Czy miłość jest banalna?
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-04-2009 20:07
No to już mówię, bez zastanowienia - "Once" i "Breaking the waves".



I "Nieodwracalne".
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 03-04-2009 20:08
Temat miłości w utworach czy to wierszowanych, czy prozatorskich jest dość banalny. Zgadzam się jednak z Tycenakiem i Ginger, że to kwestia podejścia do tegoż tematu. Przecież można to przedstawić także w sposób zupełnie niebanalny.
Jeśli zaś chodzi o samą miłość, to owszem jest nam ona potrzebna, jak jedzenie, picie itd, ale w życiu bym nie powiedziała, że jest banalna!
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 20:10
Przełamując fale to jeszcze. Nieodwracalne to według mnie przerost formy nad treścią. A Once nie oglądałam, ale wygląda mi na jakąś naiwną bajeczkę.
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 03-04-2009 20:12
"Once" to dobry przykład. Film robiący z niczego coś. Z banalnego budżetu, z banalnego tematu - arcydzieło. Polecam.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 20:16
Ale ja nie dam rady tego obejrzeć. Umarłabym z nudów.
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-04-2009 20:45
Oke_ żałuj. Obydwa przykłady są świetne, jeśli chodzi o temat. Zaś jeśli chodzi o banał... Miłość nie jest banałem. Jest poezją, sonetem, uśmiechem, dotykiem. Pragnieniem, piekłem, niebem. Sztuką jest tylko ubrać to wszystko w słowa, lub obrazy. I myślę, że nie każdy potrafi to zrobić. Dlatego dużym artyzmem jest pokazać miłość niebanalną, nietuzinkową. A najpiękniejsza miłość i tak zawsze jest nasza, i nie na pokaz. A wtedy nie może być mowy o banale....
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 21:12
W kwestii banału zgadzam się z gabstone.

Zaś co do tytułu... Z filmow hollywoodzkich Uwierz w ducha. Z mang I''S i Suzuka. Niestety wersje anime tych mang nie dorastają papierowym oryginałom do pięt :)
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 21:14
Cytat:
rip LunarBird CLH napisał/a:
W kwestii banału zgadzam się z gabstone.

Zaś co do tytułu... Z filmow hollywoodzkich Uwierz w ducha.


Lunar, zlituj się, nie ma bardziej banalnego filmu o miłości...
:rip:
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-04-2009 21:18
Widzisz Oke_ pierwszy raz zgodzę się z Lunarem. Dla mnie każdy film z happy endem, do tego made in Hollyłodź trąci banałem. Ale "Uwierz w ducha " ma w sobie magię. Oglądałam ten film sto razy i obejrzę 101. Dlaczego?
Bo ludzie lubią banały i dobre zakończenia. Ale miłość która jest dobra, czyni ludzi szczęśliwymi, banałem być nie może.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 03-04-2009 21:20
Bardzo niebanalny jest za to 2girls1cup. Polecam :rol:
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 21:20
No tak, ale to tylko potwierdza tezę, że miłość jest banalna.
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 03-04-2009 21:21
Pytanie, czy słowo banał, ma oddźwięk pejoratywny w odczuciu Oke?
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 21:24
No tak.
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-04-2009 21:24
Nie, to tylko potwierdza tezę, ze Hollywood mami nas tanimi uczuciami, żeruję na psychice itd. Mówię Ci, prawdziwa miłość banałem nie jest, bywa nim kiedy prawdziwą nie jest. Banałem jest wykorzystywanie tanich, wzrusząjacych opowieści po to, by przyciągnąć ludzi do kina. Ale to nie znaczy jeszcze, że czasem kiczem nie można sie zachwycić:)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 21:25
A jak odróżniasz prawdziwą miłość od nieprawdziwej?
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 03-04-2009 21:27
Skoro miłość jest banałem, a banał ma dla Oke oddźwięk pejoratywny to znaczy że...

Potrzebuje ona pozytywnych emocji :)
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-04-2009 21:31
Mam Ci podać receptę?:) Nie mam. Ale wiem, kiedy aż boli, gdy brak Ci tej najbliższej osoby, nie możesz spać, nie możesz czasem funkcjonować normalnie. Tęsknota zabija. Na raty. To przerobiłam. A reszta?
Zazwyczaj kiedy kogoś poznam, i myślę sobie, że to właśnie teraz trafił mnie piorun, wyobrażam sobie twarz tej osoby. Jeśli pamiętam, to nie to. Za każdym razem ( w sumie było ich raptem dwa) nie mogłam sobie przypomnieć twarzy. I teraz wiem ,że to dla mnie wyznacznik, może nie zaraz wielkiej miłości, ale dobrego początku.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-04-2009 21:35
Asti, żadne pozytywne emocje teraz mi nie pomogą, bo zarzucono mi kłamstwo i strasznie mnie to wkurzyło. Tym bardziej, że kłamstwo zarzuciła mi osoba, który jeszcze niedawno deklarowała, że nie warto się kłócić o faceta, a za każdym razem, jak, nie daj boże wspomnę o JtN, to jedzie po mnie, że odechciewa mi się siedzieć na PP. A co mnie wkurza jeszcze bardziej to to, że ta osoba ma męża i dzieci, więc nie wiem, dlaczego jest taka zazdrosna o faceta, którego nawet nie widziała na oczy. I tyle mam do powiedzenia na ten temat.

Dlatego uważam, że miłość jest zła: budzi negatywne emocje.


LRR, możesz skasować ten post jako offtop. I nie powiem, że jesteś zła, wredna czy co tam jeszcze.
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 03-04-2009 21:37
W sumie ciekawy sposób. W pamięci zalega za pewne olśniewające wrażenie, a nie bardziej powierzchowne cechy osoby.

Ciągle jestem pod wrażeniem, jak wiele mężczyźni mogą się od kobiet nauczyć :yes:

Oke - wkurzona jesteś, bo stałaś się celem czyichś negatywnych emocji. Sama miłość jest piękna, tylko trzeba ją znaleźć... W sobie.
Po za tym, uciekanie od problemów (cierpienia i kłopotów związanych z partnerstwem czy miłością) zatrzyma nas na pewnym poziomie z którego ciężko potem wyjść. Silne emocje mogę szybko się przebiegunować, ale od tego mamy narzędzia, by to kontrolować. Wycofać się, to jak umrzeć za życia.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Czy miłość jest banalna?
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 03-04-2009 21:38
Oke_ Ty wrzuć na luz. To nie miłość jest zła, tylko zazdrość. A wspominaj sobie o kim chcesz, i się nie przejmuj, bo nie warto.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?