Konkurs na książkę dla dzieci i młodzieży
Pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pana Bogdana Zdrojewskiego

Pod patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY

Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom
wraz z Wydawnictwami: Literatura, Publicat oraz Stentor
ogłasza
II Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren
na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.



Regulamin Konkursu:

W konkursie mogą uczestniczyć autorzy pełnoletni

Konkurs dotyczy utworów w następujących kategoriach wiekowych:
* książka dla dzieci w wieku do 6 lat
* książka dla dzieci w wieku 6 -10 lat
* książka dla dzieci w wieku 10 - 14 lat

Forma i tematyka książek dowolna: bajka, opowieść, powieść lub zbiór opowiadań; wierszem lub prozą;

Objętość: od 1 do 8 arkuszy wydawniczych (1 arkusz-22 strony maszynopisu po 1800 znaków ze spacjami)

Prace wyłącznie tekstowe, dotychczas nie publikowane, nie zgłoszone do druku lub oceny w wydawnictwach, nie nagrodzone i nie wyróżnione w innych konkursach; prace z ilustracjami nie będą rozpatrywane.

Prace konkursowe będzie oceniało Jury złożone ze znawców literatury dziecięcej oraz z przedstawicieli Fundacji. Jury przy ocenie prac będzie zwracało szczególną uwagę na to, czy praca konkursowa:
jest adresowana do dziecka i nie zawiera kontekstów/fragmentów zrozumiałych wyłącznie dla dorosłych
niesie ważne i ciekawe dla dziecka treści
jest napisana piękną i poprawną polszczyzną
wyrabia gust estetyczny i dobry smak literacki
uczy racjonalnego myślenia, mądrości oraz zasad prawidłowej komunikacji między ludźmi
niesie przesłanie szacunku wobec dziecka, innych istot, przyrody, kraju, prawa, tradycji oraz najważniejszych wartości ludzkich
rozwija umiejętność odróżniania dobra od zła, uczy rozwiązywania problemów i konfliktów
unika stereotypów związanych z płcią, rasą, narodowością itp.
chroni wrażliwość dziecka - nie wzbudza lęków i pesymizmu, unika przemocy
buduje pozytywny stosunek do świata i ludzi, optymizm i wiarę w siebie
Prace należy opatrzyć 1-2 wyrazowym godłem/hasłem (nie należy ich podpisywać swym nazwiskiem), podać kategorię wiekową dla jakiej tekst jest przeznaczony i wysłać w 3 egzemplarzach wraz z dołączoną do maszynopisów oddzielną, zaklejoną kopertą zawierającą dane Autora (godło, imię nazwisko, adres, telefon kontaktowy, e-mail) na adres: Fundacja ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom, ul. Rosoła 44a, 02 - 786 Warszawa; z dopiskiem: Konkurs im. Astrid Lindgren.
Termin nadsyłania prac: do 30 listopada 2009 (wg daty stempla pocztowego). Termin rozstrzygnięcia konkursu – do 30 czerwca 2010.
Prace nie spełniające wymogów Regulaminu (np. zbyt długie) nie będą brały udziału w Konkursie.
Maszynopisy nie będą zwracane
Fundacja nie udziela informacji na temat ocen i recenzji Jury. Inne informacje dotyczące Konkursu można uzyskać pod numerem: k. 0 609 153 472 lub internetowo: e-mail: konkurs@cpcd.pl;

Nagrody (dla każdej kategorii oddzielnie):
1 nagroda - 15 000 PLN
2 nagroda - 10 000 PLN
3 nagroda - 5 000 PLN
oraz Grand Prix Konkursu - rzeźba Pippi Pończoszanki podnoszącej konia, autorstwa Doroty Dziekiewicz - Pilich.
Jury zastrzega sobie możliwość nieprzyznania nagrody w określonej kategorii.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane w formie książkowej. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo pierwodruku utworów zgłoszonych na konkurs. Autorzy wyrażają zgodę na współpracę edytorską z Wydawcą.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO PISANIA DOBRYCH KSIĄŻEK DLA DZIECI !!!


Źródło: http://blizejprzedszkola.pl/konkurs-514,ii-konkurs-literacki-im-astrid-lindgren
Elwira · 10:49 01.09.2009 · 3 ·
Komentarze
Daniel Madej dnia 02.09.2009 17:55
Nagrody imponujące.
Abigail dnia 11.09.2009 18:03
Konkurs godny uwagi ze względu na czytelnika.
Usunięty dnia 17.08.2012 11:26
you make things out to be such a big issue, white flower girl dresses white flower girl dresses plus sized evening dresses plus sized evening dresses cheap wedding dresses cheap wedding dresses she'll do the same! Did you learn from this article? cheap flower girls dresses cheap flower girls dresses Go to the web's best site about this topic right now! Click here!: plus size evening dresses plus size evening dresses how to approach a girl Or how to talk to girls singles There are many sites that are available on line now at the moment that makes you basically get what you want. There are so many sites that allow you to date and look for your lifetime partner www.dressknee.co.uk/images/thumbnails/Evening-Dresses/Evening-Dresses-BW10602.jpg junior dress junior dress . There is a site that would accompany you in looking for older men online. One of the pleasantries about such an online site is that you are able to set aside time for this sort of thing prom dresses in atlanta prom dresses in atlanta . You would not have to sit on line for most of the day and wait for a reply. bridal bridesmaid dresses bridal bridesmaid dresses There are those that do become addicted to sites of this nature and just sit around and wait
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
allaska
19/10/2017 10:08
Fajny tekst, tylko po co ta końcówka… »
braparb
19/10/2017 09:11
Fajny pomysł. Zachwyca. Tytuł jak dla mnie zbyt dosłowny.… »
allaska
19/10/2017 09:07
A ja dziękuję za taką odpowiedź, cieszę się również, bo o… »
Szymek
19/10/2017 08:52
Ależ to wieloznaczne. Fajnie czytać dziesiąty raz i… »
pociengiel
19/10/2017 08:45
Ponad dwadzieścia lat się jąkałęm. W Czechach pracujący ze… »
Jacek Londyn
19/10/2017 07:55
Liternictwo dobre dla listów słodkiej babci. W tym przypadku… »
Jacek Londyn
19/10/2017 07:44
Nie jest dziecięce, nie jest słodkie, nie jest naiwne. Jest… »
Jacek Londyn
19/10/2017 07:15
Może masz rację, a może nie. Podobnie jest ze mną. :)»
Silvus
19/10/2017 00:36
Następnym razem. :) <zastanawia się nad tym> A… »
Zola111
19/10/2017 00:27
Procesjo, w powiązaniu z tytułem wiersza tekst brzmi… »
ElaM
19/10/2017 00:17
I moja interpretacja legła w gruzach... a tak mi się… »
kamyczek
19/10/2017 00:00
Allasko, dziękuję za odwiedziny i komentarz, cieszę się,… »
Miladora
18/10/2017 23:41
Gdy dopracujesz, to powiedz. :) Przyjdę i popatrzę. »
Miladora
18/10/2017 23:38
Warto byłoby jeszcze trochę dopracować ten tekst, Procesjo.… »
olsza37
18/10/2017 23:34
Mirador dziękuję bardzo cenne uwagi i od razu ten wiersz… »
ShoutBox
  • allaska
  • 18/10/2017 13:08
  • jak miło czasem poczytać coś po polsku ;)
  • mike17
  • 17/10/2017 22:20
  • Mądre, a w jakim sensie? Ja uważam, że są zwyczajne. Dla każdego. I każdy może wejść w tę tematykę i ją całym sobą poczuć. Bo czym jest napisanie utworu? Kontaktem z piosenką i daniem czegoś z siebie.
  • Silvus
  • 17/10/2017 21:54
  • Właśnie @Krzysiowi chodziło raczej o to, że Twoje utwory, @Mike, są mądre, a więc nie sztuka napisać do takich mądry tekst.
  • Esy Floresy
  • 17/10/2017 21:47
  • Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem ;)
  • mike17
  • 17/10/2017 19:30
  • Czas na napisanie utworu masz do 31 października. Czy moje utwory są popową papką. Raczej nie sądzę. Ale fajnie się do nich pisze i w to bezwzględnie nie wątpię, zatem ready, steady, go!
  • Krzysztof Konrad
  • 17/10/2017 19:00
  • A do kiedy jest czas na dodanie tekstu? Mógłbyś czasem dać jakąs popowa papkę. Nie sztuka napisać coś do mądrej piosenki, a prostego chłamu ^^
  • mike17
  • 17/10/2017 17:59
  • Siemanko, Krzysiek :) Fajnie, że się pojawiasz. Wbijaj do mojego konkursu w prozie MUZO WENY 5, gdzie możesz dać czadu jako prozaik i pokazać, na co cię stać, a konkurs jest dość łatwy :)
  • Maru
  • 17/10/2017 17:46
  • "Brat twój był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się"... :p
Ostatnio widziani
Gości online:51
Najnowszy:Hayhurstaq7u
Wspierają nas