Ponocie - debiut poetycki Pawła Stefanowicza
"Ponocie" to debiutancki tomik poezji Pawła Stefanowicza, zawierający siedemdziesiąt utworów z lat 2010 – 2012. Można tam znaleźć klasyczne, rymowane, jak również białe i wolne wiersze autora.

Szczególną wartością i siłą poezji zawartej w tomiku, jest jej melodyjność oraz skłonność do filozoficznego zamyślenia, oparta na obserwacji otaczającego świata. Szczególnie zwracają uwagę ekfrazy (opisy), znanych i mniej znanych dzieł sztuki – obrazów i wierszy.

Tomik ilustrowany jest reprodukcjami obrazów przodków autora, Antoniego i Kajetana Stefanowiczów, którzy zaliczani są do grona najwybitniejszych rodzimych twórców swoich czasów.
Tomik można zamówić bezpośrednio u autora pod adresem stefanowiczp@gmail.com, lub u wydawcy.

poncie.jpg
Wiktor Orzel · 22:36 02.11.2012 · 26 ·
Komentarze
Emily dnia 02.11.2012 23:11
Gratki!
Wasinka dnia 02.11.2012 23:16
Gratuluję bardzo :)
Zola111 dnia 03.11.2012 00:04
Wreszcie, Stepowiczu!
Gratulacje. I ja poproszę. Serdeczności,

z.
Miladora dnia 03.11.2012 04:54
Mam i polecam wszystkim, zwłaszcza że malarstwo Stefanowiczów doskonale wpisało się w całość.
Piękny tomik.

Gratulacje, Pawłuś. :D
Leszek Sobeczko dnia 03.11.2012 05:20
oczywiście się zgłoszę do autora, a na już Gratulacje, tak trzymać Pawle :)
SzalonaJulka dnia 03.11.2012 11:52
Tomik piękności :) polecam wszystkim a Pawłowi jeszcze raz gratuluję!!!
Esy Floresy dnia 03.11.2012 12:07
Gratuluję i powodzenia w dystrybucji życzę. ;)
JaneE dnia 03.11.2012 13:01
Gratulacje :)
coca_monka dnia 03.11.2012 14:08
Gratki, prosz pana ;)
Stefanowicz dnia 03.11.2012 18:21
A dziękować, dziękować, moi drodzy. To dzięki Wam, w dużej mierze powstały te wiersze, bo to Wy byliście ich pierwszymi czytelnikami i recenzentami. Udało się dzięki Wam. Pozdrawiam. Paweł
WholeTruth dnia 03.11.2012 19:58
gratuluję jeszcze ja! :D strasznie fajnie, że mona poczytać i na papierze :D
Wiktor Orzel dnia 03.11.2012 20:49
Również gratuluję. Wydawnicza reprezentacja Portalu rośnie w siłę i bardzo dobrze! :D
julanda dnia 04.11.2012 10:39
Gratuluję! Może kiedyś, gdy mój świat uspokoi skrzydła zamówię. Tymczasem, zanim znajdę spokojną półkę, będę Cię czytać w necie. Jak nic, tomik musi być piękny, ech! :)
Stefanowicz dnia 04.11.2012 13:58
Cytat:
Również gratuluję. Wydawnicza reprezentacja Portalu rośnie w siłę i bardzo dobrze!

- że sparafrazuję klasyka: "będzie nas więcej coraz, nas poetów".
Dziękuję jeszcze raz wszystkim, a Julandzie, za którą przywędrowałem na pp., życzę spokoju i stabilizacji. Pozdr. P.
RattyAdalan dnia 04.11.2012 17:07
Gratuluje!:)
niemotylica dnia 06.11.2012 13:37
Cudnie. Kolejny tomik poetycki. Poezja nie wyginie jak dinozaury. Serdeczne Gratulacje
milla dnia 06.11.2012 17:59
Gratki! Normalnie ktoś mi powinien wódkę postawić za przetarcie szlaków w Miniaturze, hehehe.
Właśnie, powodzenia w rozsprzedaży, bo ono potrzebne:))
julanda dnia 07.11.2012 21:19
Już mam, jestem pod wrażeniem - książeczka jest przepiękna. A mnie z natury trudno zachwycić, natura o tym wie. ;)
Jeszcze raz i tym bardziej gratuluję, wszystkich zachęcam, to trzeba mieć! :)
bosski_diabel dnia 07.11.2012 22:42
Pawle ja z Tobą ....gratulacje serdeczne:)
Stefanowicz dnia 08.11.2012 22:46
Dobrze, że jesteście i wiecie. Poezja nie wyginie bo dopóki nie wyginą ludzie, będą poeci. Za to ładny tomik, to już pozycja czysto kolekcjonerska. Julka, dzięki stokrotne. Za wszystko. Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów..., tfu, to nie ten tekst. :uhoh:
Po prostu pozdrawiam. :yes:
Kushi dnia 09.11.2012 01:20
Gratuluję i ja:):)
Bardzo, bardzo serdeczne i uśmiechnięte gratulacje:)
Zasłużyłeś:):yes:
Pozdrawiam księżycowo:):)
historynKA dnia 09.11.2012 17:06
Naprawdę gratuluję:p
Abi-syn dnia 14.11.2012 17:42
Stef, gratulacje a oprócz tego dwa adresy:

PIW Puławy, tam powstaje biblioteczka zawodowa ze zbiorem poza zawodowym dla takich odszczepieńców jak Ty (i ja również),
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, tam zbierają i katalogują wszelaką poezję współczesną, do obu instytucji przesłałem, chyba warto, reszta na PW.
creep dnia 17.11.2012 19:39
też sobie nabędę

gra-tu-la-cje
Wasyl dnia 18.11.2012 10:58
Gratuluję.
kamyczek dnia 21.01.2013 20:25
Gratuluję, Pawle. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
17/01/2019 18:55
wiojaw: dziękuję, że wróciłaś. Serdeczności. mike17:… »
ClakierCat
17/01/2019 18:40
masz rację wiojaw, ślicznie dziękuję, że jesteś, Twoje… »
mike17
17/01/2019 18:24
Nic gorszego jak bezradność... To śmierć za życia. I nic… »
wiojaw
17/01/2019 18:23
Nawet z tymi moimi klapkami? Widzę, że Ty po prostu… »
ClakierCat
17/01/2019 18:16
Masz rację wjiojaw, pięknie dziękuję za komentarz - bardzo… »
wiojaw
17/01/2019 18:01
chyba nie rozumieją? A dwa, nie widzę związku między… »
ClakierCat
17/01/2019 17:45
Marta Podgórnik rocznik 1994, klasa francuska. biblią jest… »
Kemilk
17/01/2019 17:36
Jedno z lepszych opowiadań, jakie tutaj czytałem. Jedyne co… »
Jaworski
17/01/2019 17:26
Dzięki wielkie. Jak coś napiszę to wrzucę. »
wiojaw
17/01/2019 17:18
Buziam :rol: za słowa Mike17! :) »
wiojaw
17/01/2019 17:15
Jestem kobietą, zdecydowanie muszę zmienić nick na bardziej… »
mike17
17/01/2019 17:01
Wiersz w konwencji czystej formy, pełen abstrakcyjnych… »
Zola111
17/01/2019 16:57
Blanche: dziękuję za wysoką ocenę i piękne rozumienie… »
wiojaw
17/01/2019 16:44
Dzięki Janku! Właśnie tak, Norwid sam w sobie nie był celem. »
AntoniGrycuk
17/01/2019 16:27
No pojechałeś. Przyznam. Klimat stworzyłeś naprawdę "z… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:17
Najnowszy:Wqgj54
Wspierają nas