Ulubieni pisarze
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Bajdurzysta Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Powidz
Dodane dnia 26-08-2009 22:44
John Irving, Ian McEwan - za Pokutę, gorąco polecam, a także J.R.R Tolkien i Stephen King - to moja czołówka, która ciągle się powiększa. Ostatnimi czasy do drzwi grona wybrańców dobija się niejaka pani Rowling i chyba wpuszczę ją w blask tego zaszczytnego pokoju.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 26-08-2009 22:51
Jodi Picoult, Paulina Simons, Bronte być może też. I wiele innych, ale za długi spis...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
halbe Użytkownik
  • Postów: 17
  • Skąd: Kozienice
Dodane dnia 27-08-2009 12:34
1. John Ronald Reuel Tolkien
2. Andrzej Sapkowski
3. Dan Brown
4. J. K. Rowling
5. George Raymond Richard Martin
6. Christopher Paolini
Ciemność jest światłością mroku...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 01-09-2009 14:52
Stephen King, John Ronald Reuel Tolkien, Howard Phillips Lovecraft, Stanisław Lem, Raymond Chandler, Frederick Forsyth. I dojdzie do tego zapewne jeszcze z kilku pisarzy, których nie przeczytałem jeszcze żadnego dzieła, a uczynię to w przeciągu następnych lat.;)
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 02-09-2009 15:51
L. M. Montgomery głównie za trzy części o Emilce, choć ''Anię...'' też doceniam. Ale mniej.
J. K. Rowling za Pottera. No cóż poradzić? :D
Laurell K. Hamilton za trylogię o Anicie Blake
Małgorzata Musierowicz za Jeżycjadę. Uwielbiam!
Frances Eliza Hodgson Burnett głównie za ''Małą księżniczkę'' - książka z dzieciństwa mojej Mamy, którą potem mnie zaraziła. :)

Nie mogę sobie przypomnieć niczego więcej :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Harry Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Lublin
Dodane dnia 05-09-2009 20:11
J.R.R Tolkien
J.K. Rowling
Paulo Coelho
The Legend Comes To Life...
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
fuksiara Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd:
Dodane dnia 01-10-2009 22:28
Moją ulubioną pisarką jest Majgull Axelsson. Jej książkę "Ta, którą nigdy nie byłam" kupiłam, bo przeczytałam gdzieś informację, że jest tam ciekawie opisane rozdwojenie jaźni (interesowało mnie to ze względu na studia). Oprócz tego, podobał mi się fragment przeczytany w gazecie, wywiad z autorką i okładka;) Ale najbardziej zmotywowała mnie minirecenzja z tyłu obwoluty: "Dzieło na miarę<<Persony>> Bergmana". Oczywiście, jako fanka reżysera oficjalnie ją wyśmiałam i postanowiłam trochę się popastwić nad - jak mniemałam - nędzną podróbą Szweda.
No i miło się rozczarowałam, bo i ta i pozostałe jej książki są znakomite i wcale od "Persony" nie odstają. Nie wiem czy to ten skandynawski klimat, czy może NIESAMOWITA głębia postaci, subtelne portrety psychologiczne, jakie tworzy Axelsson, ale jej powieści wywołują niewyobrażalne emocje. Krok po kroku odkrywamy tajemnicę bohaterów, o których na początku nic nie wiemy. Nie jest to styl pisania dla każdego, ale wrażliwy na te kwestie czytelnik dostrzeże z pewnością kunszt Axelsson w kreowaniu postaci, trudnych i skomplikowanych. Coś niezwykle poruszajacego, gdy człowiek się w to zagłębi. A wszystko to w baśniowym, szwedzkim klimacie. Autorka jest znakomitą obserwatorką, ponoć świetną dziennikarką - ale myślę, że równie dobrze poradziłaby sobie w zawodzie psychologa;)

Poza tym, to tak standardowo: Szekspir, Topor, Vonnegut, Cortazar, może trochę mniej znany Keret (niesamowita wyobraźnia!). Z trochę niższej półki na pewno Augusten Burroughs - chyba nigdy nie czytałam równie poruszających tragikomedii, jak te, które napisał na podstawie swojego życia.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 02-10-2009 12:41
C.S. Lewis (Opowieści z Narni) J.R.R. Tolkien (:)) R. Zelazny (Amber); Sienkiewicz, Kraszewski, Bunsch, Sapkowski - pierwsze skojarzenie. Jest ich oczywiście więcej, jednak nie ma - bo i nie może być - nr 1. Z pośród poetów najbardziej przemawiają do mnie Leopold Staff, Zbigniew Herbert i Pawlikowska-Jasnorzewska
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 02-10-2009 16:59
Paulo Coelho
Stephen King
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
MalinowaKrolowa Użytkownik
  • Postów: 5
  • Skąd: Wonderlandia
Dodane dnia 15-10-2009 19:56
To i ja moich wielkich wychwalę:
- S. King
- H. Coben
- M. Bułhakow
- F. Dostojewski
- J. Austen
- W. Shakespeare
- J. Słowacki
- M. Atwood
Tyle przychodzi mi na myśl :)
Jestem idealistką - nie wiem dokąd zmierzam, ale jestem w drodze!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
minojek Użytkownik
  • Postów: 73
  • Skąd:
Dodane dnia 15-10-2009 22:07
A oto i moja, zdaje się dość krótka, lista:

- Marek Hłasko - "Pierwszy krok w chmurach, "Baza Sokołowska"

- Albert Camus - "Upadek"

- Imre Kertesz - "Los utracony"

- Roman Polański (oczywiście za swoją autobiografię, choć zawodowym pisarzem nie jest :p)
Zapraszam na www.teksty1995.blox.pl
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Ares Użytkownik
  • Postów: 332
  • Skąd:
Dodane dnia 01-12-2009 13:28
Józef Czechowicz. Odkrywam go dość powoli, bo jego wszystkich próz, czy poezji nie da się przeczytać tak od razu. One mają swój urok tylko wtedy, jak się je przyswaja powoli, jak się do nich wraca.
Konieczność istnienia trudna jest do zniesienia...
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-12-2009 14:09
Ostatnio Stross, Duncan, Bishop, VanderMeer.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 02-12-2009 12:40
Ostatnio E.A.Poe
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 02-12-2009 16:33
Coś mi się zdaję, że King prowdzi. A może zróbmy głosowanie na najpopularniejszego pisarza?
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 10-12-2009 00:09
mój ulubiony pisarz - Krzysztof P Nowak

kazdy kto pisze ma tak samo, inaczej by nie pisał
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2009 00:13
Wow! Gratulacje! Załóż fanklub.

Ja piszę, a tak nie mam.
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2009 21:55
Cytat:
AnonimowyGrzybiarz napisał/a:
Ostatnio E.A.Poe


Aaaaa uwielbiam go! Zarówno za poezję jak i również opowiadania z "Opowieści tajemniczych i szalonych", z którymi miałam przyjemność obcować. Mój osobisty mistrz i wzorzec, często staram się wszczepić choć ułamek jego klimatu gdy piszę jakąś baśń :)

Poza tym panem to J.Austen myślę, że mogę bezproblemowo dodać. No i ewentualnie Rowling, jeśli już ją wymieniacie. Kto jak kto, ale to ona zaczarowała moje dzieciństwo :D
Czy twój ojciec pali fajkę?

Tak, mój ojciec pali fajkę
Yes, my father smokes the pipe
Do góry
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 10-12-2009 22:34
Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Wow! Gratulacje! Załóż fanklub.

Ja piszę, a tak nie mam.


Własnie założyłem. Jako założycielowi przysługuje mi prawo do stu głosów i tym samym wyprzedzam Kinga
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ulubieni pisarze
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-12-2009 22:50
Chciałabym zobaczyć Twoje spotkanie z członkami fanklubu :)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]