razu darzę go małą sympatią. Też mi PROBLEM - jak się ubrać...
  • jskslg
  • 18/06/2018 19:17
  • noszenie koszuli z krótkim rękawkiem, która nie jest hawajska jest gorsze niż skarpety i sandały
Wspierają nas