Janusz Korwin-Mikke
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 16-07-2011 10:39
Mikke nie ma szans :( bo mówi to co myśli. Czy ten człowiek nie rozumie, że polityk musi się czasem zachowywać jak polityk dla dobra swojej partii i państwa. Społeczeństwo zawsze w większości będzie mniej mądre, bo tak było od wieków. Dlatego demokracja, tak powszechna jak nasza jest idiotyzmem. We Francji i w Rosji nie było demokracji, a kiedy ludowi było źle, zarąbał wladców, więc też nie jest tak, że zła władza może mieć wszystko w d... Jeśli rządzi na tyle dobrze, że ludziom się nie chce protestować to nie prostestują, a w demokracji zawsze jest źle, bo nikt nie jest odpowiedzialny, każdy wie, że porządzi maks 10 lat, więc się nie boi utraty władzy. Ale aby wprowadzić jakieś reformy trzeba wejść do sejmu, a ludzie od Korwina nie wejdą, bo nie chcą grać wg zasad. Cóż, będę na nich głosował, a nóż się uda. Ale chciałbym zmian.
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Rymiarz Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 15-09-2011 19:41
Mnie i JKM dzielić mogą tylko poglądy na temat Boga i śmierci. Boga, bo JKM przedstawia mi go wciąż w postaci spersonalizowanej nie mając ku temu żadnych przesłanek. Temat śmierci jest przez Pana Mikke przedstawiany w oparciu o zadomowione od wieków stereotypy przeczące swym istnieniem ewolucji i wiedzy jaką część ludzkości w trakcie tejże nabywa bądź nabywa na nowo. Wszystko przez to, iż postrzegamy zarówno Boga jak i śmierć poprzez pryzmat swej cielesności a nie nieśmiertelnej duszy w której istnienie (podobno) wierzy każdy kto nie jest zdeklarowanym niewierzącym. Skoro wiara w nieśmiertelność duszy to i w jej integralność z wolną wolą. No właśnie - i tu zaczyna się zbieżność poglądów na bardzo wiele spraw z poglądami pana Mikke w których oddaje się prawo wolnej woli do ponownego zaistnienia w umysłach ludzi, tyle, że w jej pierwotnej postaci.
Nie zabijasz - nie będziesz zabity, nie kradniesz - nie boisz się kary, pracujesz - nie będziesz głodny.
Zdaję sobie sprawę z wagi zastosowanego powyżej uproszczenia więc zapewniam, że pozwoliłem sobie na nie z czysto praktycznych powodów. Pytanie autora dotyczy moich poglądów na temat jednego człowieka a nie człowieka w ogóle.
Pozdrawiam i polecam się na przyszłość w podobnych tematach.
...................................................................................................
Rymiarz
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Thorgal Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Polska ta sama wszędzie
Dodane dnia 15-09-2011 20:09
Może JKM przedstawia tak Boga ( w tej spersonalizowanej, bądź spersonifikowanej, albo po prostu - antropomorficznej postaci ), ponieważ ludzie nie mają żadnego punktu odniesienia wobec boskiej tożsamości? Przedstawia się ją zatem jako byt podobny ludziom ( bo przecież na wzór i podobieństwo... ), zatem niedoskonały, bo to jest nasz punkt odniesienia. Dlaczego Bóg skraca życie, karze niezrozumiale, spuszcza nieszczęścia? My byśmy tego nie zrobili, o co mu więc chodzi? Nie rozumiemy tego.
Bóg nie jest podobny ludziom i nigdy nie był. Ludzka dusza jest nieśmiertelna, jednak wolna wola wcale nie jest taka wolna. Jesteśmy tu osadzeni, tu na ziemi, jak w więzieniu. Musimy przestrzegać pewnych praw, doskonalszych od nas i nie przez nas ukształtowanych ( dzięki ... Bogu :)) Wolność wyboru ma małe znaczenie w tym kontekście - jest ograniczona.
Raczej skłonny byłbym się zwrócić ku determinizmowi, jako rzeźbiarzowi naszego życia :)
Nie wiem, jak tam JKM :)
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Rymiarz Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 16-09-2011 15:43
Nie czytałeś mnie zbyt uważnie i z całą pewnością nawet nie spróbowałeś zrozumieć różnicy pomiędzy cielesnością a duchowością.
Kto Ci powiedział, że to Bóg spuszcza nieszczęścia na ludzi? ksiądz? rabin? Bóg bez wątpienia stworzył człowieka, lecz Boga jakim widzisz go Ty Thorgal stworzyliśmy my - ludzie. Mając nieśmiertelną duszę i wolną wolę dzięki której człowiek jako gatunek mógł ewoluować w stronę rzeczy niezbędnej i dobrej, ów człowiek wolał wymyślić sobie postać człowiekowi podobną w swej niedoskonałości, przypisać jej moce nadludzkie i by mieć usprawiedliwienie dla swojego okrucieństwa, głupoty i rozlicznych ograniczeń, w imieniu fikcyjnej postaci której nadał imię wszechmocne, spisał historię swych proroków wyprodukowanych na bazie postaci historycznych takich jak na przykład Mojżesz a inne wyssał z palca by ich wymyślone czyny boskiej przykleić woli.

Thorgalu - wpisz w "google" dwa słowa: Michael Newton.

Pozdrawiam.
Rymiarz
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Thorgal Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Polska ta sama wszędzie
Dodane dnia 16-09-2011 21:50
Rymiarz, odetchnij. Nie napinaj się tak :)

Jeżeli miałbym ’’ odbić piłeczkę ’’, to napisałbym, że Ty również nie poświęciłeś zbyt wiele uwagi na to, co ja z kolei napisałem. I nie pisz, proszę bzdur typu: ’’ ... i z całą pewnością nawet nie spróbowałeś zrozumieć różnicy pomiędzy cielesnością a duchowością ’’, ponieważ całe moje życie temu właśnie poświęcam, nie inaczej.
Pisałem o potocznym rozumieniu Boga, nie o moich własnych przemyśleniach na jego temat.
Ksiądz i rabin? Może i są autorytetami dla jednych, ale nie dla mnie.

Nie czytuję, niestety amerykańskich wizjonerów wiedzy duchowej w żadnej postaci. Większość, jeżeli nie wszyscy, to dla mnie zwykli epigoni, bazujący na starożytnych tekstach ( głównie wedyjskich ). Jedyny ich wysiłek to znalezienie sposobu na podanie tego ludziom w ten sposób, żeby kaska leciała na konto :)

Wiem, sceptyk ze mnie, ale pozdrawiam :)
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-09-2011 00:20
Przypominam, że jest to wątek dotyczący JKM. Od religii jest osobny temat http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=31&thread_id=528&rowstart=2780, który liczy sobie 140 stronnic, jak widać dyskutanci nie doszli tam do tej pory do żadnego logicznego konsensu, dlatego proszę mi tutaj nie rozmywać :p

Wracając do meritum: http://www.youtube.com/watch?v=CB3pgot8hHU -ballada o bandzie czworga ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Rymiarz Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 17-09-2011 08:52
Nie napinam się :-), sprawdzam jedynie kim jesteś i czy warto z Tobą dyskutować. Warto, więc może zahaczmy o inne tematy na forum. Na początek proponuję iść za radą Pana Wiktora w którym wyczuwam kogoś w rodzaju 007 i 1/2 tego portalu. Na swoje usprawiedliwienie Panie Wiktorze dodam, że temat wiary, jak i kilka innych, przylgnął do wizerunku JKM tak mocno, jak jego mucha.>> Są tacy co twierdzą, że się z nią urodził, jednak na moje oko - urosła mu dopiero na drugi dzień<<.
Pozdrawiam słonecznie.
Rymiarz
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-09-2011 09:25
Cytat:
Rymiarz napisał/a:
Nie napinam się :-), sprawdzam jedynie kim jesteś i czy warto z Tobą dyskutować. Warto, więc może zahaczmy o inne tematy na forum. Na początek proponuję iść za radą Pana Wiktora w którym wyczuwam kogoś w rodzaju 007 i 1/2 tego portalu. Na swoje usprawiedliwienie Panie Wiktorze dodam, że temat wiary, jak i kilka innych, przylgnął do wizerunku JKM tak mocno, jak jego mucha.>> Są tacy co twierdzą, że się z nią urodził, jednak na moje oko - urosła mu dopiero na drugi dzień<<.
Pozdrawiam słonecznie.


Ja mam zgoła inne odczucia. JKM w przeciwieństwie do innych polityków z religii nie robi karty przetargowej, co mi się osobiście bardzo podoba bo nie odstrasza ludzi z innymi przekonaniami religijnymi.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 17-09-2011 15:48
Cytat:
temat wiary, jak i kilka innych, przylgnął do wizerunku JKM tak mocno, jak jego mucha

Hm, a to ciekawe, bo kiedy toczyła się jedna wielka hucpa z krzyżem na Krakowskim Przedmieściu, JKM zapytany jak tę sytuację rozwiązać, odpowiedział: "A czyja to jest własność, harcerzy, tak? Niech harcerze zdecydują".
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 17-09-2011 17:11
Tylko chciałbym zwrócić uwagę, że nawet wszyscy księża, z którymi na ten temat rozmawiałem uznawali bronienie krzyża za skrajny fanatyzm i nie pochwalali tego zachowania, mieli zdanie identyczne z JKM ;) albo JKM z nimi
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Thorgal Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Polska ta sama wszędzie
Dodane dnia 18-09-2011 17:44
Jakiś taki autokratyzm pobrzmiewa z Twoich wypowiedzi, Sagitariusie ( Wiktorze). Sztywne szufladki czasem się rozmywają, szczególnie, jeżeli chodzi o wiarę i nie sposób przejść w ugrzeczniony sposób do działu ku temu stworzonemu :)
Ja zawsze ceniłem spontaniczność i intuicję, redukcję tego traktowałem jak zamach na zapatrywania jednostki, jakkolwiek dramatycznie bym tego nie ujął :)
Wiem, że zeszliśmy z tematu, jednak żeby zaraz aż taka cenzura? :D

Temperowanie nie jest zbyt dobre, lepiej wsłuchać się w to, co ktoś ma do powiedzenia, bo nieraz może to zaprzeczać kanonom przez Was stworzonym :)
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-09-2011 19:29
Cytat:
Thorgal napisał/a:
Jakiś taki autokratyzm pobrzmiewa z Twoich wypowiedzi, Sagitariusie ( Wiktorze). Sztywne szufladki czasem się rozmywają, szczególnie, jeżeli chodzi o wiarę i nie sposób przejść w ugrzeczniony sposób do działu ku temu stworzonemu :)
Ja zawsze ceniłem spontaniczność i intuicję, redukcję tego traktowałem jak zamach na zapatrywania jednostki, jakkolwiek dramatycznie bym tego nie ujął :)
Wiem, że zeszliśmy z tematu, jednak żeby zaraz aż taka cenzura? :D

Temperowanie nie jest zbyt dobre, lepiej wsłuchać się w to, co ktoś ma do powiedzenia, bo nieraz może to zaprzeczać kanonom przez Was stworzonym :)


Nie cenzura tylko doświadczenie, bo wiele wątków na PP rozmyło się doszczętnie na gruncie polemiki religijnej ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Thorgal Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: Polska ta sama wszędzie
Dodane dnia 18-09-2011 20:20
Religia wciąż jest najważniejsza pośród ludzkich wiar w cokolwiek :)
Dlatego wielu sprowadza swoje dywagacje właśnie do niej, jako punkt odniesienia do wszystkiego. To jest zdrowe podejście, nie piętnowałbym ich z tego powodu, chyba, że rzeczywiście jaskrawo są łamane przepisy portalu :)

Ale, co ja tam mogę - Wy jesteście szefami :D

Pozdrówka :)
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-09-2011 20:49
Jeśli będzie jakikolwiek związek z tematem przewodnim to nie widzę problemu ;-) Zasugerowałem jedynie, że istnieje już osobny wątek na tego typu polemiki.

Pozdrawiam.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Rymiarz Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 20-09-2011 09:35
Witam.
Widzę, że i tu muszę prosić o czytanie ze zrozumieniem.

Nigdy nie zarzucałem Panu Mikke wykorzystywania tematów wiary do osiągania politycznych celów. Jego mucha to jego znak rozpoznawczy - taki odnośnik do jego niezmiennych poglądów politycznych co sam zresztą przyznał będąc przed laty o nią zapytany.
Teraz proszę wszystkich o zrobienie trzech przysiadów i czterech głębokich wdechów, wyłączenie emocji i ponowne (jeśli trzeba kilkukrotne) przeczytanie tego co pisałem wcześniej.
Dziękuję za uwagę.
Rymiarz
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Loony Użytkownik
  • Postów: 60
  • Skąd:
Dodane dnia 22-09-2011 21:21
zalety:
- chce zlikwidowania pewnych podatków czy obowiązkowych ubezpieczeń społecznych (które to ubezpieczenia i podatki są w istocie przymusem i kradzieżą)
- zalegalizowałby marychę
- jest przeciwko socjalizmowi
- leseferyzm (pogląd, że należy zostawić przedsiębiorcom (np.) wolną rękę w tym co robią, a nie krępować ich przepisami).
- państwo jako stróż nocny
- szanuje literę prawa
wady:
- konserwatysta
- trochę paranoiczny
- więcej gada, niż rządzi (w sensie, że gdyby chciał to zdobyłby już dawno władzę).
> Fantastyka, gotyk, horror

> Moja twórczość - ostatnio nie wiem czemu, ale poruszam tematy społeczne, psychologiczne, a także codzienność róznych ludzi. Jezeli to was zachęci do czytania ;)
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Corpseone Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Zawiercie
Dodane dnia 24-01-2012 09:20
To co napisał Loony, to JKM w pigułce:] Jak dla mnie osobiście jego konserwatyzm jest w dużej mierze zaletą, choć czasami nie zgadzam się z niektórymi jego tezami (albo się z nimi zgadzam połowicznie), ale to już zapewne wynika z niemalże pół wiecznej różnicy pokoleń, i niemalże stuprocentowej różnicy intelektu na korzyść JKM-a. Niestety JKM nie ma szans na zwycięstwo w wyborach, ponieważ tak jak pisał Tomasz Obłuda - jest kompletnie niepijarowy. Nie składa paluszków w wieżyczkę albo w amen, nie mówi wolno, wyraźnie, i ogólnikowo, tylko wali prosto z mostu i nie cacka się ze swoimi adwersarzami (jeśli ci oczywiście są lewicy, a dla Korwina - wszyscy są lewicą prócz niego (no i może kilku członków KNP i UPR:D). Niestety JKM od lat uchodzi za oszołomionego wariata, taką gębę przypięły mu media, i od tej gęby się nie uwolni. Gdyby był w sejmie, zapewne stawianoby go tuż przy boku posła Macierewicza. Jest to krzywdzące, gdyż w partii rządzącej są więksi szaleńcy, ale oni uchodzą za normalnych, a nawet często bywają zapraszani do programów, jak pewien zacny profesor biologii;] Uważam, że JKM powinien być w większym stopniu duchowym opiekunem - patronem swojego ugrupowania niż przywódcą. Tym powinien być ktoś młodszy, ale i równie elokwentny. Oglądałem w internecie kilka wywiadów z Tomaszem Sommerem, naczelnym Najwyższego Czasu i nie da się ukryć, że to mądry człek, a co najważniejsze - bardzo zrównoważony emocjonalnie (:D), chyba, że JKM nie ustąpi, a co najwyżej za ileś lat zastąpi go któryś wygadany młodzieniec z programu "Młodzież Kontra";]
Do góry
Autor
RE: Janusz Korwin-Mikke
Olaf Tumski Użytkownik
  • Postów: 157
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 24-01-2012 12:24
JKM kreuje się na nieprzejednanego rycerza walczącego z socjalizmem, a socjalistami są wszyscy, którzy nie podzielają jego linii doktrynalnej. Wyrobił sobie wizerunek człowieka, który ściśle przestrzega konserwatywnych i wolnorynkowych zasad, ale w praktyce nie zawsze jest tak pięknie. Z wiarygodnych źródeł wiem, że nie spłacał zaciągniętych długów i nie płacił wynagrodzeń autorskich w swojej gazetce. Pod tym względem bardziej przypomina Leppera.
Ogólnie postać nie jest chyba warta dyskusji na PP:|
http://olaftumski.blogspot.com/
Pisanie jest najlepszą odtrutką na wszystkie śmieci tego świata
https://www.facebook.com/tumskiolaf/
https://www.e-bookowo.pl/nasi-autorzy/olaf-tumski.html
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Dzon
  • 30/04/2024 22:29
  • Nieczęsto tu bywam, ale przyłączam się do inicjatywy.
  • Kazjuno
  • 30/04/2024 09:33
  • Tak Mike, przykre, ale masz rację.
  • mike17
  • 28/04/2024 20:32
  • Mało nas zostało, komentujących. Masz rację, Kaziu. Ale co począć skoro ludzie nie mają woli uczestniczenia?
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.