Ponocie - debiut poetycki Pawła Stefanowicza
"Ponocie" to debiutancki tomik poezji Pawła Stefanowicza, zawierający siedemdziesiąt utworów z lat 2010 – 2012. Można tam znaleźć klasyczne, rymowane, jak również białe i wolne wiersze autora.

Szczególną wartością i siłą poezji zawartej w tomiku, jest jej melodyjność oraz skłonność do filozoficznego zamyślenia, oparta na obserwacji otaczającego świata. Szczególnie zwracają uwagę ekfrazy (opisy), znanych i mniej znanych dzieł sztuki – obrazów i wierszy.

Tomik ilustrowany jest reprodukcjami obrazów przodków autora, Antoniego i Kajetana Stefanowiczów, którzy zaliczani są do grona najwybitniejszych rodzimych twórców swoich czasów.
Tomik można zamówić bezpośrednio u autora pod adresem stefanowiczp@gmail.com, lub u wydawcy.

poncie.jpg
Wiktor Orzel · 22:36 02.11.2012 · 26 ·
Komentarze
Emily dnia 02.11.2012 23:11
Gratki!
Wasinka dnia 02.11.2012 23:16
Gratuluję bardzo :)
Zola111 dnia 03.11.2012 00:04
Wreszcie, Stepowiczu!
Gratulacje. I ja poproszę. Serdeczności,

z.
Miladora dnia 03.11.2012 04:54
Mam i polecam wszystkim, zwłaszcza że malarstwo Stefanowiczów doskonale wpisało się w całość.
Piękny tomik.

Gratulacje, Pawłuś. :D
Leszek Sobeczko dnia 03.11.2012 05:20
oczywiście się zgłoszę do autora, a na już Gratulacje, tak trzymać Pawle :)
SzalonaJulka dnia 03.11.2012 11:52
Tomik piękności :) polecam wszystkim a Pawłowi jeszcze raz gratuluję!!!
Esy Floresy dnia 03.11.2012 12:07
Gratuluję i powodzenia w dystrybucji życzę. ;)
JaneE dnia 03.11.2012 13:01
Gratulacje :)
coca_monka dnia 03.11.2012 14:08
Gratki, prosz pana ;)
Stefanowicz dnia 03.11.2012 18:21
A dziękować, dziękować, moi drodzy. To dzięki Wam, w dużej mierze powstały te wiersze, bo to Wy byliście ich pierwszymi czytelnikami i recenzentami. Udało się dzięki Wam. Pozdrawiam. Paweł
WholeTruth dnia 03.11.2012 19:58
gratuluję jeszcze ja! :D strasznie fajnie, że mona poczytać i na papierze :D
Wiktor Orzel dnia 03.11.2012 20:49
Również gratuluję. Wydawnicza reprezentacja Portalu rośnie w siłę i bardzo dobrze! :D
julanda dnia 04.11.2012 10:39
Gratuluję! Może kiedyś, gdy mój świat uspokoi skrzydła zamówię. Tymczasem, zanim znajdę spokojną półkę, będę Cię czytać w necie. Jak nic, tomik musi być piękny, ech! :)
Stefanowicz dnia 04.11.2012 13:58
Cytat:
Również gratuluję. Wydawnicza reprezentacja Portalu rośnie w siłę i bardzo dobrze!

- że sparafrazuję klasyka: "będzie nas więcej coraz, nas poetów".
Dziękuję jeszcze raz wszystkim, a Julandzie, za którą przywędrowałem na pp., życzę spokoju i stabilizacji. Pozdr. P.
RattyAdalan dnia 04.11.2012 17:07
Gratuluje!:)
niemotylica dnia 06.11.2012 13:37
Cudnie. Kolejny tomik poetycki. Poezja nie wyginie jak dinozaury. Serdeczne Gratulacje
milla dnia 06.11.2012 17:59
Gratki! Normalnie ktoś mi powinien wódkę postawić za przetarcie szlaków w Miniaturze, hehehe.
Właśnie, powodzenia w rozsprzedaży, bo ono potrzebne:))
julanda dnia 07.11.2012 21:19
Już mam, jestem pod wrażeniem - książeczka jest przepiękna. A mnie z natury trudno zachwycić, natura o tym wie. ;)
Jeszcze raz i tym bardziej gratuluję, wszystkich zachęcam, to trzeba mieć! :)
bosski_diabel dnia 07.11.2012 22:42
Pawle ja z Tobą ....gratulacje serdeczne:)
Stefanowicz dnia 08.11.2012 22:46
Dobrze, że jesteście i wiecie. Poezja nie wyginie bo dopóki nie wyginą ludzie, będą poeci. Za to ładny tomik, to już pozycja czysto kolekcjonerska. Julka, dzięki stokrotne. Za wszystko. Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów..., tfu, to nie ten tekst. :uhoh:
Po prostu pozdrawiam. :yes:
Kushi dnia 09.11.2012 01:20
Gratuluję i ja:):)
Bardzo, bardzo serdeczne i uśmiechnięte gratulacje:)
Zasłużyłeś:):yes:
Pozdrawiam księżycowo:):)
historynKA dnia 09.11.2012 17:06
Naprawdę gratuluję:p
Abi-syn dnia 14.11.2012 17:42
Stef, gratulacje a oprócz tego dwa adresy:

PIW Puławy, tam powstaje biblioteczka zawodowa ze zbiorem poza zawodowym dla takich odszczepieńców jak Ty (i ja również),
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, tam zbierają i katalogują wszelaką poezję współczesną, do obu instytucji przesłałem, chyba warto, reszta na PW.
creep dnia 17.11.2012 19:39
też sobie nabędę

gra-tu-la-cje
Wasyl dnia 18.11.2012 10:58
Gratuluję.
kamyczek dnia 21.01.2013 20:25
Gratuluję, Pawle. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
pociengiel
25/03/2019 08:53
Dzięki. »
Madawydar
25/03/2019 08:14
Dobre. Takiej akcji rzeczywiście w filmach nie widziałem.… »
ajw
25/03/2019 08:00
Jak niedospany, niedośniony do końca sen.. A mogłoby być tak… »
ajw
25/03/2019 07:55
Ładny obrazek. Wręcz poczułam słodycz zapachów i ciepło tego… »
ajw
25/03/2019 07:50
Świetnie napisany, mądry, refleksyjny. Nic dodać, nic ująć.… »
Tomek i Agatka
24/03/2019 23:31
Och, jak dawno mnie tutaj nie było. Zolu, Kamyczku,… »
Zola111
24/03/2019 22:30
Szalonko, Florianie Konradzie, dziękuję bardzo.… »
Florian Konrad
24/03/2019 20:53
podoba mi siię »
Kobra
24/03/2019 19:06
Świetnie. :) »
pociengiel
24/03/2019 18:53
Serdeczne dzięki - pomyślę. »
Gramofon
24/03/2019 18:38
Ładny obrazek, łatwo czytelny. Tylko ta oblepa obleci… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:57
Zolu, chyba lekka zbieżność doświadczeń nas dopadła - stąd… »
SzalonaJulka
24/03/2019 15:55
Haha, a ja chyba pierwszy raz u Ciebie w pełni widzę ten… »
pociengiel
24/03/2019 14:27
no nie mam aż tyle czasu na tłumaczenia. Ochota odeszła… »
allaska
24/03/2019 14:11
ruiny zamku niestrawione przez zieleń przetarta… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 24/03/2019 11:16
  • Nie mam pojęcia. Nie moja kategoria. Nie będę ani narzekał, ani pisał złośliwych komentarzy zakończonych "pozdrawiam". Jak koniecznie potrzebujesz sensu, podciągnij to może do emocjonalnego... czegoś.
  • RChomik
  • 24/03/2019 07:41
  • StalowyKruk no ale taki "przystanek na żądanie", o co w nim chodzi?
  • Zola111
  • 24/03/2019 02:14
  • I jak Wam się pisze doZaśrodkowania#30? [link]
  • StalowyKruk
  • 23/03/2019 23:04
  • Wiesz, myślę, że to zależy od punktu widzenia. Z mojego mógłbym zapytać: "Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza?" ;)
  • RChomik
  • 23/03/2019 22:02
  • Mam pytanie. Dlaczego nie idzie zrozumieć żadnego wiersza z górnej półki?
  • mike17
  • 23/03/2019 21:46
  • Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie w prozie MUZO WENY 7, gdzie wystarczy napisać miniaturkę na 5000 znaków. Trudne? Chyba nie. Więc piszcie, bo sława czeka i nagrody :)
  • Kushi
  • 22/03/2019 19:35
  • A na dobry wieczór... [link] miłego Kochani :)
Ostatnio widziani
Gości online:8
Najnowszy:oznakujb2
Wspierają nas