PREZYDENT NIE ŻYJE
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 16:31
Cytat:
- dopóki coś nie jest sfalsyfikowane, cały czas może być uznane za prawdziwe


Ale jeśli się nie ma pewności, to pewne stwierdzenia powinno się zachować dla siebie i nie rozpowszechniać ich - z czystej przyzwoitości.

Cytat:
Przecież piszę, że NIE DA SIĘ ODCZYTAĆ a nie, że nie można znaleźć.


Wszystko się udało odczytać: http://wiadomosci.onet.pl/2153958,12,podano_tresc_z_rozmow_z_czarnych_skrzynek,item.html

Cytat:
Tak więc z zimną analizą podchodzę do tematu. I nie rozumiem czemu nie płaczesz z powodu zabitych 4000 Polaków w ubiegłym roku i to samo w bieżącym.

Gorsi są ?


Oczywiście, że śmierć czołowych polityków jest większym ciosem dla państwa, niż śmierć ludzi w wypadku drogowym, to chyba oczywiste? Zamach na Prezydenta też jest karany ostrzej niż zwykłe zabójstwo i nikt się z tego powodu nie oburza.

Cytat:
Kraj jest przygotowany formalnie na takie zdarzenie. Na śmierć każdego z tych, którzy umarli


Ale zdajcie sobie ludzie sprawę, że to nie jest tak, że na miejsce tych, co zginęli przychodzą od razu ich następcy! Nie wiadomo, czy np. sztab wojska ma zostać powołany teraz, czy może po wyborze nowego Prezydenta - konstytucjonaliści podkreślają, że Marszałek p.o. Prezydenta powinien się ograniczać w pełnieniu swoich funkcji. Podobnie z nominacją prezesa NBP, która musi nastąpić na wniosek Prezydenta. Tak więc może się zdarzyć, że Polska pozostanie bez wielu obsadzonych urzędów przez 2 miesiące. Na tych kluczowych może i nastąpią zmiany, ale każdy chyba powinien zrozumieć, że czymś innym jest możliwość spokojnego przejęcia urzędu, zapewnienia ciągłości, a czymś innym objęcie stanowiska w tak nadzwyczajnych stanowiskach. I szkoda, że nie wszyscy to rozumieją.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 12-04-2010 16:40
Cytat:
Stosunek do tej tragedii mam równorzędny jak do ofiar na Tahiti.
Żadna z nich nie była moją rodziną i znaczy dla mnie tyle co Sikorski w Gibraltarze.
Ale mieszkasz w naszym kraju. U nas u Polaków, i mógłbyś uszanować naszą narodową tragedię. Nikt ci nie broni mieszkać w Polsce, nikt cie nie zmusza do przejęcia się tym, prosimy tylko o szacunek, dla naszego narodu.

Chciałem zablokować ten temat, ale po co. Może są ludzie, którzy chcieli by coś napisać o tragedii wypowiedzieć się. Ich prawo. A dla tych, którzy nie szanują nas Polaków, lub nie szanują śmierci ludzkiej, nie mam nic do powiedzenia. Może poza tym, że jeszcze niezidentyfikowano wszystkich ciał, jeszcze ludzkie łzy nie wyschł, jeszcze można zaczekać z polityką. Czuję, że jednak na tym portalu łączy nas mniej niż mi się wydawało.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 12-04-2010 16:56
Tomaszu, łączy nas na PP dużo. Pomyśl nie o tych, którzy głośno w tym wątku krzyczeli, pomyśl o tych, którzy go ze względu na treści tu poruszane, z zażenowaniem przemilczeli.
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 17:03
Cytat:
Nie wiadomo, czy np. sztab wojska ma zostać powołany teraz,czy może po wyborze nowego Prezydenta

Nie chce mi się z tobą gadać, ale:
"Z chwilą wylotu Szefa Sztabu Generalnego i Dowódców Sił Zbrojnych ich zastępcy automatycznie przejęli dowodzenie w kraju. (...)
Pomimo tragedii, którą wspólnie przeżywamy nie ma mowy o jakimkolwiek paraliżu decyzyjnym w polskiej armii. Jesteśmy w pełni zmobilizowani do sprawnego działania. Utrzymany jest odpowiedni poziom gotowości bojowej. Zachowana jest dyscyplina i właściwe wykonawstwo zadań."

Który raz ci to piszę? Ile razy trzeba ci coś napisać aby dotarło?
Przeczytałeś w jakiejś internetowej gazetce "O mój Boże Polska bez dowództwa! " i teraz aferę na forum robisz -_-'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 17:14
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Stosunek do tej tragedii mam równorzędny jak do ofiar na Tahiti.
Żadna z nich nie była moją rodziną i znaczy dla mnie tyle co Sikorski w Gibraltarze.
Ale mieszkasz w naszym kraju. U nas u Polaków, i mógłbyś uszanować naszą narodową tragedię. Nikt ci nie broni mieszkać w Polsce, nikt cie nie zmusza do przejęcia się tym, prosimy tylko o szacunek, dla naszego narodu.

Chciałem zablokować ten temat, ale po co. Może są ludzie, którzy chcieli by coś napisać o tragedii wypowiedzieć się. Ich prawo. A dla tych, którzy nie szanują nas Polaków, lub nie szanują śmierci ludzkiej, nie mam nic do powiedzenia. Może poza tym, że jeszcze niezidentyfikowano wszystkich ciał, jeszcze ludzkie łzy nie wyschł, jeszcze można zaczekać z polityką. Czuję, że jednak na tym portalu łączy nas mniej niż mi się wydawało.



Tomaszu, nikt nie jest doskonały. A każda tragedia, tak jak wojna, wyzwala zarówno najlepsze, jak i najgorsze cechy w człowieku.

A może ten atak i szarża na politykę jest tylko sposobem na poradzenie sobie z własnym szokiem lub bólem? Pomyśl o tym w ten sposób.

PS. sama nie jestem zwolenniczką teorii spiskowych i do dziś nie wierzę w owe teorie dotyczące WTC (świńska grypa to inna bajka), ale tutaj wcale bym się nie zdziwiła, gdyby ten wypadek był z tego samego rodzaju, co ten lata temu na Gibraltarze.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 17:38
Cytat:
, ale tutaj wcale bym się nie zdziwiła, gdyby ten wypadek był z tego samego rodzaju, co ten lata temu na Gibraltarze.

Oo
Mogła byś mnie oświecić?
"Pod koniec stycznia 2009 ogłoszony został raport z przeprowadzonej sekcji szczątków generała. Wykluczono w nim hipotezy o wcześniejszym zastrzeleniu, uduszeniu lub otruciu generała i stwierdzono, że śmierć Władysława Sikorskiego nastąpiła wskutek obrażeń wielonarządowych, typowych dla ofiar wypadków komunikacyjnych lub upadku z wysokości, a zatem najwcześniej w chwili uderzenia samolotu w wodę. Nie wykluczono również utonięcia jako współprzyczyny śmierci. W związku z tymi ustaleniami, kierujący zespołem badaczy dr Tomasz Konopka oświadczył, iż rozważanie innych sposobów wcześniejszego pozbawienia życia jego zespół uważa za bezprzedmiotowe"
Tzn. uznajesz, że ktoś uszkodził samolot?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 17:56
Chyba źle to napisałam. Jeśli chodzi o Sikorskiego, bardzo prawdopodobne wydaje mi się, że faktycznie doszło do zamachu. Bez szczegółów. Może ktoś uszkodził samolot, może, może...

Bardzo bym chciała, żeby katastrofa w Smoleńsku to był wypadek, bo każda alternatywa jest o wiele gorsza i niesie inne niebezpieczeństwa dla kraju. Ale akurat tutaj teorie spiskowe same nasuwają się na myśl.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 18:03
Dlaczego? Bo polecieli "wielkim"* samolotem na małe lotnisko? Bo lądowali mimo niezaprzeczalnie fatalnej pogody? Bo FAKTEM jest że Rosjanie odradzali Polakom lądowanie w Smoleńsku?
Co powoduje że podejrzewasz kogokolwiek o zamach?
Mimo że Polska nie prowadzi z nikim poważnego konfliktu, mimo że Rosjanie póki co zachowują się idealnie (co niby więcej mogli by zrobić)?
Mimo że była już (troszkę) podobna sytuacja w Gruzji?

Cytat:
Jeśli chodzi o Sikorskiego, bardzo prawdopodobne wydaje mi się, że faktycznie doszło do zamachu. Bez szczegółów. Może ktoś uszkodził samolot, może, może...

"Wydaje ci się" "prawdopodobne", "może, może, może".
I żadnych faktów.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 18:11
Bo cała zgraja leciała jednym samolotem, niczym sardynki w puszce.
Bo pilot, który prowadzi samolot prezydencki nie może być idiotą, a w takich warunkach pogodowych trzecia czy czwarta z kolei (według niektórych źródeł) próba lądowania to idiotyzm.
Bo w zagranicznych mediach pojawiła się wiadomość o trzech osobach w stanie krytycznym, o których potem ślad zaginął.
Bo rosyjskie służby pojawiły się na miejscu parę minut po wypadku, o wiele za szybko.
Bo zamiast karetki, na miejsce wezwali tylko służby specjalne i straż pożarną.


Ja nikogo ani nie oskarżam, ani nie twierdzę z całą pewnością, że doszło do zamachu. Po prostu się ZASTANAWIAM.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 18:13
Wiecie co? Nie wiedziałem, że mamy na PP tylu ekspertów od lotnictwa, polityki, historii, badania wypadków lotniczych, mechanizmów funkcjonowania tajnych służb. Myślę, że p. o. prezydenta Komorowski sięgnie po was obsadzając wakujące posady w państwowych instytucjach. Z góry gratuluję.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 18:15
Cytat:
Bo cała zgraja leciała jednym samolotem, niczym sardynki w puszce.

I kogo chcesz za to winić jeśli nie Polaków?
Cytat:
Bo pilot, który prowadzi samolot prezydencki nie może być idiotą, a w takich warunkach pogodowych trzecia czy czwarta z kolei (według niektórych źródeł) próba lądowania to idiotyzm.

Tylko że idiotyzmem było by też fałszowanie danych, które znajdują się w czarnych skrzynkach i niedługo zostaną poznane. Prędzej uwierzę w idiotyzm pilota(wydającego mu rozkazy) niż zamachowców(czyt. w tym przypadku najpewniej podejrzewasz cały kraj).
Cytat:
Bo w zagranicznych mediach pojawiła się wiadomość o trzech osobach w stanie krytycznym, o których potem ślad zaginął.

Zwykła plota.
Cytat:
Bo rosyjskie służby pojawiły się na miejscu parę minut po wypadku, o wiele za szybko.

Gdyby pojawiły się później mówiła byś że pojawiły się za późno.
I dogódź tu takiej - weź pod uwagę że rosyjskie służby wiedziały o prezydencie w ich kraju.
Cytat:
Bo zamiast karetki, na miejsce wezwali tylko służby specjalne i straż pożarną.

A na co tam karetki jak nikt nie miał szans przeżyć?

Cytat:
Wiecie co? Nie wiedziałem, że mamy na PP tylu ekspertów od lotnictwa, polityki, historii, badania wypadków lotniczych, mechanizmów funkcjonowania tajnych służb. Myślę, że p. o. prezydenta Komorowski sięgnie po was obsadzając wakujące posady w państwowych instytucjach. Z góry gratuluję.

Gdyby nie ekspert nie miał prawa się wypowiadać to nie mielibyśmy demokracji (zwykły robol będzie głosował co sie na polityce nie zna!?), zamknięto by filmweb (w końcu tylko krytycy/reżyserzy itd.) winni mówić o filmach... a kto wie może i my nie powinniśmy w ogóle nic pisać (w końcu nie wsz. mamy magistra z polonistyki.)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 18:23
Rany boskie, nie chciałam nikogo urazić ani tym bardziej szaleć i bawić się w eksperta. Jak każdy, zastanawiam się nad przyczynami takiej katastrofy i trochę plotę. ALe już się zamykam.

Niech spoczywają w pokoju [*]
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 18:33
Ale chciałbym uspokoić was jeszcze pod względem zagrożenia militarnego Polski. Jeśli Rosja nie użyła by broni atomowej (a chyba łatwo sobie wyobrazić jakie skutki by to za sobą ciągnęło) to najprawdopodobniej obronilibyśmy przed nią nasz kraj nawet bez! interwencji NATO.

Pomijając już fakt że inwazja na Polskę nie ma z perspektywy Rosji raczej większego sensu - trudno aby spotkała się ona z poparciem Rosjan i trudno, aby Polacy nie zmobilizowali się porządnie do obrony kraju (szczególnie biorąc pod uwagę że mimo iż mamy mnóstwo ksenofilów to mamy jeszcze więcej rusofobów)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 18:37
Cytat:
Victor napisał/a:
Ale chciałbym uspokoić was jeszcze pod względem zagrożenia militarnego Polski.


Uff, naród odetchnął z ulgą.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 18:40
Miło mi to usłyszeć, lubię wybielać ciemnogród.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 18:47
Cytat:
Victor napisał/a:
Ale chciałbym uspokoić was jeszcze pod względem zagrożenia militarnego Polski. Jeśli Rosja nie użyła by broni atomowej (a chyba łatwo sobie wyobrazić jakie skutki by to za sobą ciągnęło) to najprawdopodobniej obronilibyśmy przed nią nasz kraj nawet bez! interwencji NATO.

Pomijając już fakt że inwazja na Polskę nie ma z perspektywy Rosji raczej większego sensu - trudno aby spotkała się ona z poparciem Rosjan i trudno, aby Polacy nie zmobilizowali się porządnie do obrony kraju (szczególnie biorąc pod uwagę że mimo iż mamy mnóstwo ksenofilów to mamy jeszcze więcej rusofobów)


Pozwolę sobie założyć, że oboje nie jesteśmy ekspertami militarnymi, ale wydaje mi się, że nie masz do końca racji.

Rosjanie pewnie nie zyskaliby wiele w napadzie na Polskę - i tu się zgodzę.
Ale i Polska nie miałaby większych szans w takim układzie, a już na pewno nie bez pomocy NATO. Mobilizacja czy nie - Polska nie jest na dość silna, by odeprzeć atak kraju jak Rosja.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 19:00
1. Rosja ma utrudniony dostęp do Polski - poza obwodem kaliningradzki nie graniczy z nami. Przesłanie znacznych wojsk na nasze tereny było by wielką, długotrwałą i kosztowną operacją w trakcie której Polska zdążyła by zmobilizować swoje siły. Zresztą o czymś takim z pewnością dowiedzielibyśmy się szybciej - jak i cały świat.
2. Rosja zakłamuje faktyczną wielkość swojej armii, a znaczna część jej sprzętu jest niezdatna do użytku.

"Spektakularne, bardziej medialne niż militarne, pomysły mają przysłonić faktyczny stan rosyjskiej armii - mało przypominający wersję oficjalną. Np. flota wojenna na papierze niemal dorównuje US Navy (ok. 300 okrętów). W rzeczywistości, liczba gotowych do walki jednostek nie przekracza... 20. Niewiele lepiej jest z okrętami podwodnymi, w ciągu ostatniego roku co piąty stracił zdolność ćwiczebną. Przyczyna? Fatalny stan techniczny - średni wiek rosyjskich jednostek podwodnych to ponad 20 lat.

Współczesna armia rosyjska wciąż ma na stanie masy uzbrojenia produkcji radzieckiej, w większości częściowo lub całkowicie niezdatnego do użycia. Choć kraj zalewa fala petrodolarów, przemysł zbrojeniowy ma ogromne kłopoty z produkcją broni opartej na nowych technologiach. Stare modele świetnie sprzedają się na świecie, ale z tym, czego rosyjska armia najbardziej potrzebuje, np. pociskami Topol-M i Buława, czy okrętami podwodnymi klasy „Jurij Dołgorukij”, nie jest już za dobrze."


3. Morale wojska - póki Polska nie zrobi Rosji czegoś naprawdę bardzo obrzydliwego naprawdę ciężko będzie Putinowi namówić żołnierzy do śmierci.
4. Zachowanie Polaków - chyba każdy zna ^^.
5. Koszty wymagane do prowadzenia wojny (i inne jej konsekwencje) szybko zniszczyłyby Rosyjską gospodarkę - było by to po prostu kompletnie nie opłacalne

No i trudno wyobrazić sobie, aby Polska była porzucona przez NATO, więc to tylko takie gdybanie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 19:06
Cytat:
Victor napisał/a:
1. Rosja ma utrudniony dostęp do Polski - poza obwodem kaliningradzki nie graniczy z nami. Przesłanie znacznych wojsk na nasze tereny było by wielką, długotrwałą i kosztowną operacją w trakcie której Polska zdążyła by zmobilizować swoje siły. Zresztą o czymś takim z pewnością dowiedzielibyśmy się szybciej - jak i cały świat.
2. Rosja zakłamuje faktyczną wielkość swojej armii, a znaczna część jej sprzętu jest niezdatna do użytku.

"Spektakularne, bardziej medialne niż militarne, pomysły mają przysłonić faktyczny stan rosyjskiej armii - mało przypominający wersję oficjalną. Np. flota wojenna na papierze niemal dorównuje US Navy (ok. 300 okrętów). W rzeczywistości, liczba gotowych do walki jednostek nie przekracza... 20. Niewiele lepiej jest z okrętami podwodnymi, w ciągu ostatniego roku co piąty stracił zdolność ćwiczebną. Przyczyna? Fatalny stan techniczny - średni wiek rosyjskich jednostek podwodnych to ponad 20 lat.

Współczesna armia rosyjska wciąż ma na stanie masy uzbrojenia produkcji radzieckiej, w większości częściowo lub całkowicie niezdatnego do użycia. Choć kraj zalewa fala petrodolarów, przemysł zbrojeniowy ma ogromne kłopoty z produkcją broni opartej na nowych technologiach. Stare modele świetnie sprzedają się na świecie, ale z tym, czego rosyjska armia najbardziej potrzebuje, np. pociskami Topol-M i Buława, czy okrętami podwodnymi klasy „Jurij Dołgorukij”, nie jest już za dobrze."


3. Morale wojska - póki Polska nie zrobi Rosji czegoś naprawdę bardzo obrzydliwego naprawdę ciężko będzie Putinowi namówić żołnierzy do śmierci.
4. Zachowanie Polaków - chyba każdy zna ^^.
5. Koszty wymagane do prowadzenia wojny (i inne jej konsekwencje) szybko zniszczyłyby Rosyjską gospodarkę - było by to po prostu kompletnie nie opłacalne



1. PRAWDA.
2. SKąd masz te dane o 20 okrętów zdatnych do użytku? Skąd wiesz, że faktyczna ilość nie jest większa? Te liczby (przykład Hitlera i UK przed 1939) poznaje się zwykle o wiele za późno.
3. Żołnierze nie muszą się uśmiechać, idąc na śmierć. Nie muszą chcieć zabijać. Od tego są rozkazy.
4. O jakie zachowania chodzi?
5. Co do tego, że wojna raczej się im nie opłaca, już się z Tobą zgodziłam.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 19:19
Cytat:
2. SKąd masz te dane o 20 okrętów zdatnych do użytku? Skąd wiesz, że faktyczna ilość nie jest większa? Te liczby (przykład Hitlera i UK przed 1939) poznaje się zwykle o wiele za późno.

Dane mam od moich tajnych informatorów.
A czasy od 1939 troszkę się zmieniły jakbyś nie zauważyła. Poza tym podchodząc do tego tym tokiem rozumowania - skąd wiesz, że Polska nie ma jakiegoś transformersa na składzie?

Cytat:
3. Żołnierze nie muszą się uśmiechać, idąc na śmierć. Nie muszą chcieć zabijać. Od tego są rozkazy.

Przykłady bitw przegranych z powodu niskiego morale i dezercji można by mnożyć. Tylko po co? To chyba oczywiste że nawet największy patriota nie pójdzie na rzeź w imię forsy, czy zachcianki premiera.
Cytat:
4. O jakie zachowania chodzi?

O patriotyzm i rusofobię.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2010 21:24
Cytat:
"Z chwilą wylotu Szefa Sztabu Generalnego i Dowódców Sił Zbrojnych ich zastępcy automatycznie przejęli dowodzenie w kraju. (...)
Pomimo tragedii, którą wspólnie przeżywamy nie ma mowy o jakimkolwiek paraliżu decyzyjnym w polskiej armii. Jesteśmy w pełni zmobilizowani do sprawnego działania. Utrzymany jest odpowiedni poziom gotowości bojowej. Zachowana jest dyscyplina i właściwe wykonawstwo zadań."


Naprawdę, aż szkoda słów. Jeśli nie rozróżniasz p.o. Szefa Sztabu od faktycznego Szefa Sztabu, to należy jedynie współczuć twojej ograniczoności. I

Cytat:
Jeśli Rosja nie użyła by broni atomowej (a chyba łatwo sobie wyobrazić jakie skutki by to za sobą ciągnęło) to najprawdopodobniej obronilibyśmy przed nią nasz kraj nawet bez! interwencji NATO.


Dobra rada: po prostu nie pisz. Najpierw twierdzisz, że wielkie państwa wcale nie pakują kasę w armię, na dowód czego przywołujesz przykład... Szwajcarii państwa neutralnego od bodaj 200 lat (swoją drogą, żeby sprostować twoje bzdurne tezy: http://manager.money.pl/news/.../prawie;1;5;bln;dol;wydal;w;zeszlym;roku;swiat;na;wojsko,74,0,458058.html)Teraz twierdzisz, że Polska obroniłaby się bez pomocy przed atakiem państwa, które ma armię (czynną) 10 razy większą niż my, a potencjał militarny pewnie i jeszcze większy. I to na dodatek w obecnej sytuacji, gdy polskie wojsko ciągle jeszcze jest w stanie reorganizacji po uzawodowieniu. Po prostu nie pisz takich głupot, naprawdę.

Cytat:
1. Rosja ma utrudniony dostęp do Polski - poza obwodem kaliningradzki nie graniczy z nami


Bo oczywiście Białoruś krzyknęłaby wówczas: No pasaran! Nie puścimy wojsk rosyjskich do bratniej Polski! :lol:

Cytat:
2. Rosja zakłamuje faktyczną wielkość swojej armii, a znaczna część jej sprzętu jest niezdatna do użytku.


Tu nie ma czego zakłamywać - choćby ludnościowo jest to kraj nieporównywalny z nami. Co do sprzętu się zgadzam, z tym że nasz także do najlepszych nie należy.

Cytat:
3. Morale wojska - póki Polska nie zrobi Rosji czegoś naprawdę bardzo obrzydliwego naprawdę ciężko będzie Putinowi namówić żołnierzy do śmierci.


To już są informacje rozdmuchiwane przez polskie media, radzę poczytać, co pisały przed 1939. Trzeba dbać o morale Narodu.

Cytat:
4. Zachowanie Polaków - chyba każdy zna ^^.


Co nie zmienia faktu, że żadnej wojny od jakichś 400 lat nie wygraliśmy i żadnego napadu nie odparliśmy. No dobra w 1920. Ale też było ciężko, a u Ruskich burdel był.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?