Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Autor
Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-12-2008 12:18
Temat otwieram tylko na chwilę, w związku z pomysłem wykilkanym przez Sim69 na shoutboxie:

Cytat:
Sim69 dnia 17/12/2008 12:10
Ja myślę, że zawsze powinien istnieć "bezpiecznik"

valdens dnia 17/12/2008 11:59
to dobry pomysł - z tymi popaprankami. ale nie byłyby one widoczne na stronie głównej. jesteście ZA?

Sim69 dnia 17/12/2008 11:52
A może kategoria "Popapranki"?
Jak nigdzie nie wejdzie to tam


Więc? Wolicie, by Wasze mniej udane prac trafiały do "Czyścca" (skąd jest szansa powrotu), czy mają być bezgłośnie usuwane jak dotychczas?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-12-2008 13:14
Nazwę. Hmm. Zaproponowałem "czyściec", bo "popapraniec" w jakiś sposób rani twórców. Mi się podoba "czyściec" (chyba każdy wie, że to z przymrużeniem oka i że chodzi o poprawianie tekstów, nie duszyczek) :D
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-12-2008 13:22
A może "Korektornik" - jeśli ktoś średnią ocen miałby powyżej określonej wartości to trafiałby do normalnej oceny?
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-12-2008 13:37
Cytat:
jeśli ktoś średnią ocen miałby powyżej określonej wartości to trafiałby do normalnej oceny


też o tym myślałem. gdyby autor poprawił to i owo, i byłyby głosy, że dany tekst już się nadaje na stronę główną, to zostawałby tam przeniesiony :yes:

Cytat:
a jak komuś będzie wstyd, zawsze może sam tekst usunąć

zgada się (a o tym nie pomyślałem). może sam usunąć, jeśli mu wstyd

ma ktoś coś jeszcze do dodania?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 13:41
Rozumiem, że te teksty nie trafiałyby na stronę główną. I tutaj moje pytanie - kto liczy na to, że inni będą gdzieś szukać tekstów wchodzić w panele, po to tylko, żeby przeczytać gorszy wiersz z zamiarem jeszcze go skrupulatnego skomentowania ku wskazaniu błędów autorowi? Nasuwają mi się takie wnioski:

- jeśli tekst nie jest na głównej, albo nie ma do niego bezpośredniego linka, mało komu będzie się tam chciało zaglądać i szukać /podobnie mamy z tekstami konkursowymi, po zakończeniu konkursu autorzy - z bardzo nielicznymi wyjątkami - nawet nie proszą o włączenie możliwości komentowania; choć teksty są dostępne, to nikt ich nie czyta - bo trzeba je znaleźć, a komu by się chciało/

- w ten sposób będziemy musieli przyjmować wszystko, łącznie z tekstami typu: róże na górze, na dole bez - świat pełen łez :) - a wierzcie mi i takie wiersze przychodzą - pytanie czy chcemy na PP robić m.in. takim tekstom składowisko i kto z niego coś wyniesie? /to oczywiście tylko przykład, odrzucamy też inne teksty, lepsze/

- nie wiem jak w przypadku prozy, ale jeśli chodzi o poezję zawsze publikujemy kilka pierwszych tekstów autora, bez względu na poziom, dla ogólnego zorientowania się autora, jak jego prace będą odebrane, co dalej poprawiać /nie wszyscy z tego korzystają i zalewają swoimi dziełami nasz magazynek - pytanie czy po publikacji w czyśccu, nagle doznają oświecenia, że jednak trzeba coś poprawić? - osobiście wątpię, przynajmniej wobec osób, które krytyki nie przyjmują/

- podobna rzecz istnieje na forum /nie pamiętam teraz tematu dokładnie/ i nawet jeśli wpisy tam były, o komentarze pojawiały się raz na ruski rok, brak zainteresowanych komentowaniem

wg mnie pomysł ten nie ma szans przetrwania

Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 13:44
Cytat:
Rzepusia napisał/a:
Teraz pomyślałam, że dobrze by było, żeby tylko zarejestrowani użytkownicy mieli dostęp do tych słabszych tekstów, żebyśmy nie psuli sobie opinii, bo (z moich obserwacji wynika), stoimy na porządnym poziomie literackim.


i tego typu opcja niewątpliwie ten poziom obniży
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-12-2008 13:48
Cytat:
- jeśli tekst nie jest na głównej, albo nie ma do niego bezpośredniego linka, mało komu będzie się tam chciało zaglądać i szukać


Little, i o to pośrednio przecież chodzi :D Aż tak bardzo nam nie zależy, żeby te teksty były czytane. Poza tym zauważ, że do tekstu, który usuwamy permanentnie jest jeszcze słabszy dostęp ;)

Cytat:
żeby tylko zarejestrowani użytkownicy mieli dostęp do tych słabszych tekstów, żebyśmy nie psuli sobie opinii,

to dobry pomysł i wydaje mi się, że technicznie to możliwe

Aha, LRR, jeśli "czyściec" dla poezji wydaje Ci się złym pomysłem i nie chcesz tego, to ok. Ja miałem na myśli samą prozę.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 17-12-2008 13:49
Cytat:
LittleRedRose napisał/a:podobnie mamy z tekstami konkursowymi, po zakończeniu konkursu autorzy - z bardzo nielicznymi wyjątkami - nawet nie proszą o włączenie możliwości komentowania
przepraszam za oftopa, ale własnie chciałam się dowiedziec dlaczego po zakończeniu konkursów prozatorskich wszystkie teksty są odblokowywane, a po poetyckich tylko nagrodzone? (myslałam, że tak ma byc i nie dopominałam się o odblokowanie mojego tekstu)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-12-2008 13:50
Co za problem zrobić Link "czyściec" na główniej stronie tylko dla zarejestrowanych. Osobna sprawą jest, że funkcjonalność portalu pozostawia wiele do życzenia. Znalezienie czegokolwiek graniczy z cudem. Sam tworze witryny i wiem jak istotna jest funkcjonalność. Fusion nigdy nie był w tym dobry ale przy odrobinie samozaparcia da się to poprawić.
To że niektóre rzeczy nie są komentowane wynika z tego, że nie można tego znaleźć. Charakterystyczną rzeczą jest to, że jeśli tekst wypadnie z ramki po lewej, piues z kulawą noga go nie skomentuje.
Podomnie z najlepszymi w danym miesiącu. Dlaczego tylko kilka?
Chba warto pomyślec i popytać jak to zrobic by łatwo dotrzeć.
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 13:50
Cytat:
Little, i o to pośrednio przecież chodzi. Aż tak bardzo nam nie zależy, żeby te teksty były czytane. Poza tym zauważ, że do tekstu, który usuwamy permanentnie jest jeszcze słabszy dostęp
- ano właśnie, mamy coś robić, ale tak naprawdę cichaczem, żeby jeszcze osoby spoza PP nie zaglądały i będzie to służyło poprawie, ale tak naprawdę będziemy tam zaglądać bardzo rzadko - widzisz tu paradoks? A może ja mam zwidy? :D
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-12-2008 13:52
No Kochani, chyba wyszło na to, że trzeba posprzątać i poukładać .... ;)
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 13:55
Cytat:
SzalonaJulka napisał/a:
Cytat:
LittleRedRose napisał/a:podobnie mamy z tekstami konkursowymi, po zakończeniu konkursu autorzy - z bardzo nielicznymi wyjątkami - nawet nie proszą o włączenie możliwości komentowania
przepraszam za oftopa, ale własnie chciałam się dowiedziec dlaczego po zakończeniu konkursów prozatorskich wszystkie teksty są odblokowywane, a po poetyckich tylko nagrodzone? (myslałam, że tak ma byc i nie dopominałam się o odblokowanie mojego tekstu)


Ponieważ nikt nie wyraził zainteresowania :) Nieliczne wyjątki zgłaszają się do mnie na PW :)



Cytat:
Co za problem zrobić Link "czyściec" na główniej stronie tylko dla zarejestrowanych.
- to ja ponawiam swoje pytanie - kto z tego będzie korzystał? Bo zainteresowania do tej pory nie zauważyłam, przynajmniej w takiej skali, która sugerowałaby zajęcie się tym



Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 14:01
Cytat:
Poza tym stare teksty trzeba by jakoś eksponować, jeśli autor miałby ochotę.
- a nowe gdzie? Ja też mam teksty nieskomentowane, ale cóż, przeszły to trudno, nie te to następne; nie możemy wstawiać na główną starych

Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-12-2008 14:01
Little, naprawdę nie zachęcam byś popierała ten pomysł w przypadku poezji. Nawet bym odradzał (nie będę wyjaśniać dlaczego, kilka z tych argumentów już padło).

Inaczej widzę to w przypadku prozy. Myślę, że z tego "śmietnika", raz na jakiś czas, dałoby się wygrzebać coś naprawdę interesującego. Poza tym, byłaby to niezły poligon doświadczalny i laboratorium.

Więc ustalmy konkretnie: Czyściec dotyczy tylko prozy.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2008 14:06
Hura :D i róbta co chceta
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 17-12-2008 14:07
1. Nie robić "czyśćca". Raczej uprasza się adminów, zeby odrzucając komuś tekst, jednym choćby zdaniem wspomnieli dlaczego. Jak autor jest ambitny to poprawi, jak się obrazi to i 100 dobrych rad mu nie pomoże.

2. Ponawiam apel o rozdzielenie w "Najlepiej oceniane" poezji od prozy. Na 10 pozycji 9 to poezja. Im coś dłużej jest na stronie głównej, tym łatwiej skomentować.

3. Prace konkursowe są rzadziej oceniane niz niekonkursowe - może nie tyle dlatego, ze trudniej je znaleźć (to też), ale zablokowana jest opcja komentarzy aż do wyników. Potem się robi zbyt wiele tekstów na raz do skomentowania i odpuszczamy. Porównajcie - w konkursie "bajka" można było komentować i przecież w niczym to nie zaszkodziło nikomu.

4. Nie ma punktu 4.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-12-2008 14:09
:D

A jeśli chodzi o to, by było to dostępne tylko po zalogowaniu (czyli dla zarejestrowanych), to nie ma problemu. Sprawdziłem, mogę ustawić dostęp do kategorii: "tylko użytkownicy" :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-12-2008 14:34
Kochani moi, postaram się do świąt zrobić wam taki mały audyt waszego portalu. I wstawię kilka propozycji jakby to można było usprawnić by funkcjonalność poprawić a jednocześnie nie tracić rzeczy cennych.
Do kogo mam wysłać taki kwitek?
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-12-2008 14:39
Sim69, my wiemy, co przydałoby się poprawić (mamy nawet całą listę skarg i propozycji, gdzieś na forum), a sęk w tym, że nie bardzo wiemy, JAK to zrobić. Jeśli Ty wiesz jak, to mówkaj. Będziemy słuchać :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Nasz Czyściec (dla tekstów niedopieszczonych)
Sim69 Użytkownik
  • Postów: 59
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-12-2008 14:46
Żeby napisac cos sensownego, musze sie wgryźć w PHP-Fusion. Dlatego własnie zaproponowałem że zrobi ęto do świąt. Swoją droga podaj mi namiar na to forum z księgą wniosków i zażaleń, może się przydać ...
Robert W.
www.artbazar.pl - Gdy dusza mnie dusi ...
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Dzon
  • 30/04/2024 22:29
  • Nieczęsto tu bywam, ale przyłączam się do inicjatywy.
  • Kazjuno
  • 30/04/2024 09:33
  • Tak Mike, przykre, ale masz rację.
  • mike17
  • 28/04/2024 20:32
  • Mało nas zostało, komentujących. Masz rację, Kaziu. Ale co począć skoro ludzie nie mają woli uczestniczenia?
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.