Napisz bajkę dla Tomka
Każdy może coś zrobić dla 6-letniego Tomka

Specjaliści z Centrum Zdrowia Dziecka zachęcają do pisania terapeutycznych bajek dla 6-letniego Tomka, który przeszedł operację przeszczepienia wątroby. - Takie bajki byłyby wspaniałym prezentem dla niego i innych dzieci - uważa rzecznik CZD Paweł Trzciński.

To powinny być bajki, które mają pozytywne zakończenie. Mogą wiązać się z jakimiś problemami, ale muszą być ciepłe. Nie muszą być długie - powiedział rzecznik CZD.
Pytany, skąd wziął się ten pomysł, rzecznik odparł, że kiedy Tomek budził się po przeszczepie, lekarze uznali, że potrzebuje, by ktoś do niego coś mówił. Zdaniem Trzcińskiego takiego wsparcia potrzebują też pozostałe dzieci w CZD.
Jeżeli okazałoby się, że dużo osób takie bajki napisze, to wydalibyśmy specjalną książkę. Bajki będą też wspaniałym prezentem dla innych dzieci - powiedział rzecznik CZD.

Bajki można przesyłać na adres: p.trzcinski@czd.pl.

Tekst pochodzi z Wirtualnej Polski. Oryginał tutaj:
http://tnij.org/h44m

zapomin · 12:36 02.09.2010 · 4 ·
Komentarze
Usunięty dnia 03.09.2010 10:44
Fajną sprawą jest komuś pomóc. Radość przynieść. Warto spróbować.
Indianeczka dnia 03.09.2010 11:34
Nawet bardzo warto :)
Elwira dnia 03.09.2010 17:20
Piszcie zatem bajki :) Przyznam, że sama się zastanawiam nad fenomenem bajki terapeutycznej. Dużo o tym czytałam, ale nie praktykowałam.
monikaa86 dnia 04.02.2011 11:44
Wysłana:)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
retro
24/05/2017 07:39
Spokojny, refleksyjny, delikatny. Dzielnie jest być… »
Ania Ostrowska
24/05/2017 06:15
Wiolinie, tytuł może pełnić w wierszu różne funkcje, może… »
skinnywords
24/05/2017 06:08
Dzięki za uwagi. Do wizji macierzyństwa trudno mi się… »
Bernierdh
24/05/2017 02:23
Dzięki piękne, purpurze, i również pozdrawiam :) »
kamyczek
23/05/2017 23:52
CHAPEAU BAS - piękna sestyna, Miladoro. Pozdrawiam. :) »
Wiolin
23/05/2017 22:57
Witaj Allasko. No cóż, podziękuję jeno, bo mi nie… »
Miladora
23/05/2017 22:45
Przepraszam, że wyrażam swoje zdanie, ale to nie jest wiersz… »
ajw
23/05/2017 22:40
Aniu, Milu, Opheliac - bardzo dziękuję za sugestie. Na pewno… »
Procesja
23/05/2017 22:38
Bardzo ciekawy tekst. Skojarzył mi się symboliką z Día de… »
Miladora
23/05/2017 22:13
Wbrew pozorom szept wcale nie musi być delikatny czy… »
Wiolinowe Basnie
23/05/2017 21:59
Miladoro Twoja podpowiedź, co do zwrotu akcji jest kusząca.… »
Miladora
23/05/2017 21:49
Napisałam wcześniej odnośnie mi/mnie, ale ktoś, nie wiem… »
allaska
23/05/2017 20:53
Aniu, już samo "przeszukujesz moje wnętrze"… »
Ania Ostrowska
23/05/2017 19:59
allasko, nie wiem jak Ty, ale ja czasem wydaję tchnienia :)»
allaska
23/05/2017 18:25
Ania, nie wiem czy to aż tak poetycki język - mam na myśli… »
ShoutBox
  • Bernierdh
  • 24/05/2017 02:26
  • Śmierć Wodeckiego mną wstrząsnęła - choć niestety spodziewałem się jej po informacji o jego udarze. Dobrze mówisz Mike - wraz z nim, odeszła cząstka nas samych. Wielki człowiek, o wiele za wcześnie.
  • mike17
  • 23/05/2017 16:05
  • Dla mnie Wodecki to prawie całe moje życie - od zawsze był, miał fantastyczne przeboje, klasę, kiedyś, na Mazurach miałem okazję z nim pogadać. Jeśli tacy odchodzą, coś w nas także umiera.
  • Krzysztof Konrad
  • 23/05/2017 16:04
  • Jeszcze Roger? Wczoraj zamach w Manchesterze. Co się dzieje na tym świecie?
  • Krzysztof Konrad
  • 23/05/2017 15:59
  • Rzadko kiedy tak bardzo dotyka mnie śmierć. Może dlatego, że wiele razy ją widziałem. Ale śmierć Pana Zbigniewa sprawiła, że coś ze mnie uleciało. Jego bycie było dla mnie oczywiste- jak kolejny dzień
  • mike17
  • 23/05/2017 15:58
  • Nie żyje Roger Moore, najlepszy Bond w historii.
  • mike17
  • 23/05/2017 12:32
  • Jeszcze w marcu siedziałem obok Wodeckiego w Urzędzie Gminy - tryskał humorem i energią. Bardzo go lubiłem i będzie mi go brakowało.
  • Krzysztof Konrad
  • 22/05/2017 20:57
  • Pan Zbigniew będzie teraz śpiewał aniołom. Wielka strata.
Ostatnio widziani
Gości online:36
Najnowszy:rcsircofwnfrz