Ponocie - debiut poetycki Pawła Stefanowicza
"Ponocie" to debiutancki tomik poezji Pawła Stefanowicza, zawierający siedemdziesiąt utworów z lat 2010 – 2012. Można tam znaleźć klasyczne, rymowane, jak również białe i wolne wiersze autora.

Szczególną wartością i siłą poezji zawartej w tomiku, jest jej melodyjność oraz skłonność do filozoficznego zamyślenia, oparta na obserwacji otaczającego świata. Szczególnie zwracają uwagę ekfrazy (opisy), znanych i mniej znanych dzieł sztuki – obrazów i wierszy.

Tomik ilustrowany jest reprodukcjami obrazów przodków autora, Antoniego i Kajetana Stefanowiczów, którzy zaliczani są do grona najwybitniejszych rodzimych twórców swoich czasów.
Tomik można zamówić bezpośrednio u autora pod adresem stefanowiczp@gmail.com, lub u wydawcy.

poncie.jpg
Wiktor Orzel · 22:36 02.11.2012 · 26 ·
Komentarze
Emily dnia 02.11.2012 23:11
Gratki!
Wasinka dnia 02.11.2012 23:16
Gratuluję bardzo :)
Zola111 dnia 03.11.2012 00:04
Wreszcie, Stepowiczu!
Gratulacje. I ja poproszę. Serdeczności,

z.
Miladora dnia 03.11.2012 04:54
Mam i polecam wszystkim, zwłaszcza że malarstwo Stefanowiczów doskonale wpisało się w całość.
Piękny tomik.

Gratulacje, Pawłuś. :D
Leszek Sobeczko dnia 03.11.2012 05:20
oczywiście się zgłoszę do autora, a na już Gratulacje, tak trzymać Pawle :)
SzalonaJulka dnia 03.11.2012 11:52
Tomik piękności :) polecam wszystkim a Pawłowi jeszcze raz gratuluję!!!
Esy Floresy dnia 03.11.2012 12:07
Gratuluję i powodzenia w dystrybucji życzę. ;)
JaneE dnia 03.11.2012 13:01
Gratulacje :)
coca_monka dnia 03.11.2012 14:08
Gratki, prosz pana ;)
Stefanowicz dnia 03.11.2012 18:21
A dziękować, dziękować, moi drodzy. To dzięki Wam, w dużej mierze powstały te wiersze, bo to Wy byliście ich pierwszymi czytelnikami i recenzentami. Udało się dzięki Wam. Pozdrawiam. Paweł
WholeTruth dnia 03.11.2012 19:58
gratuluję jeszcze ja! :D strasznie fajnie, że mona poczytać i na papierze :D
Wiktor Orzel dnia 03.11.2012 20:49
Również gratuluję. Wydawnicza reprezentacja Portalu rośnie w siłę i bardzo dobrze! :D
julanda dnia 04.11.2012 10:39
Gratuluję! Może kiedyś, gdy mój świat uspokoi skrzydła zamówię. Tymczasem, zanim znajdę spokojną półkę, będę Cię czytać w necie. Jak nic, tomik musi być piękny, ech! :)
Stefanowicz dnia 04.11.2012 13:58
Cytat:
Również gratuluję. Wydawnicza reprezentacja Portalu rośnie w siłę i bardzo dobrze!

- że sparafrazuję klasyka: "będzie nas więcej coraz, nas poetów".
Dziękuję jeszcze raz wszystkim, a Julandzie, za którą przywędrowałem na pp., życzę spokoju i stabilizacji. Pozdr. P.
RattyAdalan dnia 04.11.2012 17:07
Gratuluje!:)
niemotylica dnia 06.11.2012 13:37
Cudnie. Kolejny tomik poetycki. Poezja nie wyginie jak dinozaury. Serdeczne Gratulacje
milla dnia 06.11.2012 17:59
Gratki! Normalnie ktoś mi powinien wódkę postawić za przetarcie szlaków w Miniaturze, hehehe.
Właśnie, powodzenia w rozsprzedaży, bo ono potrzebne:))
julanda dnia 07.11.2012 21:19
Już mam, jestem pod wrażeniem - książeczka jest przepiękna. A mnie z natury trudno zachwycić, natura o tym wie. ;)
Jeszcze raz i tym bardziej gratuluję, wszystkich zachęcam, to trzeba mieć! :)
bosski_diabel dnia 07.11.2012 22:42
Pawle ja z Tobą ....gratulacje serdeczne:)
Stefanowicz dnia 08.11.2012 22:46
Dobrze, że jesteście i wiecie. Poezja nie wyginie bo dopóki nie wyginą ludzie, będą poeci. Za to ładny tomik, to już pozycja czysto kolekcjonerska. Julka, dzięki stokrotne. Za wszystko. Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów..., tfu, to nie ten tekst. :uhoh:
Po prostu pozdrawiam. :yes:
Kushi dnia 09.11.2012 01:20
Gratuluję i ja:):)
Bardzo, bardzo serdeczne i uśmiechnięte gratulacje:)
Zasłużyłeś:):yes:
Pozdrawiam księżycowo:):)
historynKA dnia 09.11.2012 17:06
Naprawdę gratuluję:p
Abi-syn dnia 14.11.2012 17:42
Stef, gratulacje a oprócz tego dwa adresy:

PIW Puławy, tam powstaje biblioteczka zawodowa ze zbiorem poza zawodowym dla takich odszczepieńców jak Ty (i ja również),
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, tam zbierają i katalogują wszelaką poezję współczesną, do obu instytucji przesłałem, chyba warto, reszta na PW.
creep dnia 17.11.2012 19:39
też sobie nabędę

gra-tu-la-cje
Wasyl dnia 18.11.2012 10:58
Gratuluję.
kamyczek dnia 21.01.2013 20:25
Gratuluję, Pawle. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
AntoniGrycuk
18/06/2019 13:00
Kazjuno, nie zawsze trzeba wszystko tłumaczyć. Czasem… »
wiosna
18/06/2019 12:56
Zaczęłam czytanie od czwartej części i mam jeszcze sporo do… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 12:53
Wiosna, specjalnie pisałem to nieco "na opak",… »
wiosna
18/06/2019 12:38
Zastanawiam się... piszesz, że nie myślałem o nikim… »
StalowyKruk
18/06/2019 12:07
Konstruktywne opinie? Może i tak, ale mało kto komentuje w… »
wiosna
18/06/2019 12:07
Oczywiście, że Twoja koncepcja ma sens i miło było… »
Madawydar
18/06/2019 11:58
Niemal połowę życia dane mi było spędzić w PRL-u, więc… »
Kazjuno
18/06/2019 09:42
Dzięki Antoni za wyjaśnienie. Może przydałaby się informacja… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 08:03
Tak... inteligentni się nie nudzą... Ja bym raczej napisał:… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 07:38
Kazjuno, całe szczęście, że ludzie reagują tak różnie na… »
Zola111
18/06/2019 01:04
Madowydar: dziękuję Ci bardzo. A no taki mi się wyobraził… »
Kazjuno
17/06/2019 23:08
Odczytałem Twą miniaturkę w ten oto sposób: Jestem młody… »
Opheliac
17/06/2019 20:49
Powtórzenie. Chyba bym zrezygnowała w ogóle z tych drugich… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 19:14
Wiosna, taka była moja koncepcja, która nie jest pozbawiona… »
wiosna
17/06/2019 17:21
bardzo podoba mi się cisza, wdzięcząca się na brzegu ust:)»
ShoutBox
  • AntoniGrycuk
  • 18/06/2019 13:23
  • A co, Kazjuno, ile już czekasz? :) Teraz tutaj teksty w poczekalni muszą nabrać mocy urzędowej :) No, chyba że trafią na półki z dnia na dzień, co miało miejsce ;)
  • Kazjuno
  • 18/06/2019 12:00
  • Redakcjo! Litości!!
  • mike17
  • 17/06/2019 19:53
  • Ikona popu w najlepszym wydaniu : [link]
  • StalowyKruk
  • 17/06/2019 00:33
  • Może innym razem. Ale może dałbyś się zainteresować twórczością legendarnego Lemmy'ego Kilmistera? [link]
  • MitomanGej
  • 16/06/2019 21:23
  • [link] Polecam zapoznać się z nową płytą jedynego polskiego wieszcza, największego operatora języka polskiego, tak jak i falusa
  • Husarek20
  • 16/06/2019 15:04
  • Szczerze mówiąc to trudno mi się odnaleźć na tym portalu, ze względu na jego układ.
  • AntoniGrycuk
  • 15/06/2019 09:38
  • Chciałem zauważyć, że, jak przystało na profesjonalny portal, od dwóch dni jest tu więcej reklam niż komentarzy :)
  • Lucja
  • 13/06/2019 16:18
  • Czy ktoś oświeciłby mnie informacją/ wskazał link gdzie znajdę info o prawnej stronie sprzedaży książki?Rejestracja/podatek/VAT/Sprzedaż za granicę/self-empoyed w UK/rozliczenia w obu krajach itd?:)
Ostatnio widziani
Gości online:14
Najnowszy:oxubaq
Wspierają nas