"Krew i stal" - debiut Jacka Łukawskiego

Z radością informuję, że debiutancka książka naszego portalowego kolegi Jacka Łukawskiego (Jacek_L) 17 lutego 2016 pojawi się na księgarnianych półkach.

 

"Krew i stal" to pierwszy tom sagi "Kraina martwej ziemi", w której klimat wczesnego średniowiecza znakomicie miesza się ze słowiańskim kolorytem.

 

Sto pięćdziesiąt lat po powstaniu Martwej Ziemi z twierdzy granicznej wyrusza oddział żołnierzy, by wąskim przesmykiem przekroczyć zapomnianą krainę. W starym klasztorze u podnóża Smoczych Gór ukryte jest coś, co musi powrócić do królestwa, zanim Zasłona Martwej Ziemi pęknie i zaniknie.

Silny oddział pod dowództwem Dartora, starego, zaprawionego w bojach oficera, wkracza w suche stepy, by zmierzyć się z demonami przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Prawdziwy cel misji zna tylko przysłany w ostatniej chwili przewodnik. Lecz nawet on - tajemniczy Arthorn - nie przypuszcza, jaki los przygotowali dla nich bogowie i jak krucha jest równowaga znanego im świata.

 

Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa SQN.

 

Zapowiedź książki:

http://www.wsqn.pl/ksiazki/kraina-martwej-ziemi-tom-1-krew-i-stal/

Strona autora:

http://www.jacek-lukawski.pl/

 

Heisenberg · 23:30 30.01.2016 · 7 ·
Komentarze
Heisenberg dnia 30.01.2016 23:39
Gratulacje! :)
Jeśli faktycznie kiedyś troszeczkę zmotywowałem, to cieszę się, jakbym sam wydał książkę :D
Jacek_L dnia 31.01.2016 10:41
Zgadza się :)

Dzięki Twoim sugestiom ostatecznie uregulowałem kwestie bestiariusza rezygnując z pewnych archaicznych rozwiązań na rzecz, w moim mniemaniu, o wiele ciekawszych :)

Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
Jacek Łukawski
Wiktor Orzel dnia 01.02.2016 12:59
Gratuluję!
Tenebris dnia 01.02.2016 14:25
Gratuluję! :)
purpur dnia 01.02.2016 15:39
GratulacjE!

Szkoda, że ma żadnych Twoich tekstów na portalu, chętnie bym sobie na nie spojrzał...

No ale to w ogóle, zresztą w szczególe też, jeszcze raz Gratuluję!
Jacek_L dnia 06.02.2016 20:45
Dziękuję i pozdrawiam!

P.s.

Purpur
Jakieś starocie znajdziesz na mojej stronie internetowej. Generalnie nie lubię pisać, a tym bardziej publikować, na forach ;)
SanaiStark dnia 24.02.2016 15:29
Gratulacje :)

Okładka tej książki już niejednokrotnie przyciągnęła mój wzrok w księgarni, opis również brzmi ciekawie, no więc rozważam zaplanowanie lektury :D
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
17/01/2019 18:55
wiojaw: dziękuję, że wróciłaś. Serdeczności. mike17:… »
ClakierCat
17/01/2019 18:40
masz rację wiojaw, ślicznie dziękuję, że jesteś, Twoje… »
mike17
17/01/2019 18:24
Nic gorszego jak bezradność... To śmierć za życia. I nic… »
wiojaw
17/01/2019 18:23
Nawet z tymi moimi klapkami? Widzę, że Ty po prostu… »
ClakierCat
17/01/2019 18:16
Masz rację wjiojaw, pięknie dziękuję za komentarz - bardzo… »
wiojaw
17/01/2019 18:01
chyba nie rozumieją? A dwa, nie widzę związku między… »
ClakierCat
17/01/2019 17:45
Marta Podgórnik rocznik 1994, klasa francuska. biblią jest… »
Kemilk
17/01/2019 17:36
Jedno z lepszych opowiadań, jakie tutaj czytałem. Jedyne co… »
Jaworski
17/01/2019 17:26
Dzięki wielkie. Jak coś napiszę to wrzucę. »
wiojaw
17/01/2019 17:18
Buziam :rol: za słowa Mike17! :) »
wiojaw
17/01/2019 17:15
Jestem kobietą, zdecydowanie muszę zmienić nick na bardziej… »
mike17
17/01/2019 17:01
Wiersz w konwencji czystej formy, pełen abstrakcyjnych… »
Zola111
17/01/2019 16:57
Blanche: dziękuję za wysoką ocenę i piękne rozumienie… »
wiojaw
17/01/2019 16:44
Dzięki Janku! Właśnie tak, Norwid sam w sobie nie był celem. »
AntoniGrycuk
17/01/2019 16:27
No pojechałeś. Przyznam. Klimat stworzyłeś naprawdę "z… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:14
Najnowszy:Wqgj54
Wspierają nas