Filmy nie do strawienia
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 02-12-2009 17:38
Cytat:
Filmy Barei, nie da się ich oglądać.

Patrz ja jakoś potrafię -_-'

Wróć do Misia, albo Poszukiwanego/ej za 15 lat.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-12-2009 17:51
Dajcie chłopakowi trochę czasu. Mnie też dopiero na studiach zaczęły te filmy śmieszyć.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-12-2009 18:02
Raczej nie przepadam specjalnie za komediami, ale "Miś" jest rewelacyjny, przynajmniej jeśli o scenariusz chodzi. "Rejs" tak samo.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-12-2009 18:02
No dobrze. Może masz rację, ludzie w różnym wieku dojrzewają. Ale mi zdaje się, że ma na to wpływ także, okres w którym się urodziło. Młodsi całkiem inaczej rozumieją ten humor, brak im odniesienia do historii. Miałem zaledwie siedem lat kiedy upadł ostatecznie ustrój poprzedni, ale dorastałem w świecie, który długo nim żył. Wciąż był świeży w świadomości Polaków, toteż jest to dla mnie kino w jakiś sposób bliskie. Mniej bliskie niż dla ludzi, którzy mają ponad 30 lat, ale zawsze. Natomiast, ktoś kto urodził się już po upadku, osiągnął świadomość otaczającego świata, w okresie gdzie kapitalizm żył sobie już rozwinięty, zupełnie inaczej będzie postrzegał tamten świat i twórczość. To całkowita abstrakcja dla młodych ludzi. To tak jakby wymagać od amerykanów, aby podobał im się Miś, czy Alternatywy. Część się będzie śmiała, a część nie zrozumie wielu aluzji. Powiedzą, że beton i tyle. Tak jak wielu ludzi, których nie interesuje społeczeństwo USA, twierdzi, że Borat wyśmiewa się z Kazachstanu i jest komedią na poziomie Jasia Fasoli.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-12-2009 18:06
Jeśli o kultowe komedie chodzi, to nie do strawienia był dla mnie "Sklep przy głównej ulicy". Może nie zrozumiałem;).



Filmy Barei jakoś szczególnie uniwersalne nie są. Produkt konkretnego miejsca i konkretnych realiów - to się musiało w końcu zestarzeć.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 12:50
"Brunet wieczorową porą" miał w gazecie 4 gwiazdki, a jak go oglądałem to szczerze mówiąc zaczęła irytować mnie ta bylejakość, nie wiem do tej pory, o co w nim chodziło. Jakie miał przesłanie? "Miś" kompletnie mdły, wymuszony humor. "Poszukiwany poszukiwana" to jedyny w miarę lekkostrawny film (a widziałem większość), na "Alternatywach" też wszyscy zwijali się ze śmiechu, ale ja za nic nie mogłem wyłapać niczego śmiesznego, nużył mnie ten serial. Z tych starych rzeczy, to "Jan Serce" Piwowarskiego bardzo mi się podobał, chociaż to już inna bajka. Polacy od 2002 nie nakręcili nic naprawdę dobrego, wartego uwagi, poza wyjątkami, które można zliczyć na palcach.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 13:06
Wiesz, żeby rozumieć te filmy, trzeba mieć trochę inteligencji, bo to nie jest humor typu pośliznął się na bananie. Więc mozesz go po prostu nie rozumieć.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 13:10
I na dodatek urodziłeś się w 1993 roku. Nic dziwnego, że ich nie rozumiesz.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 03-12-2009 13:13
zgadzam się w wypowiedzi Aresa z tym że ostatnimi czasy nie ma w Polsce nowej dobrej komedii, "Testosteron" jakoś dał radę ale poza tym bardzo krucho, to już nie ten poziom co kiedyś

nie zgodzę się jednak z krytyką filmów Barei, nie są one wprawdzie uniwersalne jak już wspomniano, ale mimo wszystko humor w nich zawarty jest świetny :D w ogóle humor peerelowski bardzo mi odpowiada a podkreślam, jestem już dzieckiem wolnej III RP :p więc akurat wiek ma tu mniejsze znaczenie, bardziej gust, nie każdy musi lubić tego typu humor
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 13:19
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Wiesz, żeby rozumieć te filmy, trzeba mieć trochę inteligencji, bo to nie jest humor typu pośliznął się na bananie. Więc mozesz go po prostu nie rozumieć.


To o co chodziło w tym Brunecie? Może mnie oświecisz, skoroś taka obeznana ;o
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 03-12-2009 13:21
Cytat:
_VV_ napisał/a:

Filmy Barei jakoś szczególnie uniwersalne nie są. Produkt konkretnego miejsca i konkretnych realiów - to się musiało w końcu zestarzeć.


Mimo, że uwielbiam filmy Barei, tu muszę się zgodzić. Obawiam się że pokolenie dzisiejszych nastolatków jest ostatnim, które może się jeszcze z nich śmiać. Dzieci, które teraz się rodzą, będą żyć już w zupełnie innym świecie. Może popatrzą, może się uśmiechną albo zapytają babcię, czy tak naprawdę kiedyś było, ale będzie to dla nich coś obcego i zupełnie niezrozumiałego.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 13:27
Cytat:
sirmicho napisał/a:
I na dodatek urodziłeś się w 1993 roku. Nic dziwnego, że ich nie rozumiesz.


Nie dane mi było oglądać tego komunistycznego świata na własne oczy. Może żeby coś zrozumieć, trzeba to przeżyć? Może ktoś, kto nie zaznał komunizmu, nie może zrozumieć i docenić Barei? A może to po prostu wina reżysera, że stworzył dzieła, które zrozumieć mogło tylko tamto pokolenie. Łorewa.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 13:32
Cytat:
Ares napisał/a:
To o co chodziło w tym Brunecie? Może mnie oświecisz, skoroś taka obeznana ;o


O to, że czerwony kapelusz jest zawsze podejrzany :)
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
jakub Użytkownik
  • Postów: 3490
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 03-12-2009 13:38
Cytat:
Ares napisał/a:
Nie dane mi było oglądać tego komunistycznego świata na własne oczy. Może żeby coś zrozumieć, trzeba to przeżyć? Może ktoś, kto nie zaznał komunizmu, nie może zrozumieć i docenić Barei? A może to po prostu wina reżysera, że stworzył dzieła, które zrozumieć mogło tylko tamto pokolenie. Łorewa.

zrozumieć może to każde pokolenie, wystarczy poznać nieco historii, pouważać na lekcjach i zorientować się u rodziców czy babci jak wyglądało wtedy życie, ja jestem przykładem że to wystarczy do zrozumienia Barei i że nie trzeba przeżyć komunizmu na własnej skórze :)
"Ludzie na całym świecie uwielbiają okazje. Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim" - Stephen King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 13:44
Ale humor smakuje lepiej, jeśli sam borykałeś się z problemami, które Bareja pokazuje w wykrzywionym zwierciadle. Poza tym te filmy właśnie to miały na celu. Pokazać jakimi idiotycznymi sytuacjami napstrzone było życie w PRL. No i najśmieszniejsze w tym wszystkim było to, że władza nie ocenzurowała tych filmów.

Mów co chcesz... ale ten ostatni argument świadczy o tym, jak dobrym reżyserem był Bareja.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 13:44
Kontekst historyczny tych filmów kumam. Nie kumam humoru. Co jest śmiesznego w tym, że Roman goni gościa przez całe miasto?
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 21:06
Cytat:
Nie dane mi było oglądać tego komunistycznego świata na własne oczy. Może żeby coś zrozumieć, trzeba to przeżyć? Może ktoś, kto nie zaznał komunizmu, nie może zrozumieć i docenić Barei?

Ta... może.... nie!
Wystarczy mieć jako takie pojęcie. -_-'
Cytat:
A może to po prostu wina reżysera, że stworzył dzieła, które zrozumieć mogło tylko tamto pokolenie. Łorewa.

Weź się nie pogrążaj naprawdę

Cytat:
Kontekst historyczny tych filmów kumam. Nie kumam humoru. Co jest śmiesznego w tym, że Roman goni gościa przez całe miasto?

Napisz dialog w połowie tak śmieszny jak te z "Misia", a kupię twoją książkę.
Miś:
Cytat:
Uwielbiam te malutkie niuanse w tym filmie! Napis "Tęcza - Sręcza" na kafelkach w toalecie to tylko jeden z tych rewelacyjnych smaczków! To one właśnie decydują o tym czy film staje się kultowy, czy zapominasz o nim po wyjściu z kina. dzięki nim chce Ci się oglądnąć ten film po raz drugi, trzeci i kolejny... MIŚ jest pełen takich s,aczków właśnie!

Cytat:
-Sto piętnaście!
- Powinno być sto dziewiętnaście - cztery kilo wam brakuje.
-Schudłem cztery kilo!
- Y, no, słowem przywozicie do kraju, cztery kilogramy obywatela mniej.
- Taak!
- A gdyby tak każdy wracał ze stratą paru kilo, było by nas mniej coraz!
Polaków!
-To co mam zrobić?
- Sześćdziesiąt za każdy brakujący. A wykształcenie macie jakieś?
-Wyższe
- A przepraszam, to po siedemdziesiąt pięć.
KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 03-12-2009 21:14
A ja mam pytanie, bo Misia bardzo lubię i podoba mi się ilekroć go oglądnę.

A jak sprawa ma się z Rysiem?
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 21:38
Cytat:
Victor napisał/a:
Napisz dialog w połowie tak śmieszny jak te z "Misia", a kupię twoją książkę.


Zobacz sobie, jakie Koterski trzaska dialogi.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 03-12-2009 21:43
-_-'

Nie twierdzę że nie ma lepszych dialogów niż te Bajery, twierdzę że jeśli ktoś nie czai humoru zawartego w Misiu to w ogóle nie wiele czai.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?