Konkurs na książkę dla dzieci i młodzieży
Pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pana Bogdana Zdrojewskiego

Pod patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY

Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom
wraz z Wydawnictwami: Literatura, Publicat oraz Stentor
ogłasza
II Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren
na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.



Regulamin Konkursu:

W konkursie mogą uczestniczyć autorzy pełnoletni

Konkurs dotyczy utworów w następujących kategoriach wiekowych:
* książka dla dzieci w wieku do 6 lat
* książka dla dzieci w wieku 6 -10 lat
* książka dla dzieci w wieku 10 - 14 lat

Forma i tematyka książek dowolna: bajka, opowieść, powieść lub zbiór opowiadań; wierszem lub prozą;

Objętość: od 1 do 8 arkuszy wydawniczych (1 arkusz-22 strony maszynopisu po 1800 znaków ze spacjami)

Prace wyłącznie tekstowe, dotychczas nie publikowane, nie zgłoszone do druku lub oceny w wydawnictwach, nie nagrodzone i nie wyróżnione w innych konkursach; prace z ilustracjami nie będą rozpatrywane.

Prace konkursowe będzie oceniało Jury złożone ze znawców literatury dziecięcej oraz z przedstawicieli Fundacji. Jury przy ocenie prac będzie zwracało szczególną uwagę na to, czy praca konkursowa:
jest adresowana do dziecka i nie zawiera kontekstów/fragmentów zrozumiałych wyłącznie dla dorosłych
niesie ważne i ciekawe dla dziecka treści
jest napisana piękną i poprawną polszczyzną
wyrabia gust estetyczny i dobry smak literacki
uczy racjonalnego myślenia, mądrości oraz zasad prawidłowej komunikacji między ludźmi
niesie przesłanie szacunku wobec dziecka, innych istot, przyrody, kraju, prawa, tradycji oraz najważniejszych wartości ludzkich
rozwija umiejętność odróżniania dobra od zła, uczy rozwiązywania problemów i konfliktów
unika stereotypów związanych z płcią, rasą, narodowością itp.
chroni wrażliwość dziecka - nie wzbudza lęków i pesymizmu, unika przemocy
buduje pozytywny stosunek do świata i ludzi, optymizm i wiarę w siebie
Prace należy opatrzyć 1-2 wyrazowym godłem/hasłem (nie należy ich podpisywać swym nazwiskiem), podać kategorię wiekową dla jakiej tekst jest przeznaczony i wysłać w 3 egzemplarzach wraz z dołączoną do maszynopisów oddzielną, zaklejoną kopertą zawierającą dane Autora (godło, imię nazwisko, adres, telefon kontaktowy, e-mail) na adres: Fundacja ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom, ul. Rosoła 44a, 02 - 786 Warszawa; z dopiskiem: Konkurs im. Astrid Lindgren.
Termin nadsyłania prac: do 30 listopada 2009 (wg daty stempla pocztowego). Termin rozstrzygnięcia konkursu – do 30 czerwca 2010.
Prace nie spełniające wymogów Regulaminu (np. zbyt długie) nie będą brały udziału w Konkursie.
Maszynopisy nie będą zwracane
Fundacja nie udziela informacji na temat ocen i recenzji Jury. Inne informacje dotyczące Konkursu można uzyskać pod numerem: k. 0 609 153 472 lub internetowo: e-mail: konkurs@cpcd.pl;

Nagrody (dla każdej kategorii oddzielnie):
1 nagroda - 15 000 PLN
2 nagroda - 10 000 PLN
3 nagroda - 5 000 PLN
oraz Grand Prix Konkursu - rzeźba Pippi Pończoszanki podnoszącej konia, autorstwa Doroty Dziekiewicz - Pilich.
Jury zastrzega sobie możliwość nieprzyznania nagrody w określonej kategorii.
Nagrodzone prace zostaną opublikowane w formie książkowej. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo pierwodruku utworów zgłoszonych na konkurs. Autorzy wyrażają zgodę na współpracę edytorską z Wydawcą.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO PISANIA DOBRYCH KSIĄŻEK DLA DZIECI !!!


Źródło: http://blizejprzedszkola.pl/konkurs-514,ii-konkurs-literacki-im-astrid-lindgren
Elwira · 10:49 01.09.2009 · 3 ·
Komentarze
Daniel Madej dnia 02.09.2009 17:55
Nagrody imponujące.
Abigail dnia 11.09.2009 18:03
Konkurs godny uwagi ze względu na czytelnika.
Usunięty dnia 17.08.2012 11:26
you make things out to be such a big issue, white flower girl dresses white flower girl dresses plus sized evening dresses plus sized evening dresses cheap wedding dresses cheap wedding dresses she'll do the same! Did you learn from this article? cheap flower girls dresses cheap flower girls dresses Go to the web's best site about this topic right now! Click here!: plus size evening dresses plus size evening dresses how to approach a girl Or how to talk to girls singles There are many sites that are available on line now at the moment that makes you basically get what you want. There are so many sites that allow you to date and look for your lifetime partner www.dressknee.co.uk/images/thumbnails/Evening-Dresses/Evening-Dresses-BW10602.jpg junior dress junior dress . There is a site that would accompany you in looking for older men online. One of the pleasantries about such an online site is that you are able to set aside time for this sort of thing prom dresses in atlanta prom dresses in atlanta . You would not have to sit on line for most of the day and wait for a reply. bridal bridesmaid dresses bridal bridesmaid dresses There are those that do become addicted to sites of this nature and just sit around and wait
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
malajka
27/08/2016 02:18
Cześć, dziewczyny! :) Dzięki za odwiedziny! Sokolico,… »
Aronia23
27/08/2016 01:40
Nalko31, ja raczej nie pisuję poezji, chociaż coraz częściej… »
Aronia23
27/08/2016 01:32
Dziękuję, Sokolico. Tak opowieść miała wywołać uśmiech na… »
Aronia23
27/08/2016 01:15
Witam nocną porą, Sokolico. Wiersz niesamowity, naprawdę… »
Aronia23
27/08/2016 00:54
Bemiku, brak słów, naprawdę, aby wyrazić to, co czuję po… »
hopeless
27/08/2016 00:33
Bo płynąć nie znaczy to samo co czuć. Kiedyś próbowałem… »
bened
27/08/2016 00:30
Jeżeli spotka się na swojej drodze wcielenie ideału ze… »
hopeless
27/08/2016 00:14
al-szamanka - Już myślałem, że nie podniosę się z krytyki,… »
kamyczek
26/08/2016 23:58
Tak, klimat wiersza jest naprawdę niesamowity - i mnie… »
maak
26/08/2016 23:58
Moja Tina też czeka w ogrodzie, żebyśmy mogli kiedyś być… »
Nalka31
26/08/2016 23:45
Dziękuję Ulu za ciepłe słowo. Cieszy, że znów sprawiłam… »
maak
26/08/2016 23:36
Pamiętam bajki dla dorosłych, pięknie było! Kobuszewski -… »
Grain
26/08/2016 23:28
Podoba mi się warsztat. Został stworzony klimat i przestrzeń… »
maak
26/08/2016 23:28
Podoba mi się stylizacja. Odczytuje ją jako konflikt między… »
kamyczek
26/08/2016 23:22
- a to się cieszę, Arkady. Dziękuję, serdeczności. »
ShoutBox
  • Niczyja
  • 26/08/2016 22:32
  • PANUL. Niech żyje prawda nocy!
  • Sokolica
  • 26/08/2016 22:13
  • Dobranocnię się z wami i życzę dobrych snów!
  • Sokolica
  • 26/08/2016 13:52
  • Aha, w takim razie dziękuję bardzo... Bo ja taka niegramotna ostatnio...;)
  • mike17
  • 26/08/2016 13:50
  • Zrób rozmiar 100x100 i Ci wejdzie.
  • Sokolica
  • 26/08/2016 13:46
  • Kochani, mam dość głupie pytanie... Dlaczego nie mogę dodać swojego zdjęcia profilowego?? Cały czas wyświetla mi się, że ,, to nie jest obrazek", mimo, że to z całą pewnością JEST obrazek!
  • mike17
  • 26/08/2016 13:08
  • Ja chłopak z Powiśla - to mówi wszystko :) Jesteśmy przecież znajomymi, Nalko, mieszkamy na tym samym świecie :)
  • Nalka31
  • 26/08/2016 12:49
  • Mike "Mam go na mojej ulicy", to kto wie może nawet w nim bywasz, a ja nawet nie wiem, że Cię widuję. :D
  • Nalka31
  • 26/08/2016 12:47
  • Niczyjko, może piosenka za mocna, ale rumik jest miodzio. Do kawy, do ciasta jako poncz. Pychota. Ale takie smakowitości za to na pewno nie szkodzą. :D [link]
  • faith
  • 26/08/2016 12:21
  • Hmm... przy weekendzie można sobie pozwolić na odrobinę "mocniejszą" kawkę ;)
Ostatnio widziani
Gości online:12
Najnowszy:mttg9377