Napisz bajkę dla Tomka
Każdy może coś zrobić dla 6-letniego Tomka

Specjaliści z Centrum Zdrowia Dziecka zachęcają do pisania terapeutycznych bajek dla 6-letniego Tomka, który przeszedł operację przeszczepienia wątroby. - Takie bajki byłyby wspaniałym prezentem dla niego i innych dzieci - uważa rzecznik CZD Paweł Trzciński.

To powinny być bajki, które mają pozytywne zakończenie. Mogą wiązać się z jakimiś problemami, ale muszą być ciepłe. Nie muszą być długie - powiedział rzecznik CZD.
Pytany, skąd wziął się ten pomysł, rzecznik odparł, że kiedy Tomek budził się po przeszczepie, lekarze uznali, że potrzebuje, by ktoś do niego coś mówił. Zdaniem Trzcińskiego takiego wsparcia potrzebują też pozostałe dzieci w CZD.
Jeżeli okazałoby się, że dużo osób takie bajki napisze, to wydalibyśmy specjalną książkę. Bajki będą też wspaniałym prezentem dla innych dzieci - powiedział rzecznik CZD.

Bajki można przesyłać na adres: p.trzcinski@czd.pl.

Tekst pochodzi z Wirtualnej Polski. Oryginał tutaj:
http://tnij.org/h44m

zapomin · 12:36 02.09.2010 · 4 ·
Komentarze
Usunięty dnia 03.09.2010 10:44
Fajną sprawą jest komuś pomóc. Radość przynieść. Warto spróbować.
Indianeczka dnia 03.09.2010 11:34
Nawet bardzo warto :)
Elwira dnia 03.09.2010 17:20
Piszcie zatem bajki :) Przyznam, że sama się zastanawiam nad fenomenem bajki terapeutycznej. Dużo o tym czytałam, ale nie praktykowałam.
monikaa86 dnia 04.02.2011 11:44
Wysłana:)
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
hopeless
28/06/2017 22:32
Niczyja - Dziękuję:) wiktoria - No, no... dzięki za… »
Ania_Basnik
28/06/2017 22:15
Wiersz jest świetnie napisany, tylko przeszkadza mi… »
Ania_Basnik
28/06/2017 22:06
Jolu S. bardzo Ci dziękuję za te piękne słowa :) pozdrawiam… »
oldakowski2013
28/06/2017 21:46
Jestem na Mazurach, mam kłopoty z internetem (pisałem już o… »
purpur
28/06/2017 18:22
Zaglądnąłem już wczoraj, w powyższe, ale jakoś zapomniałem… »
Ekszyn Dupacycki
28/06/2017 16:24
Nie przejmuj się. Jeśli są same negatywne opinie, to zawsze… »
Gymea
28/06/2017 15:21
Ekszyn – mój przyjacielu* Karcę siebie sama i bije głową w… »
Lilah
28/06/2017 15:07
Bardzo dziękuję, Zolu. Miło, że pochwalasz moje wybory.… »
wiktoria
28/06/2017 13:26
Zolu, pesymizm nie istnieje bez optymizmu i optymizm bez… »
kamyczek
28/06/2017 13:16
Zgadzam się z poprzedniczkami, Apisie - świetny tytuł no i… »
introwerka
28/06/2017 12:16
Aniu, dziękuję za bardzo piękne "rozpracowanie"… »
Ania Ostrowska
28/06/2017 11:57
Tak też myślałam :) "wieża z kości słonecznej"… »
introwerka
28/06/2017 11:36
Aniu, miło bardzo Cię gościć :) Dziękuję za bardzo… »
Miladora
28/06/2017 10:24
Cóż, zgadzam się z Ekszynem. Tekst wymaga stylistycznego… »
Vanillivi
28/06/2017 09:48
Widać tu ciekawy potencjał, ale niestety, wkradło się… »
ShoutBox
  • Zola111
  • 29/06/2017 01:15
  • Głosowanie trwa! Zaśrodkowanie#25 czeka.
  • Zola111
  • 27/06/2017 23:04
  • Czy już wszyscy oddali głosy na wiersze w Zaśrodkowaniu? Nie wszyscy! Czekam.
  • Krzysztof Konrad
  • 27/06/2017 21:54
  • Ja wiem, że jest świetna. Tyle, że dla mnie to oszustwo - tlumaczyć książkę w połowie, nie zamieszczając o tym żadnej informacji. Dostałem ją w prezencie, ale wiem, że sama w sobie nie jest tania.
  • JOLA S.
  • 27/06/2017 21:45
  • Krzysztofie, mam całość po polsku, tyle, że to audiobook. Znakomita rzecz, kiedyś ją też polecałam na PP
  • Krzysztof Konrad
  • 27/06/2017 20:50
  • Dawno nie czułem się tak oszukany. Szkoda, bo pozycja jest naprawdę dobra. Jednak co z tego, skoro nie umiem angielskiego w takim stopniu, by dalej chłonąć z niej wiedzę.
  • Krzysztof Konrad
  • 27/06/2017 20:49
  • No ludzie. Kupiłem poradnik dotyczący pisania pt "Piękny styl" autorstwa Stevena Pinkera. Do połowy po polsku, od połowy do samego końca po angielsku. To jest jakaś śmieszna kpina. Odradzam.
  • Maru
  • 27/06/2017 18:56
  • Od wczoraj nie słucham niczego innego. ^^ [link]
  • Krzysztof Konrad
  • 27/06/2017 16:33
  • Jest takie jedno miejsce w sieci, gdzie po dodaniu słabego wiersza spada na ciebie kilkadziesiąt bluzg. Tacy ci poeci dobroduszni i wrażliwi :)
  • allaska
  • 27/06/2017 16:24
  • Krzysztofie :) gdyby można było zalajkować Twój ostatni wpis na SB, polubiłabym :) Tak niektórzy mieli gehennę, Norwid, Milczewski-Bruno, Stachura, Poświatowska z chorobą serca, sporo ich było
Ostatnio widziani
Gości online:38
Najnowszy:Alsheimeraq4l