Polityka
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-09-2010 13:19
ujmijmy to tak: komuchom za komuny przeszkadzał krzyż w Nowej Hucie - bo przypominał że obiecali zgodę na postawienie tam kościoła.

"liberałom" z PO krzyż też przeszkadza. może przypomina o jakiejś obietnicy? a może po prostu przypomina że mają krew na rękach?

tak oto pod znakiem pojednania zaciera się granica między ludźmi i następuje pojednanie tych którzy opuścili szeregi PZPR w 1968-mym z tymi którzy zostali...:lol:
Do góry
Autor
RE: Polityka
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 18-09-2010 13:26
Cytat:
Z policją się nie rozmawia o demonstracjach, tym bardziej, jeśli chce się zrobić nielegalną. Od tego są władze miasta, które mogą zakazać demonstracji z określonych względów.


Póki co władze miasto się boją :rol: A taki policjant co stoi przed barierką powie każdemu wyraźnie czy ta demonstracja jest legalne, czy nie i jak zdobyć taką zgodę.

Cytat:
To nie jest normalny kraj, więc jaki sens ma porównywanie do rzekomo normalnych standardów? Każdy ma inne pojęcie o "normalności", więc prosiłbym trzymać się prawa i faktów, a nie wyimaginowanych normatywów.


Nie porównuje ;) Napisałem co by zrobiono gdzie indziej bez dopisku: ''a w porównaniu do nas...''. Może i nie jest to normalny kraj, i co? To nie znaczy że zgody na taką akcje ktoś by nie wydał. Może nie Peło, ale nie każdy nienormalny jest taki sam co drugi świr.

Cytat:
Bzdura kompletna.


Czyli uważasz że ten krzyż to walka z wiarą i nie ma w tym po prostu sprawy Lecha, Jasia i polityki? :uhoh: To dopiero bzdura.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-09-2010 13:31
Cytat:
Robert napisał/a:A taki policjant co stoi przed barierką powie każdemu wyraźnie czy ta demonstracja jest legalne, czy nie i jak zdobyć taką zgodę.


Policja nie służy do tego, aby określać, czy coś jest legalne, czy nie.

Cytat:
Robert napisał/a:
Czyli uważasz że ten krzyż to walka z wiarą i nie ma w tym po prostu sprawy Lecha, Jasia i polityki? :uhoh: To dopiero bzdura.


Nie. Bzdurą jest, że Unia wymaga od nas braku krzyży w szkołach.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 18-09-2010 13:35
Cytat:
Policja nie służy do tego, aby określać, czy coś jest legalne, czy nie


Dopóki urzędas nie wychodzi zza biurka byle kto znający podstawy prawne może każdą zainteresowaną osobę na Krakowskim Przedmieściu poprowadzić do właściwych ludzi i po właściwe papiery. Na ich miejscu w ogóle nie rozpoczynał bym dialogu dopóki tego wszystkiego nie uregulowano by prawnie.

Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:Nie. Bzdurą jest, że Unia wymaga od nas braku krzyży w szkołach.


A tu się zgadzam.
Myślałem że chodziło ci o to że czegoś takiego nie wymaga :D Mój błąd.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 18-09-2010 13:42
Cytat:
Robert napisał/a:Dopóki urzędas nie wychodzi zza biurka byle kto znający podstawy prawne może każdą zainteresowaną osobę na Krakowskim Przedmieściu poprowadzić do właściwych ludzi i po właściwe papiery. Na ich miejscu w ogóle nie rozpoczynał bym dialogu dopóki tego wszystkiego nie uregulowano by prawnie.


Prawo o zgromadzeniach:

Cytat:

Art. 6. 1. Zgromadzenia organizowane na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób, zwane dalej "zgromadzeniami publicznymi", wymagają uprzedniego zawiadomienia organu gminy właściwego ze względu na miejsce zgromadzenia.
2. Jeżeli zgromadzenia organizowane są w pobliżu siedzib przedstawicielstw dyplomatycznych, urzędów konsularnych, misji specjalnych i organizacji międzynarodowych korzystających z immunitetów i przywilejów dyplomatycznych, organ gminy zawiadamia właściwego komendanta policji oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
3. Rada gminy może określić miejsca, w których organizowanie zgromadzeń publicznych nie wymaga zawiadomienia.

Art. 7. 1. Organizator zgromadzenia publicznego zawiadamia organ gminy w taki sposób, aby wiadomość o zgromadzeniu dotarła nie później niż na 3 dni, a najwcześniej 30 dni przed datą zgromadzenia.
2. Zawiadomienie powinno zawierać następujące dane:
1) imię, nazwisko, datę urodzenia i adres organizatora oraz nazwę i adres osoby prawnej lub innej organizacji, jeżeli w jej imieniu organizuje on zgromadzenie,
2) cel i program oraz język, w którym będą porozumiewać się uczestnicy zgromadzenia,
3) miejsce i datę, godzinę rozpoczęcia, planowany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników oraz projektowaną trasę przejścia, jeżeli przewiduje się zmianę miejsca w czasie trwania zgromadzenia,
4) określenie planowanych przez organizatora środków służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia oraz środków, o których dostarczenie zwraca się do organu gminy.

Art. 8. Organ gminy zakazuje zgromadzenia publicznego, jeżeli:
1) jego cel lub odbycie sprzeciwiają się niniejszej ustawie lub naruszają przepisy ustaw karnych,
2) odbycie zgromadzenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach.


Cytat:

A tu się zgadzam.
Myślałem że chodziło ci o to że czegoś takiego nie wymaga :D Mój błąd.


Więc o co Ci chodziło z tą Unią?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 18-09-2010 13:50
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
Art. 6. 1. Zgromadzenia organizowane na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób, zwane dalej "zgromadzeniami publicznymi", wymagają uprzedniego zawiadomienia organu gminy właściwego ze względu na miejsce zgromadzenia.
2. Jeżeli zgromadzenia organizowane są w pobliżu siedzib przedstawicielstw dyplomatycznych, urzędów konsularnych, misji specjalnych i organizacji międzynarodowych korzystających z immunitetów i przywilejów dyplomatycznych, organ gminy zawiadamia właściwego komendanta policji oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
3. Rada gminy może określić miejsca, w których organizowanie zgromadzeń publicznych nie wymaga zawiadomienia.

Art. 7. 1. Organizator zgromadzenia publicznego zawiadamia organ gminy w taki sposób, aby wiadomość o zgromadzeniu dotarła nie później niż na 3 dni, a najwcześniej 30 dni przed datą zgromadzenia.
2. Zawiadomienie powinno zawierać następujące dane:
1) imię, nazwisko, datę urodzenia i adres organizatora oraz nazwę i adres osoby prawnej lub innej organizacji, jeżeli w jej imieniu organizuje on zgromadzenie,
2) cel i program oraz język, w którym będą porozumiewać się uczestnicy zgromadzenia,
3) miejsce i datę, godzinę rozpoczęcia, planowany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników oraz projektowaną trasę przejścia, jeżeli przewiduje się zmianę miejsca w czasie trwania zgromadzenia,
4) określenie planowanych przez organizatora środków służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia oraz środków, o których dostarczenie zwraca się do organu gminy.

Art. 8. Organ gminy zakazuje zgromadzenia publicznego, jeżeli:
1) jego cel lub odbycie sprzeciwiają się niniejszej ustawie lub naruszają przepisy ustaw karnych,
2) odbycie zgromadzenia może zagrażać życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach.


No właśnie.
Skoro demonstracje te są nielegalne, każdy poprowadzi organizatorów tego PiSowskiego strajku za rączkę do gminy, choćby policjant jak już mówiłem. Mniejsza kto im to powie, ważne jest to żeby nie podejmować dialogu dopóki wszelkie zgromadzenia nie zostaną wcześniej zgłoszone. Poza tym obrażano funkcjonariuszy policji, tutaj też powinno być stanowcze działanie.

Cytat:
Więc o co Ci chodziło z tą Unią?


O to że jakby państwo chciało kompletnie wywalić krzyż z życia publicznego to by zastosowało się do wymagań tych eurosocjalistów, bo w końcu taki mają cel.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-09-2010 14:46
Cytat:
Robert napisał/a:
O to że jakby państwo chciało kompletnie wywalić krzyż z życia publicznego to by zastosowało się do wymagań tych eurosocjalistów, bo w końcu taki mają cel.


inaczej to dzila trójtorowo:

1) "nasze" państwo wprowadza masę bzdurnych regulacji których wymają debile z brukseli, :|

2) dokłada do tego masę idiotyzmów które wymyśla samo a wprowadzjąc co bardziej drażliwie powołuje się na wytyczne Brukseli
(korzysta w tym z naszego ciemniactwa - bo np rada europy któa wymusił zniesienie kary śmierci nie jest częscią władz UE) :|

3) "nasza władzuchna" w wielu przypadkach "twórczo rozwija trendy europolityki" - tzn. jak dobry niewolnik wie co się panu podoba...:|

a wszystko to sporwadza się do jednego wspólnego mianownika. Rządzą nami ludzie o duszach chłopów panszczyźnianych.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 18-09-2010 16:39
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
1) "nasze" państwo wprowadza masę bzdurnych regulacji których wymają debile z brukseli, :|

2) dokłada do tego masę idiotyzmów które wymyśla samo a wprowadzjąc co bardziej drażliwie powołuje się na wytyczne Brukseli
(korzysta w tym z naszego ciemniactwa - bo np rada europy któa wymusił zniesienie kary śmierci nie jest częscią władz UE) :|

3) "nasza władzuchna" w wielu przypadkach "twórczo rozwija trendy europolityki" - tzn. jak dobry niewolnik wie co się panu podoba...:|

a wszystko to sporwadza się do jednego wspólnego mianownika. Rządzą nami ludzie o duszach chłopów panszczyźnianych.


1) A kilka tych debilów, to nasze debile, które wysłaliśmy tam żeby oddzielono taką hołotę od społeczeństwa.

I dlatego głosuje na UPR :lol:
Poza tym mam nadzieję za kilka lat wysłać swojego młodszego brata do UPR, ma obecnie 15 lat ale nadaję się na prawicowego polityka :yes: Do tego czasu głosujmy na nich uparcie, bo każdy głos na prawicę to kilka sekund wściekłości więcej wśród Czerwonej Wielkiej Czwórki.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-09-2010 00:15
doszeełem dziś do wniosku że Smoleńska nie uda się wyjaśnić nigdy.
pozostanie w sferze domysłów jak katatrofa Gibraltarksa...
Do góry
Autor
RE: Polityka
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 20-09-2010 08:02
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
doszeełem dziś do wniosku że Smoleńska nie uda się wyjaśnić nigdy.
pozostanie w sferze domysłów jak katatrofa Gibraltarksa...


To oczywiste, bo kto chciał poznać prawdę i badał?
Chyba nie Marcinkiewicz albo Tusk :rol: Wiadomym było dla mnie od początku iż powoli wszystko będą zamiatać pod dywan, a powolne spadki sondażów PiS i ich wpływów tylko wskazują że z taką taktyką i takim przywódcą nie zajadą już dalej, jedynie spadną. Mogą się bawić w śledczych z Marcinkiewiczem, ale nikt nie ma nadziei. Dowody już pewnie zniknęły albo sfałszowali. Jedynie ''walczyć o pamięć po Lesiu''. A jeśli tak lubią te komisje to niech poczekają dwa lata :lol: Będzie powołana Sejmowa Komisja Śledcza w Sprawie Euro 2012 po jakiejś aferze, głupocie, albo niedogodnościach, które pójdą w świat.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 20-09-2010 13:50
Cytat:
Robert napisał/a: Będzie powołana Sejmowa Komisja Śledcza w Sprawie Euro 2012 po jakiejś aferze, głupocie, albo niedogodnościach, które pójdą w świat.


Zabrzmiało to takim swojskim tonem, jakby to było takie "nasze", "polskie" i jakby ludzie sami tego chcieli. Najgorsze, że chyba masz rację.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 20-09-2010 16:04
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:Zabrzmiało to takim swojskim tonem, jakby to było takie "nasze", "polskie" i jakby ludzie sami tego chcieli. Najgorsze, że chyba masz rację.


Może zabrzmiało by tak gdybym mówił głośno... Na szczęście żeby tutaj pisać nie wymaga nikt głosu. Oczywiście że to takie ''polskie''. Pomyślmy logicznie jak teraz wszystko wygląda i co takiego mogą zrobić w ciągu dwóch lat? Żeby wszystko odbyło się bez zastrzeżeń na ten czas wszystkich lewaków trzeba zamknąć w psychiatrykach, polityków uciszyć, a pieniądze miast dla meneli dać już teraz na kursy angielskiego i autostrady :lol: Z tej kasy, która jest wyrzucana w błoto można by opłacić armię robotników do rozbudowy dróg albo stadionów.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-09-2010 11:42
jakby kto chciał sobie popsuyć humor tu jest archiwum mojego bloga

http://pilipiuk.x25.pl/

:lol:
Do góry
Autor
RE: Polityka
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-09-2010 15:59
Ziemkiewicz dzisiaj ostro i trafnie:

http://fakty.interia.pl/felietony/.../klamcy-u-wladzy,1536029,2789

:)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-09-2010 16:28
może i trafnie ale zbyt łagodnie ;)
Do góry
Autor
RE: Polityka
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 19-10-2010 18:28
No to się zaczyna szaleństwo. Pierwsza śmiertelna ofiara wojny oszołoma Kaczyńskiego i karierowicza Tuska.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-10-2010 18:30
może dla większej transparentności dyskusji podaj przykłady tego oszołomstwa Kaczyńskiego ;)
Do góry
Autor
RE: Polityka
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 19-10-2010 18:33
Przykre, że Kaczyński zabił swoimi wypowiedziami niewinnego człowieka... Ale niech gada więcej to znajdzie się więcej ludzi, którzy nie wytrzymają i będą robić zamachy na środowisko PiSu :rip: już dolał oliwy do ognia, każdy jego przeciwnik rzekomo nawołuje do mordu :lol: chociaż nie powinienem się śmiać w tym momencie, ale jedyne, co należy się ode mnie temu błaznowi, to wyśmianie go :yes: szkoda, że nie wszyscy są w stanie tak reagować na jego żenujące prowokacje :sourgrapes:
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Polityka
Robert Użytkownik
  • Postów: 528
  • Skąd:
Dodane dnia 19-10-2010 18:37
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
może dla większej transparentności dyskusji podaj przykłady tego oszołomstwa Kaczyńskiego ;)


Moralna odpowiedzialność Tuska? :)
Rudy i Kaczka widzą tylko dwie strony: swoją i wrogą. A co z takimi WiPowcami jak ja, którzy nienawidzą obu stron? Jesli ktoś krzyczy ''Skończmy z PiSem'' musi być od razu PO? Dajcie spokój. Ja krzyczę ''Skończmy z POPiSem/Bandą Czworga''. Oszołomstwem jest granie na kolejnej śmierci, tak jak to miało miejsce po Katastrofie Smoleńskiej. Aż mi się przypomina Sapkowski i ''Biały Płomień Tańczący na Kurhanach Wrogów''.
Do góry
Autor
RE: Polityka
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-10-2010 18:39
Cytat:
jakub napisał/a:
Przykre, że Kaczyński zabił swoimi wypowiedziami niewinnego człowieka...


o widzę że ktoś sobie zgromadził zapasik tych mocniejszych dopalaczy przed zamknięciem sklepików :rol:
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?