Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2009 13:32
Nigdy nie nazwałbym pierwszej damy "czarownicą", co jak co, ale to już lekka przesada. Dziwne, że za obrazę prezydenta ścigano pijanego menela, a Tadka nie ruszono.
Tez bym nie chciał płacić podatków, nikt nie chce. Ale przeciętnego obywatela czeka za to dużo większa zapłata... a Tadka - znowu - nikt nie rusza.
Do góry
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-02-2009 13:32
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Cytat:
nazwał pierwszą damę "czarownicą"

Znamienne jest to, że ci co najwięcej za to akurat krytykują, sami mówią o prezydencie czy prezydentowej bardziej niewybredne rzeczy (i to jest typowa hipokryzja).)


Nie.
Ja w przeciwieństwie do "POstępowych POlaków" nie obrażam Prezydenta, co najwyżej - krytykuję.
Mówię, że prowadzi złą politykę, nawet jak zrobi coś głupiego, to powiem, że głupi. Ale nie wyśmiewam ciągle jego wzrostu czy sposobu mówienia.

Czaisz różnicę?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-02-2009 13:33
No dobrze, ale jak to może tak być, że każda fryzjerka i pielęgniarka musi płacić podatki, a milioner Rydzyk nie musi? Fryzjerka i pielęgniarka już by siedziały w kiciu.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-02-2009 13:50
Valdens a masz na to jakieś dowody? Czy od tak o sobie mówisz, że podatków nie płaci :) ?
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-02-2009 14:05
Sagit, ja nie mam dowodów na biurku, ale wiele osób o tym trąbi i myślę, że coś w tym jest.



Wpisz sobie "rydzyk podatków" w google i poczytaj.

pokaże Ci jeden z wyników wyszukiwania:

Cytat:
Imperium medialne i finansowe ojca Tadeusza Rydzyka obraca milionami, jeśli nie miliardem złotych. Wszystko to dzieje się na bardzo konkurencyjnym medialnym rynku, gdzie ostatnio porażkę poniosła choćby Agora ze swoim projektem nowego dziennika. Tadeusz Rydzyk korzysta z pomocy państwa. Skorzystał choćby na zmianie w prawie o radiofonii i telewizji, dzięki czemu Radio Maryja - jako nadawca społeczny - nie musi wnosić opłaty koncesyjnej. Dla stacji ogólnokrajowej oscyluje ona w granicach 7 mln 640 tys. złotych rocznie. Większość podmiotów wchodzących w skład imperium medialnego nie płaci żadnych podatków (jako osoby kościelne, lub fundacje). Według naszych szacunków, straty skarbu państwa z tytułu podatku VAT i CIT mogą wynosić minimum 30 mln zł rocznie. Administracja państwowa udaje, że nie widzi żadnego problemu, tymczasem imperium ojca Rydzyka to olbrzymie przedsiębiorstwo, w dodatku bardzo uprzywilejowane względem innych podmiotów na tym rynku.

http://manager.money.pl/artykul/rydzyk;holding;-;wielki;biznes;bez;podatkow,156,0,152220.html
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 21-02-2009 14:06
Tą sprawę akurat znam i Rydzyk powinien stanąć przed sądem.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2009 14:12
Cytat:
Czaisz różnicę?

Czaję, czaję. :)
Ja do tego podchodzę podobnie. Miałem na myśl raczej nie krytyków, a krytykantów krytyków, zwłaszcza tych najwięcej dowcipkujących (czyli np. takich, którzy uczą się polityki z "Szymon Majewski Show";).
Do góry
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-02-2009 14:16
Nie wierzę, że Rydzyka kiedykolwiek postawią przed sądem. To za duże ryzyko. Moherowe bojówki mogłyby nawet rozpętać jakie noce sztyletowników, wojnę domową czy coś w tym stylu.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 21-02-2009 15:54
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Nie wiem czy to antysemicka rozgłośnia, Żydem nie jestem, więc nie miałem powodu się w to zagłębiać. Bo to nie moja sprawa.
Wydaje mi się z obserwacji,że to antykatolickie radio. ludzie których znam, strasznie krytykują kościół, z powodu działań i słów, członków koncernu medialnego pana Rydzyka. Nie jestem katolikiem, nie martwi mnie, to. Jednak może kościół powinien zareagować. Ryzykowna to gra.

co do łamania prawa,ciężko powiedzieć przynajmniej mi że RM, łamie prawo karne. No bo w tak dużym kraju ktoś by już chyba złożył zawiadomienie do prokuratury. chyba jednak brak niezbitych dowodów.

Jeśli jednak ktoś stwierdzi,że istnieje teoria spiskowa, albo że Polacy to tak wielcy katolicy, i dlatego nikt nie chce sądzić pana Rydzyka, czy też jego dziennikarzy; to mogę jedynie :lol:
bo to śmieszne się mi wyda.ale wierzę,że nikt tak nie powie.


Oczywiście że były doniesienia do prokuratury.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2009 16:11
Cytat:
zapomin napisał/a:
Pewien publikujący tu na forum pisarz do dziś czeka (uczciwie dodam: czeka daremnie) na moje przeprosiny,


postawę Twoją naukowo zwiemy gówniarstwem.
fakt że jesteś z niej dumny dodatkowo Cię pogrąża.



Cytat:
Jack the Nipper napisał/a:


>Cytaty z Rm? Proszę One nie dowodzą lamania prawa, ale i tak sa fajne

fajne, ale prosiłem o te łamiące prawo ;)

i z podaniem źródła – bo ten zestawik sobie lata po necie i trudno ocenić autentyczność...
równe dobrze mógł to napisać jakiś redkatorek od michnika czy urbana...

>. Rydzyk: - Ostatecznym celem homoseksualizmu jest walka z
> Kościołem i zniszczenie Kościoła.

To jakby zbieżne z tym co głosi środa, biedroń etc. Głoszą ze kościł ich atakuje i odgrażają się że trzeba go zniszczyć.

> o. Rydzyk: - A ta prostytucja na drogach? Jakież to wstrętne.I
> popatrzcie,

a nie jest to wstrętne?

> o. Rydzyk: - Wykosztowaliście się na te kiełbasy, na te szynki
>na święta, a teraz co? Nawet na bilet nie macie, by pojechać do
>Częstochowy.

Zbyt łagodny dla owieczek jest Rydzyk.
Do Częstochowy można przecież dojść pieszo....

> bo Polska jest monarchią, bo mamy swoją królową, bo
> oddaliśmy sięw niewolę Matce Bożej.

Nadmierny optymizm...

>ekspert RM: - Jest taka książka dla dzieci pod tytułem "Doktor
>Dolitle". To jest straszna książka i jeszcze na dodatek lektura.
>Ona równa zwierzęta z człowiekiem, czyli równa człowieka ze
>zwierzęciem. To jest doktryna masońska: świnia jest taka sama
>jak i ja.

Mi sie też nie podobała nadmierna personifikacja zwierząt zwłaszcza
myszy w tej książce. ;)

>słuchaczka RM: - Pierwsze słowa, które usłyszałam na antenie
>Maria Radyja, to znaczy Radia Maryja, to to, jak ojciec Tadeusz
>powiedział, że katolik to jest ciapa. Bardzo mnie to uderzyło i
>wtedy po raz pierwszy w życiu zaczęłam myśleć.

Lepiej późno niż wcale.



Cytat:
wierszokleta napisał/a:


Dobra pośmialiśmy się pora na poważniejsze analizy.

>W sobotę, 31 stycznia, przed godziną 24.00, w trakcie audycji prowadzonej m.in. przez >Jerzego Roberta Nowaka, z rozgłośnią połączył się Bogusław Wolniewicz. Jego ponad 8->minutowa wypowiedź zawierała w sobie wiele treści antysemickich.

Dodajmy profesor Wolniewicz.

>opinie na temat przedwojennego pisarza Brunona Schulza. - To drugorzędny pisarz
> awangardowych dziwadeł.

Jako człowiek „robiący w literaturze” przychylę się do opinii profesora. ;)
Zresztą było takich wtedy na pęczki.

> Jedyny powód pchania go przez panią Hall, a za nią przez premiera Tuska do kanonu
> lektur, to ten, że był Żydem.

Owszem. Przynajmniej gdy ja chodziłem do liceum tłumaczono nam ze Szulc to dobry przykład prezentujący literaturę mniejszości narodowych i religijnych. Czemu wybrali akurat Szulca a nie o wiele lepszego Singera? Może Szulc był ciekawszy bo jeszcze tworzył grafiki?
Albo dla tego że Singer pisał w jidysz i trzeba by obcować z tłumaczeniem?

>A zatem chęć rządu zadziałała tu, by się przypodobać lobby żydowskiemu. Albo przed nim > się wykazać - mówił w Radiu Maryja Wolniewicz.

Tu bym się podparł wytycznymi p.Hall – powszechnie znany jest jej zapis ze w kanonie lektur do dwudziestolecia międzywojennego należy bezwzględnie pozostawić Szulca i Gombrowicza.

> Trwające u nas od dziesięciu lat, lekko licząc, nachalne forsowanie kultury żydowskiej

ja bym się tego akurat nie czepiał.
Koszerna kuchnia, muzyka klezmerów etc mają swoje dobre strony.

> i żydowskiego punktu widzenia staje się już nie do zniesienia!

Tu się częściowo przychylę.

> Przynajmniej dla mnie, Bogusława Wolniewicza.

Tu mówi jakby w swoim imieniu.

> W grudniu pan prezydent ostentacyjnie wprowadził w Polsce świętowanie żydowskiego
>święta Chanuki. Palił świeczki w oknach swego pałacu, chodził w jarmułce, bawił się z
>rabinem w jakieś gry chanukowe. Ja nie mam nic przeciwko żydowskiemu świętu Chanuka,
>niech je sobie obchodzą.

Powiedzmy sobie tak: prezydent jest pro forma katolikiem i fakt że zapalił menorę powinien być przez żydów odebrany jako poważne świętokradztwo .

Natomiast stawianie świec w oknach pałacu prezydenckiego – to już swojego rodzaju deklaracja która chyba nie powinna mieć miejsca.

Swięto jest ładne, ciekawe sympatyczne – ale lansowanie jego obchodzenia przez katolików to wprowadzanie elementu kompletnie obcej kultury – jeszcze bardziej idiotyczne niż walę-tynki.

>Ale pytam: co nas, Polaków, obchodzi chanuka? - pytał Wolniewicz.

Nas katolików, bo sądzę, że część polskich Żydów uważa się na Polaków wyznania mojżeszowego. ;)

>Ja to nazywam aj waj szalom. Widać, że to jest religia handlowa. To jest handel, a nie religia > w Boga.

Tego faktycznie można się czepić. Określenie „religia handlowa” faktycznie jest brzydkie i krzywdzące.

Nawet jeśli z przyczyn koniunkturalnych (a może jakichś innych?) pozwolili by goj brał udział w święcie, zapalał świecznik, czy parodiował ich obyczaj stawiając świeczki w oknie.

Zabieganie o względy jednej z wpływowych mniejszości faktycznie jest nieco fo’pa.
Prawosławnych i unickich Ukraińców z okazji święta Jordnanu jakoś nie wizytował. Zobaczymy czy wiosną prezydent odwiedzi polskich Tatarów (muzułmanów) by w święto kobran podciąć gardło jałówce.

Odwiedzenie żydów a pominięcie prawosławnych i muzułmanów będzie faktycznie oznaką faworyzowania danej mniejszości i koniunkturalizmu ;)

>No i zawsze po drodze było Niemcom i Żydom, oni zawsze w którychś momentach się
>porozumiewali i mimo, że tragedia ogromna podczas II wojny światowej, tylu Żydów było
>ofiarami tej wojny, a mimo woli współpracują i to dobrze z Niemcami

no cóż to żydowskie banki kredytowały NSDAP. Co im potem potwornie bokiem wyszło...
Obecnie narody te faktycznie współpracują na wielu polach.

> i myślę, że wspólny biznes, wspólny interes jest po drodze Niemcom i Żydom.

Tyle się w wybiórczej pisze o konieczności współpracy i przełamywaniu negatywnych doświadczeń historycznych. Widać im się udało. ;)

>I wiadomo, że Unia Europejska jest sterowana przez loże masońskie (...), a interesy są takie, >żeby umacniać jeden naród i drugi, czyli ogólnoświatowy naród żydowski i europejski >niemiecki.

Jak wyborcza pisze o konieczności współpracy i pożytkach z współpracy to panuje głucha cisza przerywana oklaskami. Jak o.Rydzyk dostrzega że dwa współpracujące narody mają ze swojej zgody korzyści to antysemityzm!? ;)

>* Autor: wypowiedź telefoniczna Zygmunta Wrzodaka, posła z ramienia LPR, 15 kwietnia >2002

trochę już zleżała ta informacja. Brak świeższych argumentów? ;)

> Oświęcim nie był obozem zagłady, lecz obozem pracy. Żydzi,
> Cyganie i inni byli tam niszczeni ciężką pracą,

tu się częściowo zgodzę. Auschwitz to był obóz pracy. Auschwitz-Birkenau (Brzezinka) – typowy obóz zagłady. Ale rozdzielanie tych dwu obozów to moim zdaniem błąd.

> zresztą nie ciężką i nie zawsze byli niszczeni, bo są relacje, iż w obozie posiłki były trzy
> razy dziennie, a chorzy dostawali delikatną zupę, mleko i biały chleb,

khm... są takie relacje. Owszem. Tylko że delikatną zupę i biały chleb z ogromnym trudem organizowali chorym obozowi lekarze Polacy. O ile się tylko, dało bo nie zawsze się dało.

> a Żydzi często pełnili ważne funkcje obozowe, np. kapo.

Owszem. Niektórzy pełnili takie funkcje. Grzesiuk też o tym wspomina.

>* Autor: prof. Ryszard Bender w programie w nocy z 13 na 14 stycznia 2000 r.
>Walka z krzyżem r11; to wszystko jest zaplanowane (...) Mam tu na myśli Żydów przede >wszystkim. Robią wszystko, żeby o nich nie mówić, a oni całą polityką kierują.

Co jest w miejscu wyciętym? ;)

>* Autor: ks. Jankowski, 31 sierpnia 2003
>* Przecież cały rząd jest żydowski (...)

trochę przesadził. Hmmm... rok 2000? Pieprzą mi się daty ale geremek z kuroniem nie byli już członkami rządu, hanianaszakochana bufetowa chyba jeszcze tak.

> W Urzędzie Bezpieczeństwa kto był? 90% to byli Żydzi.

78% w wyższych szarżach to oficjalne dane z opracowań IPN. Jankowski mógł jeszcze nie znać tych danych.

>W Rosji w NKWD kto Polaków mordował? Żydzi!

Owszem. Np. Błochtin – główny kat Polaków z Katynia należał do tej mniejszości.
Ale sowieci opierali się na tej mniejszości od samego początku – jeszcze przed rewolucją.
Masa ich była w otoczeniu Lenina. To powszechnie znane fakty historyczne.

Dopiero antysemita Stalin trochę ich przetrzebił. trocki, zinowiejw, kamieniejew, radek – ze wymienię pierwszych którzy oberwali. Na czele NKWD stał jagoda – były krawiec z Łodzi. Co do Jeżowa – nie wiem. Mordeca carskiej rodziny jurowski i jego braciszek też byli z tej mniejszości.

>Tego
>się nic nie mówi, to każdy się boi!r1;

Owszem niewiele się o tym mówi.
I faktycznie sa to tematy niebezpieczne.

>A druga sprawa r11; ciągle musimy poszukiwać, widzieć ofiary, widzieć zło, natomiast nie >możemy wzbudzać niechęci, ale prawda historyczna i ta prawda moralna musi oczywiście >być tutaj podkreślana, bo jesteśmy to winni tym, którzy cierpieli i ich rodzinom.

Ok. pod tym się podpiszę.
Trzeba pamiętać. O prawdzie jaka by nie była.

> o Autor: słuchacz, 10 lutego 2003

i policja mysli jeszcze go nie zidentyfikowała? ;-P

> słuchaczka: I my po prostu nie możemy się dać żeby oni nas tak po prostu okłamywali (...), >żeby nas tak nabierali w bezczelny sposób, bo jest nieprawdą, Żydzi uciekli do Ameryki, >wiedzieli, że będzie wojna, bo oni tę wojnę wywołali.ks. Cydzik: Tak, ja myślę że to jest..., >dziękuję pani bardzo, za mało mamy czasu żeby całą historię taką rozegrać tutaj i >rozstrzygnąć, to są [tematy] na długie godziny, myślę zresztą, że pan profesor Jerzy Robert >Nowak to podejmował.

Baba bredzi to ją ksiądz ściął odsyłając do publikacji bardziej fachowych naukowych?

>* Nie mówi się zboczeniec na homoseksualistę, tylko kochający inaczej, nie mówimy >złodziej, tylko uczciwy inaczej, nawet, przepraszam ojca, w Radio Maryja często jest takie >mruganie, rozumiemy się prawda, pewien naród rządzi. Dlaczego nikt nie powie Żydzi?
>prowadzący ks. Janusz Dyrek: Chodzi o konsekwencje.

Antysiemityzm aż zieje ;-P

A ksiądz publicznie pokazuje że też się boi mówić wprost...


>* Izraelici uciekli ze złotem z Polski, zamiast budować kraj po wojnie.
>odpowiedź prowadzącego, ks. Mroczka: prawdę Pan mówi

to normalne że umyka się przed socjalizmem. Nie potępiam tu żydów ani innych emigrantów.
Jesli mieli złoto mieli prawo je zabrać.

Zresztą żydowscy komuniści zostali. A architekt Signalin był jednym szefów komitetu odbudowy Warszawy. I khm... podjął kilka takich decyzji że jako były warszawiwak troche lubiący to miasto wolałbym żeby też wyjechał.

>inny słuchacz: [Polacy w Rosji] wywiezieni dzięki Żydom, ich majątki pozgarniali, skąd on >i się dorobili tego wszystkiego, milionerzy wielcy?

Denuncjowanie Polaków na kresach przez lokalnych aktywistów będących żydami a należących np. do KPZU jest powszechnie znanym faktem. Można to znleźć we wszystkich opracowaniach dotyczących tamtych wypadków. W nomem omen Jedwabnem też miejscowi żydzi wystawili paru polaków NKWD.

Zapewne byli wynagradzami. H.Amirexibi w swoich wspomnieniach pisze że funkconariusza NKWD kupowali za grosze meble, dywany etc – skonfiskowane ofiarom. (gruzja koniec lat 30-tych) u nas mogło być podobnie.

>Więcej mi się nie chce podawać przykładów a jest ich bez mała setki,

tysiące raczej.

>A i jeszcze wypowiedź Stanisława Michałkiewicza w której użył sformułowania >"przedsiębiorstwo holokaust"

cytował amerkańskiego Żyda Normana Filkensteina.
Cytowanie pracy naukowej Żyda jest aktem antysemityzmu? ;)

>i ogólnie żartował z zagłady Żydów podczas II wojny światowej

jakiś przykład takiego żartu?

> Felieton "Myśląc Ojczyzna"
> red. Stanisław Michalkiewicz (2006-03-29)
/.../
>Tymczasem, gdy my tu jesteśmy zajęci wprowadzaniem demokracji na Ukrainie i Białorusi, >od tyłu zachodzą nas Judejczykowie,

od tyłu zachodzą nas Judejczykowei – to cytat z felietonu Bolesława Prusa – czego prawie nikt nie wyłapał bo pisarza tego dawno już wyrugowano z listy lektor ;)

> próbując wymusić na naszym rządzie zapłatę haraczu,
> zwanego dla niepoznaki rewindykacjami. Ale - od początku.

Czy Michalkiewicz skłamał?
Czy przesadził nazywając te kompletnie od czapy żądania haraczem?

>Te rewindykacyjne żądania pojawiły się już w połowie lat 90-tych, kiedy Polska ogłosiła, że >chce przystąpić do NATO. Środowiska żydowskie, głównie w Ameryce, zażądały wtedy od >rządu polskiego łapówki z tego tytułu. I rząd tę łapówkę zapłacił. Przybrała ona postać >ustawy o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich, przewidującej przekazanie >majątku po dawnych gminach żydowskich w Polsce kilku gminom istniejącym oraz - >Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego w Nowym Jorku.

Owszem istniej taka ustawa. Podpisał ją prezio kwasio. W moich rodzinnych Wojsławicach na jej podstawie usiłowano przejąć budynek po synagodze. („odzyskiwało” go dwu cwaniaczków z warszawy) Warszawa jest od Wojsławic oddalona o ...256 kilometrów.

Podkreślę że budynek po synagodze – zabrany żydom przez niemców, dziś mieszczący bibliotekę został wyremontowany z przeznaczeniem właśnie na ten cel za pieniądze wojsławickiego żyda którego w czasie wojny przechowali Polacy a który dorobiwszy się milinów na starość chciał się jakoś odwdzięczyć. Kupił też karetkę reanimacyjną dla gminnego ośrodka zdrowia.

Wojnę przetrwało co najmniej kilkunastu wojsławickich żydów. (szacuję na podstawie księgi pamięci Wojsławic). NIKT Z NICH NIE WYSUWAŁ NIGDY ŻADNYCH ROSZCZEŃ.

>Światowy Kongres Żydów, główna firma koncernu holokaustowej industrii, ustami swego
> ówczesnego sekretarza, pana Izraela Singera, zażądała od Polski kolejnego haraczu.
>Tym razem chodziło o mienie pozostawione przez Żydów zabitych w czasie wojny przez >Niemców. Pan Singer wprawdzie ani ich brat, ani swat, ale z dużym tupetem zagroził >Polsce, ze jeśli nie zastosuje się do żądań Kongresu i nie przekaże co najmniej 60 miliardów >dolarów, to "będzie upokarzana na arenie międzynarodowej"

czy Michalkiewicz kłamie?
Taki szantaż faktycznie miał miejsce.

>trzeba z jednej strony oczerniać nas przed światem jako naród morderców, a z drugiej - >doprowadzać nas do stanu bezbronności wobec żydowskich żądań poprzez systematyczną >tresurę w tak zwanej tolerancji i w tak zwanym dialogu. Owa tolerancja, to nic innego, jak >przyjęcie żydowskiego punktu widzenia, zaś dialog - to nic innego, jak potulne spełnianie >wszystkich zachcianek przedsiębiorstwa holokaust.

To wszystko zachodzi. Fakty są obiektywne. Publikacje Grossa czy Bikont, nieustanne nachalne pisanie „polskich obozach” w amerykańskich gazetach, ostatnia superprodukcja „opór” gdzie z bandy komunistycznych morderców zrobiono herosów...

To wszystko elementy prania mózgów. Jak to pisał Orwell? W czyim ręku jest teraźniejszość kontroluje przeszłość?

Dalej jest jeszcze o poddawaniu nas tresurze. Odnoszę smutne wrażenie że niektórzy z Was juz zostali wytresowani. Nauczyli się nie zauważać łajdactw jesli tylko ich sprawcami są Żydzi. Orwell nazwał to dwójmyśleniem i zbrodnioszlabanem

Przykre tylko że takim sformatowaniem mózgów wykazują się ludzie którzy chcą w przyszłości być pisarzami.

Dobra. Macie w arsenale jeszcze jakieś przykłady "antysemityzmu" Radia Maryja?



Cytat:
valdens napisał/a:
Moherowe bojówki mogłyby nawet rozpętać jakie noce sztyletowników, wojnę domową czy coś w tym stylu.


jak patrzę na naszych polityków jestem za sztyletowaniem :lol:



Cytat:
valdens napisał/a:
Sagit, ja nie mam dowodów na biurku, ale wiele osób o tym trąbi i myślę, że coś w tym jest.


"rzucajmy błotem coś się zawsze przyklei" (H.Goering).

wiele osób trąbi o żydowskim spisku.

Ale nie napiszę ze myślę ze coś w tym jest bo mnie wsadzą.



:lol:
Do góry
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-02-2009 16:41
Naukowej, historycznej prawdy Kościół od zawsze boi się jak diabeł święconej wody. Ty, jako historyk, zdajesz sobie sprawę, że sporo w niej ciekawostek i że wyedukowanie owieczek w tym temacie z pewnością nie pomogłoby Kościołowi. :)

Uważam, że to taktyczne samobójstwo, gdy Kościół sięga do prawdziwej historii. W RM robią to bardzo wybiórczo.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 21-02-2009 16:49
Żydowski spisek, tak nie tak dawno już pewien pan o tym wspominał i nawet znalazł rozwiązanie - ostateczne.
Żydzi stoją za całym złem tego świata - to jest dopiero "sformatowanie" mózgu.
I to jest właśnie antysemityz; bo to czy przykładowo kapo w obozie koncentracyjnym był Żydem, Ńiemcem, Ukrainicem cz Polakiem jest mało ważne i o niczym nie świadczy. Narodowość zbrodniarz nie ma żadnego wpływu na to że jest zbrodniarzem.


.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2009 16:53
Cytat:
valdens napisał/a:
Naukowej, historycznej prawdy Kościół od zawsze boi się jak diabeł święconej wody. .


bzduuuura.

np.
trochę prawdy o inkwizycji faktycznie może nieuków zaskoczyć.
Pełna prawda o inkwizycji powoduje zazwyczaj opad szczęki.



Cytat:
wierszokleta napisał/a:
bo to czy przykładowo kapo w obozie koncentracyjnym był Żydem, Ńiemcem, Ukrainicem cz Polakiem jest mało ważne i o niczym nie świadczy. Narodowość zbrodniarz nie ma żadnego wpływu na to że jest zbrodniarzem.


ale fakt że w Auschwitz Żydzi zostawali obozowymi kapo rzuca nieco inne światło na system zaglady stosowany w III Rzeszy.

Pozatym: powojenna Polska ścigała i grantowych policjantów i niektórych obozowych kapo (weryfikowano wszystkich). A np. Izrael oglosil że nie będzie ścigał żydowskich policjantów z gett.
Do góry
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 21-02-2009 16:53
Cytat:
trochę prawdy o inkwizycji faktycznie może nieuków zaskoczyć.
Pełna prawda o inkwizycji powoduje zazwyczaj opad szczęki.

Mam nadzieję, że nie chodzi o ten słynny artykuł p.Rafała Ziemkiewicza?
Do góry
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 21-02-2009 16:58
Uważam że radio Maryja łamie polskie prawo (i nie tylko jego artykuły wymienione na początku)Cytowane prze ze mnie wypowiedzi uważam za antysemickie a np.: Andrzej Pilipiuk nie.I raczej nic z tym nie zrobimy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 21-02-2009 17:03
No co ty, chopie. Zawsze można ponarzekać. Splunąć. I wódki się napić.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 21-02-2009 17:04
Cytat:
zapomin napisał/a:
No co ty, chopie. Zawsze można ponarzekać. Splunąć. I wódki się napić.


No nie mogę na antybiotykach jestem:mad:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-02-2009 17:08
Inkwizycja to tylko jeden czarny kleks na historii papiestwa, największy ale nie jedyny, bo cała jego historia jest szara i w czarne kropki.
A katolikom wydaje się, że jest różowa, ze złotymi akcentami i tylko ta nieszczęsna plamka - Inkwizycja...
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 21-02-2009 17:36
hmm... a obiecywałam sobie, że już dam sobie spokój :)

Ciągle uważam się za katoliczkę, ale historia KK wcale nie wydaje mi się różowo-złota. Jakie były czasy, taki i Kościół :(
Chyba obecnie jest stosunkowo spokojnie.
A co do RM, to chyba zdajecie sobie sprawę, że tu się KK zaplątał we własnych strukturach - Rydzyk podlega władzom zakonnym a nie kościelnym. Poza tym sprawa jest delikatna i moim zdaniem, grozi nie tylko wystąpieniem "moherowych bojówek", ale wręcz schizmą.
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy Radio Maryja łamie polskie prawo karne
zapomin Użytkownik
  • Postów: 406
  • Skąd: Szamotuły
Dodane dnia 21-02-2009 17:57
Proszę nie próbować utożsamiać Rydzyka i Inkwizycji z jedynym przejawem katolicyzmu. Czy w takim razie należy utożsamiać np ateizm z najdziwaczniejszymi indywiduami oraz z pozbawionymi sumienia zbrodniarzami, którzy głosili nieistnienie Boga?
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?