PREZYDENT NIE ŻYJE
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 14:40
No tak, a mgłę też Rosjanie zrobili, bo skąd mgła o tej porze roku? To, że remontowali w Rosji o niczym nie świadczy, bo samolot przed każdym lotem jest dokładnie sprawdzany, tym bardziej przed tak ważnym lotem.

Prosiłbym o nie snucie tutaj teorii spiskowych. Ja poczekam na więcej informacji. Znaleziono czarną skrzynkę, zobaczymy.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 10-04-2010 14:45
Cytat:
Borek707 napisał/a:
[*]
Elwira Dla mnie to także jak najbardziej dziwne.
Podzielę się z wami moimi osobistymi obserwacjami na ten temat.

Przed podróżą samolot był oddany do przeglądu. Naprawiali go, wymieniali niektóre części itp. Odbywało się to w Samarze czyli w Rosji. Dziwne jest to że milicja była wcześniej na miejscu od ludzi, którzy mieszkali niedaleko (!). W radiu słyszałem wypowiedzi ludności z tych okolic. Kiedy byli na miejscu (poszli z aparatami fotograficznymi) milicja już czekała, nie dopuścili ich blisko wraku a aparaty skonfiskowali. Zastanowiło mnie jeszcze jedno, pilot musiał tam lądować przez awarię samolotu. (słyszałem to bodajże w programie pierwszym polskiego radia). Wydaje mi się to nielogiczne, dlaczego samolot psuje się zaraz po dokładnym przeglądzie? Wiem że wysuwam się tutaj z dość śmiałym twierdzeniem, jednocześnie, które może wzbudzić wiele kontrowersji. Po zamachu na Litwinienko wiem do czego zdolni są rosyjskie władze z Putinem na czele jako byłym szefem KGB. Dzisiejsza katastrofa była zamachem. Podczas tej naprawy z samolotem, którym leciał prezydent mogli zrobić wszystko. Dosłownie wszystko. Teraz władze Rosji zwołały komisję, która zapewne nic nie wykryje (albo poda fałszywą wersję wyrażeń), Polakom, którzy będą chcieli dokładnie przebadać sprawę władze będą utrudniać śledztwo i cała katastrofa nie zostanie wyjaśniona.

Tak więc albo nieszczęśliwy zbieg okoliczności, albo zamach. Dla mnie to tak wygląda.
Jeszcze raz hołd i pamięć dla wszystkich tych, którzy zginęli.


Zgadzam się. Dla mnie też to śmierdzi, zbyt dużo powodów by można było tak nie sądzić. A pilot, który jest doświadczony, bo jest odpowiedzialny za prezydenta, trudno żeby mógł tak po prostu nie wiedzieć co robi. Wydaje mi się ,że on robił co w jego mocy, ale poprostu nie dało się tego uratować.


Cytat:
AmIam zgadzam się z Tobą. Też słyszałam, że to była decyzja pilota. Nie wiadomo, może Prezydent też przyczynił się w jakiś sposób do tej decyzji? Ehh... Pewnie wiele rzeczy na zawsze pozostanie już zagadką.


Głupie gadanie. Owszem, nie wykluczam tego ,że pilot mógł się pomylić. Teraz możemy tylko domniemać. Ale prezydent chyba by nie prosił się o swoją śmierć? Bo to trochę tak wygląda. Zresztą co może powiedzieć prezydent, kiedy on nie ma o tym zielonego pojęcia w przeciwieństwie do pilota.

Inna teraz sprawa. Tak, porównują tę śmierć do papieża. Poraz kolejny tracimy ważnych ludzi, może choćby, jak tu mówicie, ich wcześniej nie popieraliśmy. I dla mnie to kapitalnie, że chcemy się zjednoczyć, że chcemy lepszego życia. I tak - niech to trwa chociażby tydzień. Ale niech będzie. I niech mi nikt nie mówi , że jeśli można tydzień to już dalej Nie można. Można. I może właśnie takie sytuacje mają nam coś przekazać, jak wspomniałam o tym Kieszonka.
Zostaliśmy sami, jako obywatele. Mówię, nie trudno wejść i zagarnąć nasz kraj. Bo kto pokieruje wojskiem? Kto nami pokieruje? Nie ma nikogo. A pieprzony Tusk już ręcę zaciera. Moim zdaniem on to jest też nieźle podejrzany.
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Speak2Me Użytkownik
  • Postów: 100
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 14:48
Jasne, że to mógł być zwyczajny wypadek, ale od WTC i świńskiej grypy łatwiej uwierzyć mi w to, że takie tragedie wypadkami nie są.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 14:48
Cytat:
Zostaliśmy sami, jako obywatele. Mówię, nie trudno wejść i zagarnąć nasz kraj. Bo kto pokieruje wojskiem? Kto nami pokieruje? Nie ma nikogo. A pieprzony Tusk już ręcę zaciera. Moim zdaniem on to jest też nieźle podejrzany.


O rany. Nie przesadzasz czasem?
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 14:55
Co Tusk takiego zrobił, że uważacie go za żądnego władzy?
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 10-04-2010 14:57
Wolę przesadzić, niż potem się rozczarować, że pan tusk okazał się zdrajcą. Wszyscy wiemy, że wąchał fotel prezydenta. I to jak od razu putin zadzwonił do niego po katastrofie. Niby normalne, a jednak nie...
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 15:02
Tusk nie zdecydował się kandydować a przecież marszałek przejął władzę po prezydencie, nie rozumiem, Euridice, kondolencje to normalna sprawa, katastrofa miała miejsce na terenie Rosji.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 15:04
Cytat:
Euridice napisał/a:
Zostaliśmy sami, jako obywatele. Mówię, nie trudno wejść i zagarnąć nasz kraj. Bo kto pokieruje wojskiem? Kto nami pokieruje? Nie ma nikogo. A pieprzony Tusk już ręcę zaciera. Moim zdaniem on to jest też nieźle podejrzany.


Szczerze wątpię, by nasza forumowa kassandra miała rację. Panika chybiona, wręcz szkodliwa dla zdrowia umysłowego :)

A propos Rosji - myślę, że teraz są w bardzo trudnej sytuacji. Z jednej strony o stalinowskich mordach polskiej inteligencji dowie się cały świat. Bo padnie pytanie: po co taka ekipa leciała do Smoleńska? Ponieważ nigdy w cywilizowanym świecie nie było takiej tragedii, stąd dociekliwość dziennikarzy spowoduje ujawnienie faktów niewygodnych dla polityki kremlowskiej. Dlatego Putin został wybrany na szefa komisji śledczej. Z drugiej strony Rosja nie będzie miała wyjścia i ujawni wszystkie dokumenty o zbrodniach NKWD na Polakach.
Ponieważ wypadek zdarzył się na terenie Rosji, będą ZAWSZE podejrzenia o wyeliminowanie czołowych konserwatywnych i nacjonalistycznych polityków, którzy przeszkadzają w polityce pojednania.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-04-2010 15:12
Euridice "A pieprzony Tusk już ręcę zaciera. Moim zdaniem on to jest też nieźle podejrzany." - odpuść sobie osobiste wycieczki, to może kogoś obrazić.
Jeśli chodzi o decyzje pilota a prezydenta radzę Ci, spójrz sobie w wypowiedź JtN.
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 10-04-2010 15:13
Cytat:
Tusk nie zdecydował się kandydować a przecież marszałek przejął władzę po prezydencie, nie rozumiem, Euridice, kondolencje to normalna sprawa, katastrofa miała miejsce na terenie Rosji.



No tak. Marszałek obecnie jest prezydentem. Ale przecież będą musiały się teraz odbyć przyspieszone wybory prezydenckie.
No mówię, niby normalne kondolencje, ale jakoś tak dziwnie. Czemu mówi się tylko o Putinie ? Tak głośno? Ponoć dzwonią ludzie z całego świata. Ale o Putinie napisano z wyróżnieniem. Nie dziwne?

Cytat:
Szczerze wątpię, by nasza forumowa kassandra miała rację. Panika chybiona, wręcz szkodliwa dla zdrowia umysłowego



Oj moffiss... ja nie mówię, że tak będzie. Ale na dobrą sprawę tak może być. Czy wy musicie mieć naprawdę oficjalnego potwierdzenia o wojnie? Tak naprawdę wszędzie jest wojna. W polsce również. Bo przyjeżdżają a To Niemcy, Żydzi i zagrabiają nasze ziemie, które należą do nas. Przecież już były sprawy. Teraz nie trudno wziąć cokolwiek, bo nie ma kogoś, kto stoi na straży porządku.
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 15:16
To nie był żaden zamach. Prawda jest taka, że samolot prezydencki był starej sowieckiej produkcji i dla bezpieczeństwa kraju już dawno powinien zostać wymieniony na nowszy. Być może tego nie robiono, gdyż nasze chore media od razu zaczęłyby krzyczeć, że Kaczyński sobie nowe samoloty kupuje. Obwinianie Rosji jest moim zdaniem nieporozumieniem i czymś kompletnie niepoważnym.

Co nie zmienia faktu, że tragedia jest straszna, bo zginęła cała elita polityczna naszego kraju i Szef Sztabu. Nie wiem, w jaki sposób zostaną przeprowadzone wybory, skoro 2 największe partie opozycyjne zostały wskutek tego wydarzenia, kompletnie rozbite. Proszę zobaczyć na straty PiS-u: Lech Kaczyński, Gosiewski, Wassermann, Gęsicka, Putra, Natalii-Świat, SLD: Szymanek-Deresz, Szmajdziński, Jaruga-Nowacka. To nie są ludzie "z mojej bajki", ale prawda jest taka, że ich śmierć jest ogromnym ciosem i nie wiem ile czasu będzie potrzeba aby ich zastąpić.

Bóg chyba naprawdę musi nie lubić naszego kraju, skoro każde pokolenie musi być świadkiem jakichś mega tragedii i zagłady polskich elit.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 10-04-2010 15:17
Cytat:
odpuść sobie osobiste wycieczki, to może kogoś obrazić.
Jeśli chodzi o decyzje pilota a prezydenta radzę Ci, spójrz sobie w wypowiedź JtN


Zdanie mieć mogę, może trochę na niezbyt trwałych i kontrowersyjnych fundamentach. Och przepraszam. Jakoś trudno mi myśleć racjonalnie.
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 15:21
Euridice Dokładnie. Na terenie Rosji Tusk zawsze zatańczy jak mu Putin zagra. Jak mu zabroni gadać o stalinizmie na obchodach mordu w Katyniu to Tusk się posłucha. Jestem tego pewny. A pewnie że wąchał, tylko potem zmienił zdanie i wysunął absurdalną propozycję wprowadzenia nowego systemu władzy z kanclerzem zamiast premiera i z ograniczeniami dla prezydenta.

kabanos Racja był sprawdzany. Ale ty masz pojęcie co w dzisiejszych czasach może zdziałać elektronika? Po odpowiednich przeróbkach mogli nawet na odległość wyłączyć system kierowania samolotu (prościej odciąć ster), radio aby nie wezwali pomocy i inne tego typu podobne rzeczy. Nie mówię tutaj o jakimś podłożonym ładunku wybuchowym czy czegoś w tym stylu. Ale przyznaj że coś takiego jest możliwe.

"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 15:21
Cytat:
Tak naprawdę wszędzie jest wojna. W polsce również. Bo przyjeżdżają a To Niemcy, Żydzi i zagrabiają nasze ziemie, które należą do nas. Przecież już były sprawy. Teraz nie trudno wziąć cokolwiek, bo nie ma kogoś, kto stoi na straży porządku.


Demagogia.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 10-04-2010 15:21
Cytat:
Anub1s napisał/a:
To nie był żaden zamach. Prawda jest taka, że samolot prezydencki był starej sowieckiej produkcji i dla bezpieczeństwa kraju już dawno powinien zostać wymieniony na nowszy. Być może tego nie robiono, gdyż nasze chore media od razu zaczęłyby krzyczeć, że Kaczyński sobie nowe samoloty kupuje. Obwinianie Rosji jest moim zdaniem nieporozumieniem i czymś kompletnie niepoważnym.

Co nie zmienia faktu, że tragedia jest straszna, bo zginęła cała elita polityczna naszego kraju i Szef Sztabu. Nie wiem, w jaki sposób zostaną przeprowadzone wybory, skoro 2 największe partie opozycyjne zostały wskutek tego wydarzenia, kompletnie rozbite. Proszę zobaczyć na straty PiS-u: Lech Kaczyński, Gosiewski, Wassermann, Gęsicka, Putra, Natalii-Świat, SLD: Szymanek-Deresz, Szmajdziński, Jaruga-Nowacka. To nie są ludzie "z mojej bajki", ale prawda jest taka, że ich śmierć jest ogromnym ciosem i nie wiem ile czasu będzie potrzeba aby ich zastąpić.

Bóg chyba naprawdę musi nie lubić naszego kraju, skoro każde pokolenie musi być świadkiem jakichś mega tragedii i zagłady polskich elit.


Prawda jest taka, że prawdy wiedzieć nie możesz. Może to był zamach, może nie. Fakt, samolot był stary, i Kaczyński chciał kupić nowe, ale Tusk mu zabronił. I nie mieszaj w to Boga, bo akurat w tym momencie możesz kogoś obrazić tymi słowy, np. mnie.

Ludzie. Powody są różne. Mnie to przez głowę wszystko przechodzi. Sorry, że najeżdżam na tego tuska, ale nie przepadam za nim z rodziną. Uważam, że to jest tragedia nieopisana.
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 10-04-2010 15:24
Cytat:
Euridice napisał/a:
Cytat:
odpuść sobie osobiste wycieczki, to może kogoś obrazić.
Jeśli chodzi o decyzje pilota a prezydenta radzę Ci, spójrz sobie w wypowiedź JtN


Zdanie mieć mogę, może trochę na niezbyt trwałych i kontrowersyjnych fundamentach. Och przepraszam. Jakoś trudno mi myśleć racjonalnie.


Owszem zdanie możesz mieć. I wcale nie chodziło mi o to, żebyś go nie miała. Tylko czy to "pieprzony" było konieczne? Można to przecież ująć inaczej.
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 15:25
Cytat:

kabanos Racja był sprawdzany. Ale ty masz pojęcie co w dzisiejszych czasach może zdziałać elektronika? Po odpowiednich przeróbkach mogli nawet na odległość wyłączyć system kierowania samolotu (prościej odciąć ster), radio aby nie wezwali pomocy i inne tego typu podobne rzeczy. Nie mówię tutaj o jakimś podłożonym ładunku wybuchowym czy czegoś w tym stylu. Ale przyznaj że coś takiego jest możliwe.



A ty masz pojęcie? Coś takiego jest możliwe. Możliwe jest, że ty to zrobiłeś skoro jesteś ekspertem elektroniki, prawda? No i co z tą mgłą? Zaplanowali? I po co dopiero za 4 razem? Skąd wiedzieli, że pilot nie podejmie decyzji o nie próbowaniu lądowań po 2 próbach? Pilot był agentem? To jest naprawdę śmieszne.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Euridice Użytkownik
  • Postów: 485
  • Skąd: Rzeszów
Dodane dnia 10-04-2010 15:27
Cytat:
Euridice Dokładnie. Na terenie Rosji Tusk zawsze zatańczy jak mu Putin zagra. Jak mu zabroni gadać o stalinizmie na obchodach mordu w Katyniu to Tusk się posłucha. Jestem tego pewny. A pewnie że wąchał, tylko potem zmienił zdanie i wysunął absurdalną propozycję wprowadzenia nowego systemu władzy z kanclerzem zamiast premiera i z ograniczeniami dla prezydenta.


Dzięki za wsparcie.

Oj Kabanos. To akurat nie moje słowa, lecz mojego Dziadzia, lecz ja przy nich przystaję.



Cytat:
Owszem zdanie możesz mieć. I wcale nie chodziło mi o to, żebyś go nie miała. Tylko czy to "pieprzony" było konieczne? Można to przecież ująć inaczej.


Wybacz. Dzisiaj mnie nosi.
Bycie Poetą jest jak bycie szewcem, codziennie szyjemy własne myśli ze słowami, w których następnie uczymy się chodzić. - Ja.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Daniel Madej Użytkownik
  • Postów: 734
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 15:30
Cytat:
Oj Kabanos. To akurat nie moje słowa, lecz mojego Dziadzia, lecz ja przy nich przystaję.


Ja wolałbym mieć swoje zdanie. A jeśli cię nosi, to proszę nie wylewać swoich frustracji na forum, choćby ze względu na pamięć poległych. Nie wypada. A ty "przy okazji" tragedii afiszujesz swoje przekonania polityczne.
Do góry
Autor
RE: PREZYDENT NIE ŻYJE
Borek707 Użytkownik
  • Postów: 56
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2010 15:33
kabanos Nie obwiniam pilota. O pilocie słowem nie wspomniałem. Ale dziwne jest to że zaraz po naprawie samolot nagle się psuje i pilot musi lądować. Ktoś maczał w tym paluchy. Na bank Rosja będzie nam opowiadać bajeczki albo fałszywe informacje na temat tej tragedii, jeśli to nie był wypadek

Euridice Racja. Prawdy nigdy się nie dowiemy.
"Pstre fantazji niechaj płody
Kwitną dla przemiennej mody"
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?