Trzecie słuchowisko
Portal Pisarski » Inwencja Twórcza » Dyskusje Twórcze
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 17-06-2009 01:20
RYBA!!! :D
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
Rebeliant Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 01:39
no to ja też się zgłaszam.
mogę nagrać jakąś piosenkę, ale dopiero jak już podejmiecie decyzję, co do treści
sprzęt mam nawet, nawet
mikrofon MXL 770 - można sprawdzić na googlach, co to takiego
;)
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 17-06-2009 10:26
Dobra Ryba nie byłaby zła. Z tego co pamiętam, jest tam mnóstwo dialogów, a i część narracji można na dialogi przerobić... Myślę, że to całkiem niezły pomysł dziewczyny :D
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 17-06-2009 12:50
o Rybie była już mowa przy okazji drugiego słuchowiska. Wciąż pozostaję mocno sceptyczny ;)
Rebeliant - świetnie, nawet jeśli nie damy rady z jakąś rolą to możesz się cholernie przydać przy nagrywaniu różnych dźwięków otoczenia :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 12:51
pw, to jak mam coś stworzyć, to musisz napisać, co jest dla ciebie istotne w tekście dobrym na słuchowisko.
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 17-06-2009 13:00
Przede wszystkim dużo ról żeńskich - najmniej połowa. nie musi być dużo ruchu, ważne żeby było dużo dźwięków (szum morza, odgłosy miasta, padający deszcz, burza, grający telewizor w pokoju etc.), musisz uważać na pewne subtelności. Np. ciężko byłoby z Twoim dramatem o Premierze, bo ciężko dźwiękiem przedstawić jak nagle premier zawiesza wzrok na jakiejś dziewczynie i się w nią z uwielbieniem wpatruje... Może być dużo fantasycznych postaci, które łatwo oddać dźwiękiem (jak np. głos Purtka w Hero Turbo). Dobrze by było gdyby bohaterowie mieli nie mniej jak 15 lat i nie więcej jak 40 :) jesteśmy wszyscy w podobnym wieku ale tym to się tak nie spinaj. I zapomnij o wyglądzie bohaterów :) Najlepiej przejrzyj sobie jakieś słuchowiska zrealizowane przez Trójkę :)
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 18:11
Cytat:
Np. ciężko byłoby z Twoim dramatem o Premierze, bo ciężko dźwiękiem przedstawić jak nagle premier zawiesza wzrok na jakiejś dziewczynie i się w nią z uwielbieniem wpatruje


aaaaa....tekst o którym mówisz w najmniejszym stopniu nie był o premierze, to tylko taki zabieg, kto czytał ten wie ;)

ok, tamte to sztuki, więc musiałem pisać o ruchu, wyglądzie, scenografii itd, bo teoretycznie są to rzeczy do teatru i trzeba dać o całkowicie inne rzeczy niż przy słuchowisku. Najistotniejsze jest z tego, co piszesz to, żebym dał sporo ról kobiecych. Ok, da się zrobić.
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
GdanszczAnka Użytkownik
  • Postów: 1880
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 17-06-2009 18:14
ej... tu był mój post a go nie ma :( chyba, ze go nie napisałam :( <zagubiona>

mówiłam, ze fajnie by było jakby postaci były dźwiękowo w jakiś sposób charakterystyczne, bo słuchając poprzedniego słuchowiska czasem się gubiłam.
'Panna Anna umie kusić wieczność, trwonić żar'
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 18:17
a najlepiej, żeby to było śmieszne, tak?

Btw. taka propozycja z mojej strony - zróbcie może nową kategorię przy dramacie p.t. "słuchowiska", bo to jednak co innego niż dramat klasyczny, a w ten sposób moglibyśmy stworzyć jakąś bazę scenariuszy na przyszłość.
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 17-06-2009 18:38
E, nie ma sensu chyba, po prostu zaznacz na początku, że dramat tworzony na potrzebę słuchowiska :)
Dobrze jakby było generalnie groteskowe, tylko nie przesadzaj z awangardowością jak w Schemacie :D
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-06-2009 20:19
moim skromnym zdaniem sens stworzenia takiej kategorii jest znacznie głębszy, aniżeli istnienie działu "opera" i "misterium" :)
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-06-2009 09:59
"opera" i "misterium" - to nam chyba nie za bardzo potrzebne :D

ale macie już jakieś nowe pomysły na tekst? Bo jestem ciekawa czy coś ruszyło
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 30-06-2009 10:09
Wow, może operetkę zmajstrujemy? Albo bajkę muzyczną?
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-06-2009 19:50
A jak Wam się podoba pomysł:
przerobie jedno z moich opowiadań na dramat.

- CONNECTING PEOPLE
lub
- JESTEM BOGIEM

Podzielę tekst na role i przetworze opisowe myśli i refleksje na dialogi dla poszczególnych aktorów.
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 24-07-2009 14:22
Zadysta - przede wszystkim za krótkie ;-) w treść nie będę się zagłębiać ;-) ja się nakręcam powoli na pomysł z bajką, może być bardzo muzyczna :)



Ok, wpadłem na pewien pomysł.
Może zrobimy coś pt. "Dialogi"? Zrobilibyśmy teksty, w których rozmawiają ze sobą 2-3 osoby. Póki co myślałem o wyłapaniu największych kawiatków z "Co myślisz o..." tentypa ( http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=7078 ) i "Bajkę o słoniu i żyrandolu" Ani L. ztj ginger ( http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=10155 ).
Co o tym sądzicie, kojarzycie jeszcze jakieś dialogi?
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-07-2009 16:03
Sugerowałbym coś śmiesznego.
Tragedię i reklamy to mamy...
na codzień w mediach.
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 25-07-2009 11:50
Myślę Pw, że to całkiem niezły pomysł. Dowcipne dialogi powinny wypaść sympatycznie i zabawnie :D A przede wszystkim można stworzyć sporo ról. Poszukam jakichś :yes:
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 30-07-2009 15:55
Cytat:
pw napisał/a:
Ok, wpadłem na pewien pomysł.
Może zrobimy coś pt. "Dialogi"? Zrobilibyśmy teksty, w których rozmawiają ze sobą 2-3 osoby. Póki co myślałem o wyłapaniu największych kawiatków z "Co myślisz o..." tentypa ( http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=7078 ) i "Bajkę o słoniu i żyrandolu" Ani L. ztj ginger ( http://portal-pisarski.pl/readarticle.php?article_id=10155 ).
Co o tym sądzicie, kojarzycie jeszcze jakieś dialogi?


Popieram :) Gingerek ma nawet więcej historyjek z Dużym i Zuzą - nieodmiennie kojarzą mi się z "Rozmówkami małżeńskimi" S. Grodzieńskiej i podobnie jak one, powinny świetnie przełożyć się na język radiowy. Co najwyżej będzie to wymagało od Autorki lekkiego przeredagowania tekstu :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-08-2009 13:48
I jak :confused:
Do góry
Autor
RE: Trzecie słuchowisko
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 28-08-2009 15:39
No cóż, powyższy pomysł nie spotkał się z ponadprzeciętnym przyjęciem :-) Sam od czasu do czasu przeglądam prozę różnych twórców portalowych. Może coś się niedługo wykluje. Jak mi coś wpadnie do głowy wartego odnotowania to odnotuję.
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?