Seks (+18)
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Seks (+18)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 13:11
Cytat:
i nie lubi przejmować inicjatywy, nie zaproponuję jej pozycji "na jeźdźca", tylko spróbuję czegoś mniej ekscentrycznego To chyba logiczne.


w łóżku niczego się nie próbuje i nie proponuje, tylko się to robi. jeśli kobieta już raz powiedziała "tak" (zgadzając się na bzykanko), to nie torturuj jej kolejnymi głupimi pytaniami...
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 13:13
Cytat:
valdens napisał/a:
w łóżku się niczego nie próbuje i nie proponuje, tylko się to robi. jeśli kobieta już raz powiedziała "tak" (zgadzając się na bzykanko), nie torturuj jej kolejnymi głupimi pytaniami...


No tak, nie ma to jak pytanie: "Kochanie, mogę?" :lol:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 13:13
Ale metody naturalne to też decydowanie o tym, czy będzie ciąża czy nie, czyli wtrącanie się w kompetencje. Z nowymi termometrami czy wręcz całymi komputerkami do badania płodności metody te nie są już takie "naturalne", a ich zawodność jest mniejsza.
Nie widzę różnicy między prezerwatywami a używaniem pięciu czytników i komputerka, tu i tu manipulacja.
Ale wiem, że cokolwiek w tym temacie powiem, będzie spłukane.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 20-03-2009 13:14
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Cytat:
Co z tego zostało. Zakaz antykoncepcji, jako zabijanie życia.

To nie jest dokładnie tak, Rzepusiu. Antykoncepcja mechaniczna i chemiczna jest zdaniem Kościoła brakiem zaufania dla Boga i uzurpowaniem sobie przez człowieka prawa do decydowania, czy życie ma powstać czy też nie. W skrócie - technologię obraca się w broń przeciwko naturalnemu porządkowi rzeczy. Naturalny porządek rzeczy jest taki, że skutkiem seksu może być ciąża i to ryzyko da się zmniejszysz naturalnymi metodami - ale tak naprawdę to Bóg decyduje. A dzisiejszy człowiek nie życzy sobie, żeby to Bóg decydował. Człowiek chce sam decydować, chce pokazać Bogu wała.
"Takiego, ty mi nie będziesz decydował, kiedy będziemy mieli dziecko, Panie Boże! Odwal się, siedź sobie grzecznie w kościele! Co my w łóżku robimy, to już nie twój zasrany interes. Przyjdę, pomodlę się i to ci powinno wystarczyć. Ciesz się, że w ogóle mi się chce!"
To tak nie działa. Nie widzę sensu mechanicznej i chemicznej antykoncepcji jeśli automatycznie nie traktuję seksu jako rozrywki. Bo jeśli na partnerce mi zależy, to będę się starał zminimalizować ryzyko, że nie zajdzie w ciążę. A jeśli używając antykoncepcji jednocześnie szalejemy w łóżku, szanse pozostają takie same. Mniejszy procent, ale drastycznie większa liczba prób. Prawdopodobieństwo się kłania, mili państwo. A jeśli i tak muszę się trzymać w ryzach, antykoncepcja przestaje mieć przewagę - bo przy kilku próbach i świadomym stosowaniu metod naturalnych ryzyko i tak nie jest wielkie.


Ależ ty pierniczysz i powtarzasz zdanie kleru. Życzę ci dziecka w momencie kiedy będziesz najmniej na nie gotowy (pod każdym względem) wtedy pogadamy na temat antykoncepcji.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 13:14
Cytat:
jeśli kobieta już raz powiedziała "tak" (zgadzając się na bzykanko), nie torturuj jej kolejnymi głupimi pytaniami...

Żeby poznać, czy kobieta się na coś zgadza - zwłaszcza w seksie - nie trzeba wcale pytać na głos :)
Cytat:
Nie wiem tylko, dlaczego zakładasz, że ja nie potrafię być spokojna i czuła.

Sprawiasz wrażenie kobiety z natury raczej agresywnej :) Ale to może być twój internetowy image. Je też sprawiam inne wrażenie niż jestem :lol:
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 13:15
Cytat:
Życzę ci dziecka w momencie kiedy będziesz najmniej na nie gotowy

A ja życzę sobie dziecka w momencie, kiedy taka będzie wola Boga ^^
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 13:15
Bardzo lubię teoretyczne gawędziarstwo.
Póki ojcostwo ci "nie grozi", to można i tak.

A może On chce, żebyś się już rozmnożył, czemu z tym walczysz? :p
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 13:18
Moi rodzice antykoncepcji nie stosowali. Jeśli ja się do takich metod ucieknę - automatycznie jestem głupszy i mniej kompetentny niż moi rodzice. Bo oni potrafili, a ja nie. Taka perspektywa mi zdecydowanie nie odpowiada.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 13:19
Tak, teraz jesteś od nich lepszy, bo stosujesz Antykoncepcję Absolutną.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 13:21
A kto mówi o braku odpowiedzialności?
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 13:24
Cytat:
Żeby poznać, czy kobieta się na coś zgadza - zwłaszcza w seksie - nie trzeba wcale pytać na głos :)


No cieszę się, że chociaż w jednym na sto postów mamy to samo zdanie. Uff.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 13:25
Stosowanie antykoncepcji to nie jest uciekanie od odpowiedzialności.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 13:27
Cytat:
Agit napisał/a:
Ale metody naturalne to też decydowanie o tym, czy będzie ciąża czy nie, czyli wtrącanie się w kompetencje. Z nowymi termometrami czy wręcz całymi komputerkami do badania płodności metody te nie są już takie "naturalne", a ich zawodność jest mniejsza.
Nie widzę różnicy między prezerwatywami a używaniem pięciu czytników i komputerka, tu i tu manipulacja.
Ale wiem, że cokolwiek w tym temacie powiem, będzie spłukane.


Agit, ja Cię rozumiem doskonale. Też uważam, że takie metody to podobne oszukiwanie Boga. Może nawet gorsze w oczach Boga, bo obłudniejsze, pseudo-sprytniejsze.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 13:31
Cytat:
Tak, teraz jesteś od nich lepszy, bo stosujesz Antykoncepcję Absolutną.

ale ja nie mam nic przeciwko temu, żeby być ojcem :) Co więcej, nie chciałbym mieć jedynaka, bo sam wiem jak to jest :) Nawet jeśli kobieta zajdzie w ciążę, ja jej jeszcze będę wdzięczny XD

To nie znaczy oczywiście, ze nie będę się starał minimalizować takiej szansy z co najmniej kilku powodów. Ale jeśli się zdarzy - dla mnie to nie będzie żadna tragedia ani żaden koniec. Dla mnie to będzie początek i zrobię wszystko, by przekonać o tym kobietę :)
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 13:32
Idąc dalej - składniki do tabletek antykoncepcyjnych wyciągano z pochrzynów i innych roślinek, a lateks to też sok z rośliny ;)

Łatwo mówić o ojcostwie i antykoncepcji, kiedy na pierwsze nie ma szans, a drugiego się w sumie nie stosuje.
Tak w ogóle czemu się zakłada, że stosujący antykoncepcję uznają dziecko za "tragedię i koniec"?
No i czemu "billingsy" i inne kalendarzyki są okej, a reszta nie?
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 20-03-2009 13:42
Cytat:
No i czemu "billingsy" i inne kalendarzyki są okej, a reszta nie?

Bo kalendarzyki z Matką Boską na okładce można kupić w sklepiku przy plebanii i w Veritasie? ;)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 20-03-2009 13:43
Cytat:
Łatwo mówić o ojcostwie i antykoncepcji, kiedy na pierwsze nie ma szans, a drugiego się w sumie nie stosuje.

Łatwo to jest usprawiedliwiać swoje instynkty, zamiast panować nad nimi.
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
Agit Użytkownik
  • Postów: 98
  • Skąd: Skierniewice
Dodane dnia 20-03-2009 13:45
Cytat:
Rzepusia napisał/a:

Cytat:
Łatwo mówić o ojcostwie i antykoncepcji, kiedy na pierwsze nie ma szans, a drugiego się w sumie nie stosuje.


A dlaczego nie mam szans?


To akurat było do pana, który mówi o ojcostwie :) a dlaczego dziecka nie będzie, to wiadomo.



Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
Cytat:
Łatwo mówić o ojcostwie i antykoncepcji, kiedy na pierwsze nie ma szans, a drugiego się w sumie nie stosuje.

Łatwo to jest usprawiedliwiać swoje instynkty, zamiast panować nad nimi.


Oj tak, latam i gwałcę kogo popadnie :)
Do góry
Autor
RE: Seks (+18)
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 20-03-2009 13:51
zła, agit, zła! gwałcenie jest fe! mama nie uczyła? :>

jak ja uwielbiam, gdy zakłada się, że skoro seks jest nie po bożemu, to od razu musi być dzika orgia, onanizm co pięć minut i wymienianie partnera co dziesięć.

rzepusia, dla mnie seks nie równa się dziecko. dlatego chcę poczekać, aż będę w stanie to dziecko utrzymać. czy to takie złe, że chcę zapewnić wszystkim zainteresowanym godne życie, a przy okazji nacieszyć się tym, że jestem ze wspaniałą dziewczyną, która mnie podnieca?
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Seks (+18)
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 20-03-2009 13:53
łatwo jest panować nad instynktami będąc domatorem. Co innego jak ktoś ma rozrywkowy tryb życia itp.

A w ogóle po co usprawiedliwiać instynkty?
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?