Propozycje bieżące
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Propozycje bieżące
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 15-01-2009 16:40
Natchnijcie nas w takim razie Mrokiem :yes:
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 15-01-2009 17:02
Valdens ma rację (to straszne, ale muszę się z nim zgodzić :D). Widziałam kilka opowiadań na temat, którym niewiele brakuje do bardzo wysokiego poziomu. Poza tym jak się coś zrobi raz, potem będzie już łatwiej. V. rzucił tylko temat - jeśli jakaś Pani stworzy coś godnego uwagi, nie widzę powodu, żeby tego nie dorzucić. Jeśli Któraś czuje się dobrze w męskiej prozie, niech pisze :yes: Następnym razem, jeśli projekt się uda, wymyślimy temat bardziej pod Panie. I już. A jak na razie - spróbujmy zrobić coś, do czego mamy już podstawy :)
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 15-01-2009 17:04
Ale co to znaczy "w męskiej prozie"? To te właśnie miałam na myśli pisząc o szowinizmie. To tak, jakby powiedzieć, że wiersze, to tylko dla panien, najlepiej starych, horrory dla mężczyzn, bajki dla dzieci itd. itd.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 15-01-2009 17:07
Są wyjątki. Zawsze i we wszystkim. Ale tak to już jest, że Panie wolą romanse, a Panowie dziwne, bliżej niezidentyfikowane twory. Coś w tym stylu będzie dobrym pomysłem na początek, bo jak już mówiłam, mamy tu na PP kilka odpowiednich opowiadań. Nie ma przeszkód, żeby któraś z dziewczyn coś stworzyła. Chodzi tylko o temat - ten jest dobry.
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-01-2009 17:08
"Mroczki" wszystkim potrafią wyjść mizernie, niezależnie od płci. B)
Słoneczne, damskie "mgliny" przybywajcie, albo przerabiajcie się na mroczne, męskie "mgliny"... :D
Proponuję temat na tyle uniwersalny, żeby liczył się poziom opowiadania, a nie wyrażona a priori teza o umiejętnościach prozatorskich płci tzw. pięknej.
A co do zakamarków (mrocznych) serc męskich, to wyrażam wątpliwość, czy ktoś w ogóle wie, co to jest... :lol:
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 15-01-2009 17:10
HAhahha, dobrze powiedziane :) Hihihi, wiedziałam Miladora, że mój nerw odpędzisz :) Zdaje się, że mam ochotę wypłodzić coś na temat zakamarków (mrocznych) serc męskich. Juhuuu:D
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 15-01-2009 17:14
Hmpf... Słuchajcie Dziewczyny, niektórzy się już nad tym głębiej zastanawiali. Są tu naprawdę dobre opowiadania tego typu. Nie podoba Wam się pomysł...? Następnym razem wybierzemy co innego. Jak już mówiłam - należy zacząć od czegoś, do czego mamy jakieś podstawy. A tu są całkiem solidne. ja Wam to mówię :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 15-01-2009 17:15
Cytat:
żeby liczył się poziom opowiadania


tak się składa, że "mroczki męskie" w archiwum PP prezentują najwyższy poziom, więc konfliktu nie ma.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 15-01-2009 17:18
Cytat:
ginger napisał/a:
Hmpf... Słuchajcie Dziewczyny, niektórzy się już nad tym głębiej zastanawiali. Są tu naprawdę dobre opowiadania tego typu. Nie podoba Wam się pomysł...? Następnym razem wybierzemy co innego. Jak już mówiłam - należy zacząć od czegoś, do czego mamy jakieś podstawy. A tu są całkiem solidne. ja Wam to mówię :D

Ale ja nie o pomyśle. Pomysł dobry, osobiście gustuję w takich opowiadaniach. Żachnęłam się tylko na propozycję do pań i sposób jej przedstawienia. Dobry poziom mroczny - dla panów, miękkie pierdoły - dla pań (ewentualnie). Jest to moja luźna interpretacja, owszem, ale powiedzcie sami: jak to brzmi?
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 15-01-2009 17:21
Oj tam, oj tam. V. wcale nie to miał na myśli. Ja tam na przykład lubię babskie pierdoły, pisuję takie, czytam. I nie uważam, żeby to było coś złego. Nie łap go za słówka (za co masz łapać, sugerować nie będę ;)), tylko powiedz, czy pomysł jest zły...? Mi się wydaje jak najbardziej realny i pozytywny :yes:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 15-01-2009 17:21
Cytat:
Ale ja nie o pomyśle. Pomysł dobry, osobiście gustuję w takich opowiadaniach.


no i git. cieszę się, że do pomysłu nie masz zastrzeżeń. a do mnie możesz mieć. przywykłem do tego, wiem, że miewam niewyparzoną gębę.


oddziel autora pomysłu od jego pomysłu. nie zajmujemy się tu przecież oceną moralną mojej osoby. to w tym temacie nie ma żadnego znaczenia
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 15-01-2009 17:24
A skąd, Valdens, ja Ciebie uwielbiam! Natomiast sposób, w jaki zareklamowałeś podział ze względu na styl i płeć, wydobył z moich gardzieli głęboki warkot.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 15-01-2009 17:26
Cytat:
valdens napisał/a:
miewam niewyparzoną gębę.


Wy się po prostu jeszcze do tego nie przyzwyczaiłyście :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 15-01-2009 17:27
Cytat:
A ton wypowiedzi Valdensa odbieram tak samo.


a ja mogę nawet Was utwierdzić w domysłach - uważam, że kobiety lepiej gotują, a faceci lepiej polują.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 15-01-2009 17:28
Oczywiście, że nie ma konfliktu, Valdens... :D
To tylko Twój sposób przedstawienia sprawy wzbudził kontrowersje.
Propozycja powinna była brzmieć tak:
"Kochani, pomysł jest taki, a taki. Na pierwszy plan idzie tematyka "mrocznych" opowiadań. Komisja ustala np. 15 najlepszych, które zostaną zebrane w zbiorek i zaproponowane jakiemuś wydawnictwu."
Koniec. Kropka.
Komisja ustala. Ogłasza wyniki. Nikt nie ma pretensji.
(a teraz poczekam, czy prawdziwe było w tym Twoim profilu psychologicznym stwierdzenie, że nie umiesz mówić - przepraszam. Tak, tak. Czytałam... :lol::lol::lol: )
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 15-01-2009 17:30
Ahaaa. No tak, pewnie masz rację, byłem za mało stanowczy :smilewinkgrin:
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 15-01-2009 17:33
Ja się nawet mogę wytłumaczyć z moich doznań. Otóż mam koleżankę, która w chili słabości życiowej napisała coś genialnego. Jest na wskroś mroczne, pełne zakamarków i wręcz zabija wydarzeniami Niestety nigdzie ich nie publikuje, bo jest nieśmiała. A może są też inne tego przyczyny... Ja też mam gdzieś w zakamarkach dwa opowiadania podobnego typu, ale nie chcę ich ujawniać, dopóki nie skończę i (być może/oby) znajdę wydawcę, który mi za to zapłaci. Tak więc wypowiedź Valdensa odebrałam bardzo osobiście, zwłaszcza, że odnosiło się ogólnie do obu płci. Na niekorzyść i z pobłażaniem w stosunku do tej "pięknej".<br><br><br><br>
Cytat:
valdens napisał/a:

a ja mogę nawet Was utwierdzić w domysłach - uważam, że kobiety lepiej gotują, a faceci lepiej polują.


Teraz też mnie lekko zagrzałeś, ale tylko lekko :), bo gotuję faktycznie dobrze. Ale nie pytaj ile robię tzw. "męskich" rzeczy, chociażby z powodu ostatnio nagminnej choroby męskiej, którą nazwałabym leworęcyzmem. Ale to tylko taka dygresja... Już się nie pienię.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 15-01-2009 17:35
Słuchaj Hyper, ja wcale nie zakładam, że to co wyprodukują damy na potrzeby kolejnej książki będzie do kitu, mdłe i ckliwe. Mam prawdziwą nadzieję, że mnie zaskoczycie, może nawet przebijecie te męskie bazgroły, ale stan obecny (magazynowy) jest taki, że temat właściwie nasunął się sam.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Propozycje bieżące
bosski_diabel Użytkownik
  • Postów: 370
  • Skąd: od morza do Tatr
Dodane dnia 24-01-2009 21:58
A ja mam inną propozycję, aby raz do roku przyznawać Doktor Honoris Causa PP" może to być ktoś z Naszego podwórka jak także spoza, za szczególne zasługi na rzecz PP, np. red.naczelny jakieś wydawnictwa.
/szczegóły oczywiście do omowienia/

Dlaczego?.. bo PP to taka mała wirtualna uczelnia prozy i wiersza.
A na wręczenie byłby organizowany roczny zjazd Naszej społeczności.
Oczywiście to luźny pomysł.
...jeśli chodzi o miłość jestem dachowcem
Do góry
Autor
RE: Propozycje bieżące
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 24-01-2009 22:09
Dobry pomysł. I bardzo wartościowe wyróżnienie. Pisarski Oscar;)
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?