Napisz bajkę dla Tomka
Każdy może coś zrobić dla 6-letniego Tomka

Specjaliści z Centrum Zdrowia Dziecka zachęcają do pisania terapeutycznych bajek dla 6-letniego Tomka, który przeszedł operację przeszczepienia wątroby. - Takie bajki byłyby wspaniałym prezentem dla niego i innych dzieci - uważa rzecznik CZD Paweł Trzciński.

To powinny być bajki, które mają pozytywne zakończenie. Mogą wiązać się z jakimiś problemami, ale muszą być ciepłe. Nie muszą być długie - powiedział rzecznik CZD.
Pytany, skąd wziął się ten pomysł, rzecznik odparł, że kiedy Tomek budził się po przeszczepie, lekarze uznali, że potrzebuje, by ktoś do niego coś mówił. Zdaniem Trzcińskiego takiego wsparcia potrzebują też pozostałe dzieci w CZD.
Jeżeli okazałoby się, że dużo osób takie bajki napisze, to wydalibyśmy specjalną książkę. Bajki będą też wspaniałym prezentem dla innych dzieci - powiedział rzecznik CZD.

Bajki można przesyłać na adres: p.trzcinski@czd.pl.

Tekst pochodzi z Wirtualnej Polski. Oryginał tutaj:
http://tnij.org/h44m

zapomin · 12:36 02.09.2010 · 4 ·
Komentarze
Usunięty dnia 03.09.2010 10:44
Fajną sprawą jest komuś pomóc. Radość przynieść. Warto spróbować.
Indianeczka dnia 03.09.2010 11:34
Nawet bardzo warto :)
Elwira dnia 03.09.2010 17:20
Piszcie zatem bajki :) Przyznam, że sama się zastanawiam nad fenomenem bajki terapeutycznej. Dużo o tym czytałam, ale nie praktykowałam.
monikaa86 dnia 04.02.2011 11:44
Wysłana:)
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
viktoria12
21/02/2017 17:36
I chociaż z dolnej półki... Zaintrygował mnie tytuł: ,,… »
Aronia23
21/02/2017 16:30
Utiuszo, wiersz przejmujący bardzo i łapiący chwile w… »
mike17
21/02/2017 16:22
Lilu, jakże miło mi czytać Twój koment :) Bardzo dbam o… »
Aronia23
21/02/2017 16:19
Swistaczku, :))) »
swistakos
21/02/2017 16:05
To taka jakby miniatura, więc jest napisane krótko. Może… »
JOLA S.
21/02/2017 15:59
Michale, zgrabnie napisane opko i dobrze się czyta. Właśnie… »
Lilah
21/02/2017 15:42
Mike, znowu mnie zaskoczyłeś swoją kolejną historią o… »
Aronia23
21/02/2017 15:16
Agreolik, ten felieton o sferze marzeń traktuje? Ja , wg… »
mike17
21/02/2017 14:54
Miki, Aniu, bardzo dziękuje za wizytę i konkretny koment :)»
Bellona
21/02/2017 14:39
Miki znów udało ci sie !! Znów nie przegadałeś :) ale za to… »
purpur
21/02/2017 14:36
No jestem, no nie mogłem sobie odmówić przyjemności… »
purpur
21/02/2017 14:23
No spojrzałem w Twój tekst. Przyznaję się bez bicia, że… »
Damroka
21/02/2017 14:22
Cieszę się, że ktoś widzi to podobnie. Cudna Studnia :) Do… »
mike17
21/02/2017 13:38
Dzięki wielkie, Krzysztofie, za dogłębny koment :) To… »
JOLA S.
21/02/2017 13:36
Tak, pokora jest cnotą, nie tylko w pisaniu. ;) Poprawiam… »
ShoutBox
  • Bellona
  • 21/02/2017 13:40
  • Mikus mnie ucieszył ze znów coś napisał, zabieram sie do czytania.
  • Aronia23
  • 21/02/2017 13:19
  • Utiuszo, dziękuję w Jego imieniu. Na pewno będzie Mu miło. Pozdrawiam.
  • Ustiusza
  • 21/02/2017 08:12
  • Przykre to, Aronio. :((( Życz mu ode mnie powrotu do zdrowia.
  • Aronia23
  • 20/02/2017 21:10
  • faith, pytasz o Trawę. Ja nie wiem, co z nim. Ale wiem b. smutną rzecz. Powiem, bo to kolega. Apis Taur - Tomek, jest b. chory. Smutno mi.
  • Aronia23
  • 20/02/2017 20:56
  • [link] A to jest to, co kocham najbardziej. faith. Góry. Dziękuję za piękną piosenkę.
  • Niczyja
  • 20/02/2017 20:28
  • Ja też:) To wszystko zmysły przecież...
  • faith
  • 20/02/2017 20:17
  • Niczyjko, to świetny sposób zapamiętywania, chyba zresztą najskuteczniejszy Ja mam tak jeszcze np. z zapachami. :)
  • Niczyja
  • 20/02/2017 20:12
  • To też piękne:) Ja pamiętam zmysłami... Of Monsters and Men, Birdy, Bjork 'Yoga" i inne Twoje piosenki, które trafiły w moje zapamiętanie:)
  • faith
  • 20/02/2017 19:58
  • No proszę, jak miło słyszeć, że coś zapada w pamięć! :) Ja do niej często wracam. Szczególnie w takie wieczory jak ten. :) Gramofonie, obyś miał rację. ;) [link]
Ostatnio widziani
Gości online:38
Najnowszy:polkertanasa