Morały wujaszka Andrzeja P.
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
modo Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2008 15:08
Czołem Valdens,

Książka zaczyna sie zupełnie inaczej.
Twojej uwagi nie rozumiem, niezdety:(

pozdrawiam
modo
Do góry
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2008 15:11
Modo, nadzieja zaświtała w moim sercu gdy przeczytałem Twoją wypowiedź.:smilewinkgrin: Bądź pozdrowiony i niechaj Ci Allah w hurysach wynagrodzi i oby cyprysy w Twoim ogrodzie były smukłe i wysokie.:smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-12-2008 15:31
A rzeczywiście, modo, sorry. Ale jest to fragment tej książki, który ją reklamuje (na stronie podanej przez Ciebie).

Chodzi mi o to, że jest to tekst technicznie/warsztatowo słaby. Nawet na nasze, portalowe standardy. A szkoda. Bo pomysł - o współczesnych żołnierzach przeniesionych do 1939 roku - wydaje mi się fajny. Co prawda, z filmów rżnięty - "Powrót do przyszłości" i innego, gdzie łódź podwodną przeniosło do Pearl Harbor a.d.1941 - ale w wykonaniu historyka mogłoby to być interesujące. Mogłoby, bo fragment-reklama, którą podałeś daje mi do myślenia, że nie dałbym rady...
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
modo Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2008 15:46
Witaj Valdens,

Chodzi mi o to, że jest to tekst technicznie/warsztatowo słaby. Nawet na nasze, portalowe standardy
jest oczywiście Twoim swiętym prawem tak sądzić. Nie mam na to wpływu. Mam za to wpływ na doskonalenie swojego warsztatu i staram się to robić. Druga książka jest lepsza warsztatowo od pierwszej, trzecia od drugiej, a czwarta w porównaniu z trzecią będzie istotnym krokiem naprzód:)
O pomyśle na książkę nie będe dyskutował. Masz rację. Oczywiście, że było już parę takich rzeczy.Wskaż mi proszę pomysł, który byłby absolutnie i stuprocentowo oryginalny.Który nie miałby odniesień do tego, co już kiedyś było. Masz takowy? Ja na razie nie.
Powiem tak: wszystkie litery alfabetu zostały już dawno wymyślone. Sztuka w tym, by złozyc je w swój, oryginalny sposób.
Mój post nie miał być zaczynem dyskusji o tekście książki. Był tylko próbą ukazania alternatywnej drogi wchodzenia na rynek.

Pozdrawiam
modo

tak btw, chętnie porozmawiam z Tobą i wysłucham krytycznych uwag o książce, gdy ją przeczytasz.
Do góry
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-12-2008 15:52
Wierzę, że druga będzie lepsza, a trzecia jeszcze lepsza i fajnie. Normalna kolej rzeczy. Wiem też, że o oryginalny pomysł niełatwo i wcale się nie czepiam. Źle to odebrałeś. A Twoja obecność i ten post o łatwiejszym wchodzeniu na rynek wypełnił PP-ludzi optymizmem. Dobrze, że to napisałeś :yes:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
vimba Użytkownik
  • Postów: 150
  • Skąd: Olsztyn
Dodane dnia 19-12-2008 16:04
Rzeczywiście - Modo pokazał łatwiejszą drogę wchodzenia na rynek wydawniczy. Panowie piszący książki żeńcie się z Paniami pracującymi w wydawnictwach;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-12-2008 16:06
Rzepusia, można prosić...? ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
modo Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2008 16:12
Grunt, to różnice poglądów na poczatek dyskusji:D
Co do - jak to ujął Valdens - łatwiejszego wchodzenia na rynek: nie chciałbym, aby zostało to odebrane w taki oto sposób, że wchodzenie na rynek wydawniczy jest kaszką z mleczkiem.
Pisałem tylko, w nawiązaniu do postu p. Andrzeja, że - być może - nie trzeba pisać setek próbnych tekstów. W każdym razie, nie każdy musi. Trzeba obrabiac swoją historię, aż do skutku.Gdy osiagnie formę, którą uznamy za zadowaljącą, wysyłamy do wydawnictw.
I modlimy się.

Pozdrawiam
modo
Do góry
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-12-2008 16:15
Cytat:
I modlimy się.


z tym może być problem :D niedawno przestałem
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
modo Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2008 16:17
Cytat:
vimba napisał/a:
Rzeczywiście - Modo pokazał łatwiejszą drogę wchodzenia na rynek wydawniczy. Panowie piszący książki żeńcie się z Paniami pracującymi w wydawnictwach;)


Hi, hi, to jest sposób najlepszy ze wszystkich.
Moja Dobra Żona pracowała w owym wydawnictwie pięc lat przed wydaniem książki - zresztą ma ono zupełnie inny profil niż tematyka powieści rewolwerowo - sensacyjnych. A moim wydawcą zostało zupełnie inne wydawnictwoB).

pozdrawiam
modo
Do góry
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-12-2008 16:30
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Potem była robota. Mordercza. Puszczałem po 8-10 opowiadań rocznie. Warsztatowo byłem daleki od ideału. (nadal jestem - moja proza wymaga ciągłego szlifowania) duzo dały mi warsztaty klubu tfurców.


Andrzej, a masz jakieś opowiadania co się ich wstydziłeś i nie wypuściłeś w świat nigdy i nigdzie, i gdzieś leżą? Daj po nich pojeździć :D Tu na portalu :D:yes: Może doszlifujemy.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 19-12-2008 17:29
V. na wszelkie sposoby musisz sie wyzyć. :p czyzbys miał cięzkie cholernie dzieciństwo? ;):lol:

tak się spytam do własnej widaomości, czy Panów Redaktorów tez mamy na pp.? :p
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-12-2008 17:32
Cytat:
czyzbys miał cięzkie cholernie dzieciństwo?


O 180 stopni przeciwnie! Dzieciństwo miałem zbyt lekkie, teraz mam ciężko.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 19-12-2008 17:35
uff. znaczy, że ja mam szansę być inną niz Ty. :p

ale też bym może zajrzała do czegoś mniej atrakcyjnego [okiem samego autora] Pana Pilipiuka :)
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2008 19:38
Cytat:
modo napisał/a:
Trzeba obrabiac swoją historię, aż do skutku.Gdy osiagnie formę, którą uznamy za zadowaljącą, wysyłamy do wydawnictw.


to jak ja z Norweskim dziennikiem. 8 kolejnych wrsji.


Cytat:
modo napisał/a:
I modlimy się.


na szczęsćie Bóg był łagodny i litościwy. Nie dopuścił do tego by moje dzieło ukazało się w takiej wersji w jakiej zacząłem rosyłać :rol:



Cytat:
valdens napisał/a:
Andrzej, a masz jakieś opowiadania co się ich wstydziłeś i nie wypuściłeś w świat nigdy i nigdzie, i gdzieś leżą? Daj po nich pojeździć :D Tu na portalu :D:yes: Może doszlifujemy.


lepiej nie - są naprawdę kiepskie.



Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
I modlimy się.


z tym może być problem :D niedawno przestałem


może przemyśl to raz jeszcze?
Do góry
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-12-2008 20:02
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
I modlimy się.


z tym może być problem :D niedawno przestałem


może przemyśl to raz jeszcze?


może nie offtopujmy, to nie temat o religiach ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-12-2008 20:11
Hm, to nic. I tak gruba z Ciebie sztuka i warto... Kochanka będzie mi załatwiać wydanie, a Ty będziesz pochlebnie recenzować. To co? Wchodzisz? Istnieją rozwody :lol:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
bassooner Użytkownik
  • Postów: 682
  • Skąd:
Dodane dnia 19-12-2008 22:53
tej endrju... ogólnie spoko, bo czuje, żeś to szybko wystukał na kompie, a co za tym idzie z serca... ale żeby: "Masłowska to... a ja powolutku itd itp"... to takie w stylu "bo pani za komuny to lepi było"... ;-))))))))))))
Do góry
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-12-2008 08:02
? staram się być szczery, uczciwy i pisać to co myślę.
Do góry
Autor
RE: Morały wujaszka Andrzeja P.
wiedzmin89 Użytkownik
  • Postów: 44
  • Skąd: Darłowo
Dodane dnia 20-12-2008 10:39
Ja tam nie wiem jak warto wejsc na rynek i jak jest najlepiej, narazie chce poprobowac sil w konkursach, ale jakos ostatnio trace zapal do pisania. Jak wygram pare konkursow to moge uznac ze mam jakis w miare normalny poziom. Tylko wkurza mnie ze wydawnictwa takie jak Sonia Draga wola wydawac ksiazki zagranicznych pisarzy. Ale chyba i tak jest ciut latwiej debiutantom. Mimo wszystko moje teksty jakos odrzucaja od siebie :p
Uleczy cię czas, ta wszystkożerna świnia, i staniesz się kaleką.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?