Książki, których należy unikać
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Książki, których należy unikać
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 28-02-2009 18:43
Cytat:
13outy napisał/a:
Cytat:
jakub napisał/a:
ja bym odradził całą serię Harry'ego Pottera :D dla mnie ta książka jest największą porażką literatury :)


Czemu? :shy:
chociażby treść, dla mnie takie bajeczki są po prostu nie do przeczytania, nie nic interesującego w jakichś dziwnych czarach, poza tym pomysł na tę serię jakiś zbyt banalny może się to nadawać dla uczniów w podstawówce co najwyżej bo jest takie proste, ale ogólnie uważam to za słaby komercyjny szajs :D
Cytat:
dla mnie ta książka miała wartość w kpinie, kiedy autor opowiedział, jak jest w życiu i czym się ono różni od literatury pięknej...
a chodzi ci o Harry'ego czy "Colarado Kida"? :p bo w Colorado znalazłem jedynie taką przeciętną historyjkę o gościu z którym tak naprawdę nie wiadomo co się stało, umarł ale jak? :p tylko ta zagadkowość mi się tam spodobała a reszta przeciętna jak na Kinga
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-02-2009 20:46
jakub napisał/a:

Cytat:
chociażby treść, dla mnie takie bajeczki są po prostu nie do przeczytania, nie nic interesującego w jakichś dziwnych czarach,


Czyli fantasy nie lubimy, tak? :shy:

Cytat:
poza tym pomysł na tę serię jakiś zbyt banalny


Pamiętaj, że autorka klepała biedę i musiała jakoś zarobić na życie. :uhoh:

Cytat:
może się to nadawać dla uczniów w podstawówce co najwyżej bo jest takie proste,


Czy ja wiem, czy proste? Dobrze zorganizowana i obszerna fabuła, nie wiem, czy dałabym radę coś takiego obmyślić. :rol:

Cytat:
ale ogólnie uważam to za słaby komercyjny szajs :D


Bez przesady. Jakieś przesłanie tam jest, choć prawie doszczętnie przykrywa je sam wątek, a raczej ich gąszcz. ;)
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-02-2009 21:44
Saga Dziedzictwo Paoliniego. Na razie są trzy tomy z czterech. Okropne. Ograne, wtórne, nudne, wtórne, skopiowane, udające coś śmiesznego momentami, i jeszcze raz wtórne. O.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 28-02-2009 21:48
Cytat:
Rzepusia napisał/a:
"Malowany ptak" Kosińskiego
Wdarł się w moją psychikę i przez dobrych kilka dni dochodziłam do siebie. Najgorsze jednak, że dobrze napisane.


A o czym to?
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 28-02-2009 21:54
harleqiuny - jak byłam w ciąży, na końcówce, więc oczywiście na seks nie było najmniejszych szans, to se pomyślałam, że poczytam przynajmniej o seksie.
ale ŻADNYCH SCEN NIE BYŁO! skandal! skandal na ciężarnej...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Książki, których należy unikać
SmiercWFilizance Użytkownik
  • Postów: 220
  • Skąd:
Dodane dnia 28-02-2009 22:19
"Przygody Odyseusza" - lektura dla 4 klasy podstawówki, naszczęście mam ją już za sobą :D
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 01-03-2009 13:45
Cytat:
13outy napisał/a:
jakub napisał/a:

Cytat:
chociażby treść, dla mnie takie bajeczki są po prostu nie do przeczytania, nie nic interesującego w jakichś dziwnych czarach,


Czyli fantasy nie lubimy, tak? :shy:

Cytat:
poza tym pomysł na tę serię jakiś zbyt banalny


Pamiętaj, że autorka klepała biedę i musiała jakoś zarobić na życie. :uhoh:

Cytat:
może się to nadawać dla uczniów w podstawówce co najwyżej bo jest takie proste,


Czy ja wiem, czy proste? Dobrze zorganizowana i obszerna fabuła, nie wiem, czy dałabym radę coś takiego obmyślić. :rol:

Cytat:
ale ogólnie uważam to za słaby komercyjny szajs :D


Bez przesady. Jakieś przesłanie tam jest, choć prawie doszczętnie przykrywa je sam wątek, a raczej ich gąszcz. ;)
odpowiem tak, lubię fantasy ale takie bardziej poważne niż Harry Potter :) choć i tak z fantasy podoba mi się praktycznie tylko Pilipiuk i Tolkien ;) fajnie że znalazła sposób na zarobienie kasy, skoro książka trafiła do takiego grona to musi mieć coś w sobie ale to "coś" jest nie dla mnie :) a z tym że dla podstawówki to jest mam na myśli że historia nadaje się dla młodszego czytelnika a nie że młodszy czytelnik mógłby takie coś napisać, tego nie stwierdzam bo mimo wszystko wątpię by w 6 klasie podstawówki na przykład ktoś napisał 7 powieści ze średnią ilością stron w okolicach 500 :p

a przesłanie w Harrym nie wiem jakie jest, dobro walczy ze złem, trzeba być wiernym przyjaciołom? Jeśli inne to jest bardzo dobrze zakryte :p
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Castle of Indolence Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Kościerzyna
Dodane dnia 16-04-2009 20:31
Czemu wszyscy tak czepiają się Ani z Zielonego Wzgórza? Swego czasu przeczytałam całą serię, nie ma to jak te stare, rozpadające się książki... :smilewinkgrin: Moja mama bardzo lubiła Anię - moja najstarsza siostra ma tak na imię :D

Dziwne, że nikt nie wspomniał o "Zmierzchu" i całej wampirzej serii Stephenie Meyer - większość dziewczyn z mojej klasy się tym zachwyca. Przeczytałam ok. 20 stron tej książki i albo ta kobieta tak źle pisze, albo tłumacz to skopał, jednak obstawiam to pierwsze.
Cytat:
Po jego wyjściu siedziałam przez dłuższą chwilę przy dębowym stole na jednym z trzech krzeseł, z których każde było inne

To zdanie jest naprawdę złe, czy tylko ja jestem przewrażliwiona? Ludzie nie znają dobrej literatury, zachwycają się chłamem, a potem chodzą i mają się za znawców wampirów (które błyszczą i dzwonią, gdy pada na nie światło - uroczo)... No cóż, może nie rozumiem idei "powieści młodzieżowej" :rol:
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 16-04-2009 20:44
:lol:

Bo to jest powieść dla amerykańskich nastolatek...

Zgadzam się, z takich książek jest więcej szkody niż pożytku...
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Juna89 Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 16-04-2009 20:54
Popieram "Zmierzch" jest kiepski i to bardzo. Dotrwałam do końca, bo miałam nadzieję, że akcja się jakoś rozkręci, a tu nic. Nawet po drugi tom z ciekawości sięgnęłam i nie wiem jakim cudem udało mi się przeżyć to w całości. Błędy są faktycznie wszędzie i pewnie to zasługa zarówno autorki, jak i tłumacza. Wszystko jest jakieś wtórne, bohaterowie raczej nudni. Po prostu nie rozumiem, w jaki sposób taka seria mogła wzbudzić, aż taki rozgłos. No dobra już się nie będę wyżywać;).
;)
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Corpseone Użytkownik
  • Postów: 61
  • Skąd: Zawiercie
Dodane dnia 17-05-2009 11:37
Film był kiepski. Byłem na nim ze swoją dziewczyną w kinie, ale obydwoje wyszłiśmy z kina rozczarowani. Jeżeli film byl kiepski, to wątpię, żeby książka była ciekawa.
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Asti Użytkownik
  • Postów: 809
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 17-05-2009 11:38
Oj, naciągane stwierdzenie. Często tak jest, że na podstawie dobrej książki robi się naprawdę beznadziejną ekranizację. Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale generalnie to nie jest reguła - kiepski film = kiepska książka.
Ludzie potrafią niekiedy posuwać się do takich oszustw.
Śpiewają nie swoje pieśni, nie wiedząc nawet, o czym one mówią.

Create your own reality
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 17-05-2009 12:21
Cytat:
Castle of Indolence napisał/a: Przeczytałam ok. 20 stron tej książki i albo ta kobieta tak źle pisze, albo tłumacz to skopał, jednak obstawiam to pierwsze.


Miałem to samo uczucie podczas czytania wielu amerykańskich książek - uczucie, że doszło do wielkiego nieporozumienia. Co dziwniejsze, dotyczy to nie tylko nieznanych pisarzy made in USA, ale takich głośnych jak King, Masterton, Deaver...
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Red Użytkownik
  • Postów: 46
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 19-06-2009 13:25
Tak też sądziłam, że w tym temacie znajdę wzmiankę o "Zmierzchu". :) No to problem z głowy i nie czytam. :D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 23-06-2009 23:25
Cytat:
Red napisał/a:
Tak też sądziłam, że w tym temacie znajdę wzmiankę o "Zmierzchu". :) No to problem z głowy i nie czytam. :D


Przeczytałam cała sagę w 2 tygodnie. Oczywiście tłumaczenie jest dramatyczne, ale treść wciąga. Przynajmniej mnie wciągnęła aż za bardzo :-)

Nie potrafiłam natomiast przebrnąć przez Ferdydurke. Utknęłam na jednej z pierwszych stron, jeszcze w liceum i tak już pozostało :smilewinkgrin:
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 26-06-2009 12:53
ja za to Ferdydurke bym polecił, chore, trzeba przyznać ale przekaz ma :) jednak ciężkie momentami do zrozumienia ;)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2010 15:18
Cytat:
Juna89 napisał/a:
Popieram "Zmierzch" jest kiepski i to bardzo. Dotrwałam do końca, bo miałam nadzieję, że akcja się jakoś rozkręci, a tu nic. Nawet po drugi tom z ciekawości sięgnęłam i nie wiem jakim cudem udało mi się przeżyć to w całości. Błędy są faktycznie wszędzie i pewnie to zasługa zarówno autorki, jak i tłumacza. Wszystko jest jakieś wtórne, bohaterowie raczej nudni. Po prostu nie rozumiem, w jaki sposób taka seria mogła wzbudzić, aż taki rozgłos. No dobra już się nie będę wyżywać;).


Mnie tam sie Zmierzch podobal, ot tak, zeby sie odmozdzyc. Ale kiepszczyzna to wina tlumacza (czytalam i po polsku, i oryginal). WIerzcie mi, nie rozumiem, jak mmozna tak zarabac ksiazke...


A Anie z Zielonego Wzgorza tez bardzo lubie. Zwlaszcza ostatni tom, Rilla ze Zlotego Brzegu - okres 1 wojny swiatowej.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Książki, których należy unikać
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-01-2010 15:38
Cytat:
ja za to Ferdydurke bym polecił, chore, trzeba przyznać ale przekaz ma smiley

"Chore"? To chyba najzdrowsza polska powieść jaką widziałem.
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
alleluja con Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Bruksela
Dodane dnia 22-01-2010 16:03
"Ferdydurke" należy przeczytać, ale nie w momencie, kiedy znajdzie się w liście lektur, bo faktycznie można się zniechęcić (pamiętam jak interpretuje się i "rozbiera na części pierwsze" lektury;)). Zresztą są książki, do których trzeba dojrzeć (inaczej czyta się daną pozycję w liceum, inaczej kilka lat potem)

Ja zdecydowanie odradzam wszelkie książki, które w "łopatologiczny" sposób próbują przekazać tzw. mądrości życiowe - mam na myśli głównie powieści P. Coelho.
Wszystko, co dźwigasz, uzbroiłaś w ból -
To, co zakrywasz, w posępną odwagę.
A jesteś ogród. W tobie panny nagie,
Twarze młodzianków rozpęknięte wpół

(Nauka chodzenia S. Grochowiak)
Do góry
Autor
RE: Książki, których należy unikać
klaus_bawoek Użytkownik
  • Postów: 115
  • Skąd: Wilkanowo
Dodane dnia 22-01-2010 16:08
Zgadzam się z tym co powiedziała lina_91 "Zmierzch" czytałam żeby sie tak zwyczajne oderwać od codzienności. Może nie jest to jakieś ambitne dzieło i nie wniosło nic w moje życie, ale takie utwory tez muszą powstawać. Ogólnie czytało się przyjemnie.
"Nie można tkwić uparcie w swoim kącie Lasu, czekając, aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich".

Kubuś Puchatek
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?