Konkurs na książkę dla dzieci i młodzieży
Pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pana Bogdana Zdrojewskiego

Pod patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY

Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom
wraz z Wydawnictwami: Literatura, Publicat oraz Stentor
ogłasza
II Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren
na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.



Regulamin Konkursu:

W konkursie mogą uczestniczyć autorzy pełnoletni

Konkurs dotyczy utworów w następujących kategoriach wiekowych:
* książka dla dzieci w wieku do 6 lat
* książka dla dzieci w wieku 6 -10 lat
* książka dla dzieci w wieku 10 - 14 lat

Forma i tematyka książek dowolna: bajka, opowieść, powieść lub zbiór opowiadań; wierszem lub prozą;

Objętość: od 1 do 8 arkuszy wydawniczych (1 arkusz-22 strony maszynopisu po 1800 znaków ze spacjami)

Prace wyłącznie tekstowe, dotychczas nie publikowane, nie zgłoszone do druku lub oceny w wydawnictwach, nie nagrodzone i nie wyróżnione w innych konkursach; prace z ilustracjami nie będą rozpatrywane.

Prace konkursowe będzie oceniało Jury złożone ze znawców literatury dziecięcej oraz z przedstawicieli Fundacji. Jury przy ocenie prac będzie zwracało szczególną uwagę na to, czy praca konkursowa:
jest adresowana do dziecka i nie zawiera kontekstów/fragmentów zrozumiałych wyłącznie dla dorosłych
niesie ważne i ciekawe dla dziecka treści
jest napisana piękną i poprawną polszczyzną
wyrabia gust estetyczny i dobry smak literacki
uczy racjonalnego myślenia, mądrości oraz zasad prawidłowej komunikacji między ludźmi
niesie przesłanie szacunku wobec dziecka, innych istot, przyrody, kraju, prawa, tradycji oraz najważniejszych wartości ludzkich
rozwija umiejętność odróżniania dobra od zła, uczy rozwiązywania problemów i konfliktów
unika stereotypów związanych z płcią, rasą, narodowością itp.
chroni wrażliwość dziecka - nie wzbudza lęków i pesymizmu, unika przemocy
buduje pozytywny stosunek do świata i ludzi, optymizm i wiarę w siebie
Prace należy opatrzyć 1-2 wyrazowym godłem/hasłem (nie należy ich podpisywać swym nazwiskiem), podać kategorię wiekową dla jakiej tekst jest przeznaczony i wysłać w 3 egzemplarzach wraz z dołączoną do maszynopisów oddzielną, zaklejoną kopertą zawierającą dane Autora (godło, imię nazwisko, adres, telefon kontaktowy, e-mail) na adres: Fundacja ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom, ul. Rosoła 44a, 02 - 786 Warszawa; z dopiskiem: Konkurs im. Astrid Lindgren.
Termin nadsyłania prac: do 30 listopada 2009 (wg daty stempla pocztowego). Termin rozstrzygnięcia konkursu – do 30 czerwca 2010.
Prace nie spełniające wymogów Regulaminu (np. zbyt długie) nie będą brały udziału w Konkursie.
Maszynopisy nie będą zwracane
Fundacja nie udziela informacji na temat ocen i recenzji Jury. Inne informacje dotyczące Konkursu można uzyskać pod numerem: k. 0 609 153 472 lub internetowo: e-mail: konkurs@cpcd.pl;

Nagrody (dla każdej kategorii oddzielnie):
1 nagroda - 15 000 PLN
2 nagroda - 10 000 PLN
3 nagroda - 5 000 PLN
oraz Grand Prix Konkursu - rzeźba Pippi Pończoszanki podnoszącej konia, autorstwa Doroty Dziekiewicz - Pilich.
Jury zastrzega sobie możliwość nieprzyznania nagrody w określonej kategorii.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane w formie książkowej. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo pierwodruku utworów zgłoszonych na konkurs. Autorzy wyrażają zgodę na współpracę edytorską z Wydawcą.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO PISANIA DOBRYCH KSIĄŻEK DLA DZIECI !!!


Źródło: http://blizejprzedszkola.pl/konkurs-514,ii-konkurs-literacki-im-astrid-lindgren
Elwira · 10:49 01.09.2009 · 3 ·
Komentarze
Daniel Madej dnia 02.09.2009 17:55
Nagrody imponujące.
Abigail dnia 11.09.2009 18:03
Konkurs godny uwagi ze względu na czytelnika.
Usunięty dnia 17.08.2012 11:26
you make things out to be such a big issue, white flower girl dresses white flower girl dresses plus sized evening dresses plus sized evening dresses cheap wedding dresses cheap wedding dresses she'll do the same! Did you learn from this article? cheap flower girls dresses cheap flower girls dresses Go to the web's best site about this topic right now! Click here!: plus size evening dresses plus size evening dresses how to approach a girl Or how to talk to girls singles There are many sites that are available on line now at the moment that makes you basically get what you want. There are so many sites that allow you to date and look for your lifetime partner www.dressknee.co.uk/images/thumbnails/Evening-Dresses/Evening-Dresses-BW10602.jpg junior dress junior dress . There is a site that would accompany you in looking for older men online. One of the pleasantries about such an online site is that you are able to set aside time for this sort of thing prom dresses in atlanta prom dresses in atlanta . You would not have to sit on line for most of the day and wait for a reply. bridal bridesmaid dresses bridal bridesmaid dresses There are those that do become addicted to sites of this nature and just sit around and wait
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
AntoniGrycuk
24/04/2018 23:44
Mnie zaskoczyła końcówka, i przyznam, że po niej inaczej… »
introwerka
24/04/2018 23:24
Ajw, dziękuję serdecznie za odwiedziny i ciepłe słowo :)»
ajw
24/04/2018 23:14
Bardzo sensualny :) »
ajw
24/04/2018 23:12
A ja wiem czy w wierszu widać wiek? Dla mnie jest piękny i… »
ajw
24/04/2018 23:10
Czy chodzi tu o sztukę kochania? Ja idę " w tę… »
ajw
24/04/2018 23:04
Może zamiast "przychodzą", które jest w… »
ajw
24/04/2018 22:59
I ja oczy postawiłam w słup, bo zupełnie nie spodziewałam… »
Darcon
24/04/2018 22:42
Celna uwaga, Retro. :) Wprowadziłem małą zmianę. »
Gramofon
24/04/2018 21:34
Ja kompletnie tego by ona była silna w tekście nie… »
purpur
24/04/2018 21:24
Hmmm... A ja kompletnie nie zgadzam się z przedmówcami :p»
retro
24/04/2018 21:21
Decand, zmotywowałeś mnie. Uwzględnię Twoje sugestie.… »
retro
24/04/2018 21:13
Bardzo metafizyczny kawałek. Sielankowy. Czekamy na więcej… »
Decand
24/04/2018 21:13
Decnad twierdzi, że Darcon napisał wszystko co mógł odnośnie… »
retro
24/04/2018 21:07
Gramofon, to jest silna kobieta, a one nie targają się na… »
Gramofon
24/04/2018 21:05
Poprawne, płynne i takie tam, jako część większej całości… »
ShoutBox
  • jskslg
  • 24/04/2018 23:36
  • pod jaka kategorie zaliczaja sie dzienniki?
  • Decand
  • 24/04/2018 22:39
  • Solucja wydaje się bardzo prosta - nie bądź poetą, nie czytaj poezji z Internetu, nie miej raka.
  • jskslg
  • 24/04/2018 22:21
  • Ja wole sprawdzać te z góry, bo zazwyczaj są po prostu przyjemniejsze do czytania i nie dostaje raka od jakichś Mickiewiczow wannabe
  • mike17
  • 24/04/2018 21:27
  • Właśnie dlatego, że jest na górnej to ciągnie do komentowania. W dół raczej mnie nie ciągnie, acz jak wspomniałem dolna obfituje w dobre teksty. Jak widać nie ma reguł, półki raczą tym samym.
  • Decand
  • 24/04/2018 21:19
  • Ale upraszczanie tego tematu też nie ma sensu. Nie będzie nigdy skonkretyzowanej odpowiedzi na pytanie "Dlaczego?". Sprawa subiektywna, niestety. Ostatecznie trzeba brać się do roboty w komentowaniu.
  • Decand
  • 24/04/2018 21:18
  • Tendencja wydaje się prosta - skoro tekst jest na górnej półce to po co miałbym go komentować? Nas, z natury, ciągnie bardziej do rzeczy gorszych niż do lepszych. Podbicie ego i te sprawy.
  • mike17
  • 24/04/2018 21:16
  • To, dlaczego nie rozumiesz to już twoja sprawa, ale jest jak piszę. Zastanawia mnie fenomen dolnej półki. I czemu te utwory jakoś się bronią. Na górnej są "tuzy", których nikt nie nie czyta.
  • purpur
  • 24/04/2018 21:07
  • Nie do końca rozumiem dlaczego łączysz "półki" z ilością komentarzy? Nie za bardzo widzę związek...
  • mike17
  • 24/04/2018 19:09
  • Zawsze mnie zastanawia, dlaczego tak wiele utworów z górnej półki prozy ma ZERO komentarzy. A te z dolnej hulają w najlepsze :)
  • Zola111
  • 24/04/2018 18:41
  • Piszcie wiersze do Zaśrodkowania. Czekamy.
Ostatnio widziani
Gości online:11
Najnowszy:elinayjnjxs
Wspierają nas